SRPKINJA NAPADNUTA U AUSTRIJI: Islamisti hteli da je linčuju zbog krsta na lančiću!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
SRPKINJA NAPADNUTA U AUSTRIJI: Islamisti hteli da je linčuju zbog krsta na lančiću!

Austrija
09:26, 06.05.2015.

U jednom momentu prišla su joj trojica bradatih mladića. Jedan ju je uhvatio za lanac i rekao: Skidaj to brzo! Moraš da pređeš u islam!
krst, lančić

Ilustracija

VELS - Trojica islamista napala su u austrijskom gradu Velsu Srpkinju Danijelu N., zahtevajući od nje da skine krst sa lančića koji je nosila oko vrata. Incident se dogodio u autobusu, a devojku je od linča spasio vozač.

Danijela je nedavno putovala autobusom na posao. Skoro sve vreme kucala je poruke na telefonu i nije obraćaja pažnju na druge putnike. Oko vrata je imala lančić sa krstom, kako austrijski mediji ističu, "simbol njene srpske pravoslavne religije".

U jednom momentu prišla su joj trojica bradatih mladića. Jedan ju je uhvatio za lanac i rekao:

“Skidaj to brzo! Moraš da pređeš u islam!”

Držao je čvrsto za lančić sve dok vozač autobusa nije ustao i izbacio ih iz autobusa.

Danijela kaže tako nešto do sada nije doživela.

“Uvek sam poštovala sve religije, ali ovim događajem se moje mišljenje o islamu promenilo”, rekla je Danijela N., koja je za vreme rata u Jogoslaviji sa svojom porodicom izbegla za Austriju i iz tog razloga ona saoseća sa svim izbeglicama iz Sirije i Bliskog istoka.

”Mnoge izbeglice iz islamskih država nose i kulturu sa sobom. Moramo biti obazrivi, kako ne bismo bili preplavljeni fundamentalistima”, ističe mlada devojka. Ona je i sama zahvalna što je njoj i njenoj porodici Austrija dala utočište i pomogla kada im je bilo nateže.

“Bojim se da mi se ovo ne dogodi ponovo”, kaže Danijela koja sada iz straha na posao ide u pratnji svoga dečka ili prijatelja.

http://www.kurir.rs/austrija/islami...striji-zbog-krstica-na-lancicu-clanak-1771541

Kako je ovo moguce da se desi u jednoj zemlji EU?:think:
 
Ма, то су они што врбују по Бечу за ИД.

Фанатика има свуда и у свакој религији.

Obozavam ovakve multi-kulti likove...
Ne postoji umeren i fanatican musliman nego hrabar i manje hrabar. Oni hrabri odsecaju glave a oni manje hrabri to sve potajno podrzavaju i salju donacije.
 
Poslednja izmena:
Зашто бих то замишљала?

Да ли ти себе можеш замислити у Бронксу?

Pa ti si navela u postu da fanatika ima svuda i to verovatno znaci da smo svi isti kao narod. E ja ne mislim da smo isti, vec vise cenim svoj narod od nekih drugih naroda, jer ima ocitih razloga za to
 
Pa ti si navela u postu da fanatika ima svuda i to verovatno znaci da smo svi isti kao narod. E ja ne mislim da smo isti, vec vise cenim svoj narod od nekih drugih naroda, jer ima ocitih razloga za to

У чему је онда разлика између тебе и њих?

И они сматрају да су бољи народ.
 
У чему је онда разлика између тебе и њих?

И они сматрају да су бољи народ.
Ja zivim u Srbiji, pa moram da pomenem Srbe koji zive tamo, da ih uporedim. Srbin je otisao tamo da radi ili zivi i uglavnom u ogromnoj vecini postuje pravila domacina. Da li postoje kvartovi gde zive Srbi i gde recimo nemac ili Francuz ne sme da udje, da li je bar jedan Srbin nametao svoje poglede na religiju nekom Turcinu ili Arapinu, kazi bar jedan slucaj
 
Ja zivim u Srbiji, pa moram da pomenem Srbe koji zive tamo, da ih uporedim. Srbin je otisao tamo da radi ili zivi i uglavnom u ogromnoj vecini postuje pravila domacina. Da li postoje kvartovi gde zive Srbi i gde recimo nemac ili Francuz ne sme da udje, da li je bar jedan Srbin nametao svoje poglede na religiju nekom Turcinu ili Arapinu, kazi bar jedan slucaj

Знаш до чега то доводи?

До тога да смо ми свуда после 1. генерације асимиловани, а они и Јевреји то никад нису.

Требало би можда да од њих нешто и научимо.

Да боље чувамо своју културу и традицију, уместо што су нам сви остали лоши, а чим одемо у иностранство заборавимо ко смо.

Не кажем сада да треба да препадамо људе по аутобусима, али у једном делу се треба угледати на њих.
 

Back
Top