Proglašenje pobednika na proznu temu "Marginalac"

Poruka
51.038
Dragi ljubitelji književnosti,

Ovako ste glasali:

Priča br. 1 (autor Coco Bill) - 15 poena
Priča br. 2 (autor Kamenita) - 8 poena
Priča br. 3 (autor mAlava) - 23 poena
Priča br. 4 (autor Čovek bez imena) - 6 poena
Priča br. 5 (autor sanja*) - 12 poena
Priča br. 6 (autor Modesti B.) - 17 poena
Priča br. 7 (autor Dragoljub) - 3 poena

And the winner is ...

mAlava!

Čestitam pobednici, ali i ostalim učesnicima konkursa koji su još jednom pokazali da je ovaj pdf riznica talenata.

Molim pobednicu da zada novu temu. :)

- - - - - - - - - -

Molim da proverite da li sam dobro sabrala, jer se oko mene muva i dekoncentriše me jedan hiperaktivni stvor.
 
Moram da kažem da mi je naknadno bilo žao što nisam dala glas priči broj sedam (tu bi Modesti izgubila glas, sorita) jer sam se u startu kolebala između sedme i šeste;
Šesta je na prvu loptu prevagnula zbog raskošnijeg stila pisanja, mada me je odmah podsetila na Vajldovog Sebičnog džina.
Ali, kad malo bolje pogledam - iako mi je Billova nesumnjivo najbolja - Dragoljubova je najoriginalnija po tome što jedina uzima u obzir da nema ničega loše u tome da se bude marginalac.
Naprotiv, njegov marginalac je spokojan, smiren, i blizak nebu.

Tako da, Dragoljube, iako si seljačina na onoj drugoj temi na kojoj pričamo :mrgreen:, računaj kao da si od mene za priču dobio taj jedan glas :)
 
Moram da kažem da mi je naknadno bilo žao što nisam dala glas priči broj sedam (tu bi Modesti izgubila glas, sorita) jer sam se u startu kolebala između sedme i šeste;
Šesta je na prvu loptu prevagnula zbog raskošnijeg stila pisanja, mada me je odmah podsetila na Vajldovog Sebičnog džina.
Ali, kad malo bolje pogledam - iako mi je Billova nesumnjivo najbolja - Dragoljubova je najoriginalnija po tome što jedina uzima u obzir da nema ničega loše u tome da se bude marginalac.
Naprotiv, njegov marginalac je spokojan, smiren, i blizak nebu.

Tako da, Dragoljube, iako si seljačina na onoj drugoj temi na kojoj pričamo :mrgreen:, računaj kao da si od mene za priču dobio taj jedan glas :)

Taktika zavadi pa vladaj. Mudro :mrgreen:
 
Nije to nikakva taktika zavadi pa vladaj, da mi Modestina priča nije bila dobra ne bih joj dala glas - ali mislim da bi bilo lepo kad bi, ovako, nakon glasanja ljudi dali poneko obrazloženje za glas, čisto da vidimo koji su sve kriterijumi u igri.
Mene nekad živo zanima razlog iz kojeg ljudi, recimo, najslabijoj priči na konkursu daju tri poena.
(nebitno koji konkurs i nebitno koja priča)
 
Nije to nikakva taktika zavadi pa vladaj, da mi Modestina priča nije bila dobra ne bih joj dala glas - ali mislim da bi bilo lepo kad bi, ovako, nakon glasanja ljudi dali poneko obrazloženje za glas, čisto da vidimo koji su sve kriterijumi u igri.
Mene nekad živo zanima razlog iz kojeg ljudi, recimo, najslabijoj priči na konkursu daju tri poena.
(nebitno koji konkurs i nebitno koja priča)

Šalam se malo bre :D Ja dajem glas pričama koje su mi najsimpatičnije i to uvek radim :)
 
Cestitam svima! :)

Price su bile lepe i svaka je zasluzila punu paznju. Pravila glasanja su takva kakva jesu, nije moguce svaku nagraditi poenima.
Licno, volim recitu i tecnu pricu, koja daje slike, a smenjuju se onako, kao kad gledate kroz prozor voza...prizori se nizu i nizu... nema identicnih. :)

Odbija me gomila reci koja mi ne proizvodi nikakav dozivljaj.
 
Seljačina ili ne,a i tamo marginalac sigurno (na "onoj"temi:mrgreen:)-u poslednje vreme ,a baš sam komentarisao jedan sličan natpis danas
na jednom blogu,dešava mi se i da manje pričam,ne pišem uopšte,ne čitam ništa (izvinjavam se -zato i nisam glasao...)
-sasvim sam se nešto introvertovao...
Priču,već koji put šaljem ovde na pola strane s pola snage...Ali znajući da valja ovo "takmičenje" održati i da je to jedna fina aktivnost nas koji to radimo...
Možda biti slobodniji u (ne)poštovanju "zadate" teme,zarad umetničke slobode...Ne znam,ali da valja pisati i ovde to svakako!
 
Seljačina ili ne,a i tamo marginalac sigurno (na "onoj"temi:mrgreen:)-u poslednje vreme ,a baš sam komentarisao jedan sličan natpis danas
na jednom blogu,dešava mi se i da manje pričam,ne pišem uopšte,ne čitam ništa (izvinjavam se -zato i nisam glasao...)
-sasvim sam se nešto introvertovao...
Priču,već koji put šaljem ovde na pola strane s pola snage...Ali znajući da valja ovo "takmičenje" održati i da je to jedna fina aktivnost nas koji to radimo...
Možda biti slobodniji u (ne)poštovanju "zadate" teme,zarad umetničke slobode...Ne znam,ali da valja pisati i ovde to svakako!

Šta ti je Dragče u poslednje vreme? Nema ti u virtuelnom klubu pisaca, sam sam tamo :( :confused:
 
Seljačina ili ne,a i tamo marginalac sigurno (na "onoj"temi:mrgreen:)-u poslednje vreme ,a baš sam komentarisao jedan sličan natpis danas
na jednom blogu,dešava mi se i da manje pričam,ne pišem uopšte,ne čitam ništa (izvinjavam se -zato i nisam glasao...)
-sasvim sam se nešto introvertovao...
Priču,već koji put šaljem ovde na pola strane s pola snage...Ali znajući da valja ovo "takmičenje" održati i da je to jedna fina aktivnost nas koji to radimo...
Možda biti slobodniji u (ne)poštovanju "zadate" teme,zarad umetničke slobode...Ne znam,ali da valja pisati i ovde to svakako!
Ja sam bas to i pomislila za tvoju pricu: deluje kao odlican uvod u - pricu. Presecena je, k'o nozem. Ali ok, razumem te. :)
 
Ja sam propustio i takmicenje i glasanje. Nista ne stizem, jer sam pre 15 dana dok sam rucao, na tv cuo dobro poznat, umilni, spasonosni glas naseg zabrinutog velikomucenika. Taj glas je obuzeo celo moje telo i ja vec petnaesti dan bez prestanka aplaudiram. Nikako da prestanem...

latest
 

Tako bih ti dao reputaciju za ovo, ali ne mogu :lol:

Elem. Malavina priča mi je definitivno bila favorit. Opisala je praktično ceo taj neki "život" pre života. Prilično je originalna i mislim da je čak i najviše pogodila suštinu zadate teme.
To nikako ne znači da su ostale bile loše. Čak sam se za druga dva mesta četvoroumio. :mrgreen:.
Vinogradi - jer je uspela da stvori prilično jasnu sliku onog što se dešava, a sanjin Marginalac - jer je napravila blagi preokret (mislio sam da će pisati o beskućniku, ali je zaokrenula i napravila od studenta marginalca), što mi se uopšte kod priče izuzetno dopada ako je kvalitetno odrađeno.
Čestitke svima! :klap:
 
Čestitam svim učesnicima :klap:

Sve su priče odlične, svaka na svoj način. Mada, dopada mi se ideja o kratkom obrazloženje, sledeći put ću obrazložiti zašto sam baš tako glasala.
Za ovaj put, Sanjina priča mi je bila zanimljiva, u njoj su u stvari prikazana dva marginalca, svaki na svoj način izopšten...Modestina budi nostalgiju, uz to što je vrlo upečatljivo napisana, a Bezimeni je napisao priču po kojoj bi mogao da se snimi kratak film, ceo jedan život u nešto malo reči.
 
hvala svim ucesnicima pisanja i glasanja
meni je glasanje teze nego pisanje i u principu ne glasam
takodje, problem nastaje sto bih vrlo cesto poene dala samo jednoj prici (kao u ovom konkursu), ili mi se pak svidja vise od tri price, pa ne mogu da se odlucim
u svakom slucaju znam-da kada ja ucestvuje, ne mogu biti objektivna u glasanju, te i ne glasam, stoga oprostoite na neucestvovanju u ovom delu konkursa
elem, obzirom da sma vec jednom bila pobednik konkursa i time vec zadavala temu, jako bih volelal da ovoga puta drugoplasirani ucesnik, tj Modesti zada temu
Modesti, mozes li i hoces li, molim te?
ako si bas protivna, smislicu ja nesto, ali iskrena da buem, ideja bas i nemam...
 
Dragi ljubitelji književnosti,

Ovako ste glasali:

Priča br. 1 (autor Coco Bill) - 15 poena
Priča br. 2 (autor Kamenita) - 8 poena
Priča br. 3 (autor mAlava) - 23 poena
Priča br. 4 (autor Čovek bez imena) - 6 poena
Priča br. 5 (autor sanja*) - 12 poena
Priča br. 6 (autor Modesti B.) - 17 poena
Priča br. 7 (autor Dragoljub) - 3 poena

And the winner is ...

mAlava!

Čestitam pobednici, ali i ostalim učesnicima konkursa koji su još jednom pokazali da je ovaj pdf riznica talenata.

Molim pobednicu da zada novu temu. :)

- - - - - - - - - -

Molim da proverite da li sam dobro sabrala, jer se oko mene muva i dekoncentriše me jedan hiperaktivni stvor.

Cestitam dobitnicima, ali ja mislim da ovo takmicenje nije bilo regularno. JA sam htela da ucestvujem, ali me niko nije obavestio, a mislim da je to, zato sto se odmah znalo da cu ja pobediti na ovom takmicenju. Za razliku od drugih, ja cu vas pozvati da slobodno prijavite sve neregularnosti i mislim da treba da se ponovi ovo takmicenje. Ja ga smatram nepravednim, nekompetentnim itd.
 
Cestitam dobitnicima, ali ja mislim da ovo takmicenje nije bilo regularno. JA sam htela da ucestvujem, ali me niko nije obavestio, a mislim da je to, zato sto se odmah znalo da cu ja pobediti na ovom takmicenju. Za razliku od drugih, ja cu vas pozvati da slobodno prijavite sve neregularnosti i mislim da treba da se ponovi ovo takmicenje. Ja ga smatram nepravednim, nekompetentnim itd.

slazem se i mislim identicno!
meni pobednicka prica uopste nije bila najbolja
cula sam takodje iz vrlo pouzdanih izvora da nisu mogli svi da glasaju koji su hteli, iz kucnih modema su sevale varnice kad god je neko pokusao da tri poena da nekoj drugoj prici, a ne ovoj pod brojem tri
ovi sto nisu glasali za pricu br 3 su se samim cudom probili do krste
 
slazem se i mislim identicno!
meni pobednicka prica uopste nije bila najbolja
cula sam takodje iz vrlo pouzdanih izvora da nisu mogli svi da glasaju koji su hteli, iz kucnih modema su sevale varnice kad god je neko pokusao da tri poena da nekoj drugoj prici, a ne ovoj pod brojem tri
ovi sto nisu glasali za pricu br 3 su se samim cudom probili do krste

Nemoj da si alava i nije ni malo smesno. i si verovatno nekog podmitila i dobila prvu nagradu ili si dobila preko veze. Gde se te price mogu procitati? Ja sam htela da objavim, ali me niko nije obavestio namerno, jer se zna da bih pobedila. Dakle, ja trazim: pnovno glasanje i da se objave sve price i da se svima dozvoli ucesce, da ne bude "ni po babu, ni po stricevima", nego onako kako treba da bude. Ja cak mislim da je mene sabotirala i izdavacka mafija, ali necu o tome. Dakle, molim, istomisljenike da reaguju i da se ove neregularnosti uklone! Odmah!
 
na moje veliko zadovoljstvo, modesti je pristala da nam zada temu, tako da je ocekujemo :)

Jes, i novi konkurs će biti raspisan sutra uveče.
Tema: odlična!

- - - - - - - - - -

Nemoj da si alava i nije ni malo smesno. i si verovatno nekog podmitila i dobila prvu nagradu ili si dobila preko veze. Gde se te price mogu procitati? Ja sam htela da objavim, ali me niko nije obavestio namerno, jer se zna da bih pobedila. Dakle, ja trazim: pnovno glasanje i da se objave sve price i da se svima dozvoli ucesce, da ne bude "ni po babu, ni po stricevima", nego onako kako treba da bude. Ja cak mislim da je mene sabotirala i izdavacka mafija, ali necu o tome. Dakle, molim, istomisljenike da reaguju i da se ove neregularnosti uklone! Odmah!

Jeste, mene je podmitila .... a ja sam se klonirala u sve one koji su glasali za njenu priču.

Šifra:
Izdavačka mafija
 

Back
Top