NIJE SVE TAKO CRNO Mogli su da rade bilo gde na svetu, ali oni su se VRATILI u Srbiju

Poruka
9.030
- Na Floridi sam završila psihogiju i žurnalistiku, a na državnom univerzitetu Mičigen magistrirala odnose sa javnošću. Vratila sam se posle otcepljenja Kosova, iz patriotskih razloga - priča Jovana.

Vanja Ković (36), docent psihologije poreklom iz Nikšića, mogla je da bira da li će da nastavi postdoktorske studije na Oksfordu ili će da se vrati da predaje u zemlji.

Vuk Đukić (30) završio je međunarodne odnose i diplomatiju u Atini. Kad je jednog leta, pre devet godina, bio na odmoru u Srbiji, predao je CV za posao u jednoj poznatoj multinacionalnoj kompaniji i odmah bio primljen.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/555648/NIJE-SVE-TAKO-CRNO-Mogli-su-da-rade-bilo-gde-na-svetu-ali-oni-su-se-VRATILI-u-Srbiju


Sjajne vesti, drugari, sjajne!

Ko kaze, ko laze da Srblji odlaze? Jaci smo za jednog psihologa, jednog PR-a i jednog politikologa - sve deficitarna zanimanja.

Sunce se ponovo radja.
 
- Na Floridi sam završila psihogiju i žurnalistiku, a na državnom univerzitetu Mičigen magistrirala odnose sa javnošću. Vratila sam se posle otcepljenja Kosova, iz patriotskih razloga - priča Jovana.

Vanja Ković (36), docent psihologije poreklom iz Nikšića, mogla je da bira da li će da nastavi postdoktorske studije na Oksfordu ili će da se vrati da predaje u zemlji.

Vuk Đukić (30) završio je međunarodne odnose i diplomatiju u Atini. Kad je jednog leta, pre devet godina, bio na odmoru u Srbiji, predao je CV za posao u jednoj poznatoj multinacionalnoj kompaniji i odmah bio primljen.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/555648/NIJE-SVE-TAKO-CRNO-Mogli-su-da-rade-bilo-gde-na-svetu-ali-oni-su-se-VRATILI-u-Srbiju


Sjajne vesti, drugari, sjajne!

Ko kaze, ko laze da Srblji odlaze? Jaci smo za jednog psihologa, jednog PR-a i jednog politikologa - sve deficitarna zanimanja.

Sunce se ponovo radja.


Нису могли тамо да се запосле к'о перачи судова, а?
 
Нису могли тамо да се запосле к'о перачи судова, а?

Svasta. Nece valjda PR svetskog glasa da pere sudove

- - - - - - - - - -

No, to nije ni bitno.

Bitno je da je neko povukao nogu.

Narednih meseci treba ocekivati najezdu lekara, elektroinzenjera i programera u Srbiju.

Svi zele da se vrate na vreme, pre nego sto za dve godine otpocne renesansa.
 
Чекај, још једна ствар ми није јасна.

Ова што је пореклом из Никшића, тј. рођена у Никшићу (не знам зашто су написали пореклом из Никшића), па она се није вратила. Она је још увек у дијаспори. Кад је неко из Никшића и врати се, он се врати у Црну Гору а не у Београд (или Нови Сад).

Па још, била стипендиста Карађорђеве фондације.

:dash:

- - - - - - - - - -

Извини, знам да ти је основна порука теме да ће ускоро сви стручњаци почети да се враћају, а ја стално скрећем тему на небитне споредне ствари.
 
Чекај, још једна ствар ми није јасна.

Ова што је пореклом из Никшића, тј. рођена у Никшићу (не знам зашто су написали пореклом из Никшића), па она се није вратила. Она је још увек у дијаспори. Кад је неко из Никшића и врати се, он се врати у Црну Гору а не у Београд (или Нови Сад).

Па још, била стипендиста Карађорђеве фондације.

:dash:

- - - - - - - - - -

Извини, знам да ти је основна порука теме да ће ускоро сви стручњаци почети да се враћају, а ја стално скрећем тему на небитне споредне ствари.

Vidim, vidim ... i nije ok, da ti kazem.

Sutra ce da se vrati i Skeljzen iz Gnjilana u Srbiju, a ti ces da trazis dlaku u jajetu.
 
- Na Floridi sam završila psihogiju i žurnalistiku, a na državnom univerzitetu Mičigen magistrirala odnose sa javnošću. Vratila sam se posle otcepljenja Kosova, iz patriotskih razloga - priča Jovana.

Vanja Ković (36), docent psihologije poreklom iz Nikšića, mogla je da bira da li će da nastavi postdoktorske studije na Oksfordu ili će da se vrati da predaje u zemlji.

Vuk Đukić (30) završio je međunarodne odnose i diplomatiju u Atini. Kad je jednog leta, pre devet godina, bio na odmoru u Srbiji, predao je CV za posao u jednoj poznatoj multinacionalnoj kompaniji i odmah bio primljen.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/555648/NIJE-SVE-TAKO-CRNO-Mogli-su-da-rade-bilo-gde-na-svetu-ali-oni-su-se-VRATILI-u-Srbiju


Sjajne vesti, drugari, sjajne!

Ko kaze, ko laze da Srblji odlaze? Jaci smo za jednog psihologa, jednog PR-a i jednog politikologa - sve deficitarna zanimanja.

Sunce se ponovo radja.

radja se 100 na sat. ja znam seosku barabu sto otisao u rusiju da radi. 20 kila mrsaviji u jadnom stanju je dosao kuci. kaze da su ga izradili.

kad ono tamo je fatao krivine i kraduckao a braca rusi ga sutnuli napolje..
tkd i ovi strucnjaci iz amerike koji se vracaju...jako je lako moguce da su petljali sa kristal metom pa im je sada trulo :zper:
 
Све је то заслуга господина Александра Вучића, премијера републике Србије, и његових ватрених напора да све крене на боље.

Zahvaljujuci `Nasoj Prevashodnosti, Vucic Aleksandru` je ispravna sintagma, molim te da ubuduce obratis paznju.

- - - - - - - - - -

Nesto mi sumnjivo tu, brat mi je u Americi i ne zali se

Zato sto je presao na tamnu stranu.

Umesto da se kao nasa heroina, Jovana, vrati zbog Kosova.
 
Zahvaljujuci `Nasoj Prevashodnosti, Vucic Aleksandru` je ispravna sintagma, molim te da ubuduce obratis paznju.

Извињавам се на повреди протокола.

Његова превасходност ће опростити и дозволити повратак у Србију, јер он је милосрдни отац свију нас.
 
- Na Floridi sam završila psihogiju i žurnalistiku, a na državnom univerzitetu Mičigen magistrirala odnose sa javnošću. Vratila sam se posle otcepljenja Kosova, iz patriotskih razloga - priča Jovana.

Vanja Ković (36), docent psihologije poreklom iz Nikšića, mogla je da bira da li će da nastavi postdoktorske studije na Oksfordu ili će da se vrati da predaje u zemlji.

Vuk Đukić (30) završio je međunarodne odnose i diplomatiju u Atini. Kad je jednog leta, pre devet godina, bio na odmoru u Srbiji, predao je CV za posao u jednoj poznatoj multinacionalnoj kompaniji i odmah bio primljen.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/555648/NIJE-SVE-TAKO-CRNO-Mogli-su-da-rade-bilo-gde-na-svetu-ali-oni-su-se-VRATILI-u-Srbiju


Sjajne vesti, drugari, sjajne!

Ko kaze, ko laze da Srblji odlaze? Jaci smo za jednog psihologa, jednog PR-a i jednog politikologa - sve deficitarna zanimanja.

Sunce se ponovo radja.
А шта ти чекаш, што још увек ниси запалио некуд, у бели свет?
 
Sjajne vesti, drugari, sjajne!

Ko kaze, ko laze da Srblji odlaze? Jaci smo za jednog psihologa, jednog PR-a i jednog politikologa - sve deficitarna zanimanja.

Sunce se ponovo radja.

Poznajem LIČNO bar 200-300 ljudi koji su od 1995. do danas otišli u inostranstvo. Ne poznajem ni jednog koji se vratio. Bez preterivanja.

Srbija bi mogla da bude sasvim pristojna zemlja kada bi se odrekla plemenskog mentaliteta ali za takvo nešto nema šansi u doglednoj budućnosti.
 
Mozda se i Pobedonoscev vrati sad kad u Srbiji imamo Nasu prevashodnost, a on u GB Njegovo kraljevsko visocanstvo.

Elem, nikako da proniknem u srz ovog krstaricarskog podsmevanja pojedinim zanimanjima. Ima tu neka sustina, samo ne znam koja.

Па нисам ја такав човек, да се враћам у Србију само зато што је сад све тако перфектно.

Вратићу се кад буде лоше, да помогнем.
 
Па нисам ја такав човек, да се враћам у Србију само зато што је сад све тако перфектно.

Вратићу се кад буде лоше, да помогнем.

Zar ti ne smeta taj osecaj inferiornosti koji te je napao pre par dana nakon slusanja one pesme?
 
Ово је само још једна у низу тема која перфидно, издајнички, пропагира одлазак из Србије, и шири дефетизам.

Но, хајде, идите сви ви, незадовољни, и без икаквог националног осећања и свести...

Најбоље је тако, идите, и немојте имати више било какве везе са Србијом.

Немојте више шатроносталгично куцкати по интернет форумима и фб, кукати над судбином Србије, боговати над овом или оном влашћу...

Шта вас више брига, кад се никад нећете вратити у Србију, нити ишта допринети њеном бољитку?

Ко год има прилику, да се професионално оствари, или материјално стекне значајније богатство, слободно нек иде...

Али, нек, како рекох, не кука у празно.

Само ако уистину нешто помогне Србији има право да се јавља, и овде, и било где другде...
 

Back
Top