Izraelska studija majčinstvo

gost 369478

Primećen član
Poruka
951
Soziolog gospodja Orna Donath vršila je ispitivanje zena koje su i majke Na iskrene razgovore majčinstvo 23 žene javno su rekle da su se pokajale što su rodile dete/djecu iako ih neizmjerno vole ! Jedna je čak rekla da moze bez svega ovog i da može vratila bi vreme bez da trepne okom.

Kako je ta studija prešla granice izraela kao bomba je pukla i u ovo društvo i diskusije su krenule sve se većinom završava osudom zena koje se pokajale jer su rodile dete .

Iako niko ne zna

U kakvoj fazi se majke nalaze sa decom
Niti se zna kakve su životne okolnosti životni, poslovni ili financijski status
Kao što se nije jasno da li je planirana ili neplanirana trudnoća


Osuda je pala da to nisu nikakve žene pa ni majke iako psihologe tvrde da je sasvim legetimno tako se osećati istovremeno voleti svoje dete kao i izvesti ga na put .


Komentari ?
 
Jednom je pricao tvorac serije "Ocajne domacice", kako je dosao na ideju da snimi tu seriju. Kaze, sedeo je sa svojom majkom, koja je za njega bila idealna majka, domacica, onako iz udzbenika i gledali su na televiziji vest kako je neka zena udavila dvoje dece u kadi. Majka je gledala, gledala i odjednom prokomentarisala "na neki nacin je razumem". Ovaj se prenerazio i sokirao jer je komentar dosao od zene koja je savrseni prototip majke, uvek puna razumevanja, strpljiva...i tada se zapitao sta se krije iza vrata svih tih savrsenih kuca, dvorista u zivotima svih tih zena. Otuda i ocajne domacice.

Covek ima tu osobinu da uvek misli da bi bilo bolje sve da je suprotno. Sta znam, mozda se te majke iznerviraju nekada, pa misle da bi im zivot bio lepsi da su ranije, kasnije ili da nikada nisu rodile decu, ali mislim da je to na nivou misli koja proleti kroz glavu u momentu iznerviranosti a ne nesto sto one zaista misle.
 
Soziolog gospodja Orna Donath vršila je ispitivanje zena koje su i majke Na iskrene razgovore majčinstvo 23 žene javno su rekle da su se pokajale što su rodile dete/djecu iako ih neizmjerno vole ! Jedna je čak rekla da moze bez svega ovog i da može vratila bi vreme bez da trepne okom.

Kako je ta studija prešla granice izraela kao bomba je pukla i u ovo društvo i diskusije su krenule sve se većinom završava osudom zena koje se pokajale jer su rodile dete .

Iako niko ne zna

U kakvoj fazi se majke nalaze sa decom
Niti se zna kakve su životne okolnosti životni, poslovni ili financijski status
Kao što se nije jasno da li je planirana ili neplanirana trudnoća


Osuda je pala da to nisu nikakve žene pa ni majke iako psihologe tvrde da je sasvim legetimno tako se osećati istovremeno voleti svoje dete kao i izvesti ga na put .


Komentari ?

Ako je sudbina njih i njihove dece osudjena na propast, sasvim je logicno da se kaju. Iako ih vole

- - - - - - - - - -

Jednom je pricao tvorac serije "Ocajne domacice", kako je dosao na ideju da snimi tu seriju. Kaze, sedeo je sa svojom majkom, koja je za njega bila idealna majka, domacica, onako iz udzbenika i gledali su na televiziji vest kako je neka zena udavila dvoje dece u kadi. Majka je gledala, gledala i odjednom prokomentarisala "na neki nacin je razumem". Ovaj se prenerazio i sokirao jer je komentar dosao od zene koja je savrseni prototip majke, uvek puna razumevanja, strpljiva...i tada se zapitao sta se krije iza vrata svih tih savrsenih kuca, dvorista u zivotima svih tih zena. Otuda i ocajne domacice.

Covek ima tu osobinu da uvek misli da bi bilo bolje sve da je suprotno. Sta znam, mozda se te majke iznerviraju nekada, pa misle da bi im zivot bio lepsi da su ranije, kasnije ili da nikada nisu rodile decu, ali mislim da je to na nivou misli koja proleti kroz glavu u momentu iznerviranosti a ne nesto sto one zaista misle.

I ja je razumem :aha:
 
Onda su ih radjale zarad nekog a ne po svojoj zelji i opet je logicno da se kaju. Ali ne znaci da tu decu nece izvesti na pravi put, samo su se prevarili u sopstvenoj proceni sebe i svojih mogucnosti.
A to moze da se desi svakoj od nas.

Zasto su samo majke ispitivane?
Gde su ocevi?

Očevi valjda rade i stim ispunjavaju sliku koja se od njih očekuje

A možda su i nestali iz porodice

O njima nije bila reč
 
Soziolog gospodja Orna Donath vršila je ispitivanje zena koje su i majke Na iskrene razgovore majčinstvo 23 žene javno su rekle da su se pokajale što su rodile dete/djecu iako ih neizmjerno vole ! Jedna je čak rekla da moze bez svega ovog i da može vratila bi vreme bez da trepne okom.

Kako je ta studija prešla granice izraela kao bomba je pukla i u ovo društvo i diskusije su krenule sve se većinom završava osudom zena koje se pokajale jer su rodile dete .

Iako niko ne zna

U kakvoj fazi se majke nalaze sa decom
Niti se zna kakve su životne okolnosti životni, poslovni ili financijski status
Kao što se nije jasno da li je planirana ili neplanirana trudnoća


Osuda je pala da to nisu nikakve žene pa ni majke iako psihologe tvrde da je sasvim legetimno tako se osećati istovremeno voleti svoje dete kao i izvesti ga na put .


Komentari ?

Mislim da su odgovori potpuno prirodni i iskreni.
Uverio sam se i da ne postoji nikakva bezrezervna ljubav čak ni majke prema deci. Većina dece se i rodi "jer se mora" ili da bi (oba)vezale muškarca ili kao posledica hormona/instikta.

Nema tu nikakvih "uzvišenih" ciljeva i poriva u 90% slučajeva. Samo hemija i kalkulacije a pošto svaka budala i ološ imaju pravo da se razmnože u neograničen broj primeraka - eto planete u krizi
 
Poslednja izmena:
Mislim da su odgovori potpuno prirodni i iskreni.
Uverio sam se i da ne postoji nikakva bezrezervna ljubav čak ni majke prema deci. Većina dece se i rodi "jer se mora" ili da bi (oba)vezale muškarca ili kao posledica hormona/instikta.

Nema tu nikakvih "uzvišenih" ciljeva i poriva u 90% slučajeva. Samo hemija i kalkulacije a pošto svaka budala i ološ imaju pravo da se razmnože u neograničen broj primeraka - eto planete u krizi

Mozda ima dece koja se rodi jer se to očekuje od okruženja . Kod nas je to poznato kroz telefonske razgovore posle vencanja i sa domovinom gde je pitanje "imali šta novo "

Ukoliko zene kazu da nezele decu odmah se postavlja pitanje zenstvenosti, ljudskosti i mentalnim zdravljem .

Smatram da se današnja slika promenila i da žene imaju sasvim vise problema od podizanje dece , mnoge su samohrane majke bez pomoći roditelja a i očeva te dece

i tu kreće ogroman rasplet
 
e, ako su 23 zene iz Negev pustinje izjavile da se kaju sto postadose majke, iako su, bogu hvala, tu celjad vremenom i zavolele, vreme je da se zapitamo gde smo i ko smo
.i sta ih radjamo, koju picku materinu, neka se razmnozavaju prostomm deobom. i evo, verujem da se moja majka hiljadu puta pokajala sto me je rodila, iako je to odlicno maskirala.mogla je da pronadje lek za karcinom da joj nisam bila na putu ili da leti na Saturn recimo.

iskrenost je ono sto ovom svetu treba, podrzavam iskrenost, iako si cesto neshvacen kada si iskren, a ponekad prosto delujes samo glup.a uvek dosadan.

dje su zvezdice za picku materinu, do djavola?
 
Mozda ima dece koja se rodi jer se to očekuje od okruženja . Kod nas je to poznato kroz telefonske razgovore posle vencanja i sa domovinom gde je pitanje "imali šta novo "

Ukoliko zene kazu da nezele decu odmah se postavlja pitanje zenstvenosti, ljudskosti i mentalnim zdravljem .

Smatram da se današnja slika promenila i da žene imaju sasvim vise problema od podizanje dece , mnoge su samohrane majke bez pomoći roditelja a i očeva te dece

i tu kreće ogroman rasplet



kako to misliš 'ne žele' decu? ne želeti decu je jedno a ne hteti ih imati jer su objektivne okolnosti neodgovarajuće (iako se deca žele) je drugo. ono prvo i nije baš normalno po mom mišljenju. na koje ti misliš?
 
Soziolog gospodja Orna Donath vršila je ispitivanje zena koje su i majke Na iskrene razgovore majčinstvo 23 žene javno su rekle da su se pokajale što su rodile dete/djecu iako ih neizmjerno vole ! Jedna je čak rekla da moze bez svega ovog i da može vratila bi vreme bez da trepne okom.

Kako je ta studija prešla granice izraela kao bomba je pukla i u ovo društvo i diskusije su krenule sve se većinom završava osudom zena koje se pokajale jer su rodile dete .

Iako niko ne zna

U kakvoj fazi se majke nalaze sa decom
Niti se zna kakve su životne okolnosti životni, poslovni ili financijski status
Kao što se nije jasno da li je planirana ili neplanirana trudnoća


Osuda je pala da to nisu nikakve žene pa ni majke iako psihologe tvrde da je sasvim legetimno tako se osećati istovremeno voleti svoje dete kao i izvesti ga na put .


Komentari ?
Svaki san ima svoju cenu. A san svake žene je da u nekom trenutku svog života postane majka. Zašto je to tako komplikovano je objasniti. Ja sam imala tri takva trenutka, pa se smatram osobom koja ima prava da kaže nešto na tu temu.
Imati decu je neponovljivo lepo iskustvo. I u tom iskustvu žena prolazi kroz beskrajni niz iskušenja. Počev od straha i bojazni da li će potomci biti zdravi, pametni, razumni, ne tako žilavi modeli za oblikovanje i vaspitavanje preko gole borbe za egzistenciju, školovanje i pronalaženje cilja u životu.
Da ne pričam o neprospavanim noćima, temperaturama, dolaženjima sa žurke u gluvo doba noći, upisivanja srednjih škola, fakulteta....... Toliko toga podrazumeva majčinska ljubav i briga da je malo napisati o tome čitav roman. Zanemariću ovom prilikom koliko para a ne samo nerava i emocija čovek potroši dok porastu.
Ljudi
Da li možete da osudite jednu ženu ako se uruši pod teretom brige za svoje potomstvo i u jednom trenutku svog napaćenog staža majke da oduška sebi rečenicom: ,,Bolje da se nisam petljala u ovo,, Svaka mama ima u svom srcu bezuslovnu ljubav za svoju decu, a ako nekoj zafali trenutno ima da se nabavi na crnom tržištu :)


Pogledajte prilog 351914
 
Poslednja izmena:
Svaki san ima svoju cenu. A san svake žene je da u nekom trenutku svog života postane majka. Zašto je to tako komplikovano je objasniti. Ja sam imala tri takva trenutka, pa se smatram osobom koja ima prava da kaže nešto na tu temu.
Imati decu je neponovljivo lepo iskustvo. I u tom iskustvu žena prolazi kroz beskrajni niz iskušenja. Počev od straha i bojazni da li će potomci biti zdravi, pametni, razumni, modeli za oblikovanje i vaspitavanje preko gole borbe za egzistenciju školovanje i pronalaženje cilja u životu.
Da ne pričam o neprospavanim noćima, temperaturama, dolaženjima sa žurke u gluvo doba noći, upisivanja srednjih škola fakulteta.... Toliko toga podrazumeva majčinska ljubav i briga da je malo napisati o tome čitav roman.
Ljudi
Da li možete da osudite jednu ženu ako se uruši pod reretom brige za svoje potomstvo i u jednom trenutku svog napaćenog života da oduška sebi rečenicom
Bolje da se nisam petljala u ovo
.

Видиш да неки и те како могу.

Лако је туђим к****м глогиње млатити.
 
Svaki san ima svoju cenu. A san svake žene je da u nekom trenutku svog života postane majka. Zašto je to tako komplikovano je objasniti. Ja sam imala tri takva trenutka, pa se smatram osobom koja ima prava da kaže nešto na tu temu.
Imati decu je neponovljivo lepo iskustvo. I u tom iskustvu žena prolazi kroz beskrajni niz iskušenja. Počev od straha i bojazni da li će potomci biti zdravi, pametni, razumni, modeli za oblikovanje i vaspitavanje preko gole borbe za egzistenciju školovanje i pronalaženje cilja u životu.
Da ne pričam o neprospavanim noćima, temperaturama, dolaženjima sa žurke u gluvo doba noći, upisivanja srednjih škola fakulteta.... Toliko toga podrazumeva majčinska ljubav i briga da je malo napisati o tome čitav roman.
Ljudi
Da li možete da osudite jednu ženu ako se uruši pod reretom brige za svoje potomstvo i u jednom trenutku svog napaćenog života da oduška sebi rečenicom
Bolje da se nisam petljala u ovo.




jedno je reći da ti je teško gajiti dete (jer kapiram da jeste) a drugo da bi radije da ga nema i da se u to nisi upuštala. a to nije ler uzdah neki u momentu teškoće, u pitanju je studija koju su pohađale žene koje nisu bile u afektu u tom momentu tako da...
 

Back
Top