Ненад Чанак: Како сам спремао атентат на Коштуницу Др Војислава

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.250
Nenad Čanak: Kako sam spremao atentat na Koštunicu


Lider LSV Nenad Čanak u velikoj ispovesti za Nedeljnik otkrio je da je spremao atenatat na Vojislava Koštunicu, prvi put govorio o sukobima s ubijenim premijerom Zoranom Đinđićem, o tajnom prijateljstvu s Aleksandrom Tijanićem, te zašto je Tomislav Nikolić najopasniji politički protivnik Aleksandra Vučića.

14276372035541e622803ff747909145_368x472.jpg


"Pripremao sam ja čak i atentat na njega. U Skupštinu sam čak doneo pištolj. Ljudi iz stranke, posebno Bojan Kostreš, koji su znali šta spremam, molili su me da to ne radim. I nakon dužeg nagovaranja, odustao sam. U pitanju je, naravno, bio pištolj na vodu. Plan mi je bio da ga isprskam vodom, uz objašnjenje: Metak je za čoveka, a voda je za to da se nešto spere."

On je otkrio da nije bio u dobrim odnosima s Đinđićem.

"Oduvek smo se svađali oko Vojvodine, njene autonomije i imovine, ali i niza drugih stvari. Na primer, uvođenja veronauke u škole i slično. Nemam ni danas baš mnogo toga pozitivnog da kažem za Đinđića. Imao je mnogo pogrešnih poteza. Nije verovao svojim ljudima. Dušan Mihajlović ga je na sastanku DOS-a u Moroviću upozorio da se sprema atentat na njega, a da će onda ubijati dvojicu po dvojicu lidera DOS-a ili ministara, kako bi izazvali državni udar. Ali, on je samo odmahnuo rukom i odgovorio mu da ne preteruje", rekao je Čanak.

Lider LSV je ocenio da ukoliko uskoro ne bude konkretnih ekonomskih rezultata i svežeg novca, neka je premijeru Aleksandru Vučiću Bog u pomoći.

"Ako Vučić ne uspe, desničari će pokušati da se okupe na takozvanoj „nacionalnoj ideji". A finansiranje bi verovatno išlo iz Rusije. Vučić će ući u konfrontaciju sa rusofilom Nikolićem master Tomislavom, koji će biti njegov najžešći politički protivnik", smatra Čanak

A šta misli o predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću?

"Kada pomislim na Nikolić master Tomislava, sama od sebe mi se nametne misao: kada si mrtav, ti ne znaš da si mrtav, tebi je svejedno, pati samo tvoja okolina. Ista stvar je i kada si glup", rekao je Čanak za Nedeljnik.

Lider LSV je prvi put govorio i o prijateljstvu s Tijanićem, koje datira još iz vremena kada je DOS vladao Srbijom.

"Tijanić je za mene uvek bio poseban čovek. Bio je sve što ja nisam. Bio je druga vrsta političke pređe od mene. Tijanić mi je, recimo, objasnio da je Srbija u suštini feudalno društvo. Ne vredi ti broj glasova, nego je l' ti držiš neki grad ili ne držiš. Imao je vrhunsko prepoznavanje projekcije dugoročnih tendencija", rekao je Čanak i naveo da nije mogao ni da pretpostavi koliko će mu poznanstvo s Tijanićem biti značajno u smislu preispitivanja sopstvenih procena.

Čanak je za najnoviji Nedeljnik ekskluzivno govorio i o svojoj nacionalnosti i veroispovesti, o tome ko je danas elita u Srbiji, zašto je građanska opcija doživela debakl, šta misli o najvećem konkurentu u tv duelima Vojislavu Šešelju, zašto Dobrica Ćosić nije mogao da bude "otac nacije", te ko je "majka nacije", kao i koje su to samo dve pozitivne stvari uradili DS i Boris Tadić u vreme svoje vladavine.

Što se tiče stanja u kojem se nalazi nacija to je objasnio rečima:

"Srbija je jedna od najčarobnijih zemalja u svetu. Zemlja koja ima 250 poslanika od kojih se 250 zalaže za brže priključivanje EU. Istovremeno, imate većinu građana koji imaju topla osećanja prema Rusiji, ali većina tih istih građana želi da im deca žive u EU. To je fascinantna šizofrenost pozicije koju sam najpreciznije video u izjavi jednog vojnika Republike Srpske 1993, koji je kada su ga iz tada uglednog opozicionog nedeljnika pitali kako vidi situaciju u RS, rekao sledeće: "Mi smo najzad osvojili slobodu. I mi Srbi najzad možemo da se pohvalimo da smo svoji na svome, da imamo svoju državu i da ne moramo više da razmišljamo o svojoj budućnosti. Što se mene lično tiče, ja odoh kod brata u Kanadu, ovde je sve otišlo u pичку materinu"

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2015&mm=04&dd=30&nav_id=986522

:hahaha:

Мислио сам да овај интервју ставим на ПДФ Забава, ал' ипак је на политици најбоља забава.
 
Да није било Коштунице, ни овај Чанак не би никад видо никакв политички положжај. Коштуница их је све довео као прави тројански коњ. Без њега ниакд власт не би узели. Нико од те фауне, етаблиране око америчке револуције 5 Октобра.
Кођтуница је највероватније био добронамеран, али је одиграо страшно прљаву улогу. А о овој усташоидној свињи не треба трошити речи. У опште, време је да се сцена крсталише и да се политички појмовник коначно поједностави. Да се свако стави на право место.
 
Видиш, Врачарац је издао пети октобар и приклонио се коалицији Александра Вулина, Александра Вучића и Слободана Милошевића. Једе сендвиче са подригушом.

Што се мене тиче, кад ме већ прозиваш, те јесени сам био прилично активан у Отпору, наравно као пешадинац а не као неки од виђенијих чланова. Нисам из Београда, те ме није било самог 05.10.2000. године испред скупштине, али сам свакако радио на припреми терена.

Видиш синко... Те јесени си ти био активан вероватно у обданишту. ... А остало што пишеш...па да си написао нешто мало паметно - било би глупо. А тек овако.... Боље уради домаћи из познавања природе. Немој да ти учитељица да кеца. А 5. октобар остави онима који су у њему учествовали. Да је требао - требао је. Да је изневерен - изневерен је. А ти гледај да ли ти се Борис и Чеда довољно увлаче у Вучићеву задњицу....
 

Back
Top