Харадинајев брат спрема напад на Митровицу

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
75.704
1431374183_big.jpg



Хоће ли вуЋко да пошаље наше оружане снаге да ударе с леђа оног Марка Јакшића ако се не буде понашао у складу са новом државном политиком нашег руководства?
 
Sa Siptarima je rat samo pitanje vremena.

Na Balkanu nema mesta za nas i njih. Neko ce morati da nestane.

I tu nije pitanje da mi zelimo rat - oni ga zele. A kada jedna strana zeli rat protiv druge, druga ima izbor ili da prihvati sukob, ili da se pokupi , kapitulira i ode.

Mozda je nas problem sto drugi ratuju za svoju zemlju i zastavu, a mi ratujemo za frizidere i televizore?

Ali, realno, ko bi pametan isao danas u borbu, a da ga predvode: predsednik grobar s kupljenom diplomom kao vrhovni komandant, premijer Gospodar koji ni vojsku nije sluzio, ministar policije, doktor s Megatrenda i ministar vojske, keramicar?

Vidi ti, bato, kakav je to niz vojnih genija.
 
Nasrtaci na magarce ce konacno morati da dobiju ono sto sve vreme traze a to je nasa obaveza da ih dovedemo u razuman broj i meru

Шта се палите, бре? Имамо толико неспособну власт и толико неспособно војно руководство да вероватно не би умели ни војне позиве да нам пошаљу.

Једино што знају јесте да размонтирају и оно што још није било размонтирано. Тако су мајсторски размонтирали безбедоносне структуре северно од Ибра.
 
Шта се палите, бре? Имамо толико неспособну власт и толико неспособно војно руководство да вероватно не би умели ни војне позиве да нам пошаљу.

Једино што знају јесте да размонтирају и оно што још није било размонтирано. Тако су мајсторски размонтирали безбедоносне структуре северно од Ибра.

Јел има неког да је служио војску овде, а да има испод 30?:ceka:
 
Mozda je nas problem sto drugi ratuju za svoju zemlju i zastavu, a mi ratujemo za frizidere i televizore?

Teško da oni ratuju isključivo iz uzvišenih a mi isključivo iz niskih pobuda.

Možda neki od nas i ratuju za belu tehniku ali oni ratuju za kuće, imanja, gazdinstva, stanove.

Pola Hrvatske i Kosova danas živi i radi u tuđim kućama i fabrikama.

Nisu oni tako zlatni ko što se to da učiniti na prvi pogled.

Ali, realno, ko bi pametan isao danas u borbu, a da ga predvode: predsednik grobar s kupljenom diplomom kao vrhovni komandant, premijer Gospodar koji ni vojsku nije sluzio, ministar policije, doktor s Megatrenda i ministar vojske, keramicar?

Vidi ti, bato, kakav je to niz vojnih genija.

Cirkuska trupa SNS svakako ne odlučuje ni o čemu bitnom pa ni o načinu borbenog angažovanja ili strategiji delovanja oružanih snaga Srbije.

Oni su samo trenutno u vlast instalirana grupa građana koja jadi bužet za privatna zadovoljstva, Tajland i ostale tartufe odnosno zapošljava rodbinu u državna preduzeća u zamenu za parafiranje ugovora štetnih po srpski narod.

Dr Neša je samo mali od bureka direktoru Veljoviću. A koga Veljović sluša, to je tema za posebnu diskusiju.
 
Poslednja izmena:
Teško da oni ratuju isključivo iz uzvišenih a mi isključivo iz niskih pobuda.

Možda neki od nas i ratuju za belu tehniku ali oni ratuju za kuće, imanja, gazdinstva, stanove.

Pola Hrvatske i Kosova danas živi i radi u tuđim kućama i fabrikama.

Nisu oni tako zlatni ko što se to da učiniti na privi pogled.

Cirkuska trupa SNS svakako ne odlučuje ni o čemu bitnom pa ni o načinu borbenog angažovanja ili strategiji delovanja oružanih snaga Srbije.

Oni su samo trenutno u vlast instalirana grupa građana koja jadi bužet za privatna zadovoljstva, Tajland i ostale tartufe odnosno zapošljava rodbinu u državna preduzeća.

Dr Neša je samo mali od bureka direktoru Veljoviću. A koga Veljović sluša, to je tema za posebnu diskusiju.

Mozda je Siptarima vise stalo do tih kuca i zemlje, nego nama, pa onda, neka ih. Jos ako moze i da se proda nesto pre nego sto nagrnu, za dobru cenu, odlicna kombinacija.

Sto se tice eventualnog ratovanja i vojnih akcija, samo skrecem paznju da bi verovatno jedino lud covek isao u rat koji bi vodila jedna ovakva groteskna grupacija.
 
Mozda je nas problem sto drugi ratuju za svoju zemlju i zastavu, a mi ratujemo za frizidere i televizore?

Ali, realno, ko bi pametan isao danas u borbu, a da ga predvode: predsednik grobar s kupljenom diplomom kao vrhovni komandant, premijer Gospodar koji ni vojsku nije sluzio, ministar policije, doktor s Megatrenda i ministar vojske, keramicar?

Vidi ti, bato, kakav je to niz vojnih genija.

Imali smo mnogo losih vlada kroz istoriju, tad se obicno desavao vojni puc, mislim da bi to i ovaj put bilo jedino resenje koje bi diglo moral narodu i nekako nas okupilo. Naravno hipoteticki, daj boze da do rata nikad ne dodje.
 
Mozda je Siptarima vise stalo do tih kuca i zemlje, nego nama, pa onda, neka ih. Jos ako moze i da se proda nesto pre nego sto nagrnu, za dobru cenu, odlicna kombinacija.

Ta legendarna prodaja imanja na Kosovu usledila je nakon višedecenijske torture nad lokalnim srpskim življem na koje je reagovao čak i čuveni AI koji je u izveštajima naglašavao da pravosuđe AP Kosovo kojim su 60ih, 70ih i 80ih dominirali Albanci ne procesuira čak ni najteže zločine pa se tako došlo do podatka da desetine hiljada krivičnih prijava nije dobilo niti JEDAN sudski epilog.

Izbor Srba sa Kosova je bio - prodati imanje ili biti ubijen. No veći de imovine Srba je nakon što tihog što eksplicitnog egzodusa ipak samo kofiskovan.

Sto se tice eventualnog ratovanja i vojnih akcija, samo skrecem paznju da bi verovatno jedino lud covek isao u rat koji bi vodila jedna ovakva groteskna grupacija.

To stoji ali oni u praksi ne vladaju ni sobom a još manje nečim zaista ozbiljnim.

- - - - - - - - - -

Vi ovde zaboravljate jednu bitnu stvar. Haradinaj i njegova vojska moze da radi sta hoce sa srbima na Kosovu,a Srbija to moze samo da posmatra i zajedno sa specijalcima nece smeti.da pisne. Toliko!

I ti zaboravljaš jednu bitnu stvar a to je da je Haradinaj sada u dometu nekih mnogo ozbiljnijih igrača no što su Srbi.

Kada ga sledeći put isporuče oplavljenog u džaku neće biti Đinđića da ga spasava.
 
Poslednja izmena:
Ta legendarna prodaja imanja na Kosovu usledila je nakon višedecenijske torture nad lokalnim srpskim življem na koje je reagovao čak i čuveni AI koji je u izveštajima naglašavao da pravosuđe AP Kosovo kojim su 60ih, 70ih i 80ih dominirali Albanci ne procesuira čak ni najteže zločine pa se tako došlo do podatka da desetine hiljada krivičnih prijava nije dobilo niti JEDAN sudski epilog.

Izbor Srba sa Kosova je bio - prodati imanje ili biti ubijen. No veći de imovine Srba je nakon što tihog što eksplicitnog egzodusa ipak samo kofiskovan.

Su cim se, dakako, nikako necu sloziti, s obzirom da svi ti koji su dosli sa Kosova 70-ih i u prvoj polovini 80-ih, bili su sve samo ne goli i bosi. A bogami, i mnogi koji su dosli devedesetih. To znam, jer sam okruzen njima u gradu koji je bio `meka` za Kosovare u tom periodu.

No, to sam vec vise puta pisao, pa ne bih da se ponavljam.

Nekakve brojke koje vi, zagovornici drugacije teorije nabrajate, jednostavno se ne poklapaju sa realnoscu koju moze covek videti svojim ocima i informacijama koje moze dobiti iz razgovora sa tim personama, tipa: boli me k...c, prodao sam, leglo mi 800 soma evra, kupio sam dva stana, probio zidove i spojio u jedan od 130 kvadrata i krenuo u `biznis`. Pri tom, biznis je zelenasenje.

To, onako, samo u kratkim crtama. Kao sto rekoh, ne bih da se ponavljam, pa o tome vise i necu zboriti.
 
Su cim se, dakako, nikako necu sloziti, s obzirom da svi ti koji su dosli sa Kosova 70-ih i u prvoj polovini 80-ih, bili su sve samo ne goli i bosi. A bogami, i mnogi koji su dosli devedesetih. To znam, jer sam okruzen njima u gradu koji je bio `meka` za Kosovare u tom periodu.

No, to sam vec vise puta pisao, pa ne bih da se ponavljam.

Nekakve brojke koje vi, zagovornici drugacije teorije nabrajate, jednostavno se ne poklapaju sa realnoscu koju moze covek videti svojim ocima i informacijama koje moze dobiti iz razgovora sa tim personama, tipa: boli me k...c, prodao sam, leglo mi 800 soma evra, kupio sam dva stana, probio zidove i spojio u jedan od 130 kvadrata i krenuo u `biznis`. Pri tom, biznis je zelenasenje.

To, onako, samo u kratkim crtama. Kao sto rekoh, ne bih da se ponavljam, pa o tome vise i necu zboriti.

Pritom uredno zaboravljaš da su i pored tolikog izobilja stotine hiljada izbeglica u intervalu od dve decenije živelo u kolektivnim centrima bez osnovnih uslova za normalan život.

I dan danas recimo postoje kolektivni centri u svojoj funkciji iz 90ih. Peščara na primer.

Ne treba na osnovu manjeg uzorka izvoditi pravilo o celokupnoj populaciji.
 
Imali smo mnogo losih vlada kroz istoriju, tad se obicno desavao vojni puc, mislim da bi to i ovaj put bilo jedino resenje koje bi diglo moral narodu i nekako nas okupilo. Naravno hipoteticki, daj boze da do rata nikad ne dodje.

Do nekog rata ce doci. Jednostavno, to je neminovnost. Bezmalo ce decenija kako tipujem da nas ceka jedan gradjanski, nas, Srbi protiv Srba za komad `leba. Nekako sam i dalje uvereniji u tu varijantu, nego li u rat na jugu Srbije sa Siptarima.

Ako su Siptari pametni da popricekaju koju deceniju, dobice Presevo, Bujanovac i Medvedju bez ispaljenog metka.
 
Pritom uredno zaboravljaš da su i pored tolikog izobilja stotine hiljada izbeglica u intervalu od dve decenije živelo u kolektivnim centrima bez osnovnih uslova za normalan život.

I dan danas recimo postoje kolektivni centri u svojoj funkciji iz 90ih. Peščara na primer.

Ne treba na osnovu manjeg uzorka izvoditi pravilo o celokupnoj populaciji.

Problem tebe i tvojih istomisljenika je sto sve Kosovare svrstavate u istu grupu i posmatrate kroz prizmu onih koji su ovde dosli, pocev od 1998. kad je krenulo ratno stanje.

Oni su zrtve, to je jasno. Ali su mnogi od njih zrtve svojih komsija Srba koji su susedno imanje prodali 20-ak godina ranije i doveli Siptara svom komsiji Srbinu pred kucni prag. Posle je sve islo svojim prirodnim tokom.
 
Postojala je ideja da se pare upumpaju iz budžeta, tako da 9 Šćipetara rade za 1 srbskog privrednika ....

Međutim, sadejstvom, neoliberalnih i neokonzervativnih patrijote razvučene su velike pare !

Naša i Šćipetarska mafija, lopovčine i šverceri su i to razjebali ... na radost SAD-ista i EURupista ...

~~~
Čudo šta se sve udružuje kada je pljačka u pitanju ...
Mozak im radi 300%
 
Su cim se, dakako, nikako necu sloziti, s obzirom da svi ti koji su dosli sa Kosova 70-ih i u prvoj polovini 80-ih, bili su sve samo ne goli i bosi. A bogami, i mnogi koji su dosli devedesetih. To znam, jer sam okruzen njima u gradu koji je bio `meka` za Kosovare u tom periodu.

No, to sam vec vise puta pisao, pa ne bih da se ponavljam.

Nekakve brojke koje vi, zagovornici drugacije teorije nabrajate, jednostavno se ne poklapaju sa realnoscu koju moze covek videti svojim ocima i informacijama koje moze dobiti iz razgovora sa tim personama, tipa: boli me k...c, prodao sam, leglo mi 800 soma evra, kupio sam dva stana, probio zidove i spojio u jedan od 130 kvadrata i krenuo u `biznis`. Pri tom, biznis je zelenasenje.

To, onako, samo u kratkim crtama. Kao sto rekoh, ne bih da se ponavljam, pa o tome vise i necu zboriti.

I nemoj da se ponavljaš. Ja sam otišao 99 jer je na mene pucano i Kobra helikoptera, snajpera sa oko 200m i iz M16 na oko 15 metara. Kad sam sve to preživeo, zadnje što sam hteo je da posle svega toga ostanem i čekam šta je sledeće. Jedva sam za 10 godina otplatio nedovršenu kuću u jednom selu na jugu Srbije jer su mi stan oduzeli falsifikujući dokumentaciju uz pomoć onih Srba koje si ti naveo. "Meka"? Ista ona kakva je i za sve ostale otpadnike koji žive širom Srbije.
 
Imali smo mnogo losih vlada kroz istoriju, tad se obicno desavao vojni puc, mislim da bi to i ovaj put bilo jedino resenje koje bi diglo moral narodu i nekako nas okupilo. Naravno hipoteticki, daj boze da do rata nikad ne dodje.

Upravo, ako bi krenuo pravi, zestoki rat ovi na vlasti nestali bi netragom brzinom svetlosti. I pri tom ne mislim na bezanje, ako me shvatate. Helikopter im je zapecatio sudbinu. Osim toga, mi nemamo gde da bezimo. Nadam se da je to Srbima jasno. Sve oko nas su NATO zemlje, plus BiH. Jedino mozda u RS, ali i oni su u nezavidnom polozaju, tako da je otpor jedini izbor.

Kako ono ide? Opkoljeni smo? SJAJNO! Znaci mozemo da napadamo u svim pravcima! Mislim da je nasa pozicija danas otprilike takva. Ako krene neko cudo, nema nam do borbe do poslednjeg, bilo sa Siptarima, ISIL-om, ustasama ili NATO-om (ili, ne daj Boze, svima). Stvari treba gledati realno. Ne zaboravite sta se desava u Siriji, Iraku, Ukrajini. Kao ni da je plan da se stanovnistvo svede na 1 milijardu, sto znaci da od nas 7 ostane 1 u zivotu.

Za one koji ne znaju, ono 1999. je bio sou program, bez namere da vredjam bilo koga, narocito ne zrtve, ali bio je sou program. Ovaj put, kada krene, ce biti pravo s*anje.
 
Problem tebe i tvojih istomisljenika je sto sve Kosovare svrstavate u istu grupu i posmatrate kroz prizmu onih koji su ovde dosli, pocev od 1998. kad je krenulo ratno stanje.

Oni su zrtve, to je jasno. Ali su mnogi od njih zrtve svojih komsija Srba koji su susedno imanje prodali 20-ak godina ranije i doveli Siptara svom komsiji Srbinu pred kucni prag. Posle je sve islo svojim prirodnim tokom.

U svakom rasulu zloupotrebe su neretka pojava i ja ih ne negiram.

Samo smatram da je šira populacija vezala pažnju za problem dobrostojećih izbeglica dok su joj svi oni mučenici koji su skapavali po šuama decenijama ostali van dometa interesovanja.

Zato je i stvoren mit o nekakvim izbeglicama sa Kosova koje su došle sa tovarima blaga. Od cirka milion izbeglica koje su došle sa raznih strana na teritoriju Vojvodine i centralne Srbije 200 000 je sa Kosova.

Pola te populacije je još od 80ih gradilo rezervni položaj negde van Kosova sluteći šta im se sprema, ne samo zbog divljanja Albanaca već i zbog indiferentnosti vlasti u Srbiji prema njihovoj sudbini. Naročito podučeni sudbinim Srba iz Krajine.

Zato su se lakše ukolpili i ja im to ne zameram.
 

Back
Top