BIZNIS U SLAVU BOGA Vladike obrću milione

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
BIZNIS U SLAVU BOGA Vladike obrću milione u vinarijama i hotelima

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/55...Vladike-obrcu-milione-u-vinarijama-i-hotelima

Novac Srpske pravoslavne crkve, koja godišnje zaradi i do 140 miliona evra, vladike poput iskusnih biznismena ulažu u nove biznis projekte.

608209_020302_ff.jpg



Zarada se ulaže u hotele, vinarije, poljoprivrednu proizvodnju, turizam... što srpske vladike svrstava u red najvećih investitora.

Procenjuje se da su episkopi poslednjih godina uložili nekoliko stotina miliona evra u objekte koji nemaju

Crkva godišnje zaradi 140 miliona evra.

608210_020303_ff.jpg


Da Crkva pozitivno posluje obeledanio je jedino mitropolit Amfilohije, koji ne krije da novac vernika ne drži na eparhijskom računu, već ulaganjem nastoji da ga oplodi.

Ova mitropolija, po pisanju crnogorske štampe, poslednjih godina uložila je mnogo više novca u izgradnju turističkih objekata nego crnogorska država.

Amfilohije kaže da to nije greh.

- To što Crkva gradi stanove i vodi hotele je biznis mitropolije, u slavu Boga, a na dobro naroda - kaže mitropolit.

Za razliku od Amfilohija, druge vladike ne žele da komentarišu svoje biznis poduhvate.

Procenjuje se da bolje stojeća eparhija godišnje može da zaradi oko pet miliona eva, od čega je veći deo keš. Vladika odlučuje gde će završiti taj novac.

608211_020304_ff.jpg
 
...od jedne najskromnije linije hrišćansva
napraviše ovo sto napraviše
i to po oprobanom receptu Vatikana
pa pomislim da će uvesti prvo inkviziciju jer im je i ovako vlast privržena
kako pravoslavlju tako i ostalim vjeroispovijestima
čast izuzecima
ali onim koji nažalost ne odlučuju...
...ko god je od sveštensva 'opomenut'
znači da se ne uklapa u ' u ime Boga'
tim blate i časne Sveštenike i Religiju
a crkvene prostorije što se pretvaraju u prezentacije
to je opet u Trendu...
...samo još jedan mali korak i dostigli su Vatikan
onda ni službeno ne moraju da se vrate prije 1000. godina
nego će nas vratiti u tih 1000.
a dinastički oblik vlasti to radi već 25. ljeta
i samo njima to ne,- s m e t a ...
 
BIZNIS U SLAVU BOGA Vladike obrću milione u vinarijama i hotelima

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/55...Vladike-obrcu-milione-u-vinarijama-i-hotelima

Novac Srpske pravoslavne crkve, koja godišnje zaradi i do 140 miliona evra, vladike poput iskusnih biznismena ulažu u nove biznis projekte.
nemam ništa protiv, ako od dobijenih para ne žele da ulažu u poboljšanje života svojih vernika (bolnice, škole, prihvatilišta, narodne kuhinje,...), ali kao i svi moraju da plaćaju poreze i doprinose, moraju da vode knjige i izdaju fiskalne račune za svaku uslugu i robu koju prodaju i daju.

tako možemo svi mi da vodimo svoje poslove, pa to bi onda bila anarhija
 
Ja imam protiv...
Nema protiv skupljanja para, ali imam protiv ovakvog trosenja jer to nije u slavu Boga...
Ako trose tako sto kupuju nekretnine i zemlju , to razumem, ako je imanje...uvecanje postojeceg...

Ali investicije, to se zove investicioni fond i treba da posluje po pravilima fondova, crkveni fond je na granici hriscanstva, tacnije vise nije nego sto jeste...
Ta logika treba pare opariti nije hriscanska...
Treba pare oboziti je hriscanska ....a obozenje para nije tako sto ih koristis da privuces druge pare...vec da stvoris prostor gde ce misli blize bogu da budu slobodnije od dejstva drzave i obicnih ljudi...

Narod to nece razumeti...a demokratija je usla u Crkvu....Kad demokratija udje u Crkvu onda crkva ne postaje narodna, nego postaje in....
 
ne majku i prijatelja ali njivu i kucu da..
A u naroda koji verova beše jedno srce i jedna duša; i nijedan ne govoraše za imanje svoje da je njegovo, nego im sve beše zajedničko.

Па народ је такав, умре али ће и задње паре дати Попу.
Крштења никако и на никакав начин не требају да се плаћају!
ПЛАТИ ПА ДА ТЕ КРСТИМ....
Замисли да је то рекао неко Исусу Христу, шта би нам он поручио...

Каква је то вера када налаже да платиш крштење! ЕЈЈЈ....БРУКО...

После крштења детета приђе ти Поп и каже "ко ће ово да регулише?"
"Оћеш ти или Кум?"

Има ли горе од тога...

- - - - - - - - - -

*** *** ***

Само ви терајте своје, због тога све мање и мање има верника...
Свако ко се упусти у расправу о вери прво је што чујем - А види оног попа шта вози, гледај му кућу...
Види колико узима пара...

Леп пример дају људима који немају за леба...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Па народ је такав, умре али ће и задње паре дати Попу.
Крштења никако и на никакав начин не требају да се плаћају!
ПЛАТИ ПА ДА ТЕ КРСТИМ....
Замисли да је то рекао неко Исусу Христу, шта би нам он поручио...

Каква је то вера када налаже да платиш крштење! ЕЈЈЈ....БРУКО...

После крштења детета приђе ти Поп и каже "ко ће ово да регулише?"
"Оћеш ти или Кум?"

Има ли горе од тога...

- - - - - - - - - -



Само ви терајте своје, због тога све мање и мање има верника...
Свако ко се упусти у расправу о вери прво је што чујем - А види оног попа шта вози, гледај му кућу...
Види колико узима пара...

Леп пример дају људима који немају за леба...

Ко вама брани да вашу непризнату оснивате на темељима какве желите? Ел се неко меша у ваша посла?
Него целог века гледате у туђе двориште, ваљда то тако учи ваша црква? А можда ипак не да порекло да се одвојите, ха? Вуку корени, зезнуто је то...
 
Па народ је такав, умре али ће и задње паре дати Попу.
Крштења никако и на никакав начин не требају да се плаћају!
ПЛАТИ ПА ДА ТЕ КРСТИМ....
Замисли да је то рекао неко Исусу Христу, шта би нам он поручио...

Каква је то вера када налаже да платиш крштење! ЕЈЈЈ....БРУКО...

После крштења детета приђе ти Поп и каже "ко ће ово да регулише?"
"Оћеш ти или Кум?"

Има ли горе од тога...

- - - - - - - - - -



Само ви терајте своје, због тога све мање и мање има верника...
Свако ко се упусти у расправу о вери прво је што чујем - А види оног попа шта вози, гледај му кућу...
Види колико узима пара...

Леп пример дају људима који немају за леба...
ne znam odakle tebi to..ja dva deteta krstila i niko mi nista nije trazio a jeste me stalno opominjao da krstim decu..e sad jeste istina da sam ih ja castila.da dindze nisu uzeli ja bi ih pocepala pred njihove oci taki sam baksuz..ima da uzmu sta im se da i tacka..:D
 
Ne valja kada su na Budzetu , ne valja "kada ulazu od Crkvenih para i od dobrovoljnih donacija verujucih " , al` sta ce te - tu su !
A i nakon nekoliko decenija "teoloske apstinencije naroda" , opet su medju nama i ne moraju vise da se plase "onih jahaca" , a ni "njihovih sto bioloskih , sto ideoloskih naslednika" ...
 
ne znam odakle tebi to..ja dva deteta krstila i niko mi nista nije trazio a jeste me stalno opominjao da krstim decu..e sad jeste istina da sam ih ja castila.da dindze nisu uzeli ja bi ih pocepala pred njihove oci taki sam baksuz..ima da uzmu sta im se da i tacka..:D

Baksuzno vreme i vernici, slazem se tu...
Nema boljeg primera sta je na obe strane,od ovog...Baksuzni vernici i drski popovi kao protivteza, ne bi valjalo drugacije.
Zamisli sta bi baksuzi uradili mekanom popu....bilo bi kao u prici sa veterinarima...kad dolazi i kaze krava mi bolesna...ajmo kolima, ....dobro je marvenjak, moja kuca je tamo, salio sam se za kravu...trebao mi prevoz od grada...

- - - - - - - - - -

Ne valja kada su na Budzetu , ne valja "kada ulazu od Crkvenih para i od dobrovoljnih donacija verujucih " , al` sta ce te - tu su !
A i nakon nekoliko decenija "teoloske apstinencije naroda" , opet su medju nama i ne moraju vise da se plase "onih jahaca" , a ni "njihovih sto bioloskih , sto ideoloskih naslednika" ...

Strah je nekad koristan, dobri popovi se nikad nisu plasili i uvek su bili postovani , i u socijalizmu, to znaju svi sto nisu "demokrate".
A evo pa gledajte sta se dobija kad nerazumni izgube strah...
 
Ко вама брани да вашу непризнату оснивате на темељима какве желите? Ел се неко меша у ваша посла?
Него целог века гледате у туђе двориште, ваљда то тако учи ваша црква? А можда ипак не да порекло да се одвојите, ха? Вуку корени, зезнуто је то...

Pisemo o SRPSKOJ CRKVI, tema je za SPC, Link je za SPC
Lopovi POPOVI su iz tabora SPC...

Promasio si temu...

- - - - - - - - - -

ne znam odakle tebi to..ja dva deteta krstila i niko mi nista nije trazio a jeste me stalno opominjao da krstim decu..e sad jeste istina da sam ih ja castila.da dindze nisu uzeli ja bi ih pocepala pred njihove oci taki sam baksuz..ima da uzmu sta im se da i tacka..:D

Vala na svako krstenje koje sam bio i to u SRBIJI Pop trazi pare...
Ima i cenovnik!
Isto je i u Makedoniji, da se razumemo...sve je to ista bagra...
 
Pisemo o SRPSKOJ CRKVI, tema je za SPC, Link je za SPC
Lopovi POPOVI su iz tabora SPC...

Promasio si temu...

- - - - - - - - - -



Vala na svako krstenje koje sam bio i to u SRBIJI Pop trazi pare...
Ima i cenovnik!
Isto je i u Makedoniji, da se razumemo...sve je to ista bagra...

odma bi bio razresen da trazi pare za svete tajne..to nema cenu..ti ako hoces casti popa ako neces pravi se lud i tacka..
mozda postoji cenovnik za nesto drugo ali te pare onda idu u crkvenu casu a ne u popin dzep..a moze da se desi da neki pop lopov drmne pare iz kase ali onda ga goni crkva a ne mi..:D
 
BIZNIS U SLAVU BOGA Vladike obrću milione u vinarijama i hotelima

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/55...Vladike-obrcu-milione-u-vinarijama-i-hotelima

Novac Srpske pravoslavne crkve, koja godišnje zaradi i do 140 miliona evra, vladike poput iskusnih biznismena ulažu u nove biznis projekte.

608209_020302_ff.jpg



Zarada se ulaže u hotele, vinarije, poljoprivrednu proizvodnju, turizam... što srpske vladike svrstava u red najvećih investitora.

Procenjuje se da su episkopi poslednjih godina uložili nekoliko stotina miliona evra u objekte koji nemaju

Crkva godišnje zaradi 140 miliona evra.

608210_020303_ff.jpg


Da Crkva pozitivno posluje obeledanio je jedino mitropolit Amfilohije, koji ne krije da novac vernika ne drži na eparhijskom računu, već ulaganjem nastoji da ga oplodi.

Ova mitropolija, po pisanju crnogorske štampe, poslednjih godina uložila je mnogo više novca u izgradnju turističkih objekata nego crnogorska država.

Amfilohije kaže da to nije greh.

- To što Crkva gradi stanove i vodi hotele je biznis mitropolije, u slavu Boga, a na dobro naroda - kaže mitropolit.

Za razliku od Amfilohija, druge vladike ne žele da komentarišu svoje biznis poduhvate.

Procenjuje se da bolje stojeća eparhija godišnje može da zaradi oko pet miliona eva, od čega je veći deo keš. Vladika odlučuje gde će završiti taj novac.

608211_020304_ff.jpg

А брвно у свом оку не видиш?
 
Крштења никако и на никакав начин не требају да се плаћају!
ПЛАТИ ПА ДА ТЕ КРСТИМ....
Замисли да је то рекао неко Исусу Христу, шта би нам он поручио...

Каква је то вера када налаже да платиш крштење! ЕЈЈЈ....БРУКО...

После крштења детета приђе ти Поп и каже "ко ће ово да регулише?"
"Оћеш ти или Кум?"

Има ли горе од тога...

- - - - - - - - - -

*** *** ***

Само ви терајте своје, због тога све мање и мање има верника...
Свако ко се упусти у расправу о вери прво је што чујем - А види оног попа шта вози, гледај му кућу...
Види колико узима пара...

Леп пример дају људима који немају за леба...

veoma pametno i razborito napisano
nemam šta dodati



ne znam odakle tebi to..ja dva deteta krstila i niko mi nista nije trazio a jeste me stalno opominjao da krstim decu..e sad jeste istina da sam ih ja castila.da dindze nisu uzeli ja bi ih pocepala pred njihove oci taki sam baksuz..ima da uzmu sta im se da i tacka..:D
ne znam gde živiš
ali ovde kod mene se prvo plati popu
i to lepa suma
e onda može šta hoćeš: i krštenje, i slava, i sahrana,...


popovi su pokupovali kuće i stanove u najužem centru
imaju najnovije automobile
ali imaju i rezervne (slabije) da ne bi kod građanstva išli sa limuzinama
crkva je postala vrlo isplativ biznis
istina, bilo je to i pre, ali danas je to isključivo biznis
i u Bogosloviju se ide zbog profita, a ne vere i činjena dobrog i služenju svevišnjem
 
veoma pametno i razborito napisano
nemam šta dodati




ne znam gde živiš
ali ovde kod mene se prvo plati popu
i to lepa suma
e onda može šta hoćeš: i krštenje, i slava, i sahrana,...


popovi su pokupovali kuće i stanove u najužem centru
imaju najnovije automobile
ali imaju i rezervne (slabije) da ne bi kod građanstva išli sa limuzinama
crkva je postala vrlo isplativ biznis
istina, bilo je to i pre, ali danas je to isključivo biznis
i u Bogosloviju se ide zbog profita, a ne vere i činjena dobrog i služenju svevišnjem
ako je uspeo od baksisa da kupi auto i kucu pa super..vazno da u crkvenu kasu ne zavuce ruku..
a ovo nije tacno da pop trazi lovu..kad se sve zavrsi iako znas da krstenje nema cenu pitas ga jer je to red ti kolko sam duzan..:D
 
ako je uspeo od baksisa da kupi auto i kucu pa super..vazno da u crkvenu kasu ne zavuce ruku..
a ovo nije tacno da pop trazi lovu..kad se sve zavrsi iako znas da krstenje nema cenu pitas ga jer je to red ti kolko sam duzan..:D

ovako se to radi.cenovnik crkve je da recimo svecenje vodice treba naplacivati 600 din ( pola od toga pop uzme a pola da crkvi )

kad pop sveti vodicu na pitanje koliko kosta fini pop kaze* koliko se moze , obicno daju 1000 din( ili 10 evra ) * u zavisnosti od procene imovinskog stanja.

tako da od tih 1000 , crkvi ode 300 din a popu 700.

vladike uzimaju ovih 300 ( 2,5 evra )od svakog popa , svake kuce i sa 90 posto vernika na 2 mil domacinstava iznosi 1,8 mil * 2.5 e suma 4,5 miliona evra.

ostala zarada od prodaje sveca , donacija , clanarina , uskrsa i svih ostalih prihoda takodje zavrse u tim dzepovima (manastir zica daje reket 30 hilj evra godisnje,

mada manastiri imaju i neku , uglavnom poljoprivrednu proizvodnju )

- - - - - - - - - -

Као да си рекао да оног ко убије двоје-троје не треба кажњавати јер постоје они који су убили 20-30 људи.

ne nego treba kazniti svakog po zasluzi i ne treba preskociti onog sa trunom zato sto postoji onaj sa balvanom u oku
 
ovako se to radi.cenovnik crkve je da recimo svecenje vodice treba naplacivati 600 din ( pola od toga pop uzme a pola da crkvi )

kad pop sveti vodicu na pitanje koliko kosta fini pop kaze* koliko se moze , obicno daju 1000 din( ili 10 evra ) * u zavisnosti od procene imovinskog stanja.

tako da od tih 1000 , crkvi ode 300 din a popu 700.

vladike uzimaju ovih 300 ( 2,5 evra )od svakog popa , svake kuce i sa 90 posto vernika na 2 mil domacinstava iznosi 1,8 mil * 2.5 e suma 4,5 miliona evra.

ostala zarada od prodaje sveca , donacija , clanarina , uskrsa i svih ostalih prihoda takodje zavrse u tim dzepovima (manastir zica daje reket 30 hilj evra godisnje,

mada manastiri imaju i neku , uglavnom poljoprivrednu proizvodnju )

- - - - - - - - - -



ne nego treba kazniti svakog po zasluzi i ne treba preskociti onog sa trunom zato sto postoji onaj sa balvanom u oku
razvio si ceo film u svojoj glavi i sta ti bilo milo to ti se i snilo..:D
 

Back
Top