Put oko sveta

Frank1e

Aktivan član
Poruka
1.226
http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?nav_id=910865

Da li ste nekada razmisljali da se upustite na neki ovakav put? Da napustite svoju konformisticku zonu i probate nesto novo, da se upustite u veliku avanturu? :D
Postoji mnogo ovakvih primera sirom sveta, ova zena je jedina da znam da je nesto slicno uradila iz Srbije.
Podelite sa nama vase misli o ovoj temi, da li planirate nesto slicno, sta vas sprecava u tome? :think:

Putovanje oplemenjuje, i ovako neki put pa makar i na kraci period je svakako bolja varijanta od navika i ucmalosti prosecne srpske svakodnevnice :lol:
 
http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?nav_id=910865

Da li ste nekada razmisljali da se upustite na neki ovakav put? Da napustite svoju konformisticku zonu i probate nesto novo, da se upustite u veliku avanturu? :D
Postoji mnogo ovakvih primera sirom sveta, ova zena je jedina da znam da je nesto slicno uradila iz Srbije.
Podelite sa nama vase misli o ovoj temi, da li planirate nesto slicno, sta vas sprecava u tome? :think:

Putovanje oplemenjuje, i ovako neki put pa makar i na kraci period je svakako bolja varijanta od navika i ucmalosti prosecne srpske svakodnevnice :lol:

Razmišljala sam, više puta. Kakve plate imamo teško da možemo sebi tako nešto da priuštimo. Ali da maštamo, ništa nas ne sprečava.
 
pa sta si jeo kako najmanji prob,treba mi za bisage,sator,rezervne delove,alat,hrana,mislim veci je problem verovatno kate pojure vuci al glad je velika posle voznje



Za opremu ti treba izmedju 1000 i 1500 eura.Sto se tice hrane,ja sam dnevno trosio otprilike izmedju 5-15 evra,ture se trajale nekada dva nekada tri meseca to ti je otprilike jos 1000-1500 evra.Moras da imas na kartici jos toliko za nedaj boze....
Gladi nemoj da se bojis ljubitelji bicikala svuda u Evropi pa i kod nas kada vide putnika na biciklu sa svom opremom za kampovanje ponudice ti prenociste rucak,veceru......
E sada kada bi hteo u ``cugu`` da obidjes celu Evropu naravno da bi ti trebalo vise para.
Citao sam da je neki Hrvat obisao svet na biciklu,dnevno je trosio na hranu 3 evra:eek:,imao je neki stari bickli od 150 eura i svu kinesku opremu...
 
Za opremu ti treba izmedju 1000 i 1500 eura.Sto se tice hrane,ja sam dnevno trosio otprilike izmedju 5-15 evra,ture se trajale nekada dva nekada tri meseca to ti je otprilike jos 1000-1500 evra.Moras da imas na kartici jos toliko za nedaj boze....
Gladi nemoj da se bojis ljubitelji bicikala svuda u Evropi pa i kod nas kada vide putnika na biciklu sa svom opremom za kampovanje ponudice ti prenociste rucak,veceru......
E sada kada bi hteo u ``cugu`` da obidjes celu Evropu naravno da bi ti trebalo vise para.
Citao sam da je neki Hrvat obisao svet na biciklu,dnevno je trosio na hranu 3 evra:eek:,imao je neki stari bickli od 150 eura i svu kinesku opremu...


to je kroat covek iz Evrope svi ga vole :mrgreen: zamisli mene sa opancima na "ponika" bajsu kao krecem na neki djir...nema sanse ali skidam kapu jer je potrebna izuzetna fizicka sprema da bi se uopste i kretalo na put duzi od 20km
 
http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?nav_id=910865

Da li ste nekada razmisljali da se upustite na neki ovakav put? Da napustite svoju konformisticku zonu i probate nesto novo, da se upustite u veliku avanturu? :D
Postoji mnogo ovakvih primera sirom sveta, ova zena je jedina da znam da je nesto slicno uradila iz Srbije.
Podelite sa nama vase misli o ovoj temi, da li planirate nesto slicno, sta vas sprecava u tome? :think:

Putovanje oplemenjuje, i ovako neki put pa makar i na kraci period je svakako bolja varijanta od navika i ucmalosti prosecne srpske svakodnevnice :lol:

Snežana mi je zanimljiva ličnost, pratim njena pisanja i na netu, a i knjige...Zanimljiva je zaista. Iz mog ugla, sve se završava na tome, ne bih bajkom putovala ni po Evropi, a da ne pominjem svet. Iz moje vizure, prvo ne bih mogla na elemntarnu higijenu da se naviknem i samo to pedaliranje, nisam siguran koliko bi mi prijalo-tačnije ni malo. Bicikl vozim, čak i volim da ga vozim.-svaki dan, ali ne bih se upuštala u takav podvig.
Neka druga varijanta putovanja uvek i svuda koliko mi mogućnosti dozvoljavaju.
 
I ja sam cuo da su finansije najmanji problem na ovakvim putovanjima, znam za neke primere koji su i jeftinije prolazili od ovih koje ste vi naveli. Nisam napomenuo, nisam mislio iskljucivo na bajs, recimo putovanje vozovima je cak i jeftinije. Zeleznica u citavoj aziji je bagatela a i ostali troskovi zivota. Azija bi mi svakako i bila prvi izbor za ovakvu vrstu putovanja. Ne drzite me za rec, pre 3 godine Transsibirskom zeleznicom (10000km) Moskva-Vladivostok karta je bila svega 60eur. Postoje varijante i za Kinu, Mongoliju i definitivno bih se spustio dole do Tajlanda i Indonezije koje su mozda i najjeftinije zemlje na svetu. Slazem se sa Egonom, na ovako veliki put ne bih bajsom a Snezani zaista svaka cast, za mene je ona pravi heroj u danasnjem drustvu :ok:
 
Za opremu ti treba izmedju 1000 i 1500 eura.Sto se tice hrane,ja sam dnevno trosio otprilike izmedju 5-15 evra,ture se trajale nekada dva nekada tri meseca to ti je otprilike jos 1000-1500 evra.Moras da imas na kartici jos toliko za nedaj boze....
Gladi nemoj da se bojis ljubitelji bicikala svuda u Evropi pa i kod nas kada vide putnika na biciklu sa svom opremom za kampovanje ponudice ti prenociste rucak,veceru......
E sada kada bi hteo u ``cugu`` da obidjes celu Evropu naravno da bi ti trebalo vise para.
Citao sam da je neki Hrvat obisao svet na biciklu,dnevno je trosio na hranu 3 evra:eek:,imao je neki stari bickli od 150 eura i svu kinesku opremu...
e ja sam i manje racunao,ima bisaga za 30-40e kao i satora,isto tako oko 10e sam racunao za hranu dnervno+ako je neki kijamet da se ima za hostel,pa neki stek za ne do bog a i konstantni priliv novca bar gajba da se izda,smaralo bi me ono pisanje blogova al i od toga moze nesto kane,neki sponzor se navata,mora neka prica da im se uvali
 

Back
Top