"Popravka betona"

gračanka

Početnik
Poruka
14
Evo ovako. Moje dvorište je delimično betonirano, mala površina, možda koja desetina kvadrata. Beton je mestimično okrunjen, pojavile su se i veće pukotine iz kojih raste korov, sve u svemu izleda neuredno. Moje pitanje glasi, da li postoji način da se ovo stanje popravi tj. da se ova oštećena mesta "zaliju" nekom masom, jer mi se ne radi iznova novi beton, nema potrebe, a nema se ni para. Ako neko ima saznanja o ovome, hvala.
 
Тешко.
Најјефтинија варијанта је да се сав бетон подигне и налије нови.
Ако је почео да се круни и да избија коров, питање је какво је стање испод, тамо где се не види. Ово се дешава кад мајстори направе "мршав" бетон, са мањим процентом цемента него што је прописано, ако бетон није био довољно добро замешан, маса се није уједначила пре наливања или је промрзао пре него што се довољно добро стегао.
Заливање неком масом, ма каква била неће бити довољно да се споје делови који су напукли а и масе за заливање су обично такве густине да не могу да продру у свеже пукотине. Такође, ту је и питање спајања било какве масе са бетоном који је почео да се круни. Цене тих маса нису ни мале. Да би се покрила цела површина неком масом којој ће постојећи бетон бити само подлога, то би узроковало подизање нивоа бетона а и не гарантује да коров неће наставити да се пробија и тако уништи и нови слој.
Да ли си размишљала о варијанти да се уклони бетон и да се поставе бехатон плоче? То је доста добро и не претерано скупо решење за дворишта.
 

Back
Top