Za muskarce...

Da li bi zaplakala i da je otac tog deteta isto uradio?

Mislim da nebi.

Žena majka je u stanju da napravi čoveka od svog deteta

Imala sam školskog druga nažalost nije više živ . Njega je majka ostavila rastao je sa ocem jednom mi je pričao da je za njega jako bolno da vidi svoju majku koja se opet udala i rodila sina sa novim čovekom kaže da voli to dete i da je on ostao željan te njene ljubavi koju nikad nije osetio .

Sa 25 godina završio je u nekom haustoru predozirao se .
 
Mislim da nebi.

Žena majka je u stanju da napravi čoveka od svog deteta

Imala sam školskog druga nažalost nije više živ . Njega je majka ostavila rastao je sa ocem jednom mi je pričao da je za njega jako bolno da vidi svoju majku koja se opet udala i rodila sina sa novim čovekom kaže da voli to dete i da je on ostao željan te njene ljubavi koju nikad nije osetio .

Sa 25 godina završio je u nekom haustoru predozirao se .

A sto? Kao da nema oceva koji od svoje dece mogu da naprave ljude? Po kom zakonu samo majka je ta koja od deteta stvori coveka?

To sto je njemu bilo bolno da vidi svoju maku sa drugim, pa bilo bi mu bolno i oca da vidi sa drugom. Moguce je da roditelji medjusobno nisu odigrali kako treba, pa je to na dete ostavilo posledice.
 
A sto? Kao da nema oceva koji od svoje dece mogu da naprave ljude? Po kom zakonu samo majka je ta koja od deteta stvori coveka?

To sto je njemu bilo bolno da vidi svoju maku sa drugim, pa bilo bi mu bolno i oca da vidi sa drugom. Moguce je da roditelji medjusobno nisu odigrali kako treba, pa je to na dete ostavilo posledice.

Naravno da moze i otac da napravi čoveka ali je pitanje jel lakše da majka umre ili da ostavi dijete

Ostaviti dijete to je već monstrum od žene .

Mog školskog je to boljelo

I mislim da svakom detetu hvali da toplota razumevanje i ljubav koju samo majka može da pruži
 
Naravno da moze i otac da napravi čoveka ali je pitanje jel lakše da majka umre ili da ostavi dijete

Ostaviti dijete to je već monstrum od žene .

Mog školskog je to boljelo

I mislim da svakom detetu hvali da toplota razumevanje i ljubav koju samo majka može da pruži

Bilo koji roditelj koji se odrekne svog deteta je monstrum. Mada mislim da je postenije reci "ja to ne mogu" nego da dete vaspitava i odgaja roditelj koji ga ne voli. Nema niceg goreg nego da rastes i zivis pored osobe za koju osecas i znas da te ne voli. Bez obzira da li je otac, majka ili supruznik u pitanju. Toplota i razumevanje nije vezana samo za zenski rod, banalizujes stvari. Po tome, ocevi nisu sposobni da pruze ljubav. E sad, jedno je mitsko uverenje da nike ne moze da voli dete kao majka koja ga je rodila. Ajde sada mi objasni, kako samo roditelji vole decu koju su usvojili? Ili ih mozda ne vole?
 
Bilo koji roditelj koji se odrekne svog deteta je monstrum. Mada mislim da je postenije reci "ja to ne mogu" nego da dete vaspitava i odgaja roditelj koji ga ne voli. Nema niceg goreg nego da rastes i zivis pored osobe za koju osecas i znas da te ne voli. Bez obzira da li je otac, majka ili supruznik u pitanju. Toplota i razumevanje nije vezana samo za zenski rod, banalizujes stvari. Po tome, ocevi nisu sposobni da pruze ljubav. E sad, jedno je mitsko uverenje da nike ne moze da voli dete kao majka koja ga je rodila. Ajde sada mi objasni, kako samo roditelji vole decu koju su usvojili? Ili ih mozda ne vole?

Jesi ovo ti prešla na oštri ton razgovaranja?

Poznajem i roditelje koji su osvojili dete i naravno da vole dete . Problem je jedino kako će dete reagovati kad dozna da je usvojeno i da li će tražiti svoje korene naravno da dete voli roditelje koji su ga usvojili ali kako će se nositi sa tim da postoji zena koja ga rodila i da li će osetiti potrebu makar jednom da je vidi (statistika kaže da mnogi krenu u potragu za biološkom majkom )
 
Jesi ovo ti prešla na oštri ton razgovaranja?

Poznajem i roditelje koji su osvojili dete i naravno da vole dete . Problem je jedino kako će dete reagovati kad dozna da je usvojeno i da li će tražiti svoje korene naravno da dete voli roditelje koji su ga usvojili ali kako će se nositi sa tim da postoji zena koja ga rodila i da li će osetiti potrebu makar jednom da je vidi (statistika kaže da mnogi krenu u potragu za biološkom majkom )

Ne, ja tako inace razgovaram, ali dobro ne poznajemo se dovoljno. I izvini sto se ne slazem sa tvoljim misljenjem i sto ti postavljam pitanja, ali valjda smo ovde da prodiskutujemo.

Deca razlicito reaguju kada saznaju da su usvojena (a neka ne saznaju nikada), ali znaju da li su voljena ili ne, bez obzira da li su u pitanju bioloski roditelji ili usvojitelji.

Po meni jeste normalno da krenu u potragu za svojim biloskim roditeljem, svakoga zanima odakle je potekao i kakav bi mu zivot bio da nije bio usvojen. Mada mislim da to ima vise veze sa tim da zele da zatvore poglavlje jednog dela svog zivota nego sa tim da li ga je majka volela ili ne. Iz iskustva znam da su neki upoznali svoje majke i kada sam ih pitala sta su osetili rekli su "nista, to je neka osoba"... Opet se vracamo na to da su ljudi skloni mitskim pricama i idealizovanju "nekog drugog zivota"... Usvojenu decu vise povredi to sto slika bilosoke majke nije ona koju su oni imali, nego to da ih je volela ili ne... Razliciti su razlozi sto neko ostavi dete, a najlakse je osudjivati.
 
Ne, ja tako inace razgovaram, ali dobro ne poznajemo se dovoljno. I izvini sto se ne slazem sa tvoljim misljenjem i sto ti postavljam pitanja, ali valjda smo ovde da prodiskutujemo.

Deca razlicito reaguju kada saznaju da su usvojena (a neka ne saznaju nikada), ali znaju da li su voljena ili ne, bez obzira da li su u pitanju bioloski roditelji ili usvojitelji.

Po meni jeste normalno da krenu u potragu za svojim biloskim roditeljem, svakoga zanima odakle je potekao i kakav bi mu zivot bio da nije bio usvojen. Mada mislim da to ima vise veze sa tim da zele da zatvore poglavlje jednog dela svog zivota nego sa tim da li ga je majka volela ili ne. Iz iskustva znam da su neki upoznali svoje majke i kada sam ih pitala sta su osetili rekli su "nista, to je neka osoba"... Opet se vracamo na to da su ljudi skloni mitskim pricama i idealizovanju "nekog drugog zivota"... Usvojenu decu vise povredi to sto slika bilosoke majke nije ona koju su oni imali, nego to da ih je volela ili ne... Razliciti su razlozi sto neko ostavi dete, a najlakse je osudjivati.


:)

Moguće da žele da zatvore poglavlje jednog dela života .

Ali šta ako to dete naidje na suze radosnice biološke majke ? Netreba polaziti od toga da je svako dete dato na usvajanje jer nije željeno ili su roditelji maloletni ili ili

Gledala sam emisiju gde roditelji nisu imali drugu mogućnost od te da daju dete na usvajanje (većinom su to priče sa drugog kontinenta ) i deca su posle razvila ljubav i prema biološkoj majci kad su čuli za okolnost

A nisam za varijantu da se detetu ne kaže da je usvojeno .

I dalje tvrdim da je za dete golemo kad ga majka napusti .
 
Pa nemaš pile jer netrazis ZeMske :) pošto ih nema dovoljno u toj sredini ......

A da znas kako je lepo kad ti u naručje ubace 4650 kg i 56 cm veliko bebče

Neki dan mi je rodila radna druga išla sam u bolnicu i došlo mi da ponesem jedno :zaljubljena:

Nije meni problem da promenim sredinu :lol:

Malo si pogresila oko tezine.
Ne znam koliko ce biti kada se roditi ali sam cuo da je prelep osecaj.
 
:)

Moguće da žele da zatvore poglavlje jednog dela života .

Ali šta ako to dete naidje na suze radosnice biološke majke ? Netreba polaziti od toga da je svako dete dato na usvajanje jer nije željeno ili su roditelji maloletni ili ili

Gledala sam emisiju gde roditelji nisu imali drugu mogućnost od te da daju dete na usvajanje (većinom su to priče sa drugog kontinenta ) i deca su posle razvila ljubav i prema biološkoj majci kad su čuli za okolnost

A nisam za varijantu da se detetu ne kaže da je usvojeno .

I dalje tvrdim da je za dete golemo kad ga majka napusti .

Nisam ni ja, ako nista drugo bar da ne sazna od zlobnog komsiluka.

Roditelji daju decu na usvajanje iz raznih razloga, nisu svi negativni. Sto je dete zrelije (ne nuzno starije), lakse ce "svariti" susret, jer tesko je razviti ispravnu emociju u takvoj situaciji, emocije su obicno pomesane.

Za dete je problem kada ga bilo koji roditelj napusti, jer se oseca odbaceno. Pogledaj samo koliko dece iz razvedenih brakova idealizuje svoje oceve (jer realno otac je taj koji najcesce ode iz zajednice, ali njega niko ne stigmatizira) iako je slika potpuno drugacija i ocu vise nego odgovara da vidja dete jednom nedeljno jer bi radije da se zabavlja sa svojom novom zgodnom i najcesce mladjom zenom.
 
Gde je kod nas? A gde je kod vas?

Koliko takvih slucajeva znas?
Ja nijedan

Znaci svi razvedeni ocevi su kurvanjski sinovi?

Pa zauzeti su. Zaradjuju za alimentaciju :aha:

Zasto?

citajuci komentare dosao sam do zakljucka da si pala na glavu kad si bila mala, sa veeeelike visine i to je ostavilo trajne posledice...:roll:

- - - - - - - - - -

al pazi čička ''žena vam ostavila decu da ih gajite, A HA! šta ćete sad!''

ništa čičak, gajio bih svoju decu, to je čak mnogo bolja opcija nego da ih odvede.

usro sam se ziv...:roll:
verovatno se udala za nekog ko ne zna ni dupe da obrise,
kome je mama ceo zivot spremala,kuvala i cistila,
i sad zamislja na sta bi licilo kada bi ga ostavila samog sa detetom...
kako bi ga podojio!? :think:
 
Da li bi zaplakala i da je otac tog deteta isto uradio?
Meni je jeziva i pomisao na bol tog deteta. Roditelji su kreteni dozvolivsi sve to.
Kme,kme,kmeee.Mi ne glumimo da volimo decu kao što to rade pojedine žene.
Ja ne glumatam... ja moje obozavam :heart:
citajuci komentare dosao sam do zakljucka da si pala na glavu kad si bila mala, sa veeeelike visine i to je ostavilo trajne posledice...:roll:

- - - - - - - - - -
usro sam se ziv...:roll:
verovatno se udala za nekog ko ne zna ni dupe da obrise,
kome je mama ceo zivot spremala,kuvala i cistila,
i sad zamislja na sta bi licilo kada bi ga ostavila samog sa detetom...
kako bi ga podojio!? :think:
Sta da ti kazem sem da imas vidovnjacke moci... :)
Sa ravno godinu dana, na svoj rodjendan, ispala sam tati iz krila, na glavu, pravac na beton. I to na moru.
Ziva istina

- - - - - - - - - -

Čičak je samo jedan veliki,sebični i bezobrazni blam.I ništa više.

:kiss:
 
Ozenili ste se, dobili 2-3 dece... u jednom momentu zena dolazi, saopstava vam da zeli da se razvede...
Ali... ali... decu ne vodi sa sobom.

Uzimace ih vikendom... voditi na sladoled i u setnju parkom... na izlete... putovanja...

Sta bi ste vi uradili?

Da sam musko i dodje zena da mi to kaze, ne bi jos zavrsila recenicu, a osetila bi moju nogu u svom doopetu. Ne bi mi trebala vise u zivotu, ni meni ni deci...Sta ima da ih vidja vikendom, nije im komsinica...
 
Kako su nam ovi muskarci samo sirokogrudi. Svi bi privatili decu... a niko nikad nije pricuvao sam duze od 10 dana... kojih 10... ma 3 dana
Da li je ovo kratak kurs vidovitosti?
Rekao bih nešto drugo ali bih time prekršio pravila Krstarice.


Gledala sam emisiju...
Život je daleko složeniji od filmova, emisija i serija!
Treba samo otvoriti oči i gledati neposredno oko sebe. Onaj kome neko drugi (sa kamerom i/ili mikrofonom) treba da pokaže život, neće sagledati istinu!
Oslobodi se predrasuda i pogledaj oko sebe!
 

Back
Top