>>>KUPUJEM NOVE SLUSALICE NEMOGU DA SE OPREDELIM<<<

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Kupio bih neke dobre slusalice za mobilni telefon, al to nisu bubice nego one vece slusalice koju dodju preko celog uveta ( uha) kao neke sto su za komp. Kao na primer >
b1183160.jpg
ali bez mikrofona al neke do 2000 dinara na primer, jer tolko planiram da ulom sa slusalice za mobilni.

Elem zelim da mi kazete to jest da vi koji se bolje razumete u karakteristike za slusalice koje bih koristo za mobilni telefon.
dacu vam sajt od Emmi | Emmi online shop-a 2 lika za slusalice za mob dami kazete po karaktersitika koje su po vama najbolje do 2000 dinara.


evo ta 2 linka : http://emmi.rs/slušalice-hifi.10.html?categoryId=1960 i http://emmi.rs/konfigurator/proizvo...=true&go=true&go=true&categoryId=196&offset=0

http://emmi.rs/slu%C5%A1alice-hifi.10.html?categoryId=1960

http://emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.html?go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&categoryId=196&offset=0
Hvala puno unapred
 
tu nema mnogo mudrosti, samo slušaš svoj SMART Phone to jest kad izabereš koje hoćeš da kupiš probaj u radnji ako postoji mogučnost jer će ti dotićni SMART odmah izbaciti poruku Support or not Support i to je sve

NICS, Pa nemoze to takooo sta ti mislis boga ti? Da odes u prodavnicu da prvo probas ( to jest raspakujes -izvadis iz orginalnog pakovanja) slusalice pa tek ih onda kupis one prve koje si probo a probo si do sad jedno 50 pa se vratis na prve... Pa nisu ni oni ludi:poludeo:...
A i nemam ja para da kupim jedno 50-100 slusalica pa da tamo na licu mesta provam sve... Mislim tvarno... Ja sam Lepo pitao i da 2 linka da mi bilo ko strucan od vas tu na forumu kaze, koje su slusalice dobre za ovaj telefon evo >>> Samsung GALAXY Mini GT-S557 <<< evo i slike koji je>>
Samsung GALAXY Mini GT-S557.jpg
Znci za taj moblini trebaju mi da mi kao strucna lica za ovaj pod forum kazete neke dobre slusalice da mii odabere koje su tako do 2500 recimo ili do 2000 dinara , da mi kazete po karakteristikama koje su po vama dobre za tu cenu do 2000 dinara. A ne da ih ja sam tammo odpakujem raspakujem da probavam isprobavam pa nisu ni oni ludi blesavi ...Ko ce polse mene da kupi raspakovane slusalice ???
! >>>>> N I K O <<<<< ! Hajde lepo, dao sam vam 2 linka da udjte da pogledate i da mi postavite samo jdne dobre slusalice za koje smatrate da su dobre za taj Samsung GALAXY Mini GT-S557
evo vam Likovi ponovo
:
http://emmi.rs/slu%C5%A1alice-hifi.10.html?categoryId=1960
http://emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.html?go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&categoryId=196&offset=0
 
http://emmi.rs/slušalice-hifi-slušalice-sony-mdr-v150w.11.html?productId=41886

nemam bas taj model al sam zadovoljan sonijem

- - - - - - - - - -

pa ako prikljucujes preko jack-a sve bi trebalo funkcionisu

Luda Srpska Druzina> ti imas iste takve? Jel se bas Super dobro dobro cuju?
Mislim kad si ono u busu recmo pa slusas muziku sa mobilnog ubodes-priljucis dzek i jel se cuje buka iz autobusa ili gratska buka dok slusas uz put? Jel Luda Srpska Druzino? :);)
 
Zato sam i napisao (mrzi me da postavljam svoj citat) ako postoji mogučnost jer sam kupio gde drugde nego na buvljaku iz kesice probao SMART se složio :) i još jeftinije prošao i još rade
Ma brate kakav buvljak necu tamo ni sijalicu ni britvu da kupim kamo nesto tako... Hajde lepo NICS-a ti meni lepo da predlozis neke dobre slusalice koje nisu bubice nego da izgledaju ko ove od Luda Srpska Druzine >
4905524941678_1366998.png
da budu preko celog uha-uveta... do cene 2000 dinara...
evo ponovo vam lepo dam linkove a vi mi predlozite lepo vas molim ko svoje rodjene.
http://emmi.rs/slu%C5%A1alice-hifi.10.html?categoryId=1960
http://emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.html?go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&categoryId=196&offset=0

Dakle da su bez mikrofona ... jer mi trebaju za Samsung GALAXY Mini GT-S557 < znci za mobilni telefon da slusam muziku.
ajde mi lepo izaberite ne solidno dobre do 2000 dinra ajde lepo vas molim. :) i Hvala mnogo unapred!



A izvini a sta ti znaci to ( tutka) ? molim vas nemojte mi te skracine , sifrovane reci, fore i fazone... daj lepo kazi objasni pomozite mi da nadjem solidno kalitente slusalice da to nisu bubice ko ove na primer
b1160889.jpg
Jer ne NE ZELIM TAKVE!
VEC ONAKVE KAO STO SI VEC POSTAVIO KAO LINK >
4905524941678_1366998.png
 
nemoj da se razbacujes parama imam apsolutni sluh... bas sam testirao na slusalicama pre neku godinu ceciliu bartoli i pesme iz overnjea decca izdanje...tri mastera lp 150 gramski, , hidef cd, standardni cd i flac... naravno lp je zvucao najbolje jer je imao top cevni mc preamp... drugi je bio naravno hidef cd, treci standardan koji nije nista posebno jer je inzenjere lose odradio master pa se svaki pik vokala gasio sa tipicnim rezanjem kao da je na najlosijem d/a konvertoru prve generacije...flac je bio na zacelju, nije bio tolko los kao ni apple-ov analogni format, ali je imao tipican sto bi britsi rekli hiss ko ume da ga cuje i prepozna...

znaci mozes tu bajku prodavati jerohu ali kod mene gubis lovu...i nikada se ne kladim na stvari u koje sam siguran ispod soma evra.

p.s. gospoju nemam..ljubavnicu takodje...ako jedem i pijem jedem i pijem sam ili u najgorem slucaju sa osobom do koje mi je posebno stalo.
 
Poslednja izmena:
maki, ako uspeš da razlikuje FLAC i WAV na bilo kojim slušalicama, dam ti 100 evrića realno, dosta za finu večeru sa gospojom po izboru
tako meni ortak reko da ne mogu da provalim razliku izmedju 128 i 320 kompresije,ja ga pitam sto mi 2x pustas istu,on se smeje,kad se slusa na kanti sta god pustis ima da zvuci sranje,kad pustis na audio komponentama cuje se razlika,pa sad ko ne voli svoje usi nek cepa po jeftinoci i ustedi megabajta
 
tako meni ortak reko da ne mogu da provalim razliku izmedju 128 i 320 kompresije,ja ga pitam sto mi 2x pustas istu,on se smeje,kad se slusa na kanti sta god pustis ima da zvuci sranje,kad pustis na audio komponentama cuje se razlika,pa sad ko ne voli svoje usi nek cepa po jeftinoci i ustedi megabajta
Razlika između MP3 na 128 i 320kbps je drastična, to se čuje bez problema čak i na jeftinim slušalicama. Ja čak i u kolima ne koristim MP3 uopšte, već pakujem u OGG koji je osetno bolji ispod 200kbps. Razlike između WAV i FLAC nema, to ti je kao da te neko pita da razlikuješ dva fajla, od kojih je jedan originalan, a drugi je bio ZIP-ovan pa je raspakovan. Oba formata su potpuno, u bit ista, kad se raspakuju. Zato Maki ne sme da prifati opkladu, jer bi pare odlepršale gudbaj... :lol:

- - - - - - - - - -

o tome i pricam... za audio si, sori al' druga srpska liga :lol:

znas sta je apsolutni sluh?
Moja žena ima apsolutni sluh... to sa audiofilima nema mnogo veze, već se odnosi na prepoznavanje odsviranog tona "na slepo"....
A ni moja žena, niti i jedan audiofil na svetu, ne mogu da razlikuju FLAC i WAV, jer je isti audio stream u pitanju. Razlikuje se samo način upisa, i metainformacije. Kvalitet zvuka je 100% isti.
 
ako je tvoja zena gluvatj pa ne razlikuje ne mora da znaci da su svi takvi :lol:
ako kazes da su u bit isti zasto audio industrija ne pravi mastere u flacu vec u formatu za koji je i wav malo dete. Na digi studeru slusaj master pa onda onaj koji je otisnut na cd-u pa ces da razgoracis oci iako su u bit isti obadva. Tih prica od elektronicara audio daltonista sam se naslusao milion :roll: plasim se kazes :hahaha: dodjes kod mene, odaberemo cd, napravimo flac i pustimo cd sa levinsonovog pogona na senn 600... Posle pustimo flac sa kompa na isti senn preko istog ultra analog d/a konvertora i linijskog cevnog bafera. Ako ne cujes razliku dovedi mr ph dr zenu da ona cuje. Disk mora biti iz klasike sa dobrom ambijentalom pozadinom, jer ako os da poredis sa kaliopima onda pali. :lol:
i ponesi soma, moje vreme za taka drqanja je dragoceno.
 
Ne mozhe to tako.... jerbo, D/A konverter u tvom CD plejeru mozhe da dodaje i oduzima na izlaznom stepenu, zavisi kakav mu je softver. Taj test, da bi ich valjao, mora da ima ceo lanac komponenti isti, osim one koja se testira, to je valjda standard svakog normalnog testiranja. (da ne bude ono testiram V8 motor protiv R4 motora, ali prvi stavim u shasiju traktora, a drugi u shasiju karbonske formule 1, pa se vijamo po krivinama i ja zakljuchim da je ipak R4 bolji za nijansu...).

Dakle:

1) ti mi dash standardni LPCM modulisani WAV po izboru, mozhe klasika, mogu Kaliopi, shto se mene tiche mozhe i Shaban Shaulitj. Mene jedino interesuje da linearni sample rate bude manji od 655kHz, i da svaki sempl bude od 4 do 32 bita. (shto je dovoljno i za video, a kamoli za audio).
2) ja od tog tvog WAV-a napravim FLAC.
3) ti slushash taj tvoj WAV i moj FLAC na kakvoj god hotjesh opremi sa kakvim god pojachalom, slushalicama, zvuchicima... dakle bitno je da sve bude isto 100%. Ja biram softverski dekoder i ABX komparator (Foobar recimo, koji poshtuju i koriste audiofili)
4) uradimo 20 proba, uporedimo sa tabelama binomne raspodele, i vidimo ko blefira... ;)
 
sizife vidim da nisi nikad cuo za top cd pogon :lol: da te obavestim da pogon nema d/a u sebi vec samo digitalni izlaz, levinsonov je balansirani. Cd ako nisi znao je wav standard i on i flac koji napravimo od njega pod bilo kojim uslovima zelis idu na ultra analog d/a konvertor sa cevnom bafer sekcijom. Znaci linija je ista jer je na kraju senn. Mozes da kip prekidacem preko reed releja koji se koriste u hf sklopovima menjas input kako zelis...flac nikada ne moze imati plasticnost i ambijentalost kakvu ima wav. Tacka.
Ja pricam o high end zvuku, a ne o poredjenju na osrednjim uredjajima dve kopije sa cd-a. Za to ti je saban dovoljan da bi imao satisfakciju da si u pravu. Ovo ti je nivo kao kad kupis hd tv pa na njemu gledas film u hd i malo bolju kopiju u sd sa tim sto nije toliko bitan detalj vec prostornost i dubina stage-a koju flac nikada ne moze pravilno da iscrta jer je kompresija. Tacka.
I za kraj, americka kongresna biblioteka koja ima najvecu zalihu analognih lp ploca na svetu, pravi mastere od njih na wav-u a ne na flacu iako ih to kosta 5 puta vise.
 
Kupio bih neke dobre slusalice za mobilni telefon, al to nisu bubice nego one vece slusalice koju dodju preko celog uveta ( uha) kao neke sto su za komp. Kao na primer > Pogledajte prilog 351708ali bez mikrofona al neke do 2000 dinara na primer, jer tolko planiram da ulom sa slusalice za mobilni.

Elem zelim da mi kazete to jest da vi koji se bolje razumete u karakteristike za slusalice koje bih koristo za mobilni telefon.
dacu vam sajt od Emmi | Emmi online shop-a 2 lika za slusalice za mob dami kazete po karaktersitika koje su po vama najbolje do 2000 dinara.


evo ta 2 linka : http://emmi.rs/slušalice-hifi.10.html?categoryId=1960 i http://emmi.rs/konfigurator/proizvo...=true&go=true&go=true&categoryId=196&offset=0

http://emmi.rs/slu%C5%A1alice-hifi.10.html?categoryId=1960

http://emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.html?go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&go=true&categoryId=196&offset=0
Hvala puno unapred

Realno za 2000 ne mozes kupiti dobre slušalice a da nisu bubice
 
i da zavrsim.... ako os javi se i ponesi keke... znaci za kraj, foobar :lol: to ako vidis kod tzv audiofila znas da je taj audiofil u pokusaju...ovde pricamo o top repodukciji zvuka a ne osrednjim pokusajima koji ce nas doci sto jeftinije...kao sto puno ulozenog novca nije znak da cemo imati adekvatan audio, tako je jos drasticnije poredjenje ako se pusta mjuz preko kompa.... na mek pro masini sam imao kartu samo za jitter pa nista nije vredelo, imao takodje top kartu odvojenu skroz od elektronike kompa pa ni to nije vredelo, imao malo bolji appleov foobar :lol: pa ni to nije vredelo...znaci pravi flac kakav god os i utakni tvoj digi out u moj d/a konv. sta god da uradis signal iz tvog kompa NIKADA ne moze dati ono sto cu ja dobiti wav-om sa levinsona..nikada. sto zbog jittera, sto zbog posebne ****** stabilizacije koju sam dodatno ugradio i koja je separatna od samog pogona kao i balansiranog xlr-a, sto zbog bilo kog formata koji nije izvorni ma kakva bila konverzija... laik ne moze da vidi razliku izmedju 720 p i 1080p a ti me ucis da je flac koji je 576 isti ko 1080...no way pablo.

papa
 
I za kraj, americka kongresna biblioteka koja ima najvecu zalihu analognih lp ploca na svetu, pravi mastere od njih na wav-u a ne na flacu iako ih to kosta 5 puta vise.
Maki, ovim postom si dokazao da se slabo razumeš u obradu digitalne informacije.... za cevi, tranzistore i ostale qrtze iz tog domena ti skidam kapu, ali u digitalnom domenu imaš još da vežbaš. Ti očigledno ne razumeš šta je lossless kompresija, ili se praviš Toša? Da li moram da objašnajvam da ako uzmeš recimo bazu podataka u jednom fajlu od 100MB i spakuješ je 7ZIP-om, ona će možda imati 5MB, što je samo 5% od početne količine informacija... ako ekstrahuješ taj fajl, dobićeš opet tačno 100MB, i fajl koji je 100.00% isti kao onaj od kog si počeo kompresovanje. Da ne uvodim sad u priču CRC checkove i ostala sranja kojima se dokazuje identičnost dva fajla.

Dovoljno je da se jedan jedini bit informacije promeni i da fajl postane neupotrebljiv. To je lossless kompresija.

FLAC i WAV su isti suštinski. FLAC zahteva mnogo više procesiranja, jer je FLAC funkcija koja od ulaznog strima kreira kompresovani strim, i isto to radi da ga raspakuje, (što zahteva vreme, i zato je skuplji)

Drugo, LPCM je daleko stariji standard od FLAC-a, i to je razlog zašto te prepotopske državne institucije koriste WAV, ne zato što je bolji.

Kao što rekoh, nebitno je sa čega puštaš, bitno je da niko ne može ni da vidi ni da čuje razliku između 1010101 i 1010101, i zato svako pada ABX test u kom su FLAC i WAV....

P.S: Što se mene tiče, ne mora ni da bude Foobar, daj mi bilo koji uređaj koji može da pusti WAV i FLAC i da uradi ABX... šta predlažeš?
 
Maki, ovim postom si dokazao da se slabo razumeš u obradu digitalne informacije.... za cevi, tranzistore i ostale qrtze iz tog domena ti skidam kapu, ali u digitalnom domenu imaš još da vežbaš. Ti očigledno ne razumeš šta je lossless kompresija, ili se praviš Toša? Da li moram da objašnajvam da ako uzmeš recimo bazu podataka u jednom fajlu od 100MB i spakuješ je 7ZIP-om, ona će možda imati 5MB, što je samo 5% od početne količine informacija... ako ekstrahuješ taj fajl, dobićeš opet tačno 100MB, i fajl koji je 100.00% isti kao onaj od kog si počeo kompresovanje. Da ne uvodim sad u priču CRC checkove i ostala sranja kojima se dokazuje identičnost dva fajla.

Dovoljno je da se jedan jedini bit informacije promeni i da fajl postane neupotrebljiv. To je lossless kompresija.

FLAC i WAV su isti suštinski. FLAC zahteva mnogo više procesiranja, jer je FLAC funkcija koja od ulaznog strima kreira kompresovani strim, i isto to radi da ga raspakuje, (što zahteva vreme, i zato je skuplji)

Drugo, LPCM je daleko stariji standard od FLAC-a, i to je razlog zašto te prepotopske državne institucije koriste WAV, ne zato što je bolji.

Kao što rekoh, nebitno je sa čega puštaš, bitno je da niko ne može ni da vidi ni da čuje razliku između 1010101 i 1010101, i zato svako pada ABX test u kom su FLAC i WAV....

P.S: Što se mene tiče, ne mora ni da bude Foobar, daj mi bilo koji uređaj koji može da pusti WAV i FLAC i da uradi ABX... šta predlažeš?

poznato je da nis jadan ne razumem pogotovo u losslessu :sad2:

se secas naseg razgovora o kablovima...isto bese nemerljivo jel bakar iliti srebro, pa opet pojedini kablovi daju taku zvucnu sliku da ljudi odvajaju milione za njih...da li su ti ljudi ludi ili ne po tebi mozda jesu, po meni bili pod sumnjom dok nisam bas vrsio uporedne testove i na osnovu njih shvatio sta valja i sta se sme raditi u audiu a sta nikako ne sme jer svi tabui padaju u vodu...malo sam stariji u ovome jos dok je bila analogna reprodukcija za koju si ipak zesci laik pa sam shvatio koliko se moze debilnim zahvatima unaprediti zvucna slika a koja je inzinjeriski nemerljiva... tri neumana danas sa kojima ljudi snimaju po srbiji sam licno ozicio srebrom i top jensen silver in oil kondenzatorima tako da mi nemoj drzati vakelu o zvuku. please...

znaci lossless :lol: ajmo ovako, ponesemo samo slusalice i odemo u bilo koji studio koji je izdao bilo koji cd, moze i kaliopi...i turimo sluske u master sa studera ili nagre koji je loosless i otisak cd koji je lossless i napravimo od mastera tvoj flac lossless :lol: i sva tri slusamo sa inzinjerima koji su pravili taj master... sve je 10101010 mozemo i da pravimo komparaciju na nivou bitne kombinacije od 16 do 24 ako os...pa da vidimo dal ima ili nema razlike :lol:

- - - - - - - - - -

nema nikakve razlike izmedju aiffa i wav-a... nikakve.. ali izmedju wave i flaca ohohohoho... a izmedju studijskog mastera i ova potonja dva... ne bi verovao kakve se greske desavaju u digi otiscima pa ih ipak uredjaji odsviraju.... korekcija greske trpi i rupe probusene borerom na njemu.... ako nisi znao :lol:
 
Poslednja izmena:
Reci mi samo nešto o tom "masteru", dakle na koji Studer uređaj misliš, i u kakvom formatu je snimljen stream?

Što se grešaka u digitalnom signalu tiče, grešaka nema. To je bio problem pre 30 godina, ali više nije, jer se koriste mnogi mehanizmi da se greške uoče i isprave. Na kraju krajeva, hard diskovi čitaju sa magnetnih medijuma 100 megabajta podataka u jednoj sekundi i ispravljaju SVE greške u realnom vremenu primenom furijeovih transformacija i sl., a stereo audio strim u CD kvalitetu je patetičan sa svojh 0.1MB/s....

Da CD ima greške, ni jedan softver nikad ne bi mogao da instaliraš sa CD-a, to ti je valjda jasno, jer bi i jedan jedini bit promenio hash vrednost i nastao bi kuršlus. A ako EXE fajl komp čita bez greške, čitaće bogme i CDA.

Ali sve je to nebitno, i skretanje je sa teme. Ne treba da skrećemo sa teme. Ja tebe pitam, daj mi WAV, ja ću napraviti FLAC, daj mi kakvu god opremu oćeš, kakav god sempl hoćeš, i da vidimo da li razlikuješ WAV i FLAC. (a ja se oko ovoga kladim samo ako sam 100% siguran :lol:)
 
Reci mi samo nešto o tom "masteru", dakle na koji Studer uređaj misliš, i u kakvom formatu je snimljen stream?

Što se grešaka u digitalnom signalu tiče, grešaka nema. To je bio problem pre 30 godina, ali više nije, jer se koriste mnogi mehanizmi da se greške uoče i isprave. Na kraju krajeva, hard diskovi čitaju sa magnetnih medijuma 100 megabajta podataka u jednoj sekundi i ispravljaju SVE greške u realnom vremenu primenom furijeovih transformacija i sl., a stereo audio strim u CD kvalitetu je patetičan sa svojh 0.1MB/s....

Da CD ima greške, ni jedan softver nikad ne bi mogao da instaliraš sa CD-a, to ti je valjda jasno, jer bi i jedan jedini bit promenio hash vrednost i nastao bi kuršlus. A ako EXE fajl komp čita bez greške, čitaće bogme i CDA.

Ali sve je to nebitno, i skretanje je sa teme. Ne treba da skrećemo sa teme. Ja tebe pitam, daj mi WAV, ja ću napraviti FLAC, daj mi kakvu god opremu oćeš, kakav god sempl hoćeš, i da vidimo da li razlikuješ WAV i FLAC. (a ja se oko ovoga kladim samo ako sam 100% siguran :lol:)

blagi boze sizife nasho si koga sad da ucish o hash-u :rotf:

kazes ako promenis jedan jedini bit nece da svira jel? uzmi naprimer OS neki, bilo koji... i promeni jedan bit na njemu bilo gde... neces imati isti hash jel tako? sad ko jeroh pisem nesta gramaticki. :lol: i... jel ce da se srusi sitem? nece, ne mora, osim ako nekad ne pozoves rutinu koja poziva taj deo algoritma ili vec cega gde je doticni bit promenjen.. znaci moze a i ne mora... studer je deo sistema, snima u kom formatu zelis, na imo disku ili traci, hardu, ssd-u ili vec cemu ti pamet priziva resenje...svi formati, sve konverzije, od 16 do 24 nebitno...visekanalni analogni ima jos uvek bolji zvuk od digitalnog ali to je sad druga prica...

necu ja tebi nista da dam...kazem ti..izaberemo cd...to je vec wave jel tako? ti napravi od njega kakav os flac na tvom laptopu il na mom imacu kad mi stigne...oba digi izlaza iz kompa i levinsona utaknemo u ultra analog d/a konv i prekidamo ulaze.... malo ovaj malo onaj.... ako ne cujes razliku onda si ti ili smo oboje gluvi... a ako mislis da ja sa cd-a pravim wav i flac pa da sa kompa uporedjujemo to zaboravi jer to nema veze sa mozgom jer da je to referenca audio industrija ne bi pravila vrhunske uredjaje za reprodukciju zvuka vec bi svi sa piratbay-a skidali mjuz i slusali ono jao do yaya je a nista me ne kosta :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top