Gasprom: Počinje izgradnja „Turskog toka“, 2016. prvi kubici gasa!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.386
Gasprom: Počinje izgradnja „Turskog toka“, 2016. prvi kubici gasa

„Gasprom“ je u petak doneo odluku o početku izgradnje morskog dela gasovoda „Turski tok“, izjavio je šef „Gasproma“ Aleksej Miler

0210-Gasovod-Turski-tok-NET.jpg


„Gasprom“ je u petak doneo odluku o početku izgradnje morskog dela gasovoda „Turski tok“, izjavio je šef „Gasproma“ Aleksej Miler.


„Gasprom“ već danas može da počne sa polaganjem cevi za gasovod „Turski tok“ kojim će se ruski gas dopremati do Evrope preko Turske, izjavio je danas generalni direktor „Gasproma“, Aleksej Miler.

„Već danas možemo početi sa polaganjem cevi. Ne šalim se“, odgovorio je Miler na jedno od pitanja ruske agencije Tas.

Miler je izjavio da bi gasovod „Turski tok“ trebalo da počne sa radom u decembru 2016. godine.

„Postignut je sporazum između Rusije i Turske o puštanju gasovoda u operativni rad i početku isporuke gasa kroz ’Turski tok‘ u decembru 2016. godine“, izjavio je Miler posle potpisivanja sporazuma sa turskim ministrom energetike i prirodnih resursa Tanerom Jildizom.

„Turski tok“ će služiti kao alternativa gasovodu „Južni tok“, od čije je izgradnje Rusija odustala u decembru 2014. godine, dok će najveći deo novog gasovoda prolaziti ispod Crnog mora.

Godišnji kapacitet „Turskog toka“ biće 63 milijarde kubnih metara, od čega će 47 milijardi kubnih metara biti isporučivano u novo gasno čvorište na tursko-grčkoj granici.



(Izvor: sputniknews.com)


http://www.novosti.rs/vesti/planeta...-izgradnja-Turskog-toka-2016-prvi-kubici-gasa

Lepe vesti stizu iz Rusije! Srecno!

:vatromet: :vatromet: :vatromet:
 
Gasprom: Počinje izgradnja „Turskog toka“, 2016. prvi kubici gasa
„Gasprom“ je u petak doneo odluku o početku izgradnje morskog dela gasovoda „Turski tok“, izjavio je šef „Gasproma“ Aleksej Miler

0210-Gasovod-Turski-tok-NET.jpg


„Gasprom“ je u petak doneo odluku o početku izgradnje morskog dela gasovoda „Turski tok“, izjavio je šef „Gasproma“ Aleksej Miler.


„Gasprom“ već danas može da počne sa polaganjem cevi za gasovod „Turski tok“ kojim će se ruski gas dopremati do Evrope preko Turske, izjavio je danas generalni direktor „Gasproma“, Aleksej Miler.

„Već danas možemo početi sa polaganjem cevi. Ne šalim se“, odgovorio je Miler na jedno od pitanja ruske agencije Tas.

Miler je izjavio da bi gasovod „Turski tok“ trebalo da počne sa radom u decembru 2016. godine.

„Postignut je sporazum između Rusije i Turske o puštanju gasovoda u operativni rad i početku isporuke gasa kroz ’Turski tok‘ u decembru 2016. godine“, izjavio je Miler posle potpisivanja sporazuma sa turskim ministrom energetike i prirodnih resursa Tanerom Jildizom.

„Turski tok“ će služiti kao alternativa gasovodu „Južni tok“, od čije je izgradnje Rusija odustala u decembru 2014. godine, dok će najveći deo novog gasovoda prolaziti ispod Crnog mora.

Godišnji kapacitet „Turskog toka“ biće 63 milijarde kubnih metara, od čega će 47 milijardi kubnih metara biti isporučivano u novo gasno čvorište na tursko-grčkoj granici.



(Izvor: sputniknews.com)


http://www.novosti.rs/vesti/planeta...-izgradnja-Turskog-toka-2016-prvi-kubici-gasa

Lepe vesti stizu iz Rusije! Srecno!

:vatromet: :vatromet: :vatromet:

Ne vici vecito unapred, nego prvo skoci pa kazi "hop"! :zag:....:tiganj: :lol:....'es cuo?!

(Voli njega Pikolo sto je naivno i povodljivo pa to ti je! :lol: )
 
Poslednja izmena:
Njima je glavno trziste Turska, drzava od 70 miliona stanovnika sto se tice tog gasovoda, kao sto je Severni napravljen prvenstveno za Nemacku.
Tu ce isto da se nakaci i Grcka, a posle ih boli K za ove ostale severne bananice, one mogu biti samo bonus, ako hoce hoce.

Grcka Turska, Makedonija, Srbija, Bugarska, MAdjarska, Austrija, Italija - sve to ide na ovaj gasovod.
 
Hmmm......

Nikolić: Turski tok ne može kod nas
Beograd -- Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da izgradnja gasovoda "Turski tok" preko teritorije Srbije nije moguća.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=05&dd=08&nav_id=989382

Odavno je stigao demanti za to, sto pises kad nisi u toku?

"Kada je postalo potpuno jasno da od toga neće biti ništa, mi smo saznali da se planira 'Turski tok' i da će on ići preko Grčke, možda Makedonije i da bi trebalo da stigne do Srbije kao krajnjeg korisnika. Nikada nismo rekli da mi to nećemo. Naravno da nam treba gas, jer ako zaista 2018 Rusija prestane da nas snabdeva gasom koji ide kroz Ukrajinu, mi ćemo ostati bez gasa. To bi bila alternativa, ali ja sam samo rekao da to nije adekvatna alternativa 'Južnom toku'", objasnio je predsednik Srbije.

http://rs.seebiz.eu/nikolic-nikada-nismo-rekli-da-necemo-turski-tok/ar-111233/


...nego je pitanje koliko je Turska pouzdani partner jer u slucaju nekog rata stala bi na stranu svojih, musimana, a tu je i veciti spor i neprijateljstvo sa Grckom.
 
Poslednja izmena:
Нема од тога ништа. Упропастиће турски ток на Македонији... А можда и на Грчкој, а на крају крајева ни Србија није поуздана

Ma niko nije pouzdan o tome je rec i uopste ne znam zasto se Rusiaj hvata u kostac sa tako rizicnim projektom.
 
Нема од тога ништа. Упропастиће турски ток на Македонији... А можда и на Грчкој, а на крају крајева ни Србија није поуздана

Turski tok je to, turski tok. Na EU je da gradi gasovode od Turske granice, ako im treba gas. Rusija kaze da od 2019 definitivno nece biti gasa preko bivse Ukrajne, ali ja mislim da ce jos pre, tacnije cim Turski tok bude gotov 2016, Ukrajna ce se urusiti.
 

Back
Top