Roakutan u tridesetim

rookie24

Početnik
Poruka
15
Imam 33 godine (musko) i problem sa aknama od 16te. Naravno kao i svi probao sam sve i svasta, kreme, losioni, zdrava ishrana, cink u tabletama i na kraju nista... one su uvek tu. Bili su periodi boljeg i losijeg stanja ali nikad nisu nestale skroz. Imam ih po licu, ledjima i grudima. Mislio da ce sa godinama da prodje ali nije...
Roakutan nisam nikad pio i pitam se da li je kasno da sad probam sa tim u ovim godinama? Ima li neko iskustva? Mozete i nekog dermatologa da preporucite ako znate.
 
Uh izuzetno rizican lek, neki moji prijatelji su to davno uzimali i zalili se na sve i svasta. Jedan je dobijao i suicidalne misli i imao i kosmare i svasta-nesto.

Moras mnogo lepo da se informises o tome i doneses odluku a pre toga da probas nesto drugo, a siguran sam da ces naci nekog privatnika koji ce ti ga olako prepisati.

Ako si izdrzao do 33-e godine, daj probaj sa necim drugim jos malo.....Roakutan je bas jak sa puuno nezeljenih posledica....
 
Ja poznajem jednu osobu (moju drugaricu) koja ga je uzimala, nikakve psihičke nuspojave nije imala, ali fizičke jeste itekakao - užasno suva koža, morala je da bude nauljena neprestano medicinskim uljima i kremama (Eucerin valjda) koliko je koža zatezala, išla joj je krv iz nosa, bila su joj suva usta, itd, ali je to jedino što je njoj i njenom bratu pomoglo da se reši problem. Da, njoj se još i poremetio ciklus (mada tebi to nije bitna informacija), no, to je kasnije rešila Femisan A kapima.

Lice joj je sad perfektno, kristalno, bez mane, nema ni ožiljke, kao da nikad nije imala nikakav problem, a godine su prošle od terapije Roakutanom.
 
Imam 33 godine (musko) i problem sa aknama od 16te. Naravno kao i svi probao sam sve i svasta, kreme, losioni, zdrava ishrana, cink u tabletama i na kraju nista... one su uvek tu. Bili su periodi boljeg i losijeg stanja ali nikad nisu nestale skroz. Imam ih po licu, ledjima i grudima. Mislio da ce sa godinama da prodje ali nije...
Roakutan nisam nikad pio i pitam se da li je kasno da sad probam sa tim u ovim godinama? Ima li neko iskustva? Mozete i nekog dermatologa da preporucite ako znate.
lazes i dalje cepas majonez,ako navedes sta jedes reci cemo ti gde gresis
 
Sine rekao sam da se hranim zdravo a imao sam dovoljno vremena da provalim da li mi to pomaze ili ne. Recimo u zadnjih 2 meseca zbog (nekog drugog problema) pijem cedjenu sargarepu svako jutro i vece, jedem ribu i salate, voce, orasaste plodove, kuvano. Znaci junk food skoro pa nula, eto bio sam na rostilju za prvi maj. Majonez vidjam samo na policama supermarketa.
 
negde gresis,kladim se da pijes koka kolu,cokolade,mleko,ne pijes dosta vode,ne jedes jabuke ima milion gresaka a samo jedna stvar moze da pravi problem,naravno i sex ako nemas,mada to je malo intimno pitanje ne moras odgovarati
 
Ne jedeš jabuke :lol: I bolje što ih ne jedeš, neproporcionalno malo vitamina u odnosu na to koliko su na glasu.

Sine rekao sam da se hranim zdravo a imao sam dovoljno vremena da provalim da li mi to pomaze ili ne. Recimo u zadnjih 2 meseca zbog (nekog drugog problema) pijem cedjenu sargarepu svako jutro i vece, jedem ribu i salate, voce, orasaste plodove, kuvano. Znaci junk food skoro pa nula, eto bio sam na rostilju za prvi maj. Majonez vidjam samo na policama supermarketa.

Lepo se hraniš za svoj problem. Jesi možda vadio hormone, testosteron?
Slobodno jedi meso, šta se pravdaš za roštilj...
 
Poslednja izmena:
Ma kakve zube, bre, kad će da ščezne iz kolektivne svesti ovog naroda, ta jedna od najvećih zabluda ikada? Zbog šećera čak mogu biti i loše za zube, kao i zeleni čaj zbog kofeina.
Bolje da umesto jabuka jede crvene paprike.

A stvari nisu tako proste i linearne - cepaj jabuke i zeleni čaj i tvoje akne će nestati :roll:

Prvo treba da se utvrdi kog tipa su akne, a budući da čovek razmatra Roakutan opciju, rekla bih da se radi o cističnim aknama. Te neće proći od jabuka i zelenog čaja.

Čekam i dalje odgovor da li je vadio hormone...
 
Tein, ako se služiš arhaičnim izrazima ;)

Lekovitost zelenog čaja
Dejstvo čaja je utoliko jače ukoliko čaj ima više kofeina, jer je kofein glavni sastojak čaja koji draži ove centre. Čaj svojim kofeinom (ranije se kofein nazivao teinom, a kasnije se ispostavilo da je reć o jednom istom alkaloidu u kafi i čaju) draži koru velikog mozga, zbog čega osoba lakše shvata i brže povezuje misli.

I ja nisam dečko.
 
ajde ti samo guglaj i teoretisi nemoj da probas niti poslusas savete iskusnih,nego iskljucivo lakara koji zive od takvih pacijenata kojima godinama uvaljuju hemije od kojih se niko nije izlecio

Guglam, jer da sam rekla informaciju iz glave (kao što jesam prvo) ne bi mi se verovalo, pa rekoh da navedem legitiman izvor. Na kraju krajeva, što mene napadaš, kad ti nisi bio u pravu, pokušavaš da sakriješ sramotu?

Mnogi su se izlečili hemijom. Mislim da pogrešno razumeš reč hemija. Jer, hemija je na kraju krajeva i došla iz prirode. Zanimljiv podatak, koji pretenduje da previše nadraži tvoje neurone svojom neobičnošću - svaki antibiotik je došao iz prirode (osim fluorohinolona, koje ja lično ne koristim zbog svojih potencijalno toksičnih svojstva i razarajućeg efekta po hrskavicu), što znači da je priroda vremenom brušila molekule čije je glavno svojstvo da napadnu i unište neki mikroorganizam. Mi to danas nazivamo "hemijom" i negativno konotiramo.

Elem, kad smo već kod antibiotika: možda postavljač može i da uradi bris akne, da vidi da se ne radi o nekoj bakterijskoj infekciji?
 
naravno da sam bio u pravu i svako je od nas nekad imao problem sa kozom i od promene ishrane i nacina razmisljanja se resilo,nikad od lekova i tecnih azota pacenja,e sad dal verovati tebi i internetu koji trucate u prazno nista konkretno u dve reci,lekarima lopovima ili ljudima koji su sve prosli i zivotnim iskustvima pouceni savetuju,pa sad ko nije pametan
 
Ja se slažem za beli luk, najjači prirodni antibiotik pored propolisa, a on ne smrdi ako se recimo ubaci i spremi sa zeljem/spanaćem, itd.

A što se tiče nuspojava lekova - to je pitanje da li je ta osoba spremna da podnese tu žrtvu ili ne. Ako ne, normalno je da će obustaviti terapiju.
 
ne znam brate ja svaki put donesem bar flasu slane vode za sinuse,ima slanih soba ne vidim da idu zbog terapije nego samo zato sto je modni hir,sve ti je to naopako vidi se ko ukljucuje mozak,i kad pomenuh sinuse uvek mi se nos zapusavao kad sam koristio neke hemija sapune,od kad koristim od maslinovog ulja i kozjeg mleka nista,sto takodje utice i na kvalitet koze na sta bi se postavljac mogao osvrnuti

- - - - - - - - - -

mozda se ne sunca jer ga blam bubuljica a sunce i vitamin d ciste kozu takodje
 
Za slane sobe sam čitala da je čista prevara.

A sapuni, sve je to individualno.. Sapun sa kozjim mlekom, iako deluje mekano i hidratantno, je zapavo prilično agresivan sapun.

Sapun se ni ne mora ni koristiti. Ja koristim običan losion sa kamilicom, bez alkohola, za čišćenje lica, i mislim da kružni pokreti vatom mnogo bolje očiste lice od sapunjanja. Naježim se kad čujem da devojke skidaju šminku samo sapunom. Pa pređi posle toga losionom, pa ćeš videti koliko je još šminke ostalo :roll:

mozda se ne sunca jer ga blam bubuljica a sunce i vitamin d ciste kozu takodje

Sunce radi po principu isušivanja kože. A vitamin D se sintetiše u februaru i to preko otkrivenih ruku ;)
 

Back
Top