Prošle godine u javnom sektoru zaposleno 20.000 ljudi

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
List Danas je nakon 12 meseci traženja informacija došao "peške" do podatka da je u javnom sektoru samo tokom prošle godine zaposleno najmanje 20.000 novih kadrova, uprkos važećoj zabrani o novim zapošljavanjima do 2016. godine. Sabirajući podatke koje smo dobili od ministarstava, na određeno i neodređeno u 2014. primljeno je 7.554 novih ljudi u javni sektor, a 12.383 njih je radno angažovano po ugovorima o delu i o privremenim i povremenim poslovima zbog povećanog obima posla, što je ukupno 19.937.
Zorana Mihajlović: Zvuči mi neverovatno broj novozaposlenih
Z
vuči mi potpuno neverovatno da je prošle godine u javnom sektoru zaposleno 20.000 ljudi. Moje je mišljenje da mora da se menja Zakon o državnim službenicima, jer su tim zakonom državni službenici zaštićeni kao beli medvedi. To govorim iz iskustva, jer mi imamo ljude za koje znamo da ne rade, da loše rade ili da neće da rade, a ne možemo im ništa po tom zakonu. Ja to osećam u ministarstvu koje vodim, ističe za Danas Zorana Mihajlović, potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva i saobraćaja, povodom podataka do kojih je Danas došao o novozaposlenima u javnom sektoru tokom prošle godine uprkos zabrani zapošljavanja.
Madžar: Bez toga nema izborne pobede
Ekonomista Ljubomir Madžar ocenjuje za Danas da mu se broj od 20.000 novih zaposlenih u javnom sektoru ne sviđa i da je to još jedan dokaz da državi ne treba verovati. "Kod države se razlikuju reči od dela. Iznenađen sam što je toliko dodatno povećan broj zaposlenih, ali se to da razumeti kada se uzme u obzir da vladajuće partije moraju svoje aktiviste da nagrade, jer bez toga nema izborne pobede. To je manifestacija jedne zakonitosti koja je duboko ugrađena u politički sistem Srbije", ukazuje Madžar.
http://www.danas.rs/danasrs/politika/zorana_mihajlovic_zvuci_mi_neverovatno_broj_novozaposlenih.56.html?news_id=301140
*******************************
А дефицит у буџету надокнадиће тако што ће смањити пензије и плате радника у јавном сектору, који и ионако ништа не раде. Бар тако каже министарка З.Михајловић.
Али власт се добија и задржава на плаћеним гласовима у било ком смислу.
 
Poslednja izmena:
Zar je iko verovao da će biti drugačije?

SNS je jedino hteo da bude DS umesto DSa. Vučić prethodne nije razujrio već je samo dodatno opteretio budžet i stvarno zaposlene građane u privatnom sektoru novouhlebljenim svastičićima i tako obezbedio sebi plebiscitarnu podršku.

Nije problem u Vučiću, ko što nije bio ni u Đinćiću ili Slobi.

Problem je ona dvotrećinska populacija bednika koja je spremna da životari na račun još bednije i podjarmljene trećine.

U tom smislu razumem ljude koji su pobegli jer ne žele da pored sve svoje muke i rintanja izdržavaju Srbu, Mračka, Ekspresa, Foresta, Krke i ostale svastičiće koji vole leba bez motike i putovanja na Tajland.

Sindikati kao ispostave DBa samo odmažu a ucenjeni nesrećnci ćute u strahu da ne završe na ulici, u strahu od izvršitelja, strahu od odmazde krajnje poremećene države.

Srbija je jednostavno i dan danas nefunkcionalna, primitivna i dezorjentisana država bazirana na najsurovijoj eksploataciji obespravljenog dela naroda.

Prijatno.
 
List Danas je nakon 12 meseci traženja informacija došao "peške" do podatka da je u javnom sektoru samo tokom prošle godine zaposleno najmanje 20.000 novih kadrova, uprkos važećoj zabrani o novim zapošljavanjima do 2016. godine. Sabirajući podatke koje smo dobili od ministarstava, na određeno i neodređeno u 2014. primljeno je 7.554 novih ljudi u javni sektor, a 12.383 njih je radno angažovano po ugovorima o delu i o privremenim i povremenim poslovima zbog povećanog obima posla, što je ukupno 19.937.
Zorana Mihajlović: Zvuči mi neverovatno broj novozaposlenih
Z
vuči mi potpuno neverovatno da je prošle godine u javnom sektoru zaposleno 20.000 ljudi. Moje je mišljenje da mora da se menja Zakon o državnim službenicima, jer su tim zakonom državni službenici zaštićeni kao beli medvedi. To govorim iz iskustva, jer mi imamo ljude za koje znamo da ne rade, da loše rade ili da neće da rade, a ne možemo im ništa po tom zakonu. Ja to osećam u ministarstvu koje vodim, ističe za Danas Zorana Mihajlović, potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva i saobraćaja, povodom podataka do kojih je Danas došao o novozaposlenima u javnom sektoru tokom prošle godine uprkos zabrani zapošljavanja.
Madžar: Bez toga nema izborne pobede
Ekonomista Ljubomir Madžar ocenjuje za Danas da mu se broj od 20.000 novih zaposlenih u javnom sektoru ne sviđa i da je to još jedan dokaz da državi ne treba verovati. "Kod države se razlikuju reči od dela. Iznenađen sam što je toliko dodatno povećan broj zaposlenih, ali se to da razumeti kada se uzme u obzir da vladajuće partije moraju svoje aktiviste da nagrade, jer bez toga nema izborne pobede. To je manifestacija jedne zakonitosti koja je duboko ugrađena u politički sistem Srbije", ukazuje Madžar.
http://www.danas.rs/danasrs/politika/zorana_mihajlovic_zvuci_mi_neverovatno_broj_novozaposlenih.56.html?news_id=301140
*******************************
А дефицит у буџету надокнадиће тако што ће смањити пензије и плате радника у јавном сектору, који и ионако ништа не раде. Бар тако каже министарка З.Михајловић.
Али власт се добија и задржава на плаћеним гласовима у било ком смислу.
Inače list danas je poznat po svojoj objektivnosti i realnosti , pogotovu otkada saša radulović piše kolumne kod njih.
 
Evo primera u mojoj ulici gde za asfaltiranje povrsine 4x4 metra treba evo koliko radnika.
Samo radi poredjenja moram da kazem da kad sam zidao kucu ovoliko radnika je bilo kad se lila ploca a kad se zidalo i manje.
Sad vidite gde nam odlaze pare a kad je jedna komsinica dobacila kako ih nije sramota da ih toliko sede i gledaju ovaj sef joj malo nije ebao mater.
Rekao joj da cuti i da se poklopi usima i da joj je tako najbolje.
Osilili se al je najvaznije da posao nece uraditi kako treba jer liju asfalt do zemlje a ne stavljaju ivicnjake.
Kakva drzava -takvi i radovi.
Evo i slike kako je to izgledalo pre neki dan a pogledajte samo kolika je povrsina oko koje se radi.NAglasavam da nista drugo nije bilo da se radi nego samo ovo malo parce a i to su mi napravili ispred dvorista radi pesackog prelaza. Ja jos nisam video da neko ima pesacki prelaz pokraj kolskog ulaza.
21mx2wz.jpg
 
Evo primera u mojoj ulici gde za asfaltiranje povrsine 4x4 metra treba evo koliko radnika.
Samo radi poredjenja moram da kazem da kad sam zidao kucu ovoliko radnika je bilo kad se lila ploca a kad se zidalo i manje.
Sad vidite gde nam odlaze pare a kad je jedna komsinica dobacila kako ih nije sramota da ih toliko sede i gledaju ovaj sef joj malo nije ebao mater.
Rekao joj da cuti i da se poklopi usima i da joj je tako najbolje.
Osilili se al je najvaznije da posao nece uraditi kako treba jer liju asfalt do zemlje a ne stavljaju ivicnjake.
Kakva drzava -takvi i radovi.
Evo i slike kako je to izgledalo pre neki dan a pogledajte samo kolika je povrsina oko koje se radi.NAglasavam da nista drugo nije bilo da se radi nego samo ovo malo parce a i to su mi napravili ispred dvorista radi pesackog prelaza. Ja jos nisam video da neko ima pesacki prelaz pokraj kolskog ulaza.
21mx2wz.jpg

Evo zašto propadamo.
Dvojica sede i puše, dvojica stoje i meditiraju, a dvojica rade....!
Nema nama spasa, brajko moj.
 
Evo primera u mojoj ulici gde za asfaltiranje povrsine 4x4 metra treba evo koliko radnika.
Samo radi poredjenja moram da kazem da kad sam zidao kucu ovoliko radnika je bilo kad se lila ploca a kad se zidalo i manje.
Sad vidite gde nam odlaze pare a kad je jedna komsinica dobacila kako ih nije sramota da ih toliko sede i gledaju ovaj sef joj malo nije ebao mater.
Rekao joj da cuti i da se poklopi usima i da joj je tako najbolje.
Osilili se al je najvaznije da posao nece uraditi kako treba jer liju asfalt do zemlje a ne stavljaju ivicnjake.
Kakva drzava -takvi i radovi.
Evo i slike kako je to izgledalo pre neki dan a pogledajte samo kolika je povrsina oko koje se radi.NAglasavam da nista drugo nije bilo da se radi nego samo ovo malo parce a i to su mi napravili ispred dvorista radi pesackog prelaza. Ja jos nisam video da neko ima pesacki prelaz pokraj kolskog ulaza.
21mx2wz.jpg

Evo zašto propadamo.
Dvojica sede i puše, dvojica stoje i meditiraju, a dvojica rade....!
Nema nama spasa, brajko moj.

Разумете се у посао обојица а нарочито та Дулетова комшиница, као Марица у ону криву ствар. Тај посао не разумеју они који свакодневно, дан-ноћ куцкају и критикују а незнају кога и зашто.
Тај посао припреме за 16 квадрата асфалта и асфалтирање могла су да ураде 2 (два) радника, плус механизација (камион са асфалтом и ваљак или ,,жаба'' за пеглање асфалта).
А шта са остатком радника. Да се са Дулетовом комшиницом зезају на тему ...... Можда их је она и зато грдила јер јој нису посветили довољну пажњу а пословођа (а не шеф) требало је да је ,,излопата'' по задњици и пошаље је да кува кафу.
Очигледно да је ово био посао за ,,успут'' јер је то комплетна екипа, послата на неки већи посао а шеф им је наредио да и то ,,успут'' ураде и наставе са послом где је цела екипа била распоређена.
О овим пословима, ВИ ПОЈМА НЕМАТЕ!
 
Naravno da nemamo pojma ali eto slike a bageras sedi u bageru i vidi koliko radnika je tu bespotrebno.
Da idu na neki veci posao?
Pa sto nisu otisli nego se po ceo dan tu smucaju po ulici jer i na drugom kraju ulice ima da naprave ovakav pesacki prelaz.
Nisu sposobni da izliju asfalt odjednom nego evo danas udarili i drugi sloj a kaze sef da ce sutra treci sloj.
Kao da im neko daje na kasicicu taj asfalt a oni rade posao od jednog evo vec nedelju dana.
Treba pare da se nekako zarade.
 
Разумете се у посао обојица а нарочито та Дулетова комшиница, као Марица у ону криву ствар. Тај посао не разумеју они који свакодневно, дан-ноћ куцкају и критикују а незнају кога и зашто.
Тај посао припреме за 16 квадрата асфалта и асфалтирање могла су да ураде 2 (два) радника, плус механизација (камион са асфалтом и ваљак или ,,жаба'' за пеглање асфалта).
А шта са остатком радника. Да се са Дулетовом комшиницом зезају на тему ...... Можда их је она и зато грдила јер јој нису посветили довољну пажњу а пословођа (а не шеф) требало је да је ,,излопата'' по задњици и пошаље је да кува кафу.
Очигледно да је ово био посао за ,,успут'' јер је то комплетна екипа, послата на неки већи посао а шеф им је наредио да и то ,,успут'' ураде и наставе са послом где је цела екипа била распоређена.
О овим пословима, ВИ ПОЈМА НЕМАТЕ!
izvini ali nemas ni ti.Svaki sef ima plan rada ,na osnovu plana formira ekipe i organizuje posao.Bilo to "uz put" ili ne,neko mora da plati ovu gomilu ljudi koja nista ne radi.
Da ti matematicki dokazem koliko ne znas a napadas ljude.Danas ova trojica gluvare tri sata,izgubili su u putu sat vremena,pitanje je da li su tog dana efektivno radili tri sata ako oduzmes vreme za dolazak na lokaciju i pauze za jelo.Neka se situacija ponovi jednom nekada i dva puta nedeljno,pomnozi to sa brojem radnih nedelja u godini.Kod privatnika ovi bi dobili zabranu prolaska ulicom u kojoj se nalazi firma, a kamo li da pomisle da pitaju za posao
 
izvini ali nemas ni ti.Svaki sef ima plan rada ,na osnovu plana formira ekipe i organizuje posao.Bilo to "uz put" ili ne,neko mora da plati ovu gomilu ljudi koja nista ne radi.
Da ti matematicki dokazem koliko ne znas a napadas ljude.Danas ova trojica gluvare tri sata,izgubili su u putu sat vremena,pitanje je da li su tog dana efektivno radili tri sata ako oduzmes vreme za dolazak na lokaciju i pauze za jelo.Neka se situacija ponovi jednom nekada i dva puta nedeljno,pomnozi to sa brojem radnih nedelja u godini.Kod privatnika ovi bi dobili zabranu prolaska ulicom u kojoj se nalazi firma, a kamo li da pomisle da pitaju za posao
Кад већ куцкаш, куцкај о нечему у шта се разумеш. Ово ти баш не иде од руке.
Више од половине радног века провео сам на сличним пословима и зато са правом вам кажем да појма немате.
Помињеш планове. Да, постоје динамички планови за велике послове на великим објектима где се преплићу подизвођачи, разне врсте послова, ,,технолошке паузе'', .....итд. За овакве ,,крпачине'' које ви описујете, никада нису били прављени нити ће бити прављени планови.
 
Кад већ куцкаш, куцкај о нечему у шта се разумеш. Ово ти баш не иде од руке.
Више од половине радног века провео сам на сличним пословима и зато са правом вам кажем да појма немате.
Помињеш планове. Да, постоје динамички планови за велике послове на великим објектима где се преплићу подизвођачи, разне врсте послова, ,,технолошке паузе'', .....итд. За овакве ,,крпачине'' које ви описујете, никада нису били прављени нити ће бити прављени планови.
ti si proveo,ja i dalje provodim.Da mi ovako ljudi rade, za sest meseci bi propao.Ovo moze da pravda samo neko specijalizovan za kolica i lopatu
 
ti si proveo,ja i dalje provodim.Da mi ovako ljudi rade, za sest meseci bi propao.Ovo moze da pravda samo neko specijalizovan za kolica i lopatu
То што ти ,,....и даље проводиш'', продај неком другом.
Никако не иде куцкање и посао јер овакви послови захтевају потпуно ангажовање: од заштите на раду, надгледање посла у току рада у погледу квалитета урађеног, утрошка материјала, разноразних стручних интервенција, .... и много тога. Нема места за куцкање.
 
То што ти ,,....и даље проводиш'', продај неком другом.
Никако не иде куцкање и посао јер овакви послови захтевају потпуно ангажовање: од заштите на раду, надгледање посла у току рада у погледу квалитета урађеног, утрошка материјала, разноразних стручних интервенција, .... и много тога. Нема места за куцкање.

ne pricaj gluposti.Dosao sa posla pijuckam kafu i citam sa nevericom sta pises.Zapravo to i nije neverica,tvoje pisanje je slika i prilika zbog cega smo tu gde jesmo.Pises kao neki priuceni predradnik,preko tasta zaposlen u drzavnom preduzecu.Cuj , zastita na radu, nadgledanje radova utroska materijala:lol: Pricas o projektu vrednom tri miliona evra ili o cupriji ? Preduzimac ili neki od poslovaodja (zavisno od velicine firme) pogodi ovakav posao pausalno,organizuje dostavu materijala i salje ekipu koja je brojcano dovoljna da odradi posao.Glavni majstor odgovara za radove a ( ti bi da saljes nadzorno lice da se secka u signalnom prsluku).Posao se zavrsi i kasnije se sa naruciocem posla odradi primopredaja .To je celokupna mudrost.
Ne pricaj tati kako se prave deca
 
ne pricaj gluposti.Dosao sa posla pijuckam kafu i citam sa nevericom sta pises.Zapravo to i nije neverica,tvoje pisanje je slika i prilika zbog cega smo tu gde jesmo.
Pises kao neki priuceni predradnik,preko tasta zaposlen u drzavnom preduzecu.Cuj , zastita na radu, nadgledanje radova utroska materijala:lol: Pricas o projektu vrednom tri miliona evra ili o cupriji ? Preduzimac ili neki od poslovaodja (zavisno od velicine firme) pogodi ovakav posao pausalno,organizuje dostavu materijala i salje ekipu koja je brojcano dovoljna da odradi posao.Glavni majstor odgovara za radove a ( ti bi da saljes nadzorno lice da se secka u signalnom prsluku).Posao se zavrsi i kasnije se sa naruciocem posla odradi primopredaja .To je celokupna mudrost.
Ne pricaj tati kako se prave deca
Немам ја саговорника ако се о послу ради. А са пацерима је тешко разговарати и ту је крај.
Само да ти кажем: Последње 20 године радио сам на једном хидроенергетском објекту у надзорној служби као надзорни орган а предходне 10-так као извођач на индустријским објектима.
Ако се бавиш озбиљно оваквим пословима нећеш моћи да си већ у 15:00 часова код куће, пијуцкаш кафу и куцкаш и читаш куцкано. Природа таквих послова захтева ангажовање веће од 8 часова.
Зато ми не можеш продавати даму за бубреге.
 
Немам ја саговорника ако се о послу ради. А са пацерима је тешко разговарати и ту је крај.
Само да ти кажем: Последње 20 године радио сам на једном хидроенергетском објекту у надзорној служби као надзорни орган а предходне 10-так као извођач на индустријским објектима.
Ако се бавиш озбиљно оваквим пословима нећеш моћи да си већ у 15:00 часова код куће, пијуцкаш кафу и куцкаш и читаш куцкано. Природа таквих послова захтева ангажовање веће од 8 часова.
Зато ми не можеш продавати даму за бубреге.
naravno da se ozbiljno bavim zato sto sam samostalan,a ovo je prvi put nakon duze vremena da sam se ulogovao pre 18h.Ranije zavrsio ranije dosao.To sto si ti radio kao nadzorni organ na nekom hidroenergetskom objektu nema nikakve veze sa izvodjenjem prizemnih gradjevinskih radova .Ocigledno je da ne znas da izracunas troskove u odnosu na bruto i neto zaradu.Jos u prvom odgovoru sam ti objasnio zbog cega se u ovakvoj situaciji propada,a to ces znati druze nadzorni onoga casa kada budes licno ti pogadjao poslove i placao ljude.
Priroda ovakvih poslova ne trazi angazovanje vise od osam casova u komadu.Ovo su najisplativiji poslovi zato sto su sitni poslovi najskuplji poslovi.Pogadjaju se pausalno,odrade se u sto kracem poslu da bi sto veca zarada otisla firmi.Ti si relikt samoupravog socijalizma dok se ja borim u golom kapitalizmu
Kada se samo setim kako ste postavili behaton ploce po mom gradu ,sve vas nadzorne organe bih vaservagom preko cela poklopio.
 
А дефицит у буџету надокнадиће тако што ће смањити пензије и плате радника у јавном сектору, који и ионако ништа не раде. Бар тако каже министарка З.Михајловић.
Али власт се добија и задржава на плаћеним гласовима у било ком смислу.

Nije bas tako, ali je zato gore. Cifra je najverovatnije doterana sa 15328 na 20000, ali to nije povecanje, jer u isto vreme krimosi otpustaju ljude koji im smetaju, a crno je, jer krimosi u sudu krse zakone i koce svaki postupak radnika.
Zorana ima mali problem u glavi, ne shvata da u njenoj administraciji sede njeni neprijatelji, umisljajuci da je ona glavna u tom ministarstvu.

- - - - - - - - - -

Ma, treba biti oprezan !
Sve što izjave ova plavuša i onaj glavati buzdovan
iz SNS su laži, preuveličavanja i demagoški ispadi....
Pojavom odbojni, k'o Dinkić !

Pa, cek bre, ako ti je dinkic los, kako sad i SNS, mozda namigujes Dacicu ili ti svi smetaju, jer bi ti bio bolji?
 
List Danas je nakon 12 meseci traženja informacija došao "peške" do podatka da je u javnom sektoru samo tokom prošle godine zaposleno najmanje 20.000 novih kadrova, uprkos važećoj zabrani o novim zapošljavanjima do 2016. godine. Sabirajući podatke koje smo dobili od ministarstava, na određeno i neodređeno u 2014. primljeno je 7.554 novih ljudi u javni sektor, a 12.383 njih je radno angažovano po ugovorima o delu i o privremenim i povremenim poslovima zbog povećanog obima posla, što je ukupno 19.937.
Zorana Mihajlović: Zvuči mi neverovatno broj novozaposlenih
Z
vuči mi potpuno neverovatno da je prošle godine u javnom sektoru zaposleno 20.000 ljudi. Moje je mišljenje da mora da se menja Zakon o državnim službenicima, jer su tim zakonom državni službenici zaštićeni kao beli medvedi. To govorim iz iskustva, jer mi imamo ljude za koje znamo da ne rade, da loše rade ili da neće da rade, a ne možemo im ništa po tom zakonu. Ja to osećam u ministarstvu koje vodim, ističe za Danas Zorana Mihajlović, potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva i saobraćaja, povodom podataka do kojih je Danas došao o novozaposlenima u javnom sektoru tokom prošle godine uprkos zabrani zapošljavanja.
Madžar: Bez toga nema izborne pobede
Ekonomista Ljubomir Madžar ocenjuje za Danas da mu se broj od 20.000 novih zaposlenih u javnom sektoru ne sviđa i da je to još jedan dokaz da državi ne treba verovati. "Kod države se razlikuju reči od dela. Iznenađen sam što je toliko dodatno povećan broj zaposlenih, ali se to da razumeti kada se uzme u obzir da vladajuće partije moraju svoje aktiviste da nagrade, jer bez toga nema izborne pobede. To je manifestacija jedne zakonitosti koja je duboko ugrađena u politički sistem Srbije", ukazuje Madžar.
http://www.danas.rs/danasrs/politika/zorana_mihajlovic_zvuci_mi_neverovatno_broj_novozaposlenih.56.html?news_id=301140
*******************************
А дефицит у буџету надокнадиће тако што ће смањити пензије и плате радника у јавном сектору, који и ионако ништа не раде. Бар тако каже министарка З.Михајловић.
Али власт се добија и задржава на плаћеним гласовима у било ком смислу.


nemate nista protiv ako primetim da su radna mesta u drzavnoj sluzbi rezervisana za kojekakve bjelopavlice, vasojevice, pivljane, bratonozice............i ostale divljake iz crnogorskih precina.
srbi ce zauzvrat dobijati otkaze gde je to moguce. Crnogorci su jevrejsko pleme i ceka ih ista presuda kao i njihove sunarodnike. Dolazi vreme kada ce uz Bozju pomoc da se odvoji "zito od kukolja"
 

Back
Top