U dileji sam

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.970
Ne mislim seksualno.

Veceras cujem jedan tata objasnjava malom sinu dok preskace izrovanu knez mihajlovu ostavljenu tako posle odabranih firmi koje su podigle mermerne ploce izdrobile ih , polomile i onda vratile oglodane i radovi im bili primljeni....
Objasnjava mu da je Beograd tu da se tu skupe kulturni ljudi i da budu jos kulturniji a ne da se ljudi ne razumeju i svadjaju.

To mi nije prva dilema, tj dileja koja me muci...
Uh isplivava smisao teme...nenadano.
Druga dileja koja me muci , da li pojesti crva iz lisca mladog crnog luka?

To je beo , mali ili srednji crv, nema oci, cist, bez ukusa...
Ili da iskoristimo mladi luk za supu, koja je cudno , ali jako prijatna za jelo, ukusa nalik zelju jos lepse i blaze, a izuzetno lepa kad se jede na sobnoj temperaturi i uz dodatu gnezdo fidu.Tu crv dodje gratis meso prvog kvaliteta...
Dilema je jos veca posto crve iz visanja redovno tamanim isto nemaju ukusa.
One iz tresanja ne volim, odvratnog su ukusa.
Interesantno jos za crvice je da muskarci znaju da u vrhu zrna grozdja ima malih jedva vidljivih crvica kad je grozdje zrelo , a retko koja zena zna...
To je cudan fenomen, ispada da namerno ostaju u neznanju jer onda ne bi jele grozdje...Nama nije zgodno sto znamo, posto ti crvici iz grozdja ipak nisu bas neosetljivi, posle njih covek brze ogladni...jer grozdje kao slatko ubije kiselinu zeluca...pa treba dodati kiseline za prirpemu crvica...

To je bio nekima odvratan deo dileja...

Sledeca dileja je sta je 1. maj?
Praznik rada, kazu ne rade radnici.
Ako se pogleda ove godine, ovi iz drzavnih firmi nisu radili , oni su radnici.
Ostalo su mahom robovi....
Nisam fer, nije bas tako crno, to je samo humoristicno preterivanje, ali su svi skloni tome.

I na kraju dileja zvana 3. maj....?
Nedelja, a posle dva dana odmora, cak i one privatne prodavnice koje ne rade nedeljom su danas otvarale vrata do 15h...Skoro da nisi mogao da nadjes zatvorenu prodavnicu...
A i po cevapima i jagnjetini , izgleda je 3 maj bio vise 1 maj nego sam 1 maj.

Poslednja dileja me je sacekala u samoposluzi.
Pise , dragi potrosaci , kecapi su premesteni na toplije mesto , jer im vise nije potrebna hladnoca da bi se ocuvali tokom roka upotrebe.
Jel zna neko od cega se pravi kecap....Cisti paradajs sok, a to ne da se kvari nego ludi...
Ajd ukuvan je, ali nije hermeticki zatvoren...nijedan...a i hermeticki pa se ubudjaju...znaju domacini .
I sta je tajna premestaja...veca doza konzervansa...
Gde je pocetak otrovnosti konzervansa?
Jos da im pridruze i majoneze...

Toliko o dilejama koje me muce trenutno , ad hoc.
Ne , nije vam ovo utisak nedelje, cekaj jeste, ali ne nedelje kao sedmice nego nedelje kao predponedeljka...

Neko dobacuje, stavi kecap na perca od crnog luka i resio si jednim udarcem dve dileje...
Usred prodavnice na dan 1. maja, i resio sam tri dileje.
Jos da resim dileju zasto je narod pohrlio da radi, kad stalno izmislja neke praznike i krivine, i to na nedelju?
 

Back
Top