Dan posle

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
. . .

Sta smo videli od "do sada najvece parade u Moskvi u cast Dana pobede"?

Tako reci NISTA NOVO....

Sve stara ratna tehnika, da ne kazem zastarela, sa nekakvim novim tipom tenka....Tenka?

TENKOVIMA VISE NEMA MESTA U CARSTVU DRONOVA.......

Dronovi?

Gde su oni bili na Paradi?

Avioni - sve vec davno poznati modeli...

A strateski bombarderi - samo jedan iz nove generacije.....Mora da se od tog jednog Zapadu tresu gace...

Ako su vec hteli da zaplaze NATO, trebalo je da uzleti 160 novih strateskih bombardera, DA ZAMRACE NEBO, od toga bi im se zatresle gace a ne od jednog siromaka....Ukoliko i imaju vise od jednog...

A strani gosti?

Jedino kineski gost ima specificnu tezinu i mozda onaj Indus koga nikada nisu ni prikazali....Sve ostalo je gologuzija od koje koristi nema...


Jedino sto je bilo novo i ocaravajuce, po meni je bio vatromet na kraju....Tu su zasenili svet.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pre par godina su govorili da ce ovaj avioon dole biti udarna pesnica ruske avijacije...

GDE JE ON?

Nije se ni pojavio na paradi.....



5ws-Sukhoi.jpg
 
Vasar je bio, a na vasaru......

Sta smo videli od "do sada najvece parade u Moskvi u cast Dana pobede"?

Tako reci NISTA NOVO....

Sve stara ratna tehnika, da ne kazem zastarela, sa nekakvim novim tipom tenka....Tenka?

TENKOVIMA VISE NEMA MESTA U CARSTVU DRONOVA.......

Dronovi?

Gde su oni bili na Paradi?

Avioni - sve vec davno poznati modeli...

A strateski bombarderi - samo jedan iz nove generacije.....Mora da se od tog jednog Zapadu tresu gace...

Ako su vec hteli da zaplaze NATO, trebalo je da uzleti 160 novih strateskih bombardera, DA ZAMRACE NEBO, od toga bi im se zatresle gace a ne od jednog siromaka....Ukoliko i imaju vise od jednog...

A strani gosti?

Jedino kineski gost ima specificnu tezinu i mozda onaj Indus koga nikada nisu ni prikazali....Sve ostalo je gologuzija od koje koristi nema...
Jedino sto je bilo novo i ocaravajuce, po meni je bio vatromet na kraju....Tu su zasenili svet.
Gledala sam snimak parade.U više navrata vide se dronovi koji nadleću ulicu kojim prolaze vozila.
Moram priznati da sam i ja mnogo više očekivala, ali ne kontam što su baš oni toliko bitni :lol:
Bilo bi smešnije da lete dronovi nego da prolaze tenkovi.


p.s.ono što je najbolje (a i najopasnije), sigurno nisu vozikali i eksponirali po ulicama. Pođi samo od toga da je objavljeno da je "tehnika" za sprečavanje opasnosti od nemogućnosti održavanja parade usled vremenskih uslova bila "na gotovs".
mnogo veća opasnost je naoružanje koje se aktivira klikom na tastaturi iz neke sobe
vidi ovo... https://i.imgur.com/OUeOqof.gifv jel su trebali da vozikaju akvarijume i bazene. ko zna čega sve još ima a što nismo tamo videli ;)
 
Poslednja izmena:
Pitanje je KVALITETA te polovine svetske populacije.

Kao sto je pitanje kvaliteta jednog Izraela i svih Arapa.

Izraelaca ima 6 miliona, a Arapa 160 milona.

Pa ih samaraju kad god zele i gde god zele.

iz svake reci u ovom postu izviruje rasizam

- - - - - - - - - -

Pre par godina su govorili da ce ovaj avioon dole biti udarna pesnica ruske avijacije...

GDE JE ON?

Nije se ni pojavio na paradi.....



5ws-Sukhoi.jpg

izgleda da nisi cuo, ugrozava vasdusni prostor evropljana, amerikanaca i kanadjana, proleti na 500km od granice oni dizu uzbune na nacionalnom nivou i o tome pisu novine danima

- - - - - - - - - -

elem Blajvisa

kad ce parada u Vasingtonu?

a da, nemaju para da je organizuju.
 
U više navrata vide se dronovi koji nadleću ulicu kojim prolaze vozila. Moram priznati da sam i ja mnogo više očekivala, ali ne kontam što su baš oni toliko bitni

Из истог разлога из ког их Амери користе све више упркос огорченом противљењу њихових ваздушних снага - врло јефтини, адекватни дању и ноћу, све софистициранији, читав дан у ваздуху без слетања, и кад обориш једног све што имаш је опрљени точак и парче беле пластике а не пилота који цмиздри и снима срцепарајућа извињења мирољубивом народу те-и-те земље онако налупан и рашчупан и деморалише твоје становништво.

У следећем озбиљном рату небо ће контролисати дронови. Имају их и Руси, али нису их нешто показали.
 
Gledala sam snimak parade.U više navrata vide se dronovi koji nadleću ulicu kojim prolaze vozila.
Moram priznati da sam i ja mnogo više očekivala, ali ne kontam što su baš oni toliko bitni :lol:
Bilo bi smešnije da lete dronovi nego da prolaze tenkovi.


p.s.ono što je najbolje (a i najopasnije), sigurno nisu vozikali i eksponirali po ulicama. Pođi samo od toga da je objavljeno da je "tehnika" za sprečavanje opasnosti od nemogućnosti održavanja parade usled vremenskih uslova bila "na gotovs".
mnogo veća opasnost je naoružanje koje se aktivira klikom na tastaturi iz neke sobe
vidi ovo... https://i.imgur.com/OUeOqof.gifv jel su trebali da vozikaju akvarijume i bazene. ko zna čega sve još ima a što nismo tamo videli ;)

Pitanje je koju SVRHU I CILJ je imala parada?

Da prikaze svetu dostignuca i novitete u vojnoj tehnici?

Da zastrasi Zapad?

Da vrati poljuljanu veru Rusima u sopstvenu snagu?

Da ojaca Putin svoju poziciju?

Ili nesto PETO?



NATO im je vec 400 km od Moskve i Parade.

Za tu razdaljinu trebalo je prikazati nesto MNOGO ZESCE.
 
Pitanje je koju SVRHU I CILJ je imala parada?

Da prikaze svetu dostignuca i novitete u vojnoj tehnici?

Da zastrasi Zapad?

Da vrati poljuljanu veru Rusima u sopstvenu snagu?

Da ojaca Putin svoju poziciju?

Ili nesto PETO?



NATO im je vec 400 km od Moskve i Parade.

Za tu razdaljinu trebalo je prikazati nesto MNOGO ZESCE.

tu si zapravo i u pravu. nije se paradiralo jer su necije pradede pobedile zle naciste i ideologiju koja postoji samo u andergraundu, nego je bio cilj da se pokaze amerima svoja sila...
a ni ja nisam video neku silu... msm daleko bilo da rusija nema avijaciju da zamraci nebo na 5 minuta sa gustim preletima. sve u svemu cemu ova parada??
 
Donski kozaci sa njihovim konjima :zaljubljena:

Donski kozaci bi paradirali da je Hitler pravio paradu .. to nisu bili donski kozaci nego ruski cirkuzanti ..

'1. kozačka divizija (Nemačka)
1. kozačka konjička SS divizija
Segment Nemačkog Vermahta
Lokacija osnivanja Nezavisna Država Hrvatska
Jačina 17.500 vojnika i oficira (4.500 Nemaca i 13.000 Rusa)
Formacija Donska kozačka konjička brigada
Kavkaska kozačka konjička brigada
Kubanska kozačka konjička brigada
55. artiljerijski puk
55. izviđački bataljon
55. inženjerijski bataljon

Prva kozačka konjička divizija (nem. 1. Kosaken-Kavallerie-Division) je bila jedinica Vermahta sastavljena od kozačkih antisovjetskih dobrovoljaca i regrutovanih zarobljenika Crvene armije.

Prva kozačka konjička divizija Vermahta formirana je tokom leta 1943. od kozačkih antisovjetskih dobrovoljaca i odabranih regrutovanih zarobljenika Crvene armije, da bi ubrzo bila upotrebljena u Jugoslaviji.

Počev od septembra 1943. nalazi se u sastavu 69. rezervnog korpusa Druge oklopne armije koji je bio zadužen za teritoriju severno od Save. Pored angažovanja u korpusnim operacijama protiv NOVJ u Sremu i Slavoniji, Druga oklopna armija upotrebljavala je delove ove jedinice i u operacijama južno od Save.

U novembru 1944. proglašena je SS-formacijom.

U januaru 1945. razvijanjem iz njenog sastava formirana je i Druga kozačka konjička divizija, sa kojom je zajedno sačinjavala 15. kozački konjički korpus. Ratni put završila je u južnoj Austriji, delom zarobljena od Crvene armije, a delom od Britanaca. Britanci su svoj deo zarobljenika predali Crvenoj armiji. Nakon predaje, njeni pripadnici ruske narodnosti su većinom streljani."
http://sh.wikipedia.org/wiki/1._kozačka_divizija_(Nemačka)


 

Back
Top