Zašto se hrišćanski vernici pre služe uvredama nego argumentima?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 70

Tema: Zašto se hrišćanski vernici pre služe uvredama nego argumentima?

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zašto se hrišćanski vernici pre služe uvredama nego argumentima?

Када дам неки аргумент поткрепљен чињеницом типа Исус није био Божји Син, добијам одговоре типа ти си глуп, како то не разумеш? Или када понудим библијске доказа да је Бог садиста, добијем одговоре ниси ти то добро схватио, сувише си глуп за тако нешто, шта се петљаш тамо где ти није место?, ти си сатаниста и слично.

За разлику од већине декларисаних верника ја сам прочитао Библију, док је већина верника прочитала само делимично, површно или информације добила од других или се нису потрудили чак ни да је прочитају, а онамо фанатично верују.

У чему је ваш проблем? Ја ћу вама увек ако ништа друго бар почушати да одговорим аргументом, колико год смешан био.

Drevna Kornjača sanja* (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    169
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano Re: Zašto se hrišćanski vernici pre služe uvredama nego argumentima?

Citat Original postavio НецаШмеца Pogledaj poruku
    Када дам неки аргумент поткрепљен чињеницом типа Исус није био Божји Син
    Kojom činjenicom potkrepljuješ ovu tvrdnju?

(daj da vidikmo kako izgleda argument)

Btw, zašto ti je naslov takav? Mislim, zaštoi isključuješ hinuiste, muslimane, agnostike i ateiste iz klase ljudi koji se služe uvredama a ne argumentima?

Ok, agnostike i treba da izostaviš, ne poznajem ni jednog glupog agnostika.
    Čim neko pokuša da mi se uvuče u dupe, ja pomislim da ima neke zadnje namere...

Iskusan Pravedan (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Podrazumevano Re: Zašto se hrišćanski vernici pre služe uvredama nego argumentima?

Vernici nemaju cinjenice, dokaze i argumente pa svaki put kada zatrazis prete ti paklom, nekom kaznom bozijom itd...

Oni imaju samo mastu i iluziju.
    "Jedino što znamo je da ne znamo ništa i to je najviši let ljudske mudrosti.“

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sanja* Pogledaj poruku

Btw, zašto ti je naslov takav? Mislim, zaštoi isključuješ hinuiste, muslimane, agnostike i ateiste iz klase ljudi koji se služe uvredama a ne argumentima?

Зато што углавном разсправљам са хришћанским верницима.

Дака nije na forumu
    Имам депресију јер претјерано размишљам
    Obećava Дака (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Када дам неки аргумент поткрепљен чињеницом типа Исус није био Божји Син, добијам одговоре типа ти си глуп, како то не разумеш? Или када понудим библијске доказа да је Бог садиста, добијем одговоре ниси ти то добро схватио, сувише си глуп за тако нешто, шта се петљаш тамо где ти није место?, ти си сатаниста и слично.

За разлику од већине декларисаних верника ја сам прочитао Библију, док је већина верника прочитала само делимично, површно или информације добила од других или се нису потрудили чак ни да је прочитају, а онамо фанатично верују.

У чему је ваш проблем? Ја ћу вама увек ако ништа друго бар почушати да одговорим аргументом, колико год смешан био.
    Ево, ја сам нов на форуму и нисам се укључивао у дискусију у овој категорији - религија. То наравно значи да ја нисам овим одговорима улазио у разговор са тобом и осталим атеистима. Ја сам вјерник, а ако је неко други атеиста мене не занима. Исто као што ме не занима да ли ће неко вјеровати у ислам или у католичанство. Нека свако вјерује у оно што мисли да је тачно, али нека то своје не намеће другима. Исто тако, атеисти немају право да вријеђају вјернике. Ја сам се доста пута сусрео са атеистима који вријеђају вјернике и Бога. Шта они то вријеђају? Нешто што, по њиховом мишљењу, не постоји? Описаћу ти једну ситуацију, друже: Пролазио сам са једним другом (иначе, атеиста је) поред храма и угледао је крст и узвикао: "Пи!", ја му наравно ништа нисам одговорио, јер знам да је расправа атеисте и вјерника једнака расправи хришћанина који убјеђује неког муслимана у нешто што не практикује ислам.

Ти мени жив био, и нема потребе да се свађамо зато јер си ти атеиста, а ја вјерник. Али ћу ти опет рећи да је расправа атеисте и вјерника много, али много глупа.
    Особа која не жели да чита нема никакву предност у односу на особу која не зна да чита.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Дака Pogledaj poruku
    Ево, ја сам нов на форуму и нисам се укључивао у дискусију у овој категорији - религија. То наравно значи да ја нисам овим одговорима улазио у разговор са тобом и осталим атеистима. Ја сам вјерник, а ако је неко други атеиста мене не занима. Исто као што ме не занима да ли ће неко вјеровати у ислам или у католичанство. Нека свако вјерује у оно што мисли да је тачно, али нека то своје не намеће другима. Исто тако, атеисти немају право да вријеђају вјернике. Ја сам се доста пута сусрео са атеистима који вријеђају вјернике и Бога. Шта они то вријеђају? Нешто што, по њиховом мишљењу, не постоји? Описаћу ти једну ситуацију, друже: Пролазио сам са једним другом (иначе, атеиста је) поред храма и угледао је крст и узвикао: "Пи!", ја му наравно ништа нисам одговорио, јер знам да је расправа атеисте и вјерника једнака расправи хришћанина који убјеђује неког муслимана у нешто што не практикује ислам.

Ти мени жив био, и нема потребе да се свађамо зато јер си ти атеиста, а ја вјерник. Али ћу ти опет рећи да је расправа атеисте и вјерника много, али много глупа.
    Нисам атеиста већ следбеник Асатру религије.

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3256

У чему је ваш проблем?
    bolje priznaj u čemu je tvoj problem kad toliko iščitavaš bibliju.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Veoma poznat sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

nemaju argumente ,osecaju da nisu u pravu pa se ljute.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio причалица Pogledaj poruku
    bolje priznaj u čemu je tvoj problem kad toliko iščitavaš bibliju.
    Зато што лажу и лупетају па их хватам у незнању и лажима. Ето зато.

Дака nije na forumu
    Obećava Дака (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Нисам атеиста већ следбеник Асатру религије.
    Аха... извини онда, нисам укапирао одмах. Помислио сам да си атеиста, јер сам погледао неке твоје постове, али очигледно нисам погледао довољно чим ово нисам закључио.

Ти причаш како хришћани немају аргуменат, већ вријеђање, то значи да ти доказујеш да је твоје вјеровање тачно и кад то покушаваш доказати, онда се хришћани љуте? Не можеш ти друже мој убјеђивати некога да је твоја религија исправнија од неке друге. Ја могу твојој наћи неколико мана, ти можеш мојој.... НА НАМА ЈЕ ДА ВЈЕРУЈЕМО И ДА ПРАТИМО ПРАВИ ПУТ. КАКО ЈЕ РЕКАО ЈЕДАН ВЕЛИКИ НАУЧНИК, МИСЛИМ ДА ЗНАШ И КОЈИ: "Срце осјећа Бога, а не разум. Ето шта је вјера: Бог кога осјећамо у срцу, а не у разуму."
    Особа која не жели да чита нема никакву предност у односу на особу која не зна да чита.

Ističe se Бранчез (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    79

Зашто се атеисти пре служе увредама него аргументима?
    "Everyone is entitled to their own opinions, but they are not entitled to their own facts." - Daniel Patrick Moynihan

Дака nije na forumu
    Obećava Дака (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Citat Original postavio Бранчез Pogledaj poruku
    Зашто се атеисти пре служе увредама него аргументима?
    Искрено, ја сам гледао у више случајева да се атеисти служе увредама.

Ističe se Бранчез (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    79

Искрено, ја сам гледао у више случајева да се атеисти служе увредама.
    Такође, зато и питам.
    "Everyone is entitled to their own opinions, but they are not entitled to their own facts." - Daniel Patrick Moynihan

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Аха... извини онда, нисам укапирао одмах. Помислио сам да си атеиста, јер сам погледао неке твоје постове, али очигледно нисам погледао довољно чим ово нисам закључио.

Ти причаш како хришћани немају аргуменат, већ вријеђање, то значи да ти доказујеш да је твоје вјеровање тачно и кад то покушаваш доказати, онда се хришћани љуте? Не можеш ти друже мој убјеђивати некога да је твоја религија исправнија од неке друге. Ја могу твојој наћи неколико мана, ти можеш мојој.... НА НАМА ЈЕ ДА ВЈЕРУЈЕМО И ДА ПРАТИМО ПРАВИ ПУТ. КАКО ЈЕ РЕКАО ЈЕДАН ВЕЛИКИ НАУЧНИК, МИСЛИМ ДА ЗНАШ И КОЈИ: "Срце осјећа Бога, а не разум. Ето шта је вјера: Бог кога осјећамо у срцу, а не у разуму."
    Нека свако верује ко у шта хоће, али исто тако нека свако има аргумента да одбрани оно у шта верује. Ја мислим да проблем настаје јер му одређеним аргументом са којим се верник први пут сусрео није способан да ти одговори и од страха да ћеш му срушити веру он крене да те вређа и да ти прети паклом.

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3256

sad neću moći da zaspim
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Stara legenda Reefer (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1753

Citat Original postavio sanja* Pogledaj poruku

Agnostici sa ovog foruma (ovde oni sebe zovu ateistima) najviše koriste uvrede, i to direktne i vulgarne. Zbog toga je i opao kvalitet ovog PDF, odlaskom jednog broja dobrih sagovornika ili drugačijim načinom pisanja, koji je "prilagođen" uslovima na PDF-u.

- - - - - - - - - -

Jel' ovo iz naslova, vidiš ono gore... uvrede umesto argumenata?
    У овај живот си послат не да имаш срећу, него да је заслужиш.

Дака nije na forumu
    Obećava Дака (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Нека свако верује ко у шта хоће, али исто тако нека свако има аргумента да одбрани оно у шта верује. Ја мислим да проблем настаје јер му одређеним аргументом са којим се верник први пут сусрео није способан да ти одговори и од страха да ћеш му срушити веру он крене да те вређа и да ти прети паклом.
    Слажемо се.

Само ми није јасно зашто наводиш хришћане? Шта мислиш, да ти не би некад урадио исто и муслиман и други вјерници или мени нпр. ови који следују религију у коју ти вјерујеш?

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Слажемо се.

Само ми није јасно зашто наводиш хришћане? Шта мислиш, да ти не би некад урадио исто и муслиман и други вјерници или мени нпр. ови који следују религију у коју ти вјерујеш?
    Зато што на овом форуму највећу комуникацију имам са хришћанским верницима.

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1133

I tako...otvoriš temu ...zašto se hriščanski vernici služe uvredama...i odmah u startu javno uvrediš sve hriščanske vernike sa onim da lažu i ...lupetaju...

Da li si svestan toga...
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Iskusan mizaca (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

Ne sluzimo se uvredama vec argumentima.A vi nas stalno prozivate!Kad vam je lijepo u svojoj neshvacenosti sto nas evo skoro 2 dana bombardujete na ovom forumu.Dosadno vam je ili puno gledate televiziju?

Дака nije na forumu
    Obećava Дака (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Можемо се ми расправљати до сутра... Може мени неки муслиман спомињати Мухамеда до сутра, а ја му могу рећи да је Мухамед позивао на рат. Може мени неки многобожац говорити доста тога, ја њему исто тако, итд. итд.

Знате шта је мени један мој друг рекао? Иначе, вјерник је, доста образован. Каже он: "Увијек ће се водити расправа око вјере, која је права, која није. Увијек ће атеиста одговарати да је све фантазија, да је немогуће ово, да је немогуће оно... Они ће се држати случајности и самог случајног процеса настанка свијета, а вјерници ће имати нешто заједничко, као што су имали увијек - да све није настало случајно. Углавном, ако баш неког занима која религија је исправна и да ли је у праву или не, нека се наживи докле му је вијека, кад умре сазнаће шта је било право. Јер, отићи ће на тај други свијет, тамо се све спознаје. Али ми нећемо знати шта је он сазнао, такође он ће се смијати, а ми ћемо плакати за њим и наставити расправу са другима. У томе је ствар вјере и живота. Зато смо ми ту и у осталим пољима у великом изазову и спознавању."
    Poslednji put ažurirao/la Дака : 04.05.2015. u 23:55

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jerohinac Pogledaj poruku
    I tako...otvoriš temu ...zašto se hriščanski vernici služe uvredama...i odmah u startu javno uvrediš sve hriščanske vernike sa onim da lažu i ...lupetaju...

Da li si svestan toga...
    То није увреда већ критика.

Дака nije na forumu
    Obećava Дака (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Зато што на овом форуму највећу комуникацију имам са хришћанским верницима.
    Имаш највећу комуникацију са њима, и ту привилегију користиш да говориш како је хришћанство бесмислено? Одакле онда теби право да ти као припадник своје вјере убјеђујеш хришћане у нешто. Па сигурно си им досадио, нормално да те људи неће трпјети. Не разумијем шта "просипаш" овдје...

Veoma poznat sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

muslimani kad vide da ces pokazati da si u pravu odu na neko vreme i promene temu .

hriscani nabacuju citate iz biblije koji kao nesto treba da ti objasne a u stvari izbegavaju razgovor koji bi doveo do nekog zakljucka.

vrse zamenu teza , od onog sto si rekao izvuku deo koji se moze tumaciti drugacije.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Имаш највећу комуникацију са њима, и ту привилегију користиш да говориш како је хришћанство бесмислено? Одакле онда теби право да ти као припадник своје вјере убјеђујеш хришћане у нешто. Па сигурно си им досадио, нормално да те људи неће трпјети. Не разумијем шта "просипаш" овдје...
    Никога ја ни у шта не убеђујем. Износим своје аргументе и то је то.

Slične teme

1. Hrišćanski je glasati za Nikolića
    Autor wwwlado u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.05.2012., 01:55
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.05.2012., 07:04
  3. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 23.04.2011., 15:41
  4. Da li ste hrišćanski fanatik?
    Autor Ordačni Bužap u forumu Religija
    Odgovora: 15