It's A Man's, Man's, Man's World

Ripley*

Iskusan
Poruka
5.806
Ali u poslovnom smislu, složićete se da to odavno više nije tako.
Žene su gotovo u svakom "muškom" zanimanju našle svoje mesto u bespoštednoj utakmici i konkurenciji na tržištu rada i tu su stvari već odavno jasne, ali
nećemo se baviti istorijom, patrijarhatom, indust. revolucijom i feminizmom....


Ono što me interesuje, to su neka vaša iskustva ili priče drugih ljudi
i stavovi po tom pitanju.

Da li ste u svom poslovnom okruženju doživeli neku vrstu nepravde, pa i diskriminacije u odnosu na vašu koleginicu?
Da li ste i sami popustljivi prema ženama na poslu, da li se od vas možda očekuje takav odnos...?
Da li ste nekada za neku koleginicu ili ženu iz struke rekli : "Kapa dole za njenu stručnost i profesionalnost " kad ste primetili da ona svoj posao obavlja možda bolje od većine muškaraca?
Da li je nekada vaš posao trpeo zbog žene koja radi pored vas itd.?
Ili recimo....ako radite u nekom kolektivu gde ima više žena, da li ste tu doživeli neku vrstu neprijatnosti zbog toga što ste muškarac u uslovno rečeno "ženskoj" struci.
Možda ima i takvih primera....

Ima tu još mnogo pitanja, ali ostavljam vama da se malo pozabavite tom, ovde nekoliko puta spominjanom problematikom.
 
Nemam problema da je zena na nekom jacem polozaju niti imam problema da saradjujem sa njima ako su kompetentne.

Prvi problem je sto vole da malo vise pricaju. Ako zele nesto neka mi kratko i jasno kazu sta kako i kada. Radim u odrzavanju i cesto nemam vremena da cekam dok se one smisle jer imam i drugih problema koje treba da resavam. To se njihovo razmisljanje pretvori u podugacku pricu.

Drugi je problem sto ima puno zena kojima je sve drama i panika.
 
Ali u poslovnom smislu, složićete se da to odavno više nije tako.
Žene su gotovo u svakom "muškom" zanimanju našle svoje mesto u bespoštednoj utakmici i konkurenciji na tržištu rada i tu su stvari već odavno jasne, ali
nećemo se baviti istorijom, patrijarhatom, indust. revolucijom i feminizmom....


Ono što me interesuje, to su neka vaša iskustva ili priče drugih ljudi
i stavovi po tom pitanju.

Da li ste u svom poslovnom okruženju doživeli neku vrstu nepravde, pa i diskriminacije u odnosu na vašu koleginicu?
Da li ste i sami popustljivi prema ženama na poslu, da li se od vas možda očekuje takav odnos...?
Da li ste nekada za neku koleginicu ili ženu iz struke rekli : "Kapa dole za njenu stručnost i profesionalnost " kad ste primetili da ona svoj posao obavlja možda bolje od većine muškaraca?
Da li je nekada vaš posao trpeo zbog žene koja radi pored vas itd.?
Ili recimo....ako radite u nekom kolektivu gde ima više žena, da li ste tu doživeli neku vrstu neprijatnosti zbog toga što ste muškarac u uslovno rečeno "ženskoj" struci.
Možda ima i takvih primera....

Ima tu još mnogo pitanja, ali ostavljam vama da se malo pozabavite tom, ovde nekoliko puta spominjanom problematikom.
ljubomorne jeftine kucke to je sve sto mogu reci o relaciji zena posao
 
Ali u poslovnom smislu, složićete se da to odavno više nije tako.
Žene su gotovo u svakom "muškom" zanimanju našle svoje mesto u bespoštednoj utakmici i konkurenciji na tržištu rada i tu su stvari već odavno jasne, ali
nećemo se baviti istorijom, patrijarhatom, indust. revolucijom i feminizmom....


Ono što me interesuje, to su neka vaša iskustva ili priče drugih ljudi
i stavovi po tom pitanju.

Da li ste u svom poslovnom okruženju doživeli neku vrstu nepravde, pa i diskriminacije u odnosu na vašu koleginicu?
Da li ste i sami popustljivi prema ženama na poslu, da li se od vas možda očekuje takav odnos...?
Da li ste nekada za neku koleginicu ili ženu iz struke rekli : "Kapa dole za njenu stručnost i profesionalnost " kad ste primetili da ona svoj posao obavlja možda bolje od većine muškaraca?
Da li je nekada vaš posao trpeo zbog žene koja radi pored vas itd.?
Ili recimo....ako radite u nekom kolektivu gde ima više žena, da li ste tu doživeli neku vrstu neprijatnosti zbog toga što ste muškarac u uslovno rečeno "ženskoj" struci.
Možda ima i takvih primera....

Ima tu još mnogo pitanja, ali ostavljam vama da se malo pozabavite tom, ovde nekoliko puta spominjanom problematikom.

Sjajna profesionalna iskustva,najbolja šefica ikada i neko ko me je naučio većini onoga što znam. Dakle nikakve probleme nemam da kažem da su bolje u struci od mene. Ali zato kada dođe do menadžmenta...zaista iz više primera koje sam doživeo daleko su podložnije odlukama pod uticajem i emocija,i sujete i hormona od muškaraca što itekako može da se zloupotrebi i iskoristi...i da našteti poslu.

1) Da...svaki osmi mart :)
2) ne više
3) kao što rekoh apsolutno
4) i posao a bogami van posla je bilo svakakvih problema zbog jedne male volonterke
5) naprotiv,naročito u početku gde sam radio,uglavnom sam bio u kancelariji sa gospođama koje su otprilike generacija moje majke a pošto sam stvarno bio fin i kulturan dečkić koji ume da se ušlihta baš su me ono gotivile...bukvalno kao bubreg u loju...olakšalo mi je i život i dalje napredovanje jer mi niko nije ni podmetao ni pričao priče iza leđa dok su jednu drugu saplitale gde su stigle sa sve "micka" osmehom...:)
 
Ali u poslovnom smislu, složićete se da to odavno više nije tako.
Žene su gotovo u svakom "muškom" zanimanju našle svoje mesto u bespoštednoj utakmici i konkurenciji na tržištu rada i tu su stvari već odavno jasne, ali
nećemo se baviti istorijom, patrijarhatom, indust. revolucijom i feminizmom....


Ono što me interesuje, to su neka vaša iskustva ili priče drugih ljudi
i stavovi po tom pitanju.

Da li ste u svom poslovnom okruženju doživeli neku vrstu nepravde, pa i diskriminacije u odnosu na vašu koleginicu?
Da li ste i sami popustljivi prema ženama na poslu, da li se od vas možda očekuje takav odnos...?
Da li ste nekada za neku koleginicu ili ženu iz struke rekli : "Kapa dole za njenu stručnost i profesionalnost " kad ste primetili da ona svoj posao obavlja možda bolje od većine muškaraca?
Da li je nekada vaš posao trpeo zbog žene koja radi pored vas itd.?
Ili recimo....ako radite u nekom kolektivu gde ima više žena, da li ste tu doživeli neku vrstu neprijatnosti zbog toga što ste muškarac u uslovno rečeno "ženskoj" struci.
Možda ima i takvih primera....

Ima tu još mnogo pitanja, ali ostavljam vama da se malo pozabavite tom, ovde nekoliko puta spominjanom problematikom.

ne bi reko da je tako i te koje ulaze u muski svet mahom da bi sebi nesto dokazale

da doziveo sam sef mi je reko da je hteo zenu a ne mene, posle je jednom dobacio da je pravi izbor uradio jer sam bio lojalan i odgovoran
ne nisam, zasto bih bio svi smo isti, a znanje se racuna
malo zena poznajem koje su strucne po pitanju mog posla i slicnog koji radimo
trpi sefica se ne zalaze za nas ve za njene kokoske, steta jer podleze zenskoj intrigi
neprijatnost je sto su neke sa fakultetom al nemaju veze sa vezom a nas neskolovane gledaju sa visine
 
Zenama ne popustam ni malo jer nema razloga za to trazile su ravnopravnost evo im je.
Na poslu su uglavnom nesposobne ili u najboljem slucaju upola kao najtraljaviji muskarac na istom radnom mestu.
Nemaju osecaj za odgovornost niti smisao za neku inovaciju dakle kao tjurke zevaju i otaljavaju svaki poveren im posao.
Ako zelite konfuziju i dezorganizaciju uposlite zenu na neko iole odgovorno radno mesto a sa dve zene slobodno mozete da overite kartu za propast.
 
Ali u poslovnom smislu, složićete se da to odavno više nije tako.
Žene su gotovo u svakom "muškom" zanimanju našle svoje mesto u bespoštednoj utakmici i konkurenciji na tržištu rada i tu su stvari već odavno jasne, ali
nećemo se baviti istorijom, patrijarhatom, indust. revolucijom i feminizmom....


Ono što me interesuje, to su neka vaša iskustva ili priče drugih ljudi
i stavovi po tom pitanju.

Da li ste u svom poslovnom okruženju doživeli neku vrstu nepravde, pa i diskriminacije u odnosu na vašu koleginicu?
Da li ste i sami popustljivi prema ženama na poslu, da li se od vas možda očekuje takav odnos...?
Da li ste nekada za neku koleginicu ili ženu iz struke rekli : "Kapa dole za njenu stručnost i profesionalnost " kad ste primetili da ona svoj posao obavlja možda bolje od većine muškaraca?
Da li je nekada vaš posao trpeo zbog žene koja radi pored vas itd.?
Ili recimo....ako radite u nekom kolektivu gde ima više žena, da li ste tu doživeli neku vrstu neprijatnosti zbog toga što ste muškarac u uslovno rečeno "ženskoj" struci.
Možda ima i takvih primera....

Ima tu još mnogo pitanja, ali ostavljam vama da se malo pozabavite tom, ovde nekoliko puta spominjanom problematikom.

Naravno,od vas Feministkinja TODO DIA,trabunjate kako vas mi muskarci tlacimo,mucimo,bukvalno vam ne damo da zivite a imate siroku lepezu fiktivnih seksualno-interesnih,neproduktivnih,parazitskih poslova u ovoj zemlji,gde mislim da nema nigde u Evropi danas.Da ne pricamo da ste povlascene u ceni obuce,odece,rezervacija u klubovima,aranzmana putovanja i itd.Bas ste diskriminisane danas,to je stvarno strasno,kao u doba Inkvizicije, hahaha. ;) .
 
Poslednja izmena:
Čitaj pažljivije,
tema se odnosi na potencijalnu diskriminaciju muškaraca u poslovnom okruženju i vaša iskustva ili stavove o tom problemu.
I gde ti vidiš feministkinju momak?
Malo si se zbunio:lol:

Pitanje je nedvosmisleno i nije nikakva provokacija.
Opušteno.
 
Čitaj pažljivije,
tema se odnosi na potencijalnu diskriminaciju muškaraca u poslovnom okruženju i vaša iskustva ili stavove o tom problemu.
I gde ti vidiš feministkinju momak?
Malo si se zbunio:lol:

Pitanje je nedvosmisleno i nije nikakva provokacija.
Opušteno.

Esculpa me,izvinjavam se,ako nema nikakvih zenskih sovinistickih-feministickih aluzija.Nesporazum,desava se,jbg.
 
Oduvek su muskarci bili diskriminisani u poslovima u kojima domniraju, tu se kompetencija zena meri promilima. U poslovima gde zene dominiraju diskriminacija je veca nego obrnuto. I slazem se sa Georgiem da su ljubomorne , jeftine kucke.
Izuzetaka ima od svega ovoga, ali samo jedan tip zena moze da upadne u tu grupu, srecno udate zadovoljne zene koje imaju decu.
 
Oduvek su muskarci bili diskriminisani u poslovima u kojima domniraju, tu se kompetencija zena meri promilima. U poslovima gde zene dominiraju diskriminacija je veca nego obrnuto. I slazem se sa Georgiem da su ljubomorne , jeftine kucke.
Izuzetaka ima od svega ovoga, ali samo jedan tip zena moze da upadne u tu grupu, srecno udate zadovoljne zene koje imaju decu.

a znas kolko takvih ima?? :roll:
 
Zipaj ga sad, ove uposljene zene po salterima i svakojakim kancelarijama su tu samo da im vreme prodje i one poslove otaljavaju dakle cista propast i nesreca za tu instiutuciju nastaje kad takve gnjiloguze lopate ulete na neko radno mesto gde se trazi vestina i brzina u delu administrativne usluge.U stanju su da naprave nezamislive greske i propuste i guzvu do neba jer su izgubljene i pred najobicnijim propisom ili uredbom koja se mora primeniti.
Kad zabrljau onda pocinju da histerisu prave scene koje se uvek zavrse tako sto im se klijenti razbeze i spas potraze na nekom drugom mestu.
Koliko sam samo puta morao licno da odem do nase kartoteke i pronadjem zagubljeni zdravstveni karton koji je lodacha pogresno stavila u klaser i proglasila ga nestalim ubedjujuci pacijenta da joj isti nije vratio.:think:
Kad bi joj dokazao da nije u pravu i da je ona ta koja pravi haos i nepotrebnu komplikaciju onda krecu krokodilske suze jadikovke da je ona zrtva mobinga i tome slicno.
Sva sreca pa je ubrzo dobila pedalu i ekspedovana je ekspresno jer je utvrdjeno da joj je diploma falsirana.
Videh je skoro kako mlati sa cetkom po trznom centru BIG i brise pod .Naravno i taj posao je radila traljavo.:hahaha:
 
Zipaj ga sad, ove uposljene zene po salterima i svakojakim kancelarijama su tu samo da im vreme prodje i one poslove otaljavaju dakle cista propast i nesreca za tu instiutuciju nastaje kad takve gnjiloguze lopate ulete na neko radno mesto gde se trazi vestina i brzina u delu administrativne usluge.U stanju su da naprave nezamislive greske i propuste i guzvu do neba jer su izgubljene i pred najobicnijim propisom ili uredbom koja se mora primeniti.
Kad zabrljau onda pocinju da histerisu prave scene koje se uvek zavrse tako sto im se klijenti razbeze i spas potraze na nekom drugom mestu.
Koliko sam samo puta morao licno da odem do nase kartoteke i pronadjem zagubljeni zdravstveni karton koji je lodacha pogresno stavila u klaser i proglasila ga nestalim ubedjujuci pacijenta da joj isti nije vratio.:think:
Kad bi joj dokazao da nije u pravu i da je ona ta koja pravi haos i nepotrebnu komplikaciju onda krecu krokodilske suze jadikovke da je ona zrtva mobinga i tome slicno.
Sva sreca pa je ubrzo dobila pedalu i ekspedovana je ekspresno jer je utvrdjeno da joj je diploma falsirana.
Videh je skoro kako mlati sa cetkom po trznom centru BIG i brise pod .Naravno i taj posao je radila traljavo.:hahaha:


:lol:

Ne bih rekla Šugice da se BIG centar čisti nekakvim četkama i krpetuljcima, ali ajd...ja tebi uvek sve verujem:mrgreen:
 
Ima diskriminacije svugde... Kao što je teško da se neka probije do nekog vodećeg mesta, jer retko ko hoće da prati ženu, tako i neki jadnik neće dobiti posao u butiku, jer će svi zaposliti neku lepu devojku... I tako je uvek bilo, gde trebaju lideri - ide muško, gde treba lepota - ide žensko... Pa mi nije jasno zašto se one to bune za diskriminaciju, a ne kažu "pa, ljudi, i muškarci su diskriminisani"... Mene baš briga ko je kog pola, veličine, jačine, godina, ovo je moj svet i sve ljude gledam kao neprijatelje, tj. ne idu u mom interesu, idu protiv mene. Tako da, lagano... Ako neko uradi nešto za poštovanje, to se poštuje, bez obzira na pol, takođe.
 
Ima diskriminacije svugde... Kao što je teško da se neka probije do nekog vodećeg mesta, jer retko ko hoće da prati ženu, tako i neki jadnik neće dobiti posao u butiku, jer će svi zaposliti neku lepu devojku... I tako je uvek bilo, gde trebaju lideri - ide muško, gde treba lepota - ide žensko... Pa mi nije jasno zašto se one to bune za diskriminaciju, a ne kažu "pa, ljudi, i muškarci su diskriminisani"... Mene baš briga ko je kog pola, veličine, jačine, godina, ovo je moj svet i sve ljude gledam kao neprijatelje, tj. ne idu u mom interesu, idu protiv mene. Tako da, lagano... Ako neko uradi nešto za poštovanje, to se poštuje, bez obzira na pol, takođe.
Kad si spomenuo butike, tu si u pravu jer uglavnom poslodavac naglasi pol tražene radne snage, ali šta misliš, zbog čega je generalno jako malo muških prodavaca?
Ne verujem da je u mega marketima presudan izgled prilikom zaposlenja. Koliko znam, čak su u većini slučajeva žene i poslovođe, menadzeri itd....znači, kompletan sektor te maloprodajne trgovine je u ženskim rukama.
Možda muškarci ne žele na ta hronično slabo plaćena radna mesta?
Jer na birou, kada traže radnike za te maksije i merkatore, mislim da se u većini javljaju žene iako nigde nije naglašen pol.
 
Pa ne e sad dal se neka kara radi napredovanja ko zna..
Nikad popustljiv uvek buzdovanom na azdaju
Struka je takva da je strucnost I profesionalnost nepozeljna tako da...hm..da?
Ne
Pa jedina neprijatnost je vizuelnog tipa sto moras to ruzno svaki dan da gledas.
 
Ali u poslovnom smislu, složićete se da to odavno više nije tako.
Žene su gotovo u svakom "muškom" zanimanju našle svoje mesto u bespoštednoj utakmici i konkurenciji na tržištu rada i tu su stvari već odavno jasne, ali
nećemo se baviti istorijom, patrijarhatom, indust. revolucijom i feminizmom....


Ono što me interesuje, to su neka vaša iskustva ili priče drugih ljudi
i stavovi po tom pitanju.

Da li ste u svom poslovnom okruženju doživeli neku vrstu nepravde, pa i diskriminacije u odnosu na vašu koleginicu?
Da li ste i sami popustljivi prema ženama na poslu, da li se od vas možda očekuje takav odnos...?
Da li ste nekada za neku koleginicu ili ženu iz struke rekli : "Kapa dole za njenu stručnost i profesionalnost " kad ste primetili da ona svoj posao obavlja možda bolje od većine muškaraca?
Da li je nekada vaš posao trpeo zbog žene koja radi pored vas itd.?
Ili recimo....ako radite u nekom kolektivu gde ima više žena, da li ste tu doživeli neku vrstu neprijatnosti zbog toga što ste muškarac u uslovno rečeno "ženskoj" struci.
Možda ima i takvih primera....

Ima tu još mnogo pitanja, ali ostavljam vama da se malo pozabavite tom, ovde nekoliko puta spominjanom problematikom.

Ja samo mogu da kazem da su zene,kao predpostavljeni,katastrofa!
Kao koleginice vec ne bih mogao nista da tvrdim jer nemam koleginice.
Ja jesam za to da sto vise napreduju u poslovnom smislu.To moze da bude samo dobro.Ali gledajuci danasnje klinke,za nekih 15,20 godina nece postojati drugo zensko zanimanje osim pevacica,starleta,foto model i zena fudbalera.
 
Моје искуство, морам да признам да су доста преданије, концентрисаније и информисаније од мушкараца. Многе од њих су као живи уџбеник/регистар прописа, а мушки ко туњави само савију главу кад оне часком и детаљно све истртљају шта и како треба у некој проблематичној ситуацији административног типа.

Мени је боље да радим са женама из милион разлога па и тих, а и могу дечачким шармом нешто да урадим код неке опасне шефице.:plez:
 

Back
Top