popravio se

Admin Sredoje

Vruć 'leba i ajvar na njemu. Mljac.
Administrator
Poruka
112.204
zasto u nasem narodu postoji obicaj da kad se neko iz familije ugoji da mu se kaze "popravio si se" ? :)

da li je osecaj kao da vas je neko mlatnuo mokrom krpom po glavi kad vam to kaze? :)

zasto se ne ukaze na problem koji takvo stanje moze da prouzrokuje vremeneom kao sto je holesterol, masne naslage, srce, krvna slika i da ne nabrajam dalje nego se ide utesno "popravio si se"
zasto se ne kaze..al si se ugooojiooooooo? :lol:


i jedno potpitanje..meni se jedniom prilikom desilo da sam sreo komsinicinu cerku koja ne zivi u zemlji u hodniku i nisam bio siguran da li je trudna ili se ugojila pa nisma bio siguran da li da joj cestitam :)
da li ste bili u takvoj situaciji i kako ste reagovali? :)
 
zasto u nasem narodu postoji obicaj da kad se neko iz familije ugoji da mu se kaze "popravio si se" ? :)

da li je osecaj kao da vas je neko mlatnuo mokrom krpom po glavi kad vam to kaze? :)

zasto se ne ukaze na problem koji takvo stanje moze da prouzrokuje vremeneom kao sto je holesterol, masne naslage, srce, krvna slika i da ne nabrajam dalje nego se ide utesno "popravio si se"
zasto se ne kaze..al si se ugooojiooooooo? :lol:


i jedno potpitanje..meni se jedniom prilikom desilo da sam sreo komsinicinu cerku koja ne zivi u zemlji u hodniku i nisam bio siguran da li je trudna ili se ugojila pa nisma bio siguran da li da joj cestitam :)
da li ste bili u takvoj situaciji i kako ste reagovali? :)
Ima finesa da li se neko popravio mlohavo ili puca kao kamen od celuita :lol:
............
Nemam pojma, ne volim da kritikujem ljude u tom smislu, ako smatram da lepo izgedaju pohvalim ih, ako smatram da su se udebljali ili osušili-ne komentarišem.
 
А па није исто ко некад поправити се од здраве, незагађене хране и уз тежак рад и данас од ГМО препуне адитива и којекаквих шпеција и због седелачког живота.
 
, ako smatram da lepo izgedaju pohvalim ih, ako smatram da su se udebljali ili osušili-ne komentarišem.

ovo je interesantan stav.. koji je po svim normama ponasanja kulturan i korektan..kako bi trebali da se ponasamo..ali da li je ispravan?
na primer..zar nije bolje skrenuti paznju nego okrenuti ledja?
da li je veci prijatelj onaj ko u lice kaze nego onaj koji precuti?

da li nam je zelja da ljudi lepo misle o nama iznad interesa te osobe i izbor pada na cutanje umesto na mogucu konfrontaciju ili nerazumevanje izrecenog?
 
Staro narodno verovanje je da je debljina znak da je osoba zdrava, narocito dete.
Dodaj tome teske uslove zivota kada se gladovalo i bice ti jasno.

A danas se ne gladuje?
Znaš šta kažu doktori posle antropoloških studentskih pregleda - OMLADINA NAM ZAČUDJUJUĆE VITKA I NE PUŠE I NE IZLAZE KASNO
znači sve ode u tri lepe... ni za cigare nemaju a treba sutra direktori da budu... umesto da popiju kafu uveče sa društvom oni štede na fejsbuku

- - - - - - - - - -

ovo je interesantan stav.. koji je po svim normama ponasanja kulturan i korektan..kako bi trebali da se ponasamo..ali da li je ispravan?
na primer..zar nije bolje skrenuti paznju nego okrenuti ledja?
da li je veci prijatelj onaj ko u lice kaze nego onaj koji precuti?

da li nam je zelja da ljudi lepo misle o nama iznad interesa te osobe i izbor pada na cutanje umesto na mogucu konfrontaciju ili nerazumevanje izrecenog?

genetska predispozicija je jedno, modni trendovi sa živim kosturima kao ofingerima je drugo
moš se nagojiš i od hrane za sirotinju punu karbonhidrata dušu dalih za kancer

- - - - - - - - - -

:hahaha:

ili ono..nesto si slaba :rotf:

ili kad se rešiš viška kilograma kažu ALA SE USUKAO
 
ovo je interesantan stav.. koji je po svim normama ponasanja kulturan i korektan..kako bi trebali da se ponasamo..ali da li je ispravan?
na primer..zar nije bolje skrenuti paznju nego okrenuti ledja?
da li je veci prijatelj onaj ko u lice kaze nego onaj koji precuti?

da li nam je zelja da ljudi lepo misle o nama iznad interesa te osobe i izbor pada na cutanje umesto na mogucu konfrontaciju ili nerazumevanje izrecenog?

zavisi kome, familiji, bratu, kumu, nekom dobrom durugaru kazem, mislim sta me zanima dal se komsija popravio ili osusio
 
Zato što je narod teško živeo i mnogo gladovao.
Bukvalno.
Ni proje bilo nije dovoljno, deca umirala...
Pa, kad vide nekog da se zaokruglio, prva asocijacija je da jede.
A, smatra se (i dan danas u narodu) ko jede da je zdrav....!

Ima i ono - "Kako ti u kući ? Jel' sve u redu ? Jesu li svi zdravi ?
Jesu ! Jel' jedu ? Jedu...E, fala ti Bože da je sve u redu !"
 
A danas se ne gladuje?
Znaš šta kažu doktori posle antropoloških studentskih pregleda - OMLADINA NAM ZAČUDJUJUĆE VITKA I NE PUŠE I NE IZLAZE KASNO
znači sve ode u tri lepe... ni za cigare nemaju a treba sutra direktori da budu... umesto da popiju kafu uveče sa društvom oni štede na fejsbuku

Danas se i manje gladuje i manje radi.
Ranije je svako morao iz sume da donese drva ako planira da se greje tokom zime.
Danas je to manje zastupljeno a vecina momaka u gradovima ne zna ni da drzi sekiru.
 
ovo je interesantan stav.. koji je po svim normama ponasanja kulturan i korektan..kako bi trebali da se ponasamo..ali da li je ispravan?
na primer..zar nije bolje skrenuti paznju nego okrenuti ledja?
da li je veci prijatelj onaj ko u lice kaze nego onaj koji precuti?

da li nam je zelja da ljudi lepo misle o nama iznad interesa te osobe i izbor pada na cutanje umesto na mogucu konfrontaciju ili nerazumevanje izrecenog?
Ako neko želi moje mišljenje ili bilo čije, zatražiće ga, pitaće: šta misliš da li sam ...? I tada će i dobiti moje mišljenje.
Inače se grozim osoba koje idu okolo i daju savete koje im niko ne traži, dele kritike kada i gde im nije mesto...Naročito nije lepo kritikovati nečiji fizikus u prisustvu okupljanja više ljudi, mada je skoro isto i u 4 oka, tom nekom valjda bude neprijatno, a to je poenta , kod takozvanih kritičara.
Šta ćeš tabe, nismo svi ,,dobronamerni" :lol:
 
da.. ideju za ovu temu mi je dao clanak o zeni klunija, nekoj poznatoj advokatici koja je sad kao na ivici anoreksije..da li je trend biti sto mrsaviji i da li je to dobro?

Anoreksija je brutalno poigravanje sa ženskim strahovima "da će budu neprivlačne kad naidje nešto muško"
Izgladnjuju se do besvesti, za doručak pojedu list zelene salate i recept za dijetu
Osećaju malaksalost, vrtoglavicu a čak i da konačno nešto pojedu odjednom problem sa stomakom
Kasni menzis i to je ujedno cilj negativne psihologije interesnih grupacija - sterlizacija primenom autosugestije kod naivne budale.

Ja ne znam što žene više veruju plaćeničkim časopisima nego nama muškarcima?
KAda su žene pitale šta mi volimo?
Oću bre da ljulja, da ima za šta da se uhvatim... treba to decu da hrani, da drži...
gde će ona kukavica što je mobilni telefon zaljulja?

a i tom Kluniju se ne diže, nije ni čudo što joj nije do aptetia
 
meni su bucike mnogo slatke, ko krofnice... samo fali malo džema ozgo...
ali priznajem samo prirodne bucike,
ove fastfood ne priznajem, čak su mi i fuj

Di ćeš u gradoviima sresti zabucmale, a da je na prirodnoj osnovi !?
Sve posledica brze 'rane i zašećerenih (100% voćnih) sokova.
Prirodno bucmasta čuva krave na Goliji ...!


- - - - - - - - - -

Bolje to nego da je bacio kasiku.

Slažem se !
Ipak je probušena kašika bolje rešenje od bacanja iste !
 

Back
Top