Nečovek i nečovečica

Antigon@

Elita
Poruka
16.153
Na jednoj od tema pokrenuto je, između ostalog, i pitanje ličnog stava i reagovanja na nečoveka.
S tim u vezi napisala sam da nečoveka brzo zaboravljam, nakon čega je usledio par komentara različitog tipa. :think: To je dalo povod da zapadnem u jedno od mojih analitičkih :think: razmišljanja.
I sutradan sam opet :think: razmišljala.
Došla sam do zaključka ::?: arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::idea::?:da je moja izjava bila ishitrena, s obzirom da je problematika odnosa prema nečovečnosti jako kompleksna, dragi forumaši, te stoga pitam vas :

imate li kontakte, voljne ili nametnute sa lošim osobama, u čemu se ogleda njihova nečovečnost i kako se borite sa ljudskim šljamom.
 
da.

trudim se da se ne cudim.
trudim se da imam sto manje dodira.
ne raspravljam.
ako neka neistina-podmetanje-igra ugozava mene ili nekog mog, isteram to na cistac.

Trudimo se svi da sa njima nemamo posla, ne reagujemo.
Često naše nereagovanje izrodi loše posledice.
Meni je recimo krivo što nisam reagovala pre izvesnog vremena, pa je došlo do većih sukoba, pa i skandala.
 
Na jednoj od tema pokrenuto je, između ostalog, i pitanje ličnog stava i reagovanja na nečoveka.
S tim u vezi napisala sam da nečoveka brzo zaboravljam, nakon čega je usledio par komentara različitog tipa. :think: To je dalo povod da zapadnem u jedno od mojih analitičkih :think: razmišljanja.
I sutradan sam opet :think: razmišljala.
Došla sam do zaključka ::?: arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::idea::?:da je moja izjava bila ishitrena, s obzirom da je problematika odnosa prema nečovečnosti jako kompleksna, dragi forumaši, te stoga pitam vas :

imate li kontakte, voljne ili nametnute sa lošim osobama, u čemu se ogleda njihova nečovečnost i kako se borite sa ljudskim šljamom.

Tesko je definisati loseg coveka, po necijoj definiciji ja sam strasno los covek... ne zanimaju me drugi, ne ticu me se njihovi problemi, nisam empata, necu se iscimati ako me necim nisu zaduzili i slicno.. A opet osoba koja me je najvise povredila u zivotu, na najvise podmukao i odvratan nacin, krajnje nedostojan je bila opozit svega ovoga sto sam ja gore napisala.
Necovek sam ispala nekoliko puta, bas veliki... i mogu slobodno reci da je bilo iz gluposti... ali hej, gde mi se to racuna?? Te osobe su bile povredjene ili nisu vise medju zivima... sta njima sad to znaci da li su moji porivi bili zloba ili nerazmisljanje... totalno nebitno... i njima i meni... moje je da zivim sa tim...
Relativno je to strasno. I msm da se necovecnima najvise smatraju sitnicavi, koji za male stvari urade mnogo lose nekome. Ostalo se valjda svrstava u zivot, generalno vise interese niko nikome ne zamera... ali hebati se sa zauzetim i dalje se smatra prestupom broj jedan... iako cemo mozda kad je lopov u pitanju, pravi, a ne sibicar, okrenuti glavu u drugu stranu... mozda cak i otici na rucak sa njim....
Ne znam... nije ovo za jedan post, niti za jednu temu...
Druzim se samo sa boljim ljudima od mene, kontakte imam sa svakakvima. Sve prema potrebama...
 
Trudimo se svi da sa njima nemamo posla, ne reagujemo.
Često naše nereagovanje izrodi loše posledice.
Meni je recimo krivo što nisam reagovala pre izvesnog vremena, pa je došlo do većih sukoba, pa i skandala.
ja imam gorstacki gen, ne dam na sebe.
ako se krene direktno, odmah reagujem.
ali igre u pozadini, podmuklo, lazi, intige..sa tim ne umem da se nosim. toliko mi gadno..
sta da radis sa govnetom na putu? i ako ga zgazis, usmrdish sebe
ne vredi. preskocis, i ides dalje.
 
Имам директан контакт, скоро свакодневни.

Од оне најгоре врсте, која до пола дана мрзи цео свет, а од пола и самог себе и никада није задовољан.

Игноришем га, а кад нисам у елементу, а он налети на зицер, саспем све што имам и мирна сам пар месеци :lol:

Умем да будем јако сурова, и то аргументовано и без задршке, тако да му скоро не падне на памет...

- - - - - - - - - -

ja imam gorstacki gen, ne dam na sebe.
ako se krene direktno, odmah reagujem.
ali igre u pozadini, podmuklo, lazi, intige..sa tim ne umem da se nosim. toliko mi gadno..
sta da radis sa govnetom na putu? i ako ga zgazis, usmrdish sebe
ne vredi. preskocis, i ides dalje.

Згазим, па оперем ципеле :lol:
 
ja imam gorstacki gen, ne dam na sebe.
ako se krene direktno, odmah reagujem.
ali igre u pozadini, podmuklo, lazi, intige..sa tim ne umem da se nosim. toliko mi gadno..
sta da radis sa govnetom na putu? i ako ga zgazis, usmrdish sebe
ne vredi. preskocis, i ides dalje.

Nadju nacin da te usmrde i ovako,.. mada se def ti vise usmrdis ako krenes da cackas... jer generalno na taj level borbe ne moze svako da se spusti...
 
Tesko je definisati loseg coveka, po necijoj definiciji ja sam strasno los covek... ne zanimaju me drugi, ne ticu me se njihovi problemi, nisam empata, necu se iscimati ako me necim nisu zaduzili i slicno.. A opet osoba koja me je najvise povredila u zivotu, na najvise podmukao i odvratan nacin, krajnje nedostojan je bila opozit svega ovoga sto sam ja gore napisala.
Necovek sam ispala nekoliko puta, bas veliki... i mogu slobodno reci da je bilo iz gluposti... ali hej, gde mi se to racuna?? Te osobe su bile povredjene ili nisu vise medju zivima... sta njima sad to znaci da li su moji porivi bili zloba ili nerazmisljanje... totalno nebitno... i njima i meni... moje je da zivim sa tim...
Relativno je to strasno. I msm da se necovecnima najvise smatraju sitnicavi, koji za male stvari urade mnogo lose nekome. Ostalo se valjda svrstava u zivot, generalno vise interese niko nikome ne zamera... ali hebati se sa zauzetim i dalje se smatra prestupom broj jedan... iako cemo mozda kad je lopov u pitanju, pravi, a ne sibicar, okrenuti glavu u drugu stranu... mozda cak i otici na rucak sa njim....
Ne znam... nije ovo za jedan post, niti za jednu temu...
Druzim se samo sa boljim ljudima od mene, kontakte imam sa svakakvima. Sve prema potrebama...

Sviđa mi se svako ko sebi postavi pitanje : jesam li ja nečovek.
Postavlja li se pitanje jesmo li ikada doprineli da neko bude nečovek prema nama.
Da li je nečije nečoveštvo reakcija na neke naše greške kojih nismo svesni?

Volela bih da imam plemenite ljude oko sebe i da svakim danom budem bolja zahvaljujući njima, ali svet je nakrivo nasađen i ponekad moramo sa lošim ljudima da radimo, sedimo, ručamo. Nažalost.
 
Na jednoj od tema pokrenuto je, između ostalog, i pitanje ličnog stava i reagovanja na nečoveka.
S tim u vezi napisala sam da nečoveka brzo zaboravljam, nakon čega je usledio par komentara različitog tipa. :think: To je dalo povod da zapadnem u jedno od mojih analitičkih :think: razmišljanja.
I sutradan sam opet :think: razmišljala.
Došla sam do zaključka ::?: arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::idea::?:da je moja izjava bila ishitrena, s obzirom da je problematika odnosa prema nečovečnosti jako kompleksna, dragi forumaši, te stoga pitam vas :

imate li kontakte, voljne ili nametnute sa lošim osobama, u čemu se ogleda njihova nečovečnost i kako se borite sa ljudskim šljamom.

nemam bas sa sljamom, ali imam sa onima cije ponasanje mogu okarakterisati kao nekorektno i to je najnajnajljubazniji termin onoga sto mislim o njima
trudim se da ne reagujem na njih i na to, al dzaba
zivac u meni igra toliko da bi ih ladno nekada preklala zubima
da imam vise od 50 kila, da nije kaznjivo zakonom i da nisam gadljiva na tudju krv
 
Sviđa mi se svako ko sebi postavi pitanje : jesam li ja nečovek.
Postavlja li se pitanje jesmo li ikada doprineli da neko bude nečovek prema nama.
Da li je nečije nečoveštvo reakcija na neke naše greške kojih nismo svesni?

Volela bih da imam plemenite ljude oko sebe i da svakim danom budem bolja zahvaljujući njima, ali svet je nakrivo nasađen i ponekad moramo sa lošim ljudima da radimo, sedimo, ručamo. Nažalost.
bogu hvala da ih i dalje ima. a ima ih.
pre neki dan me drugarica pitala da li sam ja dobra?
da, dobra si. mana raznih, naravno. ali sustina..ona je bitna.
svako ko se ikad zapitao o sebi, ima potencijal da bude dobar. plemenit. cestit.
sljam se ne pita.
 
Sviđa mi se svako ko sebi postavi pitanje : jesam li ja nečovek.
Postavlja li se pitanje jesmo li ikada doprineli da neko bude nečovek prema nama.
Da li je nečije nečoveštvo reakcija na neke naše greške kojih nismo svesni?

Volela bih da imam plemenite ljude oko sebe i da svakim danom budem bolja zahvaljujući njima, ali svet je nakrivo nasađen i ponekad moramo sa lošim ljudima da radimo, sedimo, ručamo. Nažalost.
Ajde bre, ode mnogo daleko:lol: i ne postavljam si to pitanje sebi, ama ba[ nikad jerbo znam da jesam čovek...a dal sam doprinela...baš me briga,i put do pakla je popločen dobrim namerama:mrgreen:
čuj doprinela,pa nečovek tteba da drzi tu zver u sebi na lancu...ja o tome ne brinem,imam efikasan lek...hiruški rez:evil:
 
svako ko meni hoce da ucini zlo.

mada opet sve je to borba za opstanak..tu nema niceg necovecnog, jer to je tipicno za sva ziva bica, pa i za coveka.

mene vise ta prica oko covecnosti i necovecnosti malcice davi, jer je to izmisljen pojam- covecnost. ljudi su bas ljudi kada su necovecni.
 
Sviđa mi se svako ko sebi postavi pitanje : jesam li ja nečovek.
Postavlja li se pitanje jesmo li ikada doprineli da neko bude nečovek prema nama.
Da li je nečije nečoveštvo reakcija na neke naše greške kojih nismo svesni?

Volela bih da imam plemenite ljude oko sebe i da svakim danom budem bolja zahvaljujući njima, ali svet je nakrivo nasađen i ponekad moramo sa lošim ljudima da radimo, sedimo, ručamo. Nažalost.

Ja imam taj redak talenat da coveka spustim pogledom i konstrukcijom recenice... da ga toliko iznerviram, stavim ga u polozaj fekalije... klasican talenat pasivno- agresivnih samo je moj dostigao neverovatan level. Ja ni ne moram uci u otvoren konflikt, u bilo kakav konflikt da uvredim coveka. Ne moram izgovoriti nijednu ruznu rec... dugo sam ga negovala. Znam da sam ja mojom rigidnoscu doprinela gomilu puta... zapravo sam gomilu puta bila ta koja je izasla cista i pred svetom i pred ljudima, a od toga nije bilo nista tacno.. samo nisu svi dovoljno iskusni pa da znaju da odreaguju na to... Kad pogledam druge ljude koji imaju neki problem sa drugim ljudima, uglavnom strana ima dve price i uglavnom se da zakljuciti koja je druga i bez cujenja iste... nikad nije samo jedan kriv... sad krivnja sama po sebi ne mora biti da je ta osoba uradila nesto lose, jednostavno se tako podesilo. Svi mi imamo ono nesto u odgoju, sto ni sami ne vidimo, a drugi koji to nemaju vide.. mi to ne smatramo nicim losim, nama je to ravna amplituda, dok oni vide i eto problema. Banalan, najbanalniji primer... vegeterijanci vs ljudi koji jedu meso. Vegeterijanci vide pogresno u ishrani mesom, ovi drugi ne vide apsolutno nista. I jedni i drugi imaju razloge i gomilu argumenata koji su u zavisnosti od obrazovanja jaki ili ne. U sustini ni jedni ni drugi ne razumeju, a imaju potrebu a kazu da su bolji... i eto problema... oko stvari koja je nepromenljiva... Ili ljudi koji su za i protiv abortusa... a sve su to banalni primeri koje je lako definisati... sta sa necijim modelom ponasanja, onim unutrasnjim kocnicama kojih ni sam nije do kraja svestan, a zna da su tu negde i radi po tom modelu iako ne zna zasto... e tu vec nastaje dubinski problem... neresiv.. sve je do ugla gledanjaa... Retko ces kad videti da je neko svestan da cini nesto lose, a da to i dalje cini... ne, pre ces videti da je napad predefinisan u odbranu i da se tako funkcionise...
 
Poslednja izmena:
Na jednoj od tema pokrenuto je, između ostalog, i pitanje ličnog stava i reagovanja na nečoveka.
S tim u vezi napisala sam da nečoveka brzo zaboravljam, nakon čega je usledio par komentara različitog tipa. :think: To je dalo povod da zapadnem u jedno od mojih analitičkih :think: razmišljanja.
I sutradan sam opet :think: razmišljala.
Došla sam do zaključka ::?: arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::idea::?:da je moja izjava bila ishitrena, s obzirom da je problematika odnosa prema nečovečnosti jako kompleksna, dragi forumaši, te stoga pitam vas :

imate li kontakte, voljne ili nametnute sa lošim osobama, u čemu se ogleda njihova nečovečnost i kako se borite sa ljudskim šljamom.

Hm....

Ta necovjecansta većinom nadjemo u redovima bliskih ljudi sa kojima imas kontakt ili si rodbinski povezana .

poznajem jednog takvog što se mene lično tiče raskrstili smo pre 8 godina za sva vremena.
 
Meni se najviše dopada činjenica da skoro svako polazi od pretpostavke da je dobar a da su svi koji mu ne čine po volji loši.Zašto mislite da svako treba da radi u vašu korist i po vašoj volji a vi drugima tek kad je lep dan i slučajno poželite?

Не знам да ли сам добра, или не, само знам да не дозвољавам да ме газе исфрустриране особе које не знају шта ће од досаде.

Можда сам ја у њиховим очима лоша, и то је ОК.

Али, немој онда да започињу нешто што знају како ће се завршити.

Не дирам те, не дирај ме.

Троваче нико не воли.
 
Имам директан контакт, скоро свакодневни.

Од оне најгоре врсте, која до пола дана мрзи цео свет, а од пола и самог себе и никада није задовољан.

Игноришем га, а кад нисам у елементу, а он налети на зицер, саспем све што имам и мирна сам пар месеци :lol:

Умем да будем јако сурова, и то аргументовано и без задршке, тако да му скоро не падне на памет...

- - - - - - - - - -



Згазим, па оперем ципеле :lol:

Vidiš, meni se dešava ponekad da mrzim ceo svet, a najviše sebe.
Sebe mrzim što se dovodim u situaciju da praštam tuđe svinjarije koje se meni obijaju o glavu.
A zašto praštam?
Pa valjda verujem da u svakom čoveku postoji nešto dobro, postajem yebeni hrišćanin koji ima razumevanja za budale.
Na primer, eto oprostim starijem čoveku, star je i napaćen. Oprostim mladom čoveku, mlad je i još ništa ne razume.
A kad pogledaš, taj ko je star, nikad nije ni bio čovek, a taj ko je mlad, teško da će biti čovek jer mu se svašta dozvoljava.

I onda kad mrzim sebe i druge, onda sam i ja loš čovek. Pas mačku, ne valja kako god okreneš.:confused:
 

Back
Top