Za Mogerinijevu je Kosovo država

Poruka
17.800
Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Federika Mogerini, uprkos neutralnoj poziciji EU, nastavila Kosovo da tretira kao državu.
Federika Mogerini je na službenoj stranici, u delu o njenim šestomesečnim aktivnostima, Kosovo označila kao jednu od zemalja koje je posetila.

U grafičkom prikazu koja prati tu vest, Mogerinijeva je, pored zastava SAD, Srbije, Bosne i Hercegovine i Turske, prikazala i zastavu Kosova.

Federika Mogerini je i 26. marta tokom posete Kosovu, pred studentima Univeziteta u Prištini izjavila da je dijalog Kosova i Srbije dijalog dve suverene države.

"To je dijalog dve ravnopravne strane. To je dijalog dve suverene države", izjavila je Federika Mogerini tokom predavanja u Nacionalnoj i Univerzitetskoj biblioteci Kosova kojem su, pored studenata, prisustvovali i najviši zvaničnici, s predsednicom Kosova Atifetom Jahjagom na čelu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=05&dd=04&nav_category=640&nav_id=988054

Ova '' neutralna pozicija '' je iskljucivo namenjeno domacem folkoloru Srbije ...
 
Šta se stalno iščuđavate, pa ono što oni zovu normalizacijom odnosa BG i Prištine zapravo znači da se mi naučimo na to da su oni nezavisna država.
Jedino ako mi prihvatimo sadašnje stanje odnosi mogu biti "normalizovani".
I to i radimo malo po malo, a poslednja tačka biće zvanično priznanje, al' realno i EU i Kosovo boli uvo da ih mi priznamo zvanično ako im damo sve ostalo osim toga, a dajemo im.
 
Него јел знате да су албанци у ствари Илири и да су некад живели на целом балканском полуострву, Италији, Сирији, Египзу, и Шпанији?

- - - - - - - - - -

Све горе до Беча.:lol:
 
Eto, sve rešeno...:per:

Samo ne znam zašto nas onda ovi vaši sponzori teraju da vas priznamo, a ti postavljaš ovakve teme kao dokaz da treba da vas priznamo...

A mi baš nećemo, stoli nas bojko...:zcepanje:

Sjeverna Italia se isto odvaja, u sjevernoj Italiji ljudi govore da nisu talijani.
Tako ce se Scotska, Korsika, Katalania, Wales, Flanderska isto proklamirati kao nezavisne zemlje.

MJK
 

Back
Top