Конгрес кардиолога у Нишкој бањи или туга и јад Србије..

Kata Bucik

Zainteresovan član
Poruka
255
Конгрес кардиолога Србије почиње данас у Нишкој бањи..
Крем медицинског крема се слио овде данас..
Осим чињенице да ми немамо ни друштво, ни касветну медицинску струку, па ни крем те струке..

Гомила људи је директно из аутобуса улетела у хотел Радон. Шаролико једно друштванце. Били би понос сваке пијаце, са акцентом на бувљак..
Неваспитани, бучни, арогантни без основе, бесмислено су покушавали да одрже реноме који обично прати људе у бушкастим кломпама и белим мантилима..
Али, чак ни докторска ароганција није у стању да се избори са понижавајућим положајем чекача у реду..
Морају се пријавити, покупити папирче са именом, без кога су оно што су..људи без права на виртуелну ароганцију коју доноси звање..

Али, није то оно што ме је поразило..
Гледам мушкарце у офуцаним фармеркама и ципелама које су запуштени чукљеви давних дана деформисали..
И жене обучене по прошлогодишњој моди локалних Second hand радњи и паланачких бувљака, у искрзаним ципелама разваљених флекица и са ташнама којима су ручке одавно огуљене и исфрцане..
Парада кича и неукуса, сељоберског менталитета крда, уморна и разгажена лица..
Језа човека да обузме..

Волела бих да је овај тект написан као критика лекара који нам на толико бизарних начина загорчавају живот, док немоћни и болесни џоњамо сатима по ординацијама..
Али није..
Не може бити, чак и да ми је то била првобитна намера..

Гледам људе који су барем десет година провели по школским клупама, дебело се намучили да добију ту фамозну диплому, а сада стоје крај мене зарозани, јадни и разбуцани..
Много ми је то тужно..
Понижавајуће..
Фуј..

Можда има земаља у којима су доктори сиромашни, али хумани и пожртвовани..
У Србији су само уморни, деградирани и потпуно поражени, а негде успут су неприметно постали незаинтересовани и застрашујуће дехуманизовани..
Таман онолико колико је то и држава у којој живимо..

Враћам се у свој балон, створен да ме одвоји од ове одвратне стварности..
У мом балону доктори не смеју бити збијена гомила запуштених и јалових људи..
Ту примам само десетак оних који су на Конгрес своје струке дошли уздигнутих глава, пристојно обучени и окупани..
Упркос томе што су плаћени мање од неких водоинсталатера и сведени на трговачке путнике и писаре..

У мом свету, само је доктору Хаусу дозвољено да буде необријан и зарозан..и то искључиво због тога што феноменално свира клавир..
 
Гледам мушкарце у офуцаним фармеркама и ципелама које су запуштени чукљеви давних дана деформисали..
И жене обучене по прошлогодишњој моди локалних Second hand радњи и паланачких бувљака, у искрзаним ципелама разваљених флекица и са ташнама којима су ручке одавно огуљене и исфрцане.
.
Парада кича и неукуса, сељоберског менталитета крда, уморна и разгажена лица..
Језа човека да обузме

Po ovome ne mozes procenjivati mentalitet, vec finansijsku situaciiju. Bolje i to nego kao neki sto nabacuju ljude na privatan posao pa pd toga imaju procenat, oni se obicno lepo obuku, ali prvi navale na svedski sto i zakusku koja je obicno uprilicena u takvim situacijama kao da nisu jeli godinama, pricajuci uglavnom o provizornim stvarima, spletkama, ko je ko i gde je.

Merni je to mnogo gore, nego zene obucene iz "second hand" radnje, jer je to dokaz da nemaju, a ne dokaz njihovog kvaliteta kao lekara. Na stranu sto ne znam kako si zakljucila da nisu okupani, pa se postavlja pitanje da li je i ovo sto si napisala verodostojno ili odraz samo tvoje maste.

Ali ako je ovako kako si napisala, onda jeste zalosno jer je to dokaz koliko su lekari potcenjeni.

Maloghradjanstina je tvrditi da je neko malogradjanin zato sto nema novca za novu torbu ili cipele.
 
Obe ste u pravu i u krivu.

Obaveza svakog iznad prosecnog coveka je da se bori za dostojanstvo svoje profesije.
U slucaju lekara to bi bilo pravo pacijenta da bude lecen i lekara da leci i da ima za pristojan zivot.
Medjutim, iz Slobinih vremena je u svim profesijama zasijao onaj seljacki zdravosrpski mentalitet, a to je, kako je meni , a za ostalo , ko mu ebe mater.
Tako je pocelo, tako se nastavilo.

Danas lekarska etika uci lekara da leci samo ono sto mu kaze pravilnik i na nacin na koji ga upute smernicama o lecenju.
U protivnom se cak lekar nalazi na tapetu svog direktora , direktorke , koja je obicno neka vlasti zeljna kreatura, a sa minimalnim znanjem menadzerskog ili bar organizatorskog, posto sam protiv menadzerskog u zdravstvu a pristalica organizatorskig principa .

Kao sto su salteruse u banci ostale bez posla sto su gledale samo da rade na svom radnom mestu dok su direktori krali osnovno bogatstvo banke, tako su i lekari izgubili dostojanstvo profesije.
Sveli su ih na poslusnike koji umiruju narod ostavljajuci ga u utisku da ga lece.
Potrebno je imati sve nizi IQ da bi poverovali da vas lekari stvarno lece...oni koji normalno zakljucuju su vec shvatili da se u drzavnim ne moze obaviti nista...osim priprema za grob.

Na zalost ni u privatnim nije bolje, jer ovde ne vazi princip izbora od strane inteligentnog a bogatog, nego od lopova glupog a drskog a bogatog...
Tako da na zalost nisu najbolji izabrani u privatnike...i za njih.
Tako covek nema neki izbor, pa se nasi ministri masovno lece cak i kad su ministri zdravlja u inostranstvu, jer ne zele da se probude iz operacije sa zaboravljenom rukavicom ili lose zalecenim uzrokom operacije.

Kardiologija je masovno potrebna. Cesta bolest, jer se prvi simptomi ne lece.
Stalno se prica i uzimaju pare na pricu, ali probajte da uradite lecenje prvih simptoma ili dijagnostiku prve pojave povisenog pritiska...tj da preciziram, koliko vam treba da obavite pregled bubrega, dopler glave, noge i tela, vrata, internisticki pregled, dopler srca, holtere ekg i pritiska...
Necete to obaviti ako nemate debelu vezu i para, pa da ste koliko god hocete strpljiv pacijent..

Lekarska komora je pretvorila lekare u djake koji jure svoje poene po kongresima, a plus onaj ko ume da piskara i copy paste iz stranih izvora, se prodaje za velike pare kao govornik , a u praksi crkava neko ko je mozda bolji, ali ga razbi direktor ustanove...
Kad vidim sta se sve radi prilikom izbora specijalizacije, ali i posle kad vidim mentalitet uslovljavanja kod muskih ili osvete kod zenskih kardiologa, borba za sopstveno postovanje preko osvete pacijentu, to stvarno spusta nivo profesije i nize od Slobinog.

Kad dobar organizator preuzme neki kolektiv , onda svima bude lakse, ali ovde je hijararhija i qrcenje toliko uzelo maha, da prvo nikog sem lekara ne pustaju da vodi zdravstvenu ustanovu, drugo i kad bi pustali , pogresnog bi birali , jer se uvek politicki ili neki drugi sistem gleda a ne sistem gajenja organizatora...strucnjaka.

Imam iskustva sa jednim medicinskim kolektivom, svadjanje i gluperdi koliko hoces, ne znam kako su uopste zavrsili faks, ali zavrsili su ga.
Sa druge strane ostali su slepi i budale, znaci ne umeju da biraju ono sto je pametnije, nego daj da idem kuci sto pre...

Sto se tice Niske banje, podrzavam odrzavanje kongresa u banjama, jer jedino tu ce opstati zdravstvo , kad ga budu pricepili...a hoce.
 
Poslednja izmena:
Конгрес кардиолога Србије почиње данас у Нишкој бањи..


У мом свету, само је доктору Хаусу дозвољено да буде необријан и зарозан..и то искључиво због тога што феноменално свира клавир..
Sterilno čisto,utegnuto,pod konac,nadezodorisano...Ali kerec i taj princ na belom atu ne može bez podstanara:
https://www.google.rs/search?q=grin...p%253A%252F%252Fwww.politika.rs%252Frubrike%2
A i ti si im,sestro,domaćica...:mrgreen:
Čitaj Konstatinovićevu "Filozofiju palanke" gospodjo...Mislim da ima i pdf na netu...
 
Аман, није проблем у томе што су лекари одрпани, јер је немогуће бити секси са 500 евра месечно после 35. године.

Проблем је у томе што је у доста случајева њихов међусобни однос, као и однос према пацијентима, трагично и смешно безобразан.

Нема колегијалности, нема лепе радне атмосфере, јако често нема ни резултата.

А кардиолошка одељења су најгора легла неслагања.
 
Конгрес кардиолога Србије почиње данас у Нишкој бањи..
Крем медицинског крема се слио овде данас..
Осим чињенице да ми немамо ни друштво, ни касветну медицинску струку, па ни крем те струке..

Гомила људи је директно из аутобуса улетела у хотел Радон. Шаролико једно друштванце. Били би понос сваке пијаце, са акцентом на бувљак..
Неваспитани, бучни, арогантни без основе, бесмислено су покушавали да одрже реноме који обично прати људе у бушкастим кломпама и белим мантилима..
Али, чак ни докторска ароганција није у стању да се избори са понижавајућим положајем чекача у реду..
Морају се пријавити, покупити папирче са именом, без кога су оно што су..људи без права на виртуелну ароганцију коју доноси звање..

Али, није то оно што ме је поразило..
Гледам мушкарце у офуцаним фармеркама и ципелама које су запуштени чукљеви давних дана деформисали..
И жене обучене по прошлогодишњој моди локалних Second hand радњи и паланачких бувљака, у искрзаним ципелама разваљених флекица и са ташнама којима су ручке одавно огуљене и исфрцане..
Парада кича и неукуса, сељоберског менталитета крда, уморна и разгажена лица..
Језа човека да обузме..

Волела бих да је овај тект написан као критика лекара који нам на толико бизарних начина загорчавају живот, док немоћни и болесни џоњамо сатима по ординацијама..
Али није..
Не може бити, чак и да ми је то била првобитна намера..

Гледам људе који су барем десет година провели по школским клупама, дебело се намучили да добију ту фамозну диплому, а сада стоје крај мене зарозани, јадни и разбуцани..
Много ми је то тужно..
Понижавајуће..
Фуј..

Можда има земаља у којима су доктори сиромашни, али хумани и пожртвовани..
У Србији су само уморни, деградирани и потпуно поражени, а негде успут су неприметно постали незаинтересовани и застрашујуће дехуманизовани..
Таман онолико колико је то и држава у којој живимо..

Враћам се у свој балон, створен да ме одвоји од ове одвратне стварности..
У мом балону доктори не смеју бити збијена гомила запуштених и јалових људи..
Ту примам само десетак оних који су на Конгрес своје струке дошли уздигнутих глава, пристојно обучени и окупани..
Упркос томе што су плаћени мање од неких водоинсталатера и сведени на трговачке путнике и писаре..

У мом свету, само је доктору Хаусу дозвољено да буде необријан и зарозан..и то искључиво због тога што феноменално свира клавир..

Vrlo licno shvatanje uzroka i posledica zivota u Srbiji.
 
С обзиром да је текст мој, наравно да је у питању лично виђење..
Ја сам била неми посматрач..
Није ми била намера да се бавим проблемима здравства..

Заправо сам била поражена оним што видим..
Не морате бити обучени по последњој моди да бисте били чисти, уредни и дотерани..
Да се барем трећина није окупала, лако је било проценити..свакоме са чулом мириса..
Да су дошли као да иду на пијацу, лако је било проценити..свакоме са чулом вида..

Рецепционерке хотела сигурно имају мању плату од њих, па су биле испеглане, чисте и обучене у складу са сврхом окупљања..
Не знам..мени је све то било јако тужно..

О њиховој заинтересованости за струку донећу суд сутра..када их будем видела у конгресној сали..
 
Аман, није проблем у томе што су лекари одрпани, јер је немогуће бити секси са 500 евра месечно после 35. године.

Проблем је у томе што је у доста случајева њихов међусобни однос, као и однос према пацијентима, трагично и смешно безобразан.

Нема колегијалности, нема лепе радне атмосфере, јако често нема ни резултата.


А кардиолошка одељења су најгора легла неслагања.

:tick:

С обзиром да је текст мој, наравно да је у питању лично виђење..
Ја сам била неми посматрач..
Није ми била намера да се бавим проблемима здравства..

Заправо сам била поражена оним што видим..
Не морате бити обучени по последњој моди да бисте били чисти, уредни и дотерани..
Да се барем трећина није окупала, лако је било проценити..свакоме са чулом мириса..
Да су дошли као да иду на пијацу, лако је било проценити..свакоме са чулом вида..

Рецепционерке хотела сигурно имају мању плату од њих, па су биле испеглане, чисте и обучене у складу са сврхом окупљања..
Не знам..мени је све то било јако тужно..

О њиховој заинтересованости за струку донећу суд сутра..када их будем видела у конгресној сали..

Ne mogu da verujem da nisu bili cisti....za to nema opravdanja.
 

Back
Top