Eko koža ili nešto drugo za garnituru
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Eko koža ili nešto drugo za garnituru

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1743

Podrazumevano Eko koža ili nešto drugo za garnituru

Garnitura od eko kože je počela da se ljušti posle 4 godine,sada već postaje opasno ružno i neugodno jer kad ustanem ponesem i "deo" garniture sa sobom . Vreme je za tapetara ali postavlja se pitanje da li da opet stavim eko-kožu znajući da joj je vek trajanja 3-4 godine ili neki štof ili kombinaciju. Kakva su vaša iskustva jer mi eko koža odgovara vizuelno i laka je za održavanje a sa druge strane koja je poenta ako ću svake tri godine da se cimam. Mehanizam se retko koristi i savršeno radi samim tim. Sunđer je manje više ok i zategnut.

I kolika je okvirno cena presvlačenja ako znate iz iskustva jer koliko sam video po net-u uopšte nije naivno,skoro da može da se uzme nova na nekoj akciji.
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Eko koža ili nešto drugo za garnituru

Citat Original postavio fortes Pogledaj poruku
    Garnitura od eko kože je počela da se ljušti posle 4 godine,sada već postaje opasno ružno i neugodno jer kad ustanem ponesem i "deo" garniture sa sobom . Vreme je za tapetara ali postavlja se pitanje da li da opet stavim eko-kožu znajući da joj je vek trajanja 3-4 godine ili neki štof ili kombinaciju. Kakva su vaša iskustva jer mi eko koža odgovara vizuelno i laka je za održavanje a sa druge strane koja je poenta ako ću svake tri godine da se cimam. Mehanizam se retko koristi i savršeno radi samim tim. Sunđer je manje više ok i zategnut.

I kolika je okvirno cena presvlačenja ako znate iz iskustva jer koliko sam video po net-u uopšte nije naivno,skoro da može da se uzme nova na nekoj akciji.
    presvalacenje je uvek bilo skupo...znam ko klinka da su moji hteli nesto de presvuku i na kraju kupila keva novo. al tebi je sacuvan mehanizam i sundjer, pa ti se mozda isplati, jer ces tesko prodatio kao polovno to sto se ljusti.

- - - - - - - - - -

ja ne bih stavljala eko kozu, zaebi to sto se ljusti .

Moderator siju i miju (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1207

Ja sam htela nešto da presvlačim,pa sam guglala i tražila.
    Cene variraju..i pristupačne su,ali,šta konkretno imaš ?
    Ugaona garnitura? dvosed,trosed,fotelja ?

Ako je ovo drugo,ima tu već neki cenovnik,najjeftinije presvlačenje dvoseda je bilo od 70-120 e ( ove od 120 e verovatno su ono noviji dvosedi,masivni,sa velikim rukohvatima) i za takve garniture ode jako puno materijala,tj mebl štofa.

Mislim da vredi presvlačiti,mebl štof je mnogo zahvalniji nego eko koža.I možeš da biraš dezene i kombinaciju šarenih sa jednobojnim....bezbroj varijanti.
    Ne postoje neresivi problemi,postoje samo neprijatna resenja.

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1743

Ugaona je.

Eko koža je dobra u smislu da možeš da prospeš bilo šta i samo obrišeš krpom. Kontam da mebl štof ima mnogo duži vek trajanja ali se teže održava. Zbog uklapanja sa ostalim nameštajem imam jako ograničen izbor dezena tačnije jednu boju, pa i nije neka muka izabrati. Samo pokušavam da izvagam šta mi se isplati na neki srednji rok više. Ako je u tom rangu 100-200€ onda definitivno presvalačenje. To me je interesovalo.
    Poslednji put ažurirao/la fortes : 04.05.2015. u 00:13
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Moderator siju i miju (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1207

Ugaona je.

. Ako je u tom rangu 100-200€ onda definitivno presvalačenje. To me je interesovalo.
    sad sam pogledala cene za presvlačenje ugaone garniture od 12 000-25 000 i postoji mogućnost plaćanja na rate od 3-6 meseci.
    Samo što se materijal kupuje ( metar eko kože je oko 550 din u yu sorbonu)Oni imaju dobru ponudu eko kože,onaj u Bulevaru.
    Ne postoje neresivi problemi,postoje samo neprijatna resenja.

Nov član
    Učlanjen
    21.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ima jedna mala firma u Novom Sadu koja se bavi proizvodnjom tapaciranog namestaja pa pitajte njih da li mozda rade presvlacenje i kojim materijalima. Imaju i sajt pa pogledajte tamo devicfurniture .com
    Poslednji put ažurirao/la siju i miju : 23.05.2015. u 16:23

Zainteresovan član Alinor (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Meni se više isplatilo da kupim novu garnituru (trpezarija - klupa i stolice) nego da plaćam tapaciranje.
    Tapacirala sam samo kauč, ali me je i to izašlo više nego da sam kupila novi, jer tapetar mi je tražio da kupim punooo materijala (više nego što je potrebno, a ostatak je zadržao), dodatni sunđer kao da sav menja (iako je stavio samo tanki sloj preko starog koji nije ni bio ulegnut, ostatak sundđera je takođe zadržao), a ruke je računao kao da je ručno pravio sav materijal koji sam mu kupila, a zatim ga zlatnim alatom stavljao ...
    Posle sam našla na net-u kako se tapacira, pa sam kupila onaj tapetarski pištolj i sama istapacirala stare stolice, napravila tabure (veoma lep). Išlo je malo sporo, jer blagog pojma nisam imala o tome, ali bar izgleda kako sam ja htela, a nije teško nego zabavno i veoma kreativno

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    480

Nesto drugo, eko koza puca i ljusti se.
    Misli svojom glavom nemoj da si dupljak.

Učlanjen
    14.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio radeta62 Pogledaj poruku
    Nesto drugo, eko koza puca i ljusti se.
    Zavisi šta uzimaš i od koga, u nameštaju ima svašta da se nađe, od najgoreg škarta do stvarno kvalitetnog proizvoda, a naizgled sve je isto (vizuelno).
    Kod mojih sam kupila stolice od eko kože, bež boje, lako se održavaju (s obzirom na boju), nisu popucale, nisu se odrpale, ... nalaze se u trpezariji, pa su stalno u upotrebi. Komplet od 6 stolica je bio oko 150 evra sa isporukom.
    Takođe, na terasi imam stolice od eko-kože sa metalnim kosturom, stare su preko 10 godina, kupila sam od istog proizvođača kao i ove gore navedene, ni na njima nema tragova, još plave su boje, a godinama su na terasi (sunce prži), međutim boja se nije promenila, metal nije potamnio.

Ne znam šta bih ti rekla. Davno pre sam imala neki tabure presvučen eko-kožom, sedište mi je odmah popucalo (valjda je bilo "prenategnuto"), a nisam mogla ni da uložim reklamaciju.

Najbolje ti je da uzimaš od ovih koji moraju poštovati standarde (kvalitet, izrada, poreklo materijala, ...) i koji daju garanciju na svoje proizvode, jer oni se ne zezaju sa kvalitetom, ako i bude neke greške, uložiš reklamaciju na vreme, i to je to. Takvi su najčešće izvoznici, koji mali deo puštaju i na domaće tržište.
    Uvoz je relativan, jer ima puno preprodaje iz Kine, pod imenom velikih i zvučnih firmi.
    S druge strane, možeš kupiti i nešto gde nema nikakvih garancija, ali je budzašto ili ima dobru reklamu, pa posle možeš da ga pošalješ na deponiju.
    Poslednji put ažurirao/la Alinor : 01.06.2015. u 11:00

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio Alinor Pogledaj poruku
    Zavisi šta uzimaš i od koga, u nameštaju ima svašta da se nađe, od najgoreg škarta do stvarno kvalitetnog proizvoda, a naizgled sve je isto (vizuelno).
    Kod mojih sam kupila stolice od eko kože, bež boje, lako se održavaju (s obzirom na boju), nisu popucale, nisu se odrpale, ... nalaze se u trpezariji, pa su stalno u upotrebi. Komplet od 6 stolica je bio oko 150 evra sa isporukom.
    Takođe, na terasi imam stolice od eko-kože sa metalnim kosturom, stare su preko 10 godina, kupila sam od istog proizvođača kao i ove gore navedene, ni na njima nema tragova, još plave su boje, a godinama su na terasi (sunce prži), međutim boja se nije promenila, metal nije potamnio.

Ne znam šta bih ti rekla. Davno pre sam imala neki tabure presvučen eko-kožom, sedište mi je odmah popucalo (valjda je bilo "prenategnuto"), a nisam mogla ni da uložim reklamaciju.

Najbolje ti je da uzimaš od ovih koji moraju poštovati standarde (kvalitet, izrada, poreklo materijala, ...) i koji daju garanciju na svoje proizvode, jer oni se ne zezaju sa kvalitetom, ako i bude neke greške, uložiš reklamaciju na vreme, i to je to. Takvi su najčešće izvoznici, koji mali deo puštaju i na domaće tržište.
    Uvoz je relativan, jer ima puno preprodaje iz Kine, pod imenom velikih i zvučnih firmi.
    S druge strane, možeš kupiti i nešto gde nema nikakvih garancija, ali je budzašto ili ima dobru reklamu, pa posle možeš da ga pošalješ na deponiju.
    Na nasem trzistu 70% je skart ma sta kupovali a ko jos postuje standarde kod nas.
    Misli svojom glavom nemoj da si dupljak.

Učlanjen
    14.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio radeta62 Pogledaj poruku
    Na nasem trzistu 70% je skart ma sta kupovali a ko jos postuje standarde kod nas.
    Postuju ovi sto rade primarno za izvoz. Moraju postovati, jer bez toga nema im ni prodaje

Slične teme

1. Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 10.07.2012., 01:20
  2. Opsesija ili nesto drugo...???
    Autor Gost118 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 01.03.2006., 19:14
  3. ljubav ili nesto drugo ili sta vec...?
    Autor stehpinkler u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.12.2003., 15:31
  4. Hard - sta bi drugo
    Autor Milano u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.12.2003., 00:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku