Mirovanje posle hiruskog vadjenja zuba?

Mohombi

Obećava
Poruka
64
Za neki dan me ceka hirusko vadjenje donje sestice.. Trebalo je jos davno da bude ali je moralo da se odlozi.

Interesuje me kada cu moci da se vratim sportu? U petak je intervencija, u nedelju moram na fudbal, ali bukvalno ne mogu tad da propustim! Takodje, mogu da napravim 2-3 dana da ne vezbam ali ne vise (iako ne znam kako cu jer necu smeti da jedem bas sve zbog zuba).

I zanima me koliko je to "teska" intervencija? Taj zub je slomljen jos godinama unazad i zahvatio ga je karjes, bukvalno krunice nema uopste, iznad "mesa" nema nista. A ja genetski imam jake zube i jak koren. Stvarno mi nije svejedno kad sam procitao iskustva ljudi na internetu a jos nikad zub do sad nisam vadio. :/
Sta mislite?
 
sve zavisi od stomatologa koji ce da ti vadi, da li ce da naprvi veliku ranu ili ce da izvadi koren sa manjim rasturanjem mekog tkiva
i zavisi od tvog organizma, koliko brzo ti zarastaju rane i od rezima koji posle vadjenja budes postovao
reci ce ti verovatno da blago isiras cajem od zalfije usnu duplju, ali ne smes da muckas ni da jezikom diras cep koji se formira na mestu gde je rupa
mislim da ti je dva dana posle intervencije previse kratko vreme za takvu aktivnost
moci ces verovatno, ali tvoj efekat na utakmici bice smanjen
jer u ustima ces ipak imati ranu koja reaguje na nagle promene pokreta i napor
 
Nekad bio zubar , sad u penziji u Majestiku , kaze sestri od 120kg , sedite mu na rame, a on zapne i da izvadi samo koren od zuba, nema nista drugo...da bi izbegao operaciju
Zene kad vade zub, one ga skroz polome pa cesto posle toga ide operacija, a operacija ti je uzme se par kljesta i skrckaju ti zubnu kost, tj vilicnu kost na par mesta tako da tvoja lobanja nece izgledati bas onako kao u filmovima , i izvade zub ili koren...E sad, ja sam imao iskustva i sa zenskim i sa ovim ne operacijskim vadjenjem korena zuba...
Operacijski trazi kontrolu , zna da ne krene da zarasta kako valja, nekad mora da se dodatno iscisti...a ovo neoperacijski, to pre nego sto hoces da vadis zub, obavezno , muskarac i pogledaj mu ruke, ako je kao kasapin, dobro je za vadjenje...

- - - - - - - - - -

Ne znam sta ti je tezina...ako mislis vreme, traje do 1h...ako mislis bol, toga nema.
Ako mislis opasnost po zivot, pa i obican zub i odlazak kod privatnika ti je veliki rizik, narocito kad vidis da neki ne koriste sterilisan alat (potrose ono sto su imali kao zalihu i mrzi ih i nemaju vremena pa koriste korisceno.....muski prednjace u tim zloupotrebama...)

A pokvaren zub i kad ne boli ti napada bubrege, ufur bakterija...
 
Za neki dan me ceka hirusko vadjenje donje sestice.. Trebalo je jos davno da bude ali je moralo da se odlozi.

Interesuje me kada cu moci da se vratim sportu? U petak je intervencija, u nedelju moram na fudbal, ali bukvalno ne mogu tad da propustim! Takodje, mogu da napravim 2-3 dana da ne vezbam ali ne vise (iako ne znam kako cu jer necu smeti da jedem bas sve zbog zuba).

I zanima me koliko je to "teska" intervencija? Taj zub je slomljen jos godinama unazad i zahvatio ga je karjes, bukvalno krunice nema uopste, iznad "mesa" nema nista. A ja genetski imam jake zube i jak koren. Stvarno mi nije svejedno kad sam procitao iskustva ljudi na internetu a jos nikad zub do sad nisam vadio. :/
Sta mislite?

aa ne ozes da odlozis za nedelju uvece posle fudbala?
drugo rupi treba vreme ada zaraste,aaa ti cimanjem mislim da mozes da otvoris ranu..najbolje bi ti bilo da usetas kod nekog zubara danas(imas bilion zubarskih ordinacija po gradu)i samo ih isto ovo pitas..al mislim da bi ti rekli da moras da mirujae,a i mislim da postoji mogucnost da ce te boleti vise sa naprezanjem,pa da te ta bol malo dekoncentrise u fudbalu;)pijaj nekog cika zubu;)
 
Kad sam hirurski operisao dva umnjaka odjednom nisam par dana mogao da ustanem iz kreveta.
Niti sam imao snage, niti je iskustvo bilo prijatno kada bih ustao. Uzasno je bolelo,da ne pricam o tome kako sam spavao sa 3 jastuka i u skoro sedecem polozaju.

Ima ljudi koji su operisali jedan pa su vec sutra bili spremni za rad,ali mislim da od te tvoje utakmice nema nista.
 
Za neki dan me ceka hirusko vadjenje donje sestice.. Trebalo je jos davno da bude ali je moralo da se odlozi. Interesuje me kada cu moci da se vratim sportu? U petak je intervencija, u nedelju moram na fudbal, ali bukvalno ne mogu tad da propustim! Takodje, mogu da napravim 2-3 dana da ne vezbam ali ne vise (iako ne znam kako cu jer necu smeti da jedem bas sve zbog zuba). I zanima me koliko je to "teska" intervencija? Taj zub je slomljen jos godinama unazad i zahvatio ga je karjes, bukvalno krunice nema uopste, iznad "mesa" nema nista. A ja genetski imam jake zube i jak koren. Stvarno mi nije svejedno kad sam procitao iskustva ljudi na internetu a jos nikad zub do sad nisam vadio. :/Sta mislite?
*** to sto nemas krunicni deo zuba ne treba da te sekira. kod vadjenja zuba NIKADA se zub ne hvata za krunicni deo nego deo gde pocinju korenovi. ta prica sa "genetski jakim zubima" spada u folklorne price ... i na to nemoj da obracas paznju. ne bi' da te zamaram sa tehnikom vadjenja ALI kod DOBROG zubara takav zub bi trebalo da bude atraumatski izvadjen za recimo 3-4 minuta.
 

Back
Top