"Popravka betona"
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: "Popravka betona"

Početnik
    Učlanjen
    14.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "Popravka betona"

Evo ovako. Moje dvorište je delimično betonirano, mala površina, možda koja desetina kvadrata. Beton je mestimično okrunjen, pojavile su se i veće pukotine iz kojih raste korov, sve u svemu izleda neuredno. Moje pitanje glasi, da li postoji način da se ovo stanje popravi tj. da se ova oštećena mesta "zaliju" nekom masom, jer mi se ne radi iznova novi beton, nema potrebe, a nema se ni para. Ako neko ima saznanja o ovome, hvala.

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    236

Podrazumevano Re: "Popravka betona"

Тешко.
    Најјефтинија варијанта је да се сав бетон подигне и налије нови.
    Ако је почео да се круни и да избија коров, питање је какво је стање испод, тамо где се не види. Ово се дешава кад мајстори направе "мршав" бетон, са мањим процентом цемента него што је прописано, ако бетон није био довољно добро замешан, маса се није уједначила пре наливања или је промрзао пре него што се довољно добро стегао.
    Заливање неком масом, ма каква била неће бити довољно да се споје делови који су напукли а и масе за заливање су обично такве густине да не могу да продру у свеже пукотине. Такође, ту је и питање спајања било какве масе са бетоном који је почео да се круни. Цене тих маса нису ни мале. Да би се покрила цела површина неком масом којој ће постојећи бетон бити само подлога, то би узроковало подизање нивоа бетона а и не гарантује да коров неће наставити да се пробија и тако уништи и нови слој.
    Да ли си размишљала о варијанти да се уклони бетон и да се поставе бехатон плоче? То је доста добро и не претерано скупо решење за дворишта.
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: "Popravka betona"

Ako imate neko jače drvo blizu betona, uzalud vam popravka.

Slične teme

1. Popravka mobilnog
    Autor makanka u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.08.2005., 02:51
  2. popravka masinice?
    Autor clan_zivota u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.03.2005., 13:59
  3. "ZAUVJEK MOJA" PLAGIJAT "NO VOY A LLORAR"
    Autor toodles u forumu Muzika
    Odgovora: 7