Kako smanjiti lucenje pljuvacke u ustima

Enes NP

Zainteresovan član
Poruka
187
Pozdrav. Ovaj problem me muci vec neko vreme nekad vise nekad manje. Previse pljuvacke mi se luci u istima i stalno moram da gutam knedle to mi jako smeta i ometa me pri svakodnevnoj komunikaciji itd. Postoje li lekovi koji to smanjuju? Cuo sam da antidepresivi imaju nuspojavu susenja usta a ja sam i u depresiji a imam i ovaj problem da li bi to bila opcija i koji antidepresiv najvise susi usta jer ovo kod mene nije normalno?

Znate li nesto vise o ovom problemu?
 
Jeste druze, imam 30 godina i nista u svom zivotu ni kuceta ni maceta, devojku nikad nisam imao zbog svoje anksioznosti itd. To se nista nece promeniti i crcu kao pas ja to znam ali nekako mi ne ide da to prihvatim i da se smirim ni cajevi mi ne pomazu vise a ranije jesu kamilica i maticnjak dobro radili. Pored mene zivot prolazi svi bar nesto imaju ili su imali a ja u nervozi samo takvoj ni psiholozi mi nisu pomogli nista. Ubio bih se ali imam zive roditelje a sestra ima jako sredjen zivot i srecna je ne mogu da im to uradim bolje da trpim i mucim se ja nego da se ubijem pa da njih troje ZBOG MENE imaju istu takvu muku koja je i mene mucila Znaci moze biti od toga da dodje do ovoga? Preselio sam se iz Pazara u BG jer ne mogu vise dole u onoj selendri da zivim ubi me pritisak male sredine ali ni ovde nisam puno srecniji, mozda je samo pritisak manji i ljudi su prijatniji. Znaci hvala ti mnogo na odgovoru.
 
Jeste druze, imam 30 godina i nista u svom zivotu ni kuceta ni maceta, devojku nikad nisam imao zbog svoje anksioznosti itd. To se nista nece promeniti i crcu kao pas ja to znam ali nekako mi ne ide da to prihvatim i da se smirim ni cajevi mi ne pomazu vise a ranije jesu kamilica i maticnjak dobro radili. Pored mene zivot prolazi svi bar nesto imaju ili su imali a ja u nervozi samo takvoj ni psiholozi mi nisu pomogli nista. Ubio bih se ali imam zive roditelje a sestra ima jako sredjen zivot i srecna je ne mogu da im to uradim bolje da trpim i mucim se ja nego da se ubijem pa da njih troje ZBOG MENE imaju istu takvu muku koja je i mene mucila Znaci moze biti od toga da dodje do ovoga? Preselio sam se iz Pazara u BG jer ne mogu vise dole u onoj selendri da zivim ubi me pritisak male sredine ali ni ovde nisam puno srecniji, mozda je samo pritisak manji i ljudi su prijatniji. Znaci hvala ti mnogo na odgovoru.

Probaj da se bavis nekim sportom,odlazak u prirodu,neki hobi...............
 
Jeste druze, imam 30 godina i nista u svom zivotu ni kuceta ni maceta, devojku nikad nisam imao zbog svoje anksioznosti itd. To se nista nece promeniti i crcu kao pas ja to znam ali nekako mi ne ide da to prihvatim i da se smirim ni cajevi mi ne pomazu vise a ranije jesu kamilica i maticnjak dobro radili. Pored mene zivot prolazi svi bar nesto imaju ili su imali a ja u nervozi samo takvoj ni psiholozi mi nisu pomogli nista. Ubio bih se ali imam zive roditelje a sestra ima jako sredjen zivot i srecna je ne mogu da im to uradim bolje da trpim i mucim se ja nego da se ubijem pa da njih troje ZBOG MENE imaju istu takvu muku koja je i mene mucila Znaci moze biti od toga da dodje do ovoga? Preselio sam se iz Pazara u BG jer ne mogu vise dole u onoj selendri da zivim ubi me pritisak male sredine ali ni ovde nisam puno srecniji, mozda je samo pritisak manji i ljudi su prijatniji. Znaci hvala ti mnogo na odgovoru.

Evo ja mogu da ti preporučim jednog pisca i dvije njegove knjige... ali da mi obećaš da ćeš da ga pročitaš...

Ime mu je Ekart Tol:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Ekhart_Tole

Knjige su Moć sadašnjeg trenutka
http://www.carstvolokvanja.com/knjige/moc sadasnjeg trenutka.pdf

I Nova zemlja
http://www.scribd.com/doc/13613482/Ekhart-Toll-Nova-Zemlja#scribd
 
Pozdrav. Ovaj problem me muci vec neko vreme nekad vise nekad manje. Previse pljuvacke mi se luci u istima i stalno moram da gutam knedle to mi jako smeta i ometa me pri svakodnevnoj komunikaciji itd. Postoje li lekovi koji to smanjuju? Cuo sam da antidepresivi imaju nuspojavu susenja usta a ja sam i u depresiji a imam i ovaj problem da li bi to bila opcija i koji antidepresiv najvise susi usta jer ovo kod mene nije normalno?

Znate li nesto vise o ovom problemu?

Ne pokušavaj ništa na svoju ruku, nego idi kod gastroenterologa da se izvrše svi pregledi i ustanovi uzrok problema.
Ne možeš rešavati problem ako ne znaš njegov uzrok.
 
Da li je ta pljuvacka koju lucis vise onako kao slajm? Kad ti se to desava najvise u toku dana? Da li posle obroka?
Da li hronicno pokusavas da procistis grlo nahrkavanjem? Da li imas povremeno promuklost?
Ako je odgovor DA na neka od ovih pitanja moguce je da imas "laringo-faringealni refluks". To ti je vrsta GERB-a (gastro-ezofagealna refluksna bolest) koja se jos zove "tihi GERB" ili "atipicni GERB".
To ti je kada otvor (sfinkter) na zelucu popusti pa sadrzaj iz zeluca pocne da se vraca gore i iritira ti zdrelo koje se tada brani pojacanim lucenjem sluzi i ti to osecas kao prekomerno lucenje slajma ili pljuvacke.

Dakle moguce da je ovo ali ne mora da znaci, ti si dao samo jedan simptom (koji je i kod mene dominantan).
 

Back
Top