Kako smanjiti lucenje pljuvacke u ustima
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kako smanjiti lucenje pljuvacke u ustima

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

Podrazumevano Kako smanjiti lucenje pljuvacke u ustima

Pozdrav. Ovaj problem me muci vec neko vreme nekad vise nekad manje. Previse pljuvacke mi se luci u istima i stalno moram da gutam knedle to mi jako smeta i ometa me pri svakodnevnoj komunikaciji itd. Postoje li lekovi koji to smanjuju? Cuo sam da antidepresivi imaju nuspojavu susenja usta a ja sam i u depresiji a imam i ovaj problem da li bi to bila opcija i koji antidepresiv najvise susi usta jer ovo kod mene nije normalno?

Znate li nesto vise o ovom problemu?

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Podrazumevano Re: Kako smanjiti lucenje pljuvacke u ustima

Druže, to ti je samo prateća pojava anksioznosti, nervoze i sl. ...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

Jeste druze, imam 30 godina i nista u svom zivotu ni kuceta ni maceta, devojku nikad nisam imao zbog svoje anksioznosti itd. To se nista nece promeniti i crcu kao pas ja to znam ali nekako mi ne ide da to prihvatim i da se smirim ni cajevi mi ne pomazu vise a ranije jesu kamilica i maticnjak dobro radili. Pored mene zivot prolazi svi bar nesto imaju ili su imali a ja u nervozi samo takvoj ni psiholozi mi nisu pomogli nista. Ubio bih se ali imam zive roditelje a sestra ima jako sredjen zivot i srecna je ne mogu da im to uradim bolje da trpim i mucim se ja nego da se ubijem pa da njih troje ZBOG MENE imaju istu takvu muku koja je i mene mucila Znaci moze biti od toga da dodje do ovoga? Preselio sam se iz Pazara u BG jer ne mogu vise dole u onoj selendri da zivim ubi me pritisak male sredine ali ni ovde nisam puno srecniji, mozda je samo pritisak manji i ljudi su prijatniji. Znaci hvala ti mnogo na odgovoru.

Zainteresovan član A̶n̶g̶e̶l̶holms (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    24

Jeste, od antidepresiva se suše usta, ja se ujutru probudim kao riba na suvom, sreća pa mi stoji flaša vode uvek pored kreveta.. ali, veruj mi, ne želiš takvu suvoću usta. A može da bude i kontraproduktivno - da pljuvačka počne još jače da se luči.

Moderator petar.petrovic (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Citat Original postavio Enes NP Pogledaj poruku
    Jeste druze, imam 30 godina i nista u svom zivotu ni kuceta ni maceta, devojku nikad nisam imao zbog svoje anksioznosti itd. To se nista nece promeniti i crcu kao pas ja to znam ali nekako mi ne ide da to prihvatim i da se smirim ni cajevi mi ne pomazu vise a ranije jesu kamilica i maticnjak dobro radili. Pored mene zivot prolazi svi bar nesto imaju ili su imali a ja u nervozi samo takvoj ni psiholozi mi nisu pomogli nista. Ubio bih se ali imam zive roditelje a sestra ima jako sredjen zivot i srecna je ne mogu da im to uradim bolje da trpim i mucim se ja nego da se ubijem pa da njih troje ZBOG MENE imaju istu takvu muku koja je i mene mucila Znaci moze biti od toga da dodje do ovoga? Preselio sam se iz Pazara u BG jer ne mogu vise dole u onoj selendri da zivim ubi me pritisak male sredine ali ni ovde nisam puno srecniji, mozda je samo pritisak manji i ljudi su prijatniji. Znaci hvala ti mnogo na odgovoru.
    Probaj da se bavis nekim sportom,odlazak u prirodu,neki hobi...............

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Evo ja mogu da ti preporučim jednog pisca i dvije njegove knjige... ali da mi obećaš da ćeš da ga pročitaš...

Ime mu je Ekart Tol:
    http://sr.wikipedia.org/wiki/Ekhart_Tole

Knjige su Moć sadašnjeg trenutka
    http://www.carstvolokvanja.com/knjige/moc%20sadasnjeg%20trenutka.pdf

I Nova zemlja
    http://www.scribd.com/doc/13613482/Ekhart-Toll-Nova-Zemlja#scribd
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19668

Pozdrav. Ovaj problem me muci vec neko vreme nekad vise nekad manje. Previse pljuvacke mi se luci u istima i stalno moram da gutam knedle to mi jako smeta i ometa me pri svakodnevnoj komunikaciji itd. Postoje li lekovi koji to smanjuju? Cuo sam da antidepresivi imaju nuspojavu susenja usta a ja sam i u depresiji a imam i ovaj problem da li bi to bila opcija i koji antidepresiv najvise susi usta jer ovo kod mene nije normalno?

Znate li nesto vise o ovom problemu?
    Ne pokušavaj ništa na svoju ruku, nego idi kod gastroenterologa da se izvrše svi pregledi i ustanovi uzrok problema.
    Ne možeš rešavati problem ako ne znaš njegov uzrok.

Ističe se
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Probaj sa nekom hranom, keksom na primer. Na svakih 2 sata ubaci nekoliko komada. Zaposlićeš želudac i on će signalizirati pljuvačnim žlezdama da smanje lučenje.
    Ako ne upali, pravac kod gastroenterologa.

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li je ta pljuvacka koju lucis vise onako kao slajm? Kad ti se to desava najvise u toku dana? Da li posle obroka?
    Da li hronicno pokusavas da procistis grlo nahrkavanjem? Da li imas povremeno promuklost?
    Ako je odgovor DA na neka od ovih pitanja moguce je da imas "laringo-faringealni refluks". To ti je vrsta GERB-a (gastro-ezofagealna refluksna bolest) koja se jos zove "tihi GERB" ili "atipicni GERB".
    To ti je kada otvor (sfinkter) na zelucu popusti pa sadrzaj iz zeluca pocne da se vraca gore i iritira ti zdrelo koje se tada brani pojacanim lucenjem sluzi i ti to osecas kao prekomerno lucenje slajma ili pljuvacke.

Dakle moguce da je ovo ali ne mora da znaci, ti si dao samo jedan simptom (koji je i kod mene dominantan).

Dejan_P nije na forumu
    Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar..
    Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Enese ako se ne varam,jel si ti pre izvesnog vremena pisao da ces uzeti testoteron depo i nas nekoliko te je savetovalo oko toga..sta si uradi sa tim,kako je ispalo sve oko toga?
    Poslednji put ažurirao/la gost 204907 : 19.05.2015. u 22:30

Početnik
    Učlanjen
    21.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

lekovi za supresiju pljuvacke se NE UZIMAJU na svoju ruku ... mora da se utvrdi koji je uzrok pojacane salivacije. u svakom slucaju da ne ostanes bez odgovora:

1. atropine
    2. sal-tropine

Slične teme

1. MUCKANJE PO USTIMA SUNCEKRETOVOG ULJA
    Autor KETI u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.06.2016., 09:55
  2. kako smanjiti .gif sliku u acdsee 8 nemoze resize
    Autor Nemkec_SM u forumu Softver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.11.2006., 23:42
  3. Promašiti prazan go, kisjelina u ustima i još po nešto