deca i dvosmislenost

Ma prica je o deci kako se igraju, a mi vidimo u svemu seksualni kontekst, sram nas bilo.
Mada u ovom kontekstu je urnebesno (ne i prikladno za decu), ali mogli su da stave igracke ili sta vec, u ovom kontekstu sve asocira na seks.

A evo sta i autor knjige kaze:

A few years ago four kind and slightly demented fellows (that's us!) got together and created a book called Do You Want To Play With My Balls?, a children's book for adults.

Decija knjiga za odrasle, znaci 18+ a ne decu. Sprdacina i malo (neumesnog) humora.
 
Poslednja izmena:
znaci ovde se vise radi o reakciji ljudi koji nisu ni skapirali knjigu...

da li postajemo konzervativnije drustvo od onog pre za koje stoji da je bilo konzervativno?

da li smo uprkos tome sto smo kao deca govorili da cemo biti opusteniji prema nasoj deci kad postanemo roditelji postali jos gori i jos restriktivniji?
 
Sve se to manje kako postajemo stariji i zreliji. Nekada smo se ljutili na matorce sto nam brane ovo, sto nam brane ovo, kako su zatucani i ne kapiraju nas mlade, ali kolo srece se okrece.
Sada smo mi ti matorci koji sede i kukaju "ju, gde ide ova omladina".

Jednostavno, nacin razmisljanja se menja kada postanemo roditelji, jer detetu moramo prvo da budemo autoritet, roditelj, da branimo odredjene stvari koje su lose po njih, pa i po njihovim merilima da budemo konzervativni.
Lako je reci, "e necu ja budem tiranin kao moji matori", ali kada se dodje u tu situaciju vidi se da mora negde da se kaze "ne" i da se brane odredjene stvari.

Na kraju ispada da su ti zatucani matorci manje-vise bili u pravu kada su nam pricali sta je dobro a sta ne i kada su nam branili odredjene stvari.
 

Back
Top