Eko koža ili nešto drugo za garnituru

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.014
Garnitura od eko kože je počela da se ljušti posle 4 godine,sada već postaje opasno ružno i neugodno jer kad ustanem ponesem i "deo" garniture sa sobom :lol: . Vreme je za tapetara ali postavlja se pitanje da li da opet stavim eko-kožu znajući da joj je vek trajanja 3-4 godine ili neki štof ili kombinaciju. Kakva su vaša iskustva jer mi eko koža odgovara vizuelno i laka je za održavanje a sa druge strane koja je poenta ako ću svake tri godine da se cimam. Mehanizam se retko koristi i savršeno radi samim tim. Sunđer je manje više ok i zategnut.

I kolika je okvirno cena presvlačenja ako znate iz iskustva jer koliko sam video po net-u uopšte nije naivno,skoro da može da se uzme nova na nekoj akciji.
 
Garnitura od eko kože je počela da se ljušti posle 4 godine,sada već postaje opasno ružno i neugodno jer kad ustanem ponesem i "deo" garniture sa sobom :lol: . Vreme je za tapetara ali postavlja se pitanje da li da opet stavim eko-kožu znajući da joj je vek trajanja 3-4 godine ili neki štof ili kombinaciju. Kakva su vaša iskustva jer mi eko koža odgovara vizuelno i laka je za održavanje a sa druge strane koja je poenta ako ću svake tri godine da se cimam. Mehanizam se retko koristi i savršeno radi samim tim. Sunđer je manje više ok i zategnut.

I kolika je okvirno cena presvlačenja ako znate iz iskustva jer koliko sam video po net-u uopšte nije naivno,skoro da može da se uzme nova na nekoj akciji.

presvalacenje je uvek bilo skupo...znam ko klinka da su moji hteli nesto de presvuku i na kraju kupila keva novo. al tebi je sacuvan mehanizam i sundjer, pa ti se mozda isplati, jer ces tesko prodatio kao polovno to sto se ljusti.

- - - - - - - - - -

ja ne bih stavljala eko kozu, zaebi to sto se ljusti .
 
Ja sam htela nešto da presvlačim,pa sam guglala i tražila.
Cene variraju..i pristupačne su,ali,šta konkretno imaš ?
Ugaona garnitura? dvosed,trosed,fotelja ?

Ako je ovo drugo,ima tu već neki cenovnik,najjeftinije presvlačenje dvoseda je bilo od 70-120 e ( ove od 120 e verovatno su ono noviji dvosedi,masivni,sa velikim rukohvatima) i za takve garniture ode jako puno materijala,tj mebl štofa.

Mislim da vredi presvlačiti,mebl štof je mnogo zahvalniji nego eko koža.I možeš da biraš dezene i kombinaciju šarenih sa jednobojnim....bezbroj varijanti.
 
Ugaona je.

Eko koža je dobra u smislu da možeš da prospeš bilo šta i samo obrišeš krpom. Kontam da mebl štof ima mnogo duži vek trajanja ali se teže održava. Zbog uklapanja sa ostalim nameštajem imam jako ograničen izbor dezena tačnije jednu boju, pa i nije neka muka izabrati. Samo pokušavam da izvagam šta mi se isplati na neki srednji rok više. Ako je u tom rangu 100-200€ onda definitivno presvalačenje. To me je interesovalo.
 
Poslednja izmena:
Garnitura od eko kože je počela da se ljušti posle 4 godine,sada već postaje opasno ružno i neugodno jer kad ustanem ponesem i "deo" garniture sa sobom :lol: . Vreme je za tapetara ali postavlja se pitanje da li da opet stavim eko-kožu znajući da joj je vek trajanja 3-4 godine ili neki štof ili kombinaciju. Kakva su vaša iskustva jer mi eko koža odgovara vizuelno i laka je za održavanje a sa druge strane koja je poenta ako ću svake tri godine da se cimam. Mehanizam se retko koristi i savršeno radi samim tim. Sunđer je manje više ok i zategnut.

I kolika je okvirno cena presvlačenja ako znate iz iskustva jer koliko sam video po net-u uopšte nije naivno,skoro da može da se uzme nova na nekoj akciji.

Meni se više isplatilo da kupim novu garnituru (trpezarija - klupa i stolice) nego da plaćam tapaciranje.
Tapacirala sam samo kauč, ali me je i to izašlo više nego da sam kupila novi, jer tapetar mi je tražio da kupim punooo materijala (više nego što je potrebno, a ostatak je zadržao), dodatni sunđer kao da sav menja (iako je stavio samo tanki sloj preko starog koji nije ni bio ulegnut, ostatak sundđera je takođe zadržao), a ruke je računao kao da je ručno pravio sav materijal koji sam mu kupila, a zatim ga zlatnim alatom stavljao ...
Posle sam našla na net-u kako se tapacira, pa sam kupila onaj tapetarski pištolj i sama istapacirala stare stolice, napravila tabure (veoma lep). Išlo je malo sporo, jer blagog pojma nisam imala o tome, ali bar izgleda kako sam ja htela, a nije teško nego zabavno i veoma kreativno :)
 
Nesto drugo, eko koza puca i ljusti se.

Zavisi šta uzimaš i od koga, u nameštaju ima svašta da se nađe, od najgoreg škarta do stvarno kvalitetnog proizvoda, a naizgled sve je isto (vizuelno).
Kod mojih sam kupila stolice od eko kože, bež boje, lako se održavaju (s obzirom na boju), nisu popucale, nisu se odrpale, ... nalaze se u trpezariji, pa su stalno u upotrebi. Komplet od 6 stolica je bio oko 150 evra sa isporukom.
Takođe, na terasi imam stolice od eko-kože sa metalnim kosturom, stare su preko 10 godina, kupila sam od istog proizvođača kao i ove gore navedene, ni na njima nema tragova, još plave su boje, a godinama su na terasi (sunce prži), međutim boja se nije promenila, metal nije potamnio.

Ne znam šta bih ti rekla. Davno pre sam imala neki tabure presvučen eko-kožom, sedište mi je odmah popucalo (valjda je bilo "prenategnuto"), a nisam mogla ni da uložim reklamaciju.

Najbolje ti je da uzimaš od ovih koji moraju poštovati standarde (kvalitet, izrada, poreklo materijala, ...) i koji daju garanciju na svoje proizvode, jer oni se ne zezaju sa kvalitetom, ako i bude neke greške, uložiš reklamaciju na vreme, i to je to. Takvi su najčešće izvoznici, koji mali deo puštaju i na domaće tržište.
Uvoz je relativan, jer ima puno preprodaje iz Kine, pod imenom velikih i zvučnih firmi.
S druge strane, možeš kupiti i nešto gde nema nikakvih garancija, ali je budzašto ili ima dobru reklamu, pa posle možeš da ga pošalješ na deponiju.
 
Poslednja izmena:
Zavisi šta uzimaš i od koga, u nameštaju ima svašta da se nađe, od najgoreg škarta do stvarno kvalitetnog proizvoda, a naizgled sve je isto (vizuelno).
Kod mojih sam kupila stolice od eko kože, bež boje, lako se održavaju (s obzirom na boju), nisu popucale, nisu se odrpale, ... nalaze se u trpezariji, pa su stalno u upotrebi. Komplet od 6 stolica je bio oko 150 evra sa isporukom.
Takođe, na terasi imam stolice od eko-kože sa metalnim kosturom, stare su preko 10 godina, kupila sam od istog proizvođača kao i ove gore navedene, ni na njima nema tragova, još plave su boje, a godinama su na terasi (sunce prži), međutim boja se nije promenila, metal nije potamnio.

Ne znam šta bih ti rekla. Davno pre sam imala neki tabure presvučen eko-kožom, sedište mi je odmah popucalo (valjda je bilo "prenategnuto"), a nisam mogla ni da uložim reklamaciju.

Najbolje ti je da uzimaš od ovih koji moraju poštovati standarde (kvalitet, izrada, poreklo materijala, ...) i koji daju garanciju na svoje proizvode, jer oni se ne zezaju sa kvalitetom, ako i bude neke greške, uložiš reklamaciju na vreme, i to je to. Takvi su najčešće izvoznici, koji mali deo puštaju i na domaće tržište.
Uvoz je relativan, jer ima puno preprodaje iz Kine, pod imenom velikih i zvučnih firmi.
S druge strane, možeš kupiti i nešto gde nema nikakvih garancija, ali je budzašto ili ima dobru reklamu, pa posle možeš da ga pošalješ na deponiju.

Na nasem trzistu 70% je skart ma sta kupovali a ko jos postuje standarde kod nas.:rtfm:
 

Back
Top