Финска укида предмете у школама: нема дневника, нема педагога....
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Финска укида предмете у школама: нема дневника, нема педагога....

Primećen član kvazar12 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    26

Podrazumevano Финска укида предмете у школама: нема дневника, нема педагога....

ja sam protiv povecanja plata, jer novac ne moze da bude osnovni motiv nekome ko ima nameru da se time bavi, a logicno bi bilo da tokom svih ovih godina pokazu rezultate svog rada ukoliko bi hteli vece zarade !

http://zelenaucionica.com/finska-ukida-predmete-u-skolama-nema-dnevnika-nema-pedagoga-ne-postoje-prosvetni-inspektori/

Интересантан је и податак да је Финска при средини по финансијском улагању, а далеко изнад Швајцарске по резултатима и ефикасности, која улаже велики новац. „То што нема пара, за њих није оправдање за лош образовни систем, а то је оно што и ми морамо да научимо”, каже Јосимов.

Veoma poznat VERTIGON (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1431

Podrazumevano Re: da li treba podrzati strajkove radnika u prosveti ?

ne treba

prosvetni radnici su edukovali, obrazovali, usmeravali i stvorili ovo drustvo

prosvetni radnici su stvorili drustvo i vrednosti koje imamo

u tom smislu prosvetne radnike treba sve pootpustati jer su im rezultati rada katastrofalni i drustveno degradirajuci
    Hell is empty and all the devils are here. (William Shakespeare)
    openDemocracy/free thinking for the world

Poznat Arkania (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    146

Citat Original postavio VERTIGON Pogledaj poruku
    ne treba

u tom smislu prosvetne radnike treba sve pootpustati jer su im rezultati rada katastrofalni i drustveno degradirajuci
    Pa radi ti za tepsiju ribe ako hoces....
    KAPITALISTA

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Финска укида предмете у школама: нема дневника, нема педагога....

Citat Original postavio kvazar12 Pogledaj poruku
    ja sam protiv povecanja plata, jer novac ne moze da bude osnovni motiv nekome ko ima nameru da se time bavi, a logicno bi bilo da tokom svih ovih godina pokazu rezultate svog rada ukoliko bi hteli vece zarade !

http://zelenaucionica.com/finska-ukida-predmete-u-skolama-nema-dnevnika-nema-pedagoga-ne-postoje-prosvetni-inspektori/

Интересантан је и податак да је Финска при средини по финансијском улагању, а далеко изнад Швајцарске по резултатима и ефикасности, која улаже велики новац. „То што нема пара, за њих није оправдање за лош образовни систем, а то је оно што и ми морамо да научимо”, каже Јосимов.
    predlazem ti da izmenis pocetni post i da iskopiras ceo text sa linka jer je zanimljiw posebno ono sa matematicarem i fudbalom,a mnogi ce to preskociti i samo doci da bace hejt

Vladimir M. nije na forumu
    SPC je NVO daaa!!! Svetosavlje ne postoji,postoji samo pravoslavljeee!!!
    Ističe se Vladimir M. (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio VERTIGON Pogledaj poruku
    ne treba

Bravo care.
    Poruka Svetog Save je knjigA braćo knjigA a poruka Dositeja je knjigE braćo knjigE. Super je to što je Sveti Sava pročitao jednu knjigu(bibliju) ali je poruka Dositeja "brate pročitaj još neku".

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3726

Podrazumevano Re: Финска укида предмете у школама: нема дневника, нема педагога....

По свим резултатима на Писа тесту фински ђаци су при врху... док не стигнемо до такмичења из математике, физике, астрономије, хемије... и природних наука уопште.
    Мали Финци ни не постоје на статистикама тих такмичења, наши освајају медаље већ деценијама... јел могуће да је Цар голишав да не може бити голишавИји?
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Poznat Arkania (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    146

Citat Original postavio Poznavalac stvari Pogledaj poruku
    По свим резултатима на Писа тесту фински ђаци су при врху... док не стигнемо до такмичења из математике, физике, астрономије, хемије... и природних наука уопште.
    Мали Финци ни не постоје на статистикама тих такмичења, наши освајају медаље већ деценијама... јел могуће да је Цар голишав да не може бити голишавИји?
    Pisa test je prakticna upotreba znanja, sto se ovih nasih tice odlicni su ali to su pojedinci koji ubrzo budu izvezeni na zapad.....
    KAPITALISTA

Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3726

Citat Original postavio Arkania Pogledaj poruku
    Pisa test je prakticna upotreba znanja, sto se ovih nasih tice odlicni su ali to su pojedinci koji ubrzo budu izvezeni na zapad.....
    Није битно, где су ти мали Финци продукт изванредних финских школа.
    Или је маркетинг важнији од стварности?
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Učlanjen
    31.01.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    26

Citat Original postavio Poznavalac stvari Pogledaj poruku
    Није битно, где су ти мали Финци продукт изванредних финских школа.
    Или је маркетинг важнији од стварности?
    u redu, skandinavci po toj nekoj tvojoj stvarnosti danas sutra mogu da srozaju standard... medjutim oni se uprkos svemu tome menjaju i prilagodjavaju, dok se kod nas ne menja nista, pozitivnih vesti je veoma malo, a ovde prvenstveno mislim na neki pomak svesti o svom okruzenju kod tih mladih ljudi ali i odraslih.
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.05.2015. u 03:24

Drevna Kornjača sanja* (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    169
    Reputaciona moć
    175

Pa ja gledala neke statistike, u Švici pedeset posto s osnovnom školom ili manje od toga.
    Čim neko pokuša da mi se uvuče u dupe, ja pomislim da ima neke zadnje namere...

Učlanjen
    31.01.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    26

verujem da svajcarci imaju dosta privatnih skola.. kad se dete necemu uci od mali nogu moze svasta da nauci...

Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3726

skandinavci po toj nekoj tvojoj stvarnosti danas sutra mogu da srozaju standard... medjutim oni se uprkos svemu tome menjaju i prilagodjavaju, dok se kod nas ne menja nista, pozitivnih vesti je veoma malo, a ovde prvenstveno mislim na neki pomak svesti o svom okruzenju kod tih mladih ljudi ali i odraslih.
    Какав помак свести има везе с фундаменталним наукама попут математике, физике, хемије... и разумевањем истих.
    Poslednji put ažurirao/la gibica : 13.05.2015. u 03:24

Domaćin igiboy (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Koje su ovo gluposti sunce ti poljubim.

Moderator Zuji Zolja (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    350

kako moze biti ista tema podrska prosvetarima u strajku i to sto finska ukida predmete i dnevnike?
    kako god.
    ja sam vec negde napisala, ali kako ostajem pri tom stavu pisem ponovo:
    kod nas treba ukinuti skole kao takve. potpuno.
    treba samo osnovati agenciju za diplome i molim lepo.
    mi se i onako sami ucimo svemu, ono sto radimo i ono za sta smo se skolovali najcesce nema nikakvih dodirnih tacaka. diplome se (dokazano vec) mogu kupiti, radovi prepisivati...
    i sta mi tu bezveze trosimo neke pare na prosvetne radnike, na djake, za skole... nema nikakve potrebe za tim!
    glas neznanca

Slične teme

1. НЕМА МАМА...НЕМА ТАТА....
    Autor МАЧАК u forumu Politika
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 19.03.2012., 22:56
  2. Нема српског, нема школе
    Autor RSmusliman u forumu Politika
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 17.08.2011., 23:41
  3. Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 14.12.2010., 00:52