SVEST, šta je to? Kako čovek doseže viša stanja svesti?

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.209
Razumevanje mesta, uloge i suštine same svesti u čoveku je očigledno bilo neminovno već dugo vremena. Međutim, na ovu temu me je podstakao kolega sa Foruma svojim komentarom kojeg je ubacio u moje sanduče za reputacije i evo tog komentara:

Uklonio sam komentar kolege.

Pokušaću da dam podsticajni komentar koji će se, nadam se, konstruktivno razvijati.

SVEST je ono što suštinski jesmo mi sami. To što mi jesno u religiji nazivaju Dušom ili Božanskom Iskrom, u drugim poljima spoznaje čoveka, nazivaju je tucem drugih imena: Super Egom, Više Svesnim, Višim JA, Bićem, Self....

Ukratko; Mi kao takvo biće iako smo kreirani savršenim nismo kreirani sa savršenom ili najvišim stanjem svesti. Zato silazimo u niže svetove (niži pol kreacije) da bismo kroz mnogobrojna iskustva ekspandirali svoju svest. To i objašnjava činjenicu da nas ima od totalnih debila pa do genijalaca. Nezavisno od tog stanja mi smo jednaki, ni bolji ni gori od drugih jer smo svi na putu još veće spoznaje ili realizacije.

Ipak, dođe dan kada možemo pristupiti svesnom radu na vlastitoj ekspanziji svesti. Moraću da razočaram mnoge koji su se napajali Indijskom filozofijom mnogih koji su posejali mnogo nepotrebnog i pogrešnog što danas čini veliku prepreku pravom progresu. No, to isto su činile i mnoge religije širom sveta.

Poslednji put su čista i izvorma učenja svesnog rada na ekspanziji svesti bila prisutna pre 5000 godina na tlu Egipta.

U čemu je suština? U tome da u nama nije čestica božanstva ili svesti jer mi sami jesmo ta čestica Božanstva odnosno svesti. I mi kao ta čestica SVESTI jesmo kreirani po ugledu na PRVI UZROK ili Kreatora svega. Kao takvi trebamo, možemo i jedini nam je cilj ekspanzija svesti. Otuda i sva naša dela, reči i misli koji nas vode ka tom cilju, ma koliko malo i beznačajno bilo, čine da u nama donose veći stepen sreće, ispunjenosti i pouzdanja.
Da bi neko svesno radio na doseznju tog najvišeg cilja i te kako su neophodni napori. Svako onaj ko kaže da nisu potrebni napori slagao je sebe pa laže i druge a najlakše je zavesti ljude kada im kažete da u svetovima TOGA (Boga) mogu dobiti nešto bez truda i rada. Tako nešto ne postoji jer mi kao Biće moramo platiti odgovarajućom cenom sve što dobijemo. Jer, prihvatanje svesnog rada na dosezanju najviših stadijuma SVESTi znači rad na totalnoj odgovornosti.
Onaj ko i dobije osećaj da je dosegao jedinstvo sa OSNOVIM UZROKOM (Kreatorom ili Bogom) jeste zaveden jer mi kao Biće nikada ne možemo postati jedno sa Kreatorom. Iluzija koju pominjem dobija se na Mentalnom nivou a to je još uvek niži pol kreacije.
Ko traži najviša stanja SVEST treba da zaboravi na prosvetljenje, kosmički svest i slične stvari......
Ko onda stoji u pozadini pojedinca koji radi na dosezanju najviših stanja SVESTI? Uvek i samo osnovna suština života koju ovde znamo kao Sveti Duh. Žao mi je zbog ateista što ovo iznosim ali ko želi istinu moraće da proguta i ovo saznanje. Uostalom, i sam sam se morao pomiriti sa tom činjenicom. Niko i ništa drugo ne može nama pomoći da dosegnemo više stadijume svesti i kreacije jer niži tokovi o kojima govore u Indiji pripadaju nižim svetovima i tu se i završava. Filoozofija takođe ima svoju tlicu na Mentalnom svetu a to je još uvek niži pol kreacije. Um nije božanstven kako mnogi veruju...
Pa ipak, Suština Života - Sveti Duh, uvek ima svog predstavnika u ovom svetu od samog početka kreacije pa sve do danas. Ti pojedinci su uvek jedni druge zamenjivali i oni su imali u zadatak da pomognu pojedincima da se vinu na ovaj najdirektniji put dosezanja visokih stanja SVESTI.
Ako neko sledi put duhovne Svetlosti neophodno je da zna da nema celinu i neće moći ostvariti cilj. Neophodno je da se imaju dva pilara ove suštine života da bi se moglo napredovati i izbalansirano dosegnuti do cilja.
Neki od pojedinaca koji su išli ovim putem i dosegli visoka stanja svesti bili su poznati u našoj istoriji dok je većina ostajala u ilegali. Evo nekoliko imena: Sokrat, Pitagora, Šamus-i-Tabriz, Šiv Sena (ovaj je inspirisao Mojsija da izvede Izraelce...inače je rođeni Hindus), Tissot Leins, Tomo Gešig, Towart Managi (bio je rođen u nekadašnjoj Abisiniji a današnjoj Etiopiji), Vaita Danu (pokušao je da Aleksandru Makedonskom otvori Duhovno Oko da bi ovaj odustao od pokolja u osvajanjima...).....

SVEST je duhovne kategorije dok je um materijalne suštine, materije koja je na višem stepenu vibracija nego što je ova u Fizičkom svetu. Jer, materije ima i na Astralnom i na Kauzalnom ali i na Mentalnom svetu...
Pojedinac koji želi raditi na ekspanziji SVESTI neophodno je da se pridržava najviših kodova Etičnosti i Ljubavi. Gde nivoi Etičnosti i Ljubavi rastu zajedno sa Svešću osobe (Duše).
 
Poslednja izmena:
Svest ti je skup elektromagnetnih impulsa
Ovo o čemu ti pričaš tipa moral, ljubav, čast predaka...
to ti je neprirodna nametnuta perverzija tj manipulacija baznim impulsima
Manipulacija baznim impuslima je moguća tek kod složenijih bića ali je osnova kao kod amebe.
Impulsi od straha za samoopstankom i onaj drugi impuls za razmnožavanjem
Postoji samo stvarnost i rezultati doživljenih impulsa
Sve ostalo je prdenje u čabar

- - - - - - - - - -

Manipulacija impuslima kaže da je život u gradu lepši nego da živiš plemeski u šatorima
Medjutim praksa kazuje da ovi što se hrane prirodno imaju redovnu i pravilnu stolicu
a ovi što se hrane modernom hranom jedva skupe za obično g.vance plus i za to treba oko 76 sati...

- - - - - - - - - -

to je već devijacija tj uspela manipulacija baznim impulsima
krsti ga kako god oćeš
 
Svest ti je skup elektromagnetnih impulsa
Ovo o čemu ti pričaš tipa moral, ljubav, čast predaka...
to ti je neprirodna nametnuta perverzija tj manipulacija baznim impulsima
Manipulacija baznim impuslima je moguća tek kod složenijih bića ali je osnova kao kod amebe.
Impulsi od straha za samoopstankom i onaj drugi impuls za razmnožavanjem
Postoji samo stvarnost i rezultati doživljenih impulsa
Sve ostalo je prdenje u čabar

- - - - - - - - - -

Manipulacija impuslima kaže da je život u gradu lepši nego da živiš plemeski u šatorima
Medjutim praksa kazuje da ovi što se hrane prirodno imaju redovnu i pravilnu stolicu
a ovi što se hrane modernom hranom jedva skupe za obično g.vance plus i za to treba oko 76 sati...

- - - - - - - - - -

to je već devijacija tj uspela manipulacija baznim impulsima
krsti ga kako god oćeš
Eros i Tanatos ybg...
E,ali Luis izgleda mažnjava prirodnu njupu...:mrgreen:
(Znaš ono:od gospocke klope najbolje dismr...:mrgreen:)
 
Svest ti je skup elektromagnetnih impulsa
Ovo o čemu ti pričaš tipa moral, ljubav, čast predaka...
to ti je neprirodna nametnuta perverzija tj manipulacija baznim impulsima
Manipulacija baznim impuslima je moguća tek kod složenijih bića ali je osnova kao kod amebe.
Impulsi od straha za samoopstankom i onaj drugi impuls za razmnožavanjem
Postoji samo stvarnost i rezultati doživljenih impulsa
Sve ostalo je prdenje u čabar

- - - - - - - - - -

Manipulacija impuslima kaže da je život u gradu lepši nego da živiš plemeski u šatorima
Medjutim praksa kazuje da ovi što se hrane prirodno imaju redovnu i pravilnu stolicu
a ovi što se hrane modernom hranom jedva skupe za obično g.vance plus i za to treba oko 76 sati...

- - - - - - - - - -

to je već devijacija tj uspela manipulacija baznim impulsima
krsti ga kako god oćeš

Eros i Tanatos ybg...
E,ali Luis izgleda mažnjava prirodnu njupu...:mrgreen:
(Znaš ono:od gospocke klope najbolje dismr...:mrgreen:)

Naravno, hvala vam na komentarima ali bih ako će biti i onih koji nisu tako nadahnuti, visokoinspirisani i dalekosežni.
 
Vi's, kolega s foruma, mislim da si mnogo stvari pobrkao. Intelekt ti je neophodan da svest razvijas. Sto, priznaces, nema veze koju dalje pravis prema duhovnom, a mentalno ti sluzi da upletes kauzalno i astralno. Mnogo price da bi se vratili na to da objasnis da je duhovnost najvaznija u podizanju svesti gde se saplices o mnoge svoje tvrdnje.
Ja bih se slozio da je potrebna duhovnost, ali ne u smislu religijskih smernica, narocito da su potrebni vodici za otvaranje treceg oka.
Predlazem da procitas uvodni post ponovo, natenane, jer ja u njemu vidim svasta, ali ne temu.
 
Vi's, kolega s foruma, mislim da si mnogo stvari pobrkao. Intelekt ti je neophodan da svest razvijas. Sto, priznaces, nema veze koju dalje pravis prema duhovnom, a mentalno ti sluzi da upletes kauzalno i astralno. Mnogo price da bi se vratili na to da objasnis da je duhovnost najvaznija u podizanju svesti gde se saplices o mnoge svoje tvrdnje.
Ja bih se slozio da je potrebna duhovnost, ali ne u smislu religijskih smernica, narocito da su potrebni vodici za otvaranje treceg oka.
Predlazem da procitas uvodni post ponovo, natenane, jer ja u njemu vidim svasta, ali ne temu.

Nije mi bilo teško da pročitam još jednom, jer uvek postoji mogućnost da se napravi zabuna, ali nevolja je u nečem drugom. Mi često prihvatimo učenja nižeg stupnja a onda ih utvrdimo kao nešto čime merimo sve što nam iza toga dolazi. Dakle, pokušavamo moreiti nešto celovitij i kompletnije sa onim što je nekompletno. I? Naravno da je to nemoguće.
Otuda, učenja koja si usvojio jesu problem jer jesu nekompletna i očigledno malo zakrivljena. No to i nije tako strašno budući da to nije problem sa tobom već sa onima koji su ih servirali kao tačnim a na nama je da se uvek dopunjujemo i kompletiramo kako bismo imali mogućnost da bolje razumemo kako mi sami funkcionišemo.
Ima još jedan problem, kada čitamo nepoznato mi ga smeštamo u svoj kalup a ono se tamo nikako ne uklapa. Zato je uvek dobro da pročitamo još jedanput i malo kontempliramo pa ako nešto ne štima sigurno da možemo tražiti pojašnjenje.
Zato pogledaj ovo: Intelekt nisasm doticao baš kao što nisam analizirao ili obrazlagao um i njegov način funkcionisanja, jer to i nije predmet ovog posta. Generalno sam dotakao Um koji i te kako ima mnogoznačnu funkciju i jednim delom doseže naše budno stanje u ovom svetu, naš stanje na Astralnom svetu, zatim na Kauzalnom i svakako Mentalnom svetu. Uz sve to on ima odvojene funkcije za procesuiranje svih informacija i odgovarajuće automatsko reagovanje. Ostavimo um koji radi automatski i samo nam služi tom prilikom.
Osvrnimo se na ono što jeste Svest i što je ujedno nosioc svesti a to smo opet mi, Osnovna suština u paketu kojeg zovemo čovek.
Mi kao Duša jesmo na vrhu tog sklopa (naravno ne vrh u konstruktivnom smislu već kao fokalna tačka po svojoj važnosti.
Da li je neophodno dotaći duhovnu stranu života? Naravno da jeste. Zašto? Zato što su ljudi secirali život na duhovno, naučno, filozofsko i ostala polja interesovanja. Što je za onoga koji želi razumevanje čoveka i života potpuno ne samo nepotrebno već ometajuće. Istovremeno, neophodno je da mogu ljudi videti da je život neodvojiv. Nauka, duhovnost i filozofija su neodvojive, osim što čovek u ranijem stupnju razvitka nije mogao da obuihvati celinu - nije mogao jer nije bio sazreo duhovno ali ni intelektualno pa ni emocionalno.
Govoriti o svesti a isključiti duhovnu stranu jeste kao govoriti o živom biću od krvi i mesa a nekako ne videti srce kao centralni organ koji čini ovo biće celim - naravno gledano na fizičko telo kao običan stroj jer ono to i jeste.
Duša jeste Svest a duša jeste duhovno biće. Naravno, nauka je htela da izbaci bilo kakvo drugo biće kao kreatora života pa je htela da odstrani religiju i onda je smišljala ili nagađala da iza svega postoji nešto a to nešto je dobijalo drugačija imena poput Više Svesno, Super Ego, Biće itd. itd. Možemo reći da to nije ni tvoj ni moj problem, naravno da nije ako zaboravimo naše prethodne inkarnacije u kojima smo isami gradili razne teorije ali i religije...
No, vratimo se onome što si rekao da mentalno služi da uplete kauzalno i astralno. Sami izraz "uplete" meni govori da si tanak ovde i da treba mnogo objašnjavati. Najviši svet nižeg pola kreacije zove se Eterički i on odgovara našem nesvesnom ili podsvesnom a to je mesto u umu ili magacin gde odlažemo sva naša iskustva koja nismo odradili na ispravan način. Koja nismo odradili u skladu sa Zakonom Ljubavi a to je osnovni duhovni zakon. Uistinu naučni pristup je naslutio nešto u vezi funkcionisanja ovog dela ali nije prodro u suštinu. U tom delu ono što je smešteno a što mi dorađujemo u današnjem životu ili eventualno u budućim u pojedinim učenjima i religijama nazivaju sudbinom dok u drugima karmom.
Vi'š kolega, tek ispod toga dolazi Um koji ima svoje nivoe funkcionisanja. Intelekt je u svemu tome i najmanje važan koliko što je važno da znamo način funkcionisanja uma u smislu dobijanja informacija, njihovog čekiranja u smislu prihvatljivo, neprihvatljivo (kao u računarskoj tehnici + ili - , u slučaju izrade programa ...) a onda propustanje informacije na izvršenje ili odbacivanje... Ko shvati ovaj deo razumeće zašto ljudi više izgledaju da su mehanička bića ili mašine i zašto su tako predvidivi. Odnosno, dolaze do zaključka da čovek i ne ume da razmišlja... Ali to je dug put i ovako nabacano deluje zbunjujuće i nerazumljivo ako neko nije dovoljno zašao u suštinu.
Vratimo se osnovnoj liniji.
Ako smo mi duhovno biće Duša (Svest) a jesmo onda ne možemo zaobići Osnovni Uzrok života i Kreatora. Jer TO ili On (kako smo navikli) jeste kreirao život i Svest odnosno nas misleći Duše. Postavlja se pitanje; Kako zaobići taj deo i kako neko uopšte može videti komopletnost ako taj deo ne razume?
Uistinu jeste problem jer mi najčešće ili bolje rečeno uvek, želimo samo ono što je trenutno naše dostignuće. Zato, nekoga će zanimati samo hrana, a ostalo kako i koliko bude. Drugome će biti najvažniji seks a sve ostalo je u nizu iza toga. Trećem će biti najvažnija ili glavna Moć a sve ostalo manje važno.... Naravno, jednoga dana a možda baš ovog života možda se u nama probudi potreba da ZNAMO SEBE i Svog Kreatora. Pre ili kasnije svi ćemo doći do tog stadijuma.
Uistinu, pravo svakoga je da ga zanima samo ono što je trenutno ispred njegovog "nosa" ali niko od nas neće izbeći svoju "sudbinu" da jednoga dana spozna celinu.
Zato, nije loše znati da vidimo gde imaju spoj naučna, religijska i filozofska saznanja. Jer, filozofija po svojoj osnovnoj definiciji, ako je to uopšte definicija, ima za cilj da spozna istinu. To nikako neće moći jer koristi kratke "merdevine" a to je um. Nauka takođe neć moći jer koristi još kraće, rekao bih, "molerkse merdevine".
Sva ta saznanja prožima i objedinjuje duhovno znanje.
Nažalost sve religije sveta, pa i one sa istoka koje tvrde da imaju saznanja, izgubile su spoj sa samom svrhom, smislom i ciljem njihovog postojanja i zavodile su svoje sledbenike.
Ostavimo to, zaključimo da bez duhovne komponente život ostaje nepoznanica i život se može spoznati samo ako se prihvata saznanje iz onog izvora koji ga jedino i ima. Ono što nazivamo suštinom života ili Svetim Duhom jeste zapravo ono što se naziva i Reč Boga ili Logos a takođe se naziva Bani, Šadba, Melodija Sfera itd. itd.
Kolega, tvoj komentar mi je dao inspiraciju za ovaj komentar i hvala ti a ti možeš ostati sa tvojim pogledom jer ja ga poštujem i imam obavezu da ga poštujem.
Živeli.
 
Tebalo bi reći i koju reč o ljubavi, jer je prethodni ili prvi komentar negirao ljubav kao uopšte važnu u pomu svesti. Pa da li je tako?
Osvrnimo se na kratko i pogledajmo svet oko sebe. U njemu je sve više intelektualaca ili naučnika. Na svim najvažnijim ili liderskim pozicijama upravo čovek od nauka a rezultati ili kvaliteti života su sve gori ili poražavajući. Zašto? Zato što se zanemaruje veoma važan začin života a to je Ljubav. Da, ljubav i svest su neodvojive. Intelektualnim obrazovanjem čovek ne podiže ni svoju svest niti svoj kapacitet ljuavi a sa time ni svoju etičnost. Jedino što menja to je zbir ili količina informacija u svom magacinu u svom umu ili kompjuteru. Te informacije su u najvećem delu pogrešne što čini još veći poraz.
Ako se prošetamo od naučnika do naučnika videćemo da su kvalitetniji oni koji su na višem stupnju svesti a sa time i sa više ljubavi i etičnosti.
Verujem da ovo niko neće moći da pobija. Jer, dok jedni otimaju i grabe sve što se može, ne vodeći računa o tome da li drugi imaju za još jedan dan opstanka dotle drugi naučnici čine sve napore da život na ovoj planeti učine mnogo boljim ne samo za sebe već i za svoje sugrađanje, gledano kao sugrađane u planetarnom smislu.
Kako je svest duhovna kategorija a neodvojima je od Kreatora to je i ljubav duhovna kategorija kao neopdvojiva od svesti a samim tim i etičnost. Zahvaljujući duhovno razvuijenima ovaj svet opstaje.
Kako onda neko uopšte može i pomisliti da isključuje duhovnu stranu i ljubav? Naravno da može ali ne za dugo. Vrlo brzo svi bnaučimo lekciju koju nam život pre ili kasnije priušti. A život je tu da nam daje lekcije koje nas obikuju. Ne oblikuje nas fakultet već život u aktivnom svakodnevnom i celodnevnom življenju.
Bez ljuabi mi smo obične mašine koje mogu samo da otimaju, i najuspešnije ruše i ubijaju a kao takvi jedino što možemo to je da jednoga dana ne vidimo zelenu Zemlju već ćelavi Mars bez života koji buja.
Može li iko od nas zamisliti život bez ljubavi pa ma kog stadijuma ljubavi? Ne verujem. Ljubav je osnovna ili glavna nit koja nas čini pravim Bićima.
Možda smo pomalo razočarani jer su naše emocije izigrane ali ako taj deo dublje sagledamo videćemo da ispod toga leži rezervoar ljubavi koji samo treba da izbije na površinu. A pre ili kasnije hoće.
 
Tek kad se onesvestiš...:hahaha::tease: (Od alkohola,dakako...)

.. ne .. u snu nisi svijestan .. ne znaš da postojiš ..
.. u nesvjesti isto ..
.. znaš da postoji amerika .. svjestan si amerike ..
.. ili znaš da postoji gravitacija .. svjestan si toga ..
.. ili znaš da gravitacija vuče ka zemlji .. svjestan si ..

.. svijest je .. postojanje u nekom krugu .. u nekom spletu uveta .. .. međuzavisnost u tome ..
.. svijest se može .. uspavati .. smanjiti krug sa kojim računamo ..
.. ili povećati ..
.. i mačka ima svijest ..
.. i stablo ..
.. i atom ..
.. svijest je .. područje .. u kojem nešto .. živi .. postoji ..

.. i međuzavisnost strojnih djelova je svijest .. ali veoma mala ..

.. čovjek može uvećati svoju svijest ..
.. evolucija je .. put uvećanja svijesti ..
.. velika svijest je bog .. međuzavisnost svega postojećeg .. .. iako .. valjda .. negativ .. svijeta .. .. isto kao što je duša .. nematerjalni žika ..
 
Ček da kojeg pivkana sljuštim...:manikir:

А тако стоје ствари! А ја се чудим што ми минираш све што напишем! А оно ти се напијеш па лупаш ко Максим по дивизији.
И ја сам некад тако, знам шта је алкохол! Напијем се па сам онда најпаметнији на планети.
 
Да би људи могли да разумеју своје Биће Бог је створио овај свет по узору на духовни свет. Сада ми посматрајући овај свет, себе , своје тело можемо да разумемо како то ми изгледамо као духовно биће.
Ако посматрамо наше тело можемо видети да је наше тело сачињено од огромног броја ћелија, па бактерије такође живе у симбиози са нашим ћелијама а имамо и паразите. Свако то мало биће, је једна врста свести, што нам говори да на духовном плану ми смо колективна свест свих тух умова, јер свака наша ћелија је један мали ум. Колективна свест српског народа је душа овог народа. Тако смо и ми душа, колективна свест свих тих умова који чине наше духовно тело. Даље наше Биће је подељено на земљу( земаљски начин мишљења, Ум) Небо (Небески начин мишљења, Разум) И Дух који покреће тело.Кратко би било да је то наше биће та колективна свест подељена не три дела и тује Ум син, разум део Бога Оца у нама и Дух који нам је од Бога дат. Будући да нам је ум најбучнији ми се поистовећујемо с њим и не примећијемо друге две свести с којима делимо тело. Ајнштајн је рекао да проблем који створи једна врста свести не може да реши та иста свест. Али ми имамо чак три врсте свести, имамо и део Бога у разуму, тако да ми можемо да преиспитујемо своје мисли и поступке и то чини да сем интелекта имамо још једну битну способнопст а то је разборитост, могућност да приспитујемо себе.Нормално ту могућност да преиспитују себе имају само они који су свесни својих лица, оно што се ослањају на интелект који тврди да друга лица не постоје и све заслуге присваја за себе, такву способност немају. Они верују свакој мисли која долази од њиховог интелекта и не преиспитују њихову ваљаност. Бог нам говори да смо на његову слику створени, а знамо да Он има три лица, што ће рећи да и ми имамо три лица. Пратећи своје мисли ми откривамо да оне имају своју вољу и да се стално дешава да ми поступамо у складу са њиховом вољом а да своју вољу не успевамо да изразимо. Ако наше мисли имају своју вољу то значи да су оне жива бића и откривамо да оне долазе из наше душе из колективне свести чији бисмо требали господар да будемо.Откривамо да нас наша душа наводи да чинимо оно шта она хоће а не оно шта ми хоћемо. Схватамо да ако желимо да наша душа нама дарује добре мисли са лепим осећањима, онда морамо да васпитамо своју душу и да је као њен господ користећи се вољом обликујемо своју душу. Зашто ми не примећујемо друге наше свести можда ће помоћи да се разуме овај одговор који сам поставио на једном блогу
Погрешно је веровање да је разум део интелекта, и то је такође заслуга интелекта који присваја све што је од разума и каже то сам ја смислио. Нас као божанско биће чине три лица, Ми као ум, разум као део Бога Оца и дух који нас покреће. То су уједно три посебне личности те стога ми можемо да преиспитујемо себе, Имамо способност разборитости. Када човек посматрањем себе, својих мисли и идеја у свом уму увиди постојање још два своја лица која раније није примећивао услед тога што је његов интелект увек све присвајао и говорио да све потиче од њега. Када дух помери руку интелект то присваја и ми имамо мисао како смо ми померили руку, ''ја сам померио руку''. А истина је да треба координисати многе хемијске процесе у телу, покренури милијарде ћелија да би се рука померила и то ради дух, интелект с тим нема везе сем што је евентуално изразио вољу. А будући да је наша воља за духа заповест то нама изгледа како смо ми померили руку. Ово су само примери да се види присуство још лица с којима делимо тело. Интелект има своју улугу и има користи од њега.Али Бог каже за луцифера, за интелект, да је био прекрасан на свим путевима својим док се не нађе безакоње на њему. Е то је проблем са интелектом, безакоње, а мисли се на морални закон, Десет Божјих Заповести без којих нема друштвеног живота. И као што видимо у нашем друштву којим владају људи који се ослањају на интелект. Друштвеног живота нема, него је држава постала арена у којој способни преживљавају а прости људи пропадају. А способни су они који су спремни да слажу, да отму од друштва за себе, Склони разврату имају бољу прођу од оних који су спремни да помогну ближњем итд. Машта и креативност такође нису од интелекта, већ од дрвета живота, од небеског дела нас, али интелект то присваја и каже: ја сам измаштао, ја сам креирао.Интелекту су додељене многе способности од стране људи који се ослањају на интелект, а првобитна дефиниција интелекта је била да је он способност сналажења у новим ситуацијама. Али он тако сналажљив је успео себи да припише и креативност и штошта још, па ми мислимо да не можемо без њега.
http://forum.krstarica.com/entry.php/42448-Kultura/page2#comments
 
А тако стоје ствари! А ја се чудим што ми минираш све што напишем! А оно ти се напијеш па лупаш ко Максим по дивизији.
И ја сам некад тако, знам шта је алкохол! Напијем се па сам онда најпаметнији на планети.
Verovao ili ne i pod dejstvom alkohola moje misli imaju uobičajene tokove ...
Uverio sam se u valjanost krilatice In vino veritas-u pitanju je izgovor da se može izreći ono što se zbog kukavičluka ili
kočnica superega inače ne govori...Verujem da alkohol ne menja misli-možda ih samo otupljuje-umiruje-sedira.
Dakle,ako si pijan pokazivao da si najpametniji na planeti-to i trezan misliš,ali trtaš da kažeš!:mrgreen:
Mene je inače,poznato je to i ovde,teško farbati...Malo psihologijice...:manikir:
 
Да би људи могли да разумеју своје Биће Бог је створио овај свет по узору на духовни свет. Сада ми посматрајући овај свет, себе , своје тело можемо да разумемо како то ми изгледамо као духовно биће.
Ако посматрамо наше тело можемо видети да је наше тело сачињено од огромног броја ћелија, па бактерије такође живе у симбиози са нашим ћелијама а имамо и паразите. Свако то мало биће, је једна врста свести, што нам говори да на духовном плану ми смо колективна свест свих тух умова, јер свака наша ћелија је један мали ум. Колективна свест српског народа је душа овог народа. Тако смо и ми душа, колективна свест свих тих умова који чине наше духовно тело. Даље наше Биће је подељено на земљу( земаљски начин мишљења, Ум) Небо (Небески начин мишљења, Разум) И Дух који покреће тело.Кратко би било да је то наше биће та колективна свест подељена не три дела и тује Ум син, разум део Бога Оца у нама и Дух који нам је од Бога дат. Будући да нам је ум најбучнији ми се поистовећујемо с њим и не примећијемо друге две свести с којима делимо тело. Ајнштајн је рекао да проблем који створи једна врста свести не може да реши та иста свест. Али ми имамо чак три врсте свести, имамо и део Бога у разуму, тако да ми можемо да преиспитујемо своје мисли и поступке и то чини да сем интелекта имамо још једну битну способнопст а то је разборитост, могућност да приспитујемо себе.Нормално ту могућност да преиспитују себе имају само они који су свесни својих лица, оно што се ослањају на интелект који тврди да друга лица не постоје и све заслуге присваја за себе, такву способност немају. Они верују свакој мисли која долази од њиховог интелекта и не преиспитују њихову ваљаност. Бог нам говори да смо на његову слику створени, а знамо да Он има три лица, што ће рећи да и ми имамо три лица. Пратећи своје мисли ми откривамо да оне имају своју вољу и да се стално дешава да ми поступамо у складу са њиховом вољом а да своју вољу не успевамо да изразимо. Ако наше мисли имају своју вољу то значи да су оне жива бића и откривамо да оне долазе из наше душе из колективне свести чији бисмо требали господар да будемо.Откривамо да нас наша душа наводи да чинимо оно шта она хоће а не оно шта ми хоћемо. Схватамо да ако желимо да наша душа нама дарује добре мисли са лепим осећањима, онда морамо да васпитамо своју душу и да је као њен господ користећи се вољом обликујемо своју душу. Зашто ми не примећујемо друге наше свести можда ће помоћи да се разуме овај одговор који сам поставио на једном блогу
http://forum.krstarica.com/entry.php/42448-Kultura/page2#comments

Luis je ipak bolji-ovo ti je imitacija falsifikata...
Hajde objasni šta podrazumevaš pod umom,pod intelektom pod duhom...Možeš tako i o monadama,
prestabiliranoj harmoniji ,o racionalnom Deus sive Natura...Možeš svašta da se frljaš...
 
.. ne .. u snu nisi svijestan .. ne znaš da postojiš ..
.. u nesvjesti isto ..
.. znaš da postoji amerika .. svjestan si amerike ..
.. ili znaš da postoji gravitacija .. svjestan si toga ..
.. ili znaš da gravitacija vuče ka zemlji .. svjestan si ..

.. svijest je .. postojanje u nekom krugu .. u nekom spletu uveta .. .. međuzavisnost u tome ..
.. svijest se može .. uspavati .. smanjiti krug sa kojim računamo ..
.. ili povećati ..
.. i mačka ima svijest ..
.. i stablo ..
.. i atom ..
.. svijest je .. područje .. u kojem nešto .. živi .. postoji ..

.. i međuzavisnost strojnih djelova je svijest .. ali veoma mala ..

.. čovjek može uvećati svoju svijest ..
.. evolucija je .. put uvećanja svijesti ..
.. velika svijest je bog .. međuzavisnost svega postojećeg .. .. iako .. valjda .. negativ .. svijeta .. .. isto kao što je duša .. nematerjalni žika ..
Ybg,to ti je ,prijatel,duhovnost...
Bog ti je u duši ako si dovoljno velike duše jer je i Bog velik...
Mali Bog je za malodušne...Oni ne mogu nič! Mali Bog im nemoćan...
Otišao mu penis po kerecu-ugasio...
Bogeca je človek stvorio-u duši i zato je božija stvar čisto duhovne prirode!
A zašto se kaže za nekog da je duhovit kad valja zonefa?
Valjda je njegov Bog zajebant?
A zajebant je onaj kog svi zajebavaju...Bok...
 
Verovao ili ne i pod dejstvom alkohola moje misli imaju uobičajene tokove ...
Uverio sam se u valjanost krilatice In vino veritas-u pitanju je izgovor da se može izreći ono što se zbog kukavičluka ili
kočnica superega inače ne govori...Verujem da alkohol ne menja misli-možda ih samo otupljuje-umiruje-sedira.
Dakle,ako si pijan pokazivao da si najpametniji na planeti-to i trezan misliš,ali trtaš da kažeš!:mrgreen:
Mene je inače,poznato je to i ovde,teško farbati...Malo psihologijice...:manikir:

Ovaj ce da te spali, ako mu se ne svidis dovoljno.
 
Ако посматрамо наше тело можемо видети да је наше тело сачињено од огромног броја ћелија, па бактерије такође живе у симбиози са нашим ћелијама а имамо и паразите. Свако то мало биће, је једна врста свести, што нам говори да на духовном плану ми смо колективна свест свих тух умова, јер свака наша ћелија је један мали ум.

“Pupoljak iščezava u rascvatu cveta, pa bi se moglo reći da cvet opovrgava pupoljak; isto tako plod proglašava cvet lažnom egzistencijom biljke, a kao istina stupa plod na mesto cveta. Te se forme ne samo razlikuju nego se međusobno i potiskuju kao nepodnošljive. No ujedno ih njihova skladna priroda čini momentima organskog jedinstva, u kojem ne samo da sebi ne protivreče nego je jedan isto tako nužan kao i drugi; a ta jednaka nužnost sačinjava tek život celine” .
“Istina je celina”

Hegel
 
svest je misao pomesana sa emocijom .

stice se ucenjem na sve moguce nacine . sa pravom se moze reci da su knjige deo tudje maste , tudje svesti tako da citajuci sto vise knjiga , ali svih zanrova siris svoju svest u svim pravcima.

filmovi i svi drugi oblici umetnosti su takodje oblici materijalizovane maste . pa i fotografija jer je bas taj fotografisan deo poseban deo zato sto se umetnik odlucio da bas njega slika.

i tako sto vise saznas ali i sto vise dozivis sve vise podizes svest na visi nivo .

- - - - - - - - - -

a i to sto se fizicki dozivi se ne sme preskociti u oblikovanju sebe i svoje svesti.

tako da neko moze doziveti svasta citajuci knjige i prozivljujuci tudje dozivljaje ali bez toga da on licno nema dozivljaje njegova svest ne moze biti oblikovana na ispravan nacin.

jer nije bas isto nesto doziveti i nesto razumeti , iako dozivljaj ostaje u mislima i menja se sa vremenom licni dozivljaj ostavlja jaci otisak.
 
svest je misao pomesana sa emocijom .

stice se ucenjem na sve moguce nacine . sa pravom se moze reci da su knjige deo tudje maste , tudje svesti tako da citajuci sto vise knjiga , ali svih zanrova siris svoju svest u svim pravcima.

filmovi i svi drugi oblici umetnosti su takodje oblici materijalizovane maste . pa i fotografija jer je bas taj fotografisan deo poseban deo zato sto se umetnik odlucio da bas njega slika.

i tako sto vise saznas ali i sto vise dozivis sve vise podizes svest na visi nivo .

- - - - - - - - - -

a i to sto se fizicki dozivi se ne sme preskociti u oblikovanju sebe i svoje svesti.

tako da neko moze doziveti svasta citajuci knjige i prozivljujuci tudje dozivljaje ali bez toga da on licno nema dozivljaje njegova svest ne moze biti oblikovana na ispravan nacin.

jer nije bas isto nesto doziveti i nesto razumeti , iako dozivljaj ostaje u mislima i menja se sa vremenom licni dozivljaj ostavlja jaci otisak.

Kognitivni proces oko senzacije!
Bez senzacije nema te kognicije u koju spadaju i emocije i sećanja izasocirana i komparirana i dedukcija,a i imaginacija kao noumenalna
dedukcija ...
Zamislimo nekog ko se rodi bez ijednog osetila! Nema šanse da se uporede dve senzacije i nagrada dopamina i seratonina nakon prepoznavanja...:roll:
Tako da dobro misliš,samo još da si precizniji...No ne smeta-ko te razume-razumeo je...:manikir:
 
Да би људи могли да разумеју своје Биће Бог је створио овај свет по узору на духовни свет. Сада ми посматрајући овај свет, себе , своје тело можемо да разумемо како то ми изгледамо као духовно биће.

http://forum.krstarica.com/entry.php/42448-Kultura/page2#comments

U jednome ćemo se složiti da je sagledavanje Svesti, onoga što jesmo, za nas ljude najteži zadatak u ovom svetu. Da je tako lak ne bismo za njim jurili mnogo vekova i milenijuma tako da čak i onda kada nam neko ukaže na detalje, onakvim kakvim jesu, nama uvek sve to izgleda ne samo neprihvatljivo već strano i tuđe da na kažem besmislenim.
Ponuda konstrukcije ljudskog bića od Fizičkog tela kao najnižeg po svojim vibracijama pa naviše preko Emotivnog ili Astralnog tela a onda preko sedišta svih uzroka ili Kauzalnog tela a onda preko čisto Mentalnog tela koje je stožer ili glavni mehanizam preko kojeg mi kao čista Svest odnosno Duša operišemo.

Ono čime današnji svet jeste prepunjen to je mnogim tumačenjima koja se dobijaju metafizičkim, mističkim, šamanskim i sličnim saznanjima ili pak metodom kanalisanja što je dobijanje informacija od entiteta sa Astralnog sveta. Nijedna od ovih metoda nikada nije mogla dati istinu zato što je i nemaju i zato što njihov cilj i nije da daju istinu. Pogrešno je verovati da sve što dolazi sa nevidljivih svetova jeste prihvatljiva istina.
Iz tih razloga Grome, ne bih da komentarišem tvoje navode. Jedno je sasvim sigurno a to je da svi mi najpre prihvatamo manje ispravna shvatanja koja nadalje nadograđujemo. Kada dođemo do zadovoljavajućeg najvišeg saznanja onda mi to "Znamo" na jedan neintelektualni način kojeg najradije zovem "Znanje bez znanja."

svest je misao pomesana sa emocijom .

stice se ucenjem na sve moguce nacine . sa pravom se moze reci da su knjige deo tudje maste , tudje svesti tako da citajuci sto vise knjiga , ali svih zanrova siris svoju svest u svim pravcima.

filmovi i svi drugi oblici umetnosti su takodje oblici materijalizovane maste . pa i fotografija jer je bas taj fotografisan deo poseban deo zato sto se umetnik odlucio da bas njega slika.

i tako sto vise saznas ali i sto vise dozivis sve vise podizes svest na visi nivo .

- - - - - - - - - -

a i to sto se fizicki dozivi se ne sme preskociti u oblikovanju sebe i svoje svesti.

tako da neko moze doziveti svasta citajuci knjige i prozivljujuci tudje dozivljaje ali bez toga da on licno nema dozivljaje njegova svest ne moze biti oblikovana na ispravan nacin.

jer nije bas isto nesto doziveti i nesto razumeti , iako dozivljaj ostaje u mislima i menja se sa vremenom licni dozivljaj ostavlja jaci otisak.

Sasasta,
Jedno si donekle dotakao a to je da svaka knjiga u sebi nosi nivo određene svesti jer osoba koja je pisala nije mogla nikako drugačije nego da sastavi priču koja odgovara njenom stanju svesti.
Ali, mi možemo pročitati 30 priča na istoj zadatoj temi od 30 različitih osoba. Ako pažljivo čitamo, nezavisno od pismenosti osobe, mići ćemo da vidimo koja je osoba na jednom višem stadijumu svesti a koja na nižem. Ovo na višem i na nižem treba uzeti sa rezervom jer se svest ne upoređuje na taj način. Ali, kada čitamo priču osobe koja je jedne kompletnije (više) svesti onda možemo osetiti lepotu u sebi. Možemo osetiti smirenost i ispunjenje. U drugoj krajnosti priča nekog drugog od onih 30 autora nama može doneti uznemirenost i neku nekagodnost.
To je upravo kao kada boravimo u blizini osobe koja je razvijenija sa svojom svesti kada se i sami osećamo smirenim i ispunjenijim i kada nam razgovor sa takvom osobom donosi mir. Za razliku od takve osobe, neka druga koja je u nezavidnom stanju svesti nama može doneti rogobatna osećanja.
Čak i kada uđemo u prostoriju gde neko živi mi možemo osetiti stanje svesti domaćina koje može biti izuzetno razvijeno nezavisno da li je to osoba uopšte ikada naučila da čita i piše.

Naravno, da jačina naših emocija može da maskira našu svest i da joj ne dozvoli da se iskaže onakvom kakva jeste. Ali, jačina emocija obično i jeste otisak koji nam govori o našem stanju svesti. Jer, osoba koja je već razvila sebe kao Svest uspela ja da ovlada svojim emocijama i uspela je da dovoljno razume život pa i nema potrebe da njene emocije idu iz jedne u drugu krajnost. Svest odnosno razumevanje života koje za osoba poseduje učinilo je da više ne postoje razlozi da teška životna iskustva ili srećni događaji donose kovitlac emocija. Osoba jednostavno koristi unutarnje viđenje i zna da su spoljašne težine privid baš kao i radosti i ta osoba u sebi uvek ima ona stanja koja sama znalački odabere.
Jer, takva osoba je virtuoz u držanju unutarnjeg balansa baš kao i iskusni akrovata na recimo razapetopm užetu ili biciklu.
Svest, ono što jesmo (Duša) u takvom stanju ima pristup sveznanju jer je u stalnom kontaktu sa Samim izvorom ili nosiocem sveznanja i mudrosti a to je ona suština života koju ranije pomenuh a koju religije ovde znaju kao Sveti Duh (Šadba, Bani, Kalam-I-Ilahi.....)

Naša fizička iskustva ne oblikuju našu svest kako si naveo budući da okolina uglavnom oblikuje našu ličnost a to je onaj naš karakter kojeg mi vidimo međusobno. Uistinu, čak i ako dve osobe prođu potpuno ista iskustva neće oformiti isti karakter jer će na to uticati već dotle dosegnuta svest.
Pa ipak, naša spoljašna iskustva čine da mi ekspandiramo svoju svest. Alo Kako?
Rekoh gore da svako naše delo ili radnju, misao ili reč ako nije u skladu sa Zakonom Ljubavi mi kao duhovno biće imamo sačuvanom u takozvanom magacinu ili podsvesnom delu uma a to je Etwerički deo uma koji odgovara Eteričkom svetu. Ovaj deo je donekle "naslutila" i čovekova nauka.
Vidiš, sve ono što nismo odradili kako treba sačeka nas za neko dolazeće vreme u ovom životu ili, što je najčešće kada su u pitanju teži događaji, za neki naredni život. Ovaj detalj je veoma važan jer ga nisu shvatili niti nauka niti filozofija ali ni religije. Taj deo koji nas sačeka u dolazećem životu ljudi nazivaju sudbinom ili karmom a praktično nije ni jedno ni drugo već čista ili obična naša korekcija nedoučenih lekcija života ili naše aktivno razvijanje ili ekspanzija svesti....
Pogledajmo za trenutak ljude genije koji su bili pre nas i koji su danas oko nas. Po čemu su oni geniji? Upravo po tome što su u svim ranijim životima malo dalje odmakli nego što smo mi ostali prosečni ljudi i kao takvi imaju bolju komunikaciju sa Izvorom sveznanja iako najčešće ni sami to najbolje ne mogu objasniti a ne mogu zato što još ni sami nisu dovoljno sebe uzdigli.
Ali, ipak, oni imaju bolji pristup unutarnjim znanjima i zato oni bolje pretaču znanja sa viših nivoa ili svetova u ovaj naš.
Setimo se da je Mendeljejev samo doneo Periodni sistem elemenata ali ga nije izmislio. Edison je dolazio do otkrića na sličan način, Tesla je takođe na sličan način dolazio do svojih rešenja, Betoven i Mozart su na sličan način donosili muziku i plejada drugih.
Dakle, emocije imaju svoje mesto i ulogu ali ih pre nego se dovoljno uzdignemo u svojoj svesti mi moramo smiriti kao ugašeni vulkan. Nagone takođe jer kako bismo bili osoba visoke svesti ako bismo na svaki seksulni mig vršili nasilje oko sebe.
Šta je sa umom? I tu je ista priča. Sve njegove razularenost moramo vratiti u matični normalni tok. Dok to ne učinimo mi smo kao zvrčak. Svaka reč drugih oko nas pokrenuće u nama automatsku reakciju i mi ćemo se tući, svađati i ubijati.
Pogledajmo obični primer iz svakodnevnog života. Ideš ulicom i neko ti dobaci nešto ružno ili opsuje. Ako vladaš sobom a to znači emocijama i umom onda ćeš reći sebi, "Ma pusti ga neka priča," i otići ćeš dalje skoro bez da si i primetio njegove reči. Ukoliko to nije slučaj ostaćeš sa nime da se rveš i možda nikada ne stigneš tamo gde si krenuo. Svakako da ovo važi za sve nas.

Pogledajmo naše teme ovde i diskusije. Vrtimo praktično iste stvari i iste nastupe a da nismo otišli dalje ni za jedan mm. Zašto? Pa zato što ne želimo da malo prikočimo sa svojim emocijama i ne utišamo malo svoje umove. Odgovaramo automatski a to nije odlika svesti već je odlika reakcije uma. Svakako da tu tananu nit ne razlikujemo a ta tanana nit je veoma važna da se sagleda.
Mi naguramo informacije u svoj um na nekoj od škola ili fakulteta i to smo prihvatili za znanje iako je to samo zbir, uglavnom nekompkletnih informacija. I tu smo sebe zaustavili jer odbijama da budemo otvoreni i učimo.
Istina je suviše jednostavna i ona stalno kuca na naša vrata iznutra da je oslušnemo.
Pozdrav.
 
Nećeš introspekcijom doseći više svetove već samo kognicijom uz fenomene svoje svesti!
U pravu je Sasasta što ti locira uzvišenje uma na iskustvu i ličnim kontemplacijama pri čemu,
slažem se,imaginacija ima poinajviše mesto.Još je samo lucidnost kao hrabri intelektualni
uzlet u imaginaciji...
Neki doživljaji su mogući,ali za to je potrebno ozbiljno bavljenje antropologijom i nije u pitanju
filozofija,već ozbiljna nauka...
 
Nećeš introspekcijom doseći više svetove već samo kognicijom uz fenomene svoje svesti!
U pravu je Sasasta što ti locira uzvišenje uma na iskustvu i ličnim kontemplacijama pri čemu,
slažem se,imaginacija ima poinajviše mesto.Još je samo lucidnost kao hrabri intelektualni
uzlet u imaginaciji...
Neki doživljaji su mogući,ali za to je potrebno ozbiljno bavljenje antropologijom i nije u pitanju
filozofija,već ozbiljna nauka...

Lepi moj Dragoljube,
Nećeš ništa postići ni introspekcijom niti kognicijom već čistim i najjednostavnijim putovanjem višim svetovima.
Ali poslušaj me dobro; Ne putovanjem u Astralnom telu. Naglašavam, Ne u Astralnom telu već kao Svest ili Duša i to ne samo prvim ili svim nižim svetovima već svetovima do samog Srca Kreacije - tačnije Kreatora. I naravno ne postiže se ništa ni meditacijom kasko mnogi sa zanosom danas veruju i propagiraju već kontemplacijom. Naglasiću; Kontemplacijom. A kada sam ovo sve naveo to znači da nema druge metode. Jer sve druge metode su samo dobijanje iskustava dok se ne dođe do shvatanja ili saznanja da su mnogi raniji učitelji bili i te kako u pravu ali i te kako neshvaćeni kada su govorili da je put do Istine i te kako uzan i zahtevan ali je moguć.

Poenta ovog mog započinjanja teme je više da ukažem da onaj ko isključi sebe od razumevanja celine neće doći do cilja. Tako onaj koji se uhvati gole filozofije sebe je osudio na jalovi rad. Istovremeno, svako onaj ko je prihvatio da ga golo verovanje može podići praktično i nezna kuda ide. Nauka je takođe slepa nauka i izgubljena u magli ako čovek od nauke ne sagleda da njemu nauka dotiče preko čiste svesti ili duhovnosti. Kako god da krenemo uvek dolazimo do saznanja; Ako želimo uspeh na bilo kojem polju života prvo moramo podići svoju Svest a to znači da se moramo podići duhovno pa tek onda raditi na izabranom polju.

Postoji nevolja u tome što ljudi nisu voljni da podignu glavu i sagldaju širinu da bi cvideli koliko je život (Istina) jednostavan.

Čovek je imao i ima snove a da nikada nije ozbiljno okrenuo svoju pažnju ka njima i otkrio čemu stvarno služe. Da jeste shvatio bi da su njegovi vlastiti snovi izvor i to najveći izvor ali nepresušni koji mu može pružiti sve što mu dreba da dosegne razumevanje Sebe a sa time i sve oko sebe pa i Samog Kreatora.
Nevolja je što kada krene u tom pravcu mora prvo sebe da očisti od svega čemu tu nije mesto.
Nisu raniji Učitelji iz želje za sledbenicima propagirali moral. Jer, moral je potreban masama dok su duhovno nedozrele ali čovek koji se odvaži da krene na put prave spoznaje u sebi ima izvor i to pravi izvor ili osnovni etalon etike koju on ne može kršiti jer je onda on sam upravo to takvo Biće koje se ne može drugačije ponašati.
Ta visoka etika je plod dosegnutog stanja Svesti i uvek prisutne Ljubavi. Svakako one i onakve ljubavi koja nikoga iz okruženja ne obaveže.
To je naš put postajanja pa hteli mi da malo zagnjurimo u ta saznanja ili ne. Svakako ako nam dozvole nagoni, emocije, čula i pasije uma a pre ili kasnije hoće ma koliko nam se sada činilo nemogućim.
Da bi se ovo postiglo treba da u sebi raspalimo samo jednu želju; Da znamo Istinu i da to bude naša najveća žeđ.

Ukratko, pojedinac treba da želi da ima svoja iskustva i imaće ih na putu ka naviše i to će mu biti jedini i najviši dokaz i autopritet. Jer, dokaz niko nikome ne može dfati jer ga sama osoba može i mora pribaviti.
Pravi učitelj može jedino pojedincu da pokaže put i način a ovaj da vredno i predano radi na tome.
Na tom putu pojedinac će imati svoja iskustva sa Svetlošću i Zvukom koji će ga pročišćavati i ekspanirati njegovu svest (razumevanje)...
Živeli.
 

Back
Top