Финска укида предмете у школама: нема дневника, нема педагога....

kvazar12

Primećen član
Poruka
754
ja sam protiv povecanja plata, jer novac ne moze da bude osnovni motiv nekome ko ima nameru da se time bavi, a logicno bi bilo da tokom svih ovih godina pokazu rezultate svog rada ukoliko bi hteli vece zarade !

http://zelenaucionica.com/finska-ukida-predmete-u-skolama-nema-dnevnika-nema-pedagoga-ne-postoje-prosvetni-inspektori/

Интересантан је и податак да је Финска при средини по финансијском улагању, а далеко изнад Швајцарске по резултатима и ефикасности, која улаже велики новац. „То што нема пара, за њих није оправдање за лош образовни систем, а то је оно што и ми морамо да научимо”, каже Јосимов.
 
ne treba

prosvetni radnici su edukovali, obrazovali, usmeravali i stvorili ovo drustvo

prosvetni radnici su stvorili drustvo i vrednosti koje imamo

u tom smislu prosvetne radnike treba sve pootpustati jer su im rezultati rada katastrofalni i drustveno degradirajuci

Pa radi ti za tepsiju ribe ako hoces....
 
ja sam protiv povecanja plata, jer novac ne moze da bude osnovni motiv nekome ko ima nameru da se time bavi, a logicno bi bilo da tokom svih ovih godina pokazu rezultate svog rada ukoliko bi hteli vece zarade !

http://zelenaucionica.com/finska-ukida-predmete-u-skolama-nema-dnevnika-nema-pedagoga-ne-postoje-prosvetni-inspektori/

Интересантан је и податак да је Финска при средини по финансијском улагању, а далеко изнад Швајцарске по резултатима и ефикасности, која улаже велики новац. „То што нема пара, за њих није оправдање за лош образовни систем, а то је оно што и ми морамо да научимо”, каже Јосимов.
predlazem ti da izmenis pocetni post i da iskopiras ceo text sa linka jer je zanimljiw posebno ono sa matematicarem i fudbalom,a mnogi ce to preskociti i samo doci da bace hejt;)
 
По свим резултатима на Писа тесту фински ђаци су при врху... док не стигнемо до такмичења из математике, физике, астрономије, хемије... и природних наука уопште.
Мали Финци ни не постоје на статистикама тих такмичења, наши освајају медаље већ деценијама... јел могуће да је Цар голишав да не може бити голишавИји?
 
По свим резултатима на Писа тесту фински ђаци су при врху... док не стигнемо до такмичења из математике, физике, астрономије, хемије... и природних наука уопште.
Мали Финци ни не постоје на статистикама тих такмичења, наши освајају медаље већ деценијама... јел могуће да је Цар голишав да не може бити голишавИји?
Pisa test je prakticna upotreba znanja, sto se ovih nasih tice odlicni su ali to su pojedinci koji ubrzo budu izvezeni na zapad.....
 
Pisa test je prakticna upotreba znanja, sto se ovih nasih tice odlicni su ali to su pojedinci koji ubrzo budu izvezeni na zapad.....
Није битно, где су ти мали Финци продукт изванредних финских школа.
Или је маркетинг важнији од стварности?
 
Није битно, где су ти мали Финци продукт изванредних финских школа.
Или је маркетинг важнији од стварности?

u redu, skandinavci po toj nekoj tvojoj stvarnosti danas sutra mogu da srozaju standard... medjutim oni se uprkos svemu tome menjaju i prilagodjavaju, dok se kod nas ne menja nista, pozitivnih vesti je veoma malo, a ovde prvenstveno mislim na neki pomak svesti o svom okruzenju kod tih mladih ljudi ali i odraslih.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja sam protiv povecanja plata, jer novac ne moze da bude osnovni motiv nekome ko ima nameru da se time bavi, a logicno bi bilo da tokom svih ovih godina pokazu rezultate svog rada ukoliko bi hteli vece zarade !

http://zelenaucionica.com/finska-ukida-predmete-u-skolama-nema-dnevnika-nema-pedagoga-ne-postoje-prosvetni-inspektori/

Интересантан је и податак да је Финска при средини по финансијском улагању, а далеко изнад Швајцарске по резултатима и ефикасности, која улаже велики новац. „То што нема пара, за њих није оправдање за лош образовни систем, а то је оно што и ми морамо да научимо”, каже Јосимов.

Pa ja gledala neke statistike, u Švici pedeset posto s osnovnom školom ili manje od toga. :eek:
 
skandinavci po toj nekoj tvojoj stvarnosti danas sutra mogu da srozaju standard... medjutim oni se uprkos svemu tome menjaju i prilagodjavaju, dok se kod nas ne menja nista, pozitivnih vesti je veoma malo, a ovde prvenstveno mislim na neki pomak svesti o svom okruzenju kod tih mladih ljudi ali i odraslih.
Какав помак свести има везе с фундаменталним наукама попут математике, физике, хемије... и разумевањем истих.
 
Poslednja izmena od moderatora:
kako moze biti ista tema podrska prosvetarima u strajku i to sto finska ukida predmete i dnevnike?
kako god.
ja sam vec negde napisala, ali kako ostajem pri tom stavu pisem ponovo:
kod nas treba ukinuti skole kao takve. potpuno.
treba samo osnovati agenciju za diplome i molim lepo.
mi se i onako sami ucimo svemu, ono sto radimo i ono za sta smo se skolovali najcesce nema nikakvih dodirnih tacaka. diplome se (dokazano vec) mogu kupiti, radovi prepisivati...
i sta mi tu bezveze trosimo neke pare na prosvetne radnike, na djake, za skole... nema nikakve potrebe za tim!
 

Back
Top