Вучић: Не одбацујем могућност да од српских бирача затражим да се изјасне о Преамбули

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.250
Хроника
Александар Вучић за "Вол стрит џурнал": Не одбацујем могућност да затражим од српских гласача да се изјасне о преамбули Устава; Србији нема повратка са пута ка ЕУ

субота, 09. мај 2015.

БЕОГРАД - Премијер Србије Александар Вучић наговестио је у интервјуу за Вол стрит џорнал да би могао предложити промене Устава Србије, међу којима и уклањање помињања Косова као покрајине у Србији, што би, како констатује тај амерички лист, могло помоћи у напорима да земља постане члан Европске уније.

Вучић је, како је објављено на сајту Вол стрит џорнала, изјавио да не би одбацио могућност да затражи од српских гласача да се изјасне о преамбули Устава, усвојеног 2006. године, у којој се каже да је Косово интегрални део Србије.

"Мораћемо да разговарамо о свему са нашим партнерима у ЕУ. Мораћемо да о томе разговарамо са српским народом...Не говорим о томе, али само кажем да ћемо морати да имамо веома отворен разговор о будућности Србије", рекао је Вучић.

Морамо бити поштени са нашим људима и све размотрити, нагласио је Вучић и додао да "народ Србије треба да каже коначну реч".

Вучић, који је рекао да би уставне промене било неопходно спровести пре краја 2017. године, изјавио је да покреће то питање "иако зна то није много популарно овде у нашој земљи".

Вол стрит џорнал, коме је Вучић дао интервјуу уочи своје прве посете Вашингтону у својству српског премијера, наводи како је он у великом напору да своју државу приближи чланству у Европској унији.

У Вашингтону га очекује сусрет са потпредседником САД Џозефом Бајденом и осталим истакнутим званичницима.

Овај састанак Вучић види као прилику да коначно убеди САД да помогну Србији у њеном путу ка чланству у ЕУ.

Лист истиче да је Вучић одиграо кључну улогу у приближавању Србије испуњењу једног од главних захтева које је поставио Брисел - нормализацији односа са Косовом, покрајином која је прогласила независност 2008. године, а коју званични Београд не признаје.

Уколико успе у томе, Вучићева достигнућа могла би да обликују Србију у наредних неколико деценија, напомиње лист.

Вучић каже да је након смањења дефицита после болних буџетских реформи, које су укључивале смањење плата и пензија, обезбеђивања новог пакета помоћи од ММФ, либерализације закона о раду и побољшању односа Београда и Приштине, Србија заслужила да буде награђена.

"Међутим, уколико се то не деси, нећемо плакати. Сада нема повратка. Имам нека своја разочарења…лична и политичка, која су везана за ЕУ…али мој посао је да бринем о стратешки најбитнијим проблемима које моја држава има", изјавио је српски премијер.

Ово је порука, како напомиње Волс стрит џорнал, коју Александар Вучић не упућује само западним званичницима.

Када је Владимир Путин посетио Београд у октобру прошле године, Вучић је на заједничкој конференцији за штампу отворено нагласио да Србија неће одустати од чланства у ЕУ.

"Не волим да лажем никога. Не шаљем различите сигнале у Москву, Брисел и Вашингтон", каже Вучић.

Вучић се суочава и са питањима о реструктурирању државних предузећа са великим губицима. Корупција и мешање политике у рад судства такође представљају значајан проблем, тврде стране дипломате.

Ипак, највећу бригу представљају оптужбе да Вучић покушава да угуши опозицију. Независни новинари тврде да влада третира критичаре као непријатеље државе, притом користећи скарадне кампање против неистомишљеника, које спроводе таблоиди код контролом владајуће структуре.

Вучић тврди да он представља лаку мету због репресивног закона који је донео као министар информисања у некадашњој влади Слободана Милошевића и да му медији то неће опростити, као и да његова садашња влада због тога трпи константе критике.

Александар Вучић каже да нема намеру да проведе много година у политичком врху, попут неких других лидера у региону.

Изјавио је да сумња да ће се кандидовати за нови мандат 2020. године, када ће Србија, нада се, бити на успешном крају свог пута ка ЕУ.

"Спреман сам да прихватим сваку реч критике", изјавио на крају српски премијер.

Александар Вучић за "Вол стрит џурнал": Србији нема повратка са пута ка ЕУ

БЕОГРАД - Премијер Србије Александар Вучић дао је, уочи посете САД интервјуу за "Вол стрит џурнал", у ком је навео да ту посету види као шансу да убеди Вашингтон да помогне Србији на путу ка чланству у ЕУ.

Говорећи о напорима Србије да се прикључи ЕУ, Вучић је рекао да "нема повратка".

"Имам разочарења, и лична, и политичка када је реч о Европској унији...Али, мој посао је да водим рачуна о стратешки важним питањима за ову земљу", рекао је он.

Он је навео да је Србија извукла поуку из догађаја 1990-их година, а то је да је Србија изашла ослабљена, дестабилизована и изолована после сукоба и убиства у којима је више од 100.000 људи погинуло у бившој Југославији.

"Видео сам последице (тог пута). Знам како такво стање свести може да функционише. Знам какав сам био пре 20 година. Морамо да очувамо мир. Још једна грешка значила би да губимо све", рекао је Вучић у интервјуу, уочи посете Вашингтону следећег месеца.

(Танјуг-Фонет)

http://www.nspm.rs/hronika/aleksand...urnal-srbiji-nema-povratka-sa-puta-ka-eu.html

Браво вуЋко, мајсторе!!!
 
samo vi slavite botu- nije vam govorio istinu bilo je mnogo lepše slušati laži i lažna obećanja od njega
sada treba ispraviti sranja od miloševića i koštunice - da li vam je krivo?
trenutno bi 95% naroda u srbiji obrisalo kosovo iz ustava u sekundi ako bi im to donelo boljitak
naravno da je teško ali se ova istina znala poodavno samo ste vi živeli u zabludama
 
samo vi slavite botu- nije vam govorio istinu bilo je mnogo lepše slušati laži i lažna obećanja od njega
sada treba ispraviti sranja od miloševića i koštunice - da li vam je krivo?
trenutno bi 95% naroda u srbiji obrisalo kosovo iz ustava u sekundi ako bi im to donelo boljitak
naravno da je teško ali se ova istina znala poodavno samo ste vi živeli u zabludama

Можда ме утисак вара, али чини ми се да си морално наказан.
 
Можда ме утисак вара, али чини ми се да си морално наказан.
jbg nisam se ja obogatio za vreme ratova 90-ih nego milošević i njegova porodica , nisam ja pustio pobegulje da se vrate natrag nego koštunica i oinda se popišao na sve ratnike i na one koji su dali živote za ovu državu-sve uzalud i kao šlag na tortu oslobodi je 1200 dokazanih terorista iz naših zatvora , nemojte sada da mi držite predavanja o moralu jer nijedna majka koja drži do sebe neće dati svome sinu da ide da gine za bilo čije navodne ideale a najglasniji su radikali iz beča i toronta
 
Пфф... Нисам вјеровао да ћу рећи - свака част Борису Тадићу... Овај се баш укопава...

bez Borisa Tadica ne bi bilo Vucica,svaki je od njih uklucujuci i Dacica po nalogu SAD odradio svoj deo zadatka.Politika kuvane zabe,zabu staviti u haldnu vodu i postepeno pojacavati temperaturu,ukoliko je bacis u vrelu vodu iskocice
 
samo vi slavite botu- nije vam govorio istinu bilo je mnogo lepše slušati laži i lažna obećanja od njega
sada treba ispraviti sranja od miloševića i koštunice - da li vam je krivo?
trenutno bi 95% naroda u srbiji obrisalo kosovo iz ustava u sekundi ako bi im to donelo boljitak
naravno da je teško ali se ova istina znala poodavno samo ste vi živeli u zabludama

Netacno, ne bi nikad niko izbrisao Kosovo iz Ustava (a ni ovako) ni zbog kakvog "boljeg zivota".

Sram te bilo!
 
Кад нестане сендвича, пада и он.

Pa cekaj, jel' "nepismeni i krezubi" glasaju za njega ili oni koji umeju da barataju internetom?

'Ajde dogovorite se i dosadni ste vise sa tim sendvicima. Mislim, sami sebe pobijate nedoslednoscu.
 
Плашим се да ће опет бити оних листића у џаковима за које се ни дан данас не зна одакле су стигли, нити се води неки поступак око тога. Важно је да се деле дневнице и сендвичи...
 
Pa cekaj, jel' "nepismeni i krezubi" glasaju za njega ili oni koji umeju da barataju internetom?

'Ajde dogovorite se i dosadni ste vise sa tim sendvicima. Mislim, sami sebe pobijate nedoslednoscu.

Не, за њега гласају доктори наука као што је др Небојша Стефановић.

Иначе, сендвичи у мом посту су имали симболички и шири контекст, али ја од тебе као жене која не зна где удара, заиста нисам ни очекивао да препознаш алегорију.
 
Пфф... Нисам вјеровао да ћу рећи - свака част Борису Тадићу... Овај се баш укопава...

И ћосићевска дилеја Тадић за овога је ВЕЛИКИ ДРЖАВНИК.
 
samo vi slavite botu- nije vam govorio istinu bilo je mnogo lepše slušati laži i lažna obećanja od njega
sada treba ispraviti sranja od miloševića i koštunice - da li vam je krivo?
trenutno bi 95% naroda u srbiji obrisalo kosovo iz ustava u sekundi ako bi im to donelo boljitaknaravno da je teško ali se ova istina znala poodavno samo ste vi živeli u zabludama

Ja tebi verujem. Mozda si malo preterao sa %. Ipak mislim da u Srbiji ima oko 15-20 % ljudi koji imaju dostojanstvo i osecanje nacionalne i drzavne pripadnosti koji ni po koju cenu nece pogaziti svoja osecanja.
Dakle, 80-85% ljudi je vec preparirano i spremno da izglasa sta god cuju da Zapad trazi. Na moju veliku zalost!
 
kakva crna izdaja?
zaboravio si možda da su takvi kao ti zbrisali sa kosova još 99-e sa vojskom koja je odatle izašla a sada se seirite po vojvodini i puna su vam usta kosova -pogotovu ako će neko drugi da gine za to umesto VAS


ja sam bio u svim ratovima od 90-e pa naovamo , ja na kosovo ne idem da ratujem ni pod tačkom razno niti imam dole nešto niti sam ikada imao niti ću imati
Vucic realno sagledava stvari dole ima dva miliona šiptara naspram 150 hiljada srba jedini način da se kosovo vrati u srbiju je da se srbi tamo namnože da ih ima više nego šiptara i to je jedini način, sa druge strane sada je kosovo onaj teg koji vuče srbiju dole ispod vode i unatrag , srbija se neće nikada razviti dok je toga tega i generacije srba će i dalje bežati iz srbije jer neće imatii uslove za norrmalan rad i život
Доле има 1,8М становника укупно, од тога 1,58М шиптара.
Капито?
https://www.google.rs/?gws_rd=cr,ssl&ei=I15OVeHEM8XGygOWpIGoAw#q=kosovo+broj+stanovnika
 
Poslednja izmena od moderatora:
Oni koji su KiM dali nekom drugom na upravu... sada zele nekako da legalizuju stanje, pa gledaju da neko potpise umesto njih.

Tacno, Kosovo ce da ode a politicari ce po navici da svaljuju krivicu jedni na druge

A interesi ove drzave ? Koga briga za to...
 
Nije problem to sto je izjavio da Srbiji nema povratka sa puta ka EU,nego sto je izjavio da se biraci izjasne da li zele da se spominje Kosovo kao pokrajina u okviru Srbije!!!!

Dakle to je mnogo bitnije,jer evo im prilike da sa namestenim izborima otmu srbim Kosmet!!!Ovo je tuzan dan za sve nas.

E ovako ,posto nam budu uzeli Kosmet na namestenom referendumu videcete vise za njih nece biti nikava prepreka da nas skroz upropaste,a tek kada ovaj narod bude toliko posrnuo tek tada ce se dici na USTANAK!!!

Dotle ce ovi da rade sta hoce!Neka se stide!
 

Back
Top