Odnos ateista i vernika

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
O nekim vidovima odnosa ateista i vernika bilo je već govora više puta.

Hteo bih da postavim pitanje opšteg odnosa.

Vernici, po definiciji, ateiste smatraju otpadnicima, slugama đavola i u krajnjoj liniji neprijateljima - što je u pojedinim religijama itekako vidljivo.

Ateisti nemaju jedinstvenu definiciju ateizma i nikakvo jedinstveno načelo.
Samim tim vernike mogu smatrati naivnim ili nečim sličnim ali nemaju nikakvog osnova da ih smatraju neprijateljima!
 
O nekim vidovima odnosa ateista i vernika bilo je već govora više puta.

Hteo bih da postavim pitanje opšteg odnosa.

Vernici, po definiciji, ateiste smatraju otpadnicima, slugama đavola i u krajnjoj liniji neprijateljima - što je u pojedinim religijama itekako vidljivo.

Ateisti nemaju jedinstvenu definiciju ateizma i nikakvo jedinstveno načelo.
Samim tim vernike mogu smatrati naivnim ili nečim sličnim ali nemaju nikakvog osnova da ih smatraju neprijateljima!

ja na primer ne znam u stvarnosti ko njih napada..drugo je forum...ti mene mozes da navedes da pricam o ateistima..ali to je bla bla..u stvarnosti oni jesu mozda na recima ateisti ali dela nekih ateista govore dugacije..a dela se pikaju a ne reci..:D
 
O nekim vidovima odnosa ateista i vernika bilo je već govora više puta.

Hteo bih da postavim pitanje opšteg odnosa.

Vernici, po definiciji, ateiste smatraju otpadnicima, slugama đavola i u krajnjoj liniji neprijateljima - što je u pojedinim religijama itekako vidljivo.

Ateisti nemaju jedinstvenu definiciju ateizma i nikakvo jedinstveno načelo.
Samim tim vernike mogu smatrati naivnim ili nečim sličnim ali nemaju nikakvog osnova da ih smatraju neprijateljima!

Po kojoj definiciji?
Pitam se kako uopšte smeš na ulicu da izadješ, eno vernici se polomiše da uklone neprijatelje.
(sarkazam je u pitanju, moram naglasiti zbog tako nekih ..... )
 
O nekim vidovima odnosa ateista i vernika bilo je već govora više puta.

Hteo bih da postavim pitanje opšteg odnosa.

Vernici, po definiciji, ateiste smatraju otpadnicima, slugama đavola i u krajnjoj liniji neprijateljima - što je u pojedinim religijama itekako vidljivo.

Ateisti nemaju jedinstvenu definiciju ateizma i nikakvo jedinstveno načelo.
Samim tim vernike mogu smatrati naivnim ili nečim sličnim ali nemaju nikakvog osnova da ih smatraju neprijateljima!

Tu su problem samo glupi ljudi koji su ubedjeni da su u pravu. Oni koji ce ubedjivati drugu stranu da gresi a nece pokusati da to objasne, oni koji vredjaju bez razloga i koji nece saslusati sagovornika vec ce prekidati kako bi i dalje imali iluziju da su u pravu.
Takvih ima svuda, bilo da su vernici ili ateisti zbog njih na zao glas dolaze i oni koji misle slicno kao oni.
 
Tu su problem samo glupi ljudi koji su ubedjeni da su u pravu. Oni koji ce ubedjivati drugu stranu da gresi a nece pokusati da to objasne, oni koji vredjaju bez razloga i koji nece saslusati sagovornika vec ce prekidati kako bi i dalje imali iluziju da su u pravu.
Takvih ima svuda, bilo da su vernici ili ateisti zbog njih na zao glas dolaze i oni koji misle slicno kao oni.

Snow možda znaš šta si hteo reći ali mislim da ga nisi rekao ...... barem ne ovom rečenicom :D
 
Ako si dobar covjek automatski si vjernik.LIjepo bi bilo da takvi pridju i krstenju i vjeri svoga naroda.Nema potrebe da vjerujete u neke druge religije ili ucenja ako u to nisu vjerovali vasi preci.Vrlo je vazno da se svi Srbi ujedine danas,Na granici smo opstanka.A ne morate da gledate sta crkva radi.Oni su sami sebe vec osudili...............................
 
O nekim vidovima odnosa ateista i vernika bilo je već govora više puta.

Hteo bih da postavim pitanje opšteg odnosa.

Vernici, po definiciji, ateiste smatraju otpadnicima, slugama đavola i u krajnjoj liniji neprijateljima - što je u pojedinim religijama itekako vidljivo.

Ateisti nemaju jedinstvenu definiciju ateizma i nikakvo jedinstveno načelo.
Samim tim vernike mogu smatrati naivnim ili nečim sličnim ali nemaju nikakvog osnova da ih smatraju neprijateljima!

Ja sam ateista i ne mrzim vernike, normalno. Smatram da su svi oni, koji smatraju da su biblijske "istine" jedine istine, ili naivni ili neobrazovani ili od malih nogu im je podstican razvoj Božije tačke u desnoj hemisferi mozga, tako da njihovoj svesti servira tako jaku predstavu o Bogu, da leva hemisfera, zadušena za racionalno mišljenje nije u stanju da taj uticaj nadvlada.
 
Ateizam onaj u teskom obliku se kod Srba racuna kao odbacivanje svoga naroda i pljuvanje po istom a hvaljenje tudjeg i prilazenje njemu kroz ideologiju komunizma,sklapanjem braka sa pripadnikom drugog naroda, ili prilazenjem sekatama vjerskim kultovima i slicno.U blazem obliku to je ostanak u svom nacionu ali ne poznavati osnovne postulate nacije i vjere.Svi su nam dobrodosli,a ovi prvi ako se pokaju su vrlo bitne duse za nas dalji razvoj kao naroda.Treba svi da se nekako nadjemo.A ne da se vjecno kritikujemo dok se drugi opasno grupisu svakog dana sve vise protiv nas.
 
Ja sam ateista i ne mrzim vernike, normalno. Smatram da su svi oni, koji smatraju da su biblijske "istine" jedine istine, ili naivni ili neobrazovani ili od malih nogu im je podstican razvoj Božije tačke u desnoj hemisferi mozga, tako da njihovoj svesti servira tako jaku predstavu o Bogu, da leva hemisfera, zadušena za racionalno mišljenje nije u stanju da taj uticaj nadvlada.

Hahahaha pa tvoj kolega po razmišljanju nije ni napisao da ateisti nekoga mrze ili smatraju neprijateljem, već da vi ateisti nemate jedinstvenu definiciju i zato vernike smatrate naivnima a mi imamo jasnu definiciju pa zato imamo neprijatelje ....... baš je dobro sročeno :D
 
Vernici, po definiciji, ateiste smatraju otpadnicima, slugama đavola i u krajnjoj liniji neprijateljima - što je u pojedinim religijama itekako vidljivo.
Vernik je, po definiciji, onaj koji veruje u neko božanstvo.
Definicija, dakle, uopšte ne pominje odnos vernika prema ateistima.
Izgleda da ti ne znaš šta je definicija.

Ja imam veoma negativan odnos prema ljudima koji samovažno koriste pojmove za koje ne znaju šta znače.




Ateisti nemaju jedinstvenu definiciju ateizma i nikakvo jedinstveno načelo.
Opet demonstracija nepoznavanja pojma koji se koristi.
Naravno da postoji jedinstvena definicija ateista - ateista je onaj koji ne veruje ni u kakvo božanstvo.
To je univerzalna definicija za sve ateiste.

No, budući da tebe zbunjuje to što postoje različite grupacije među ateistima, neke vidno suprotstavljenih stavova i načela, onda ću zaključiti da, osim što ne znaš šta je definicija, slabo stojiš i sa razumevanjem skupova.

Samim tim vernike mogu smatrati naivnim ili nečim sličnim ali nemaju nikakvog osnova da ih smatraju neprijateljima
Pa ipak, postoji jedna grupacija ateista koja upravo veru i religiju smatra ne samo glavnim neprijateljem, nego i korenom svekolikog zla.

av568DVD_lg.jpg


Neki od vođa tog ateističkog ideološkog pokreta koji ima sve odlike religije, a naziva se novoateizam, zalažu se čak za vojne napade na pripadnike određenih religija, opravdavajući i mogućnost "masovnih kolateralnih šteta" (mislim, konkretno, na sama harrisa)

Ako odeš na FB stranu "Ateista Srbije" (radi se, u stvari, o udruženju fanatičnih, slabo obrazovanih i ne baš inteligentnih novoateista) - onda pročeprkaj postove, pa ćeš uočiti da vrlo jasno, sve do jednog, smatraju vernike svojim najvećim neprijateljima.

No, za razliku od neinteligentnih ateista koji su sledbenici novoateizma, postoji jako mnogo normalnih ateista koji su em pametni em fini ljudi.

Nekima od njih je čak pukao film, pa su se zvanično ogradili od debilizma novoateizma.
 

Back
Top