odbijene partner i verenicke vize

muki1981

Početnik
Poruka
32
pozdrav svima eto otvorio sam novu temu o odbijenim vizama kao sto je moj slucaj aplicirao sam za partner vizu 19/02/2014 god i odbili su nas 13 decembra 2014 na odbijenicu nam pisalo ako hocemo ici dalje da viza ne propadne samo preko tribunala radi se o australiskoj partner viza i ja sam aplicirao za tribunal i plus imam agenta koji vodi celi nas slucaj aplicirao sam 15 januara eto sad vec imamo revju saslusanje za tribunal kraja jula hteo sam da bolje razvijamo nase misljenje da pomognemo jedno drugom dali je neko imao ovakav slucaj da posle odbijene vize ide preko tribunala ili je neko vec iso pa je zavrsio sa tribunal posto mi sada u julu imamo tribunal pa da pomognemo jedno drugog sa mislima sta i kako dalje hvala u napred
 
Dobar advokat obično uspe sa žalbom Tribunalu. Zbog čega su vam odbili vizu ? Da li su vam tražili neku dodatnu dokumentaciju koju niste dostavili ? Obično prvo obaveste, nor.iz dokaza koje ste priložili ne možemo videti to i to, molimo vas da u roku od 28 dana dostavite dokaze ili ćemo vas odbiti...
 
da to je tacno u roku 28 dana u potpunosti tacno zbog nedostatka dokaza ali je ipak njihova krivica zato sto uvjek kad su trazili kao prvo slike za dokaz moja supruga je odma njih zvala i pitala kakve slike trebamo slati oni su nam rekli slika da ste vi i vas partner pa smo pitali kolko slike trebaju oni su nam rekli jedna je dovoljna samo da ste zajedno i mi smo to uradili onda kao drugo kad je dala moja supruga intervju skoro 1 sat i 30 minuta preko telefona sve sta je pricala nije ni snimljeno a cak na odbijenicu nije pisalo tacno sta je moja supruga pricala sa njima za vreme intervjua sve su nesto pogresno pisali jedno stavno smo odbijeni sa njihovom krivicom ili gresko a moje misljenje je mozda su nam mesali intervju i papire

- - - - - - - - - -

a sta je sa tobom cekas vizu ili si odbijena u kakvom si slucaju ti?
 
a sta je sa tobom cekas vizu ili si odbijena u kakvom si slucaju ti?[/QUOTE]
Ja sam permanent , preko skilled vize, prevodilac sam i prevodila sam mnogima koji su aplicirali za te vize, nisam još videla da su nekog odbili, zato te i pitam. Bilo je slučajeva da su tražili dodatne papire, dokaze, ali nisu nikoga odbili, ovo je prvi slučaj za koji čujem, zato i pitam šta su naveli. U svakom slučaju, jako teško mogu da vam ne daju vizu, jer je to i patnja Aus državljanina ako je razdvojen od supruge ili supruga, tako da ne brini, Tribunal će presuditi u vašu korist.
 
NAATI ja sam ta koju su odbili od vize sad cu ti reci sta su naveli da se ja i suprug malo poznajemo i da smo se za kratko vreme vencali kad smo predali za partner vizu odma nakon 3 meseca bila sam na lekarskom to je bilo sve ok za nekih 4 posle toga sam odma imala inteviu koji je trajao vise od sat vremena i za nekih mozda 4 meseci sve sto su nam trazili ja sam im slala sto je nagore nisu bas bili korektni samnom jer kad mi nesto traze ja ih pozovem opet da utvrdim dali je to to da ne pogresim negde oni samo kazu da kad su mi trazili slike ja sam zvala da pitam kaklve slike oni kazu .... moze bilo koja samo da ste zajedno na njoj i to kaze moze samo jedna slika medjutim trebalo je mnogo vise pa su mi trazili da imamo ja i suprig zajednici razun u banci ja sam im rekla da ne mogu to da uradim bez njega ovde oni kazu ok nema problema mnogo sto sta nisu mi lepo obijasnili i kad se to sve zavrsilo navodno sa papirima ja sam cekala mislim ok 6 meseci neznam mozda i vise bez ikakvog odgovora ili da su mi bar rekli nije to dobro uradite ponovo ne nista kad god sam zvala samo su mi rekli vaza viza je u procesu i u 11 mesecu i to je bilaa sam sve rekla cak i to je pr subota kad su mi slali email na inbox ja sam bila srecna jer sam mislila da je odobreno kad sam videla sta je od te srece posle su suze razocarenja cak u tu odbijenicu i intervju su mi promenili ne pise sve sta sam ja rekla e sad nam je ostalo da vidimo sta ce biti sa tribunalom jer to nam je jos jedina nada sve smo prilozili i advokat nam kaze da je sad sve u redu samo cekamo sad da zakaze to sudjenje pa da vidimo sta ce biti ja mislim da nikoga nije briga ko pati i dali oni razmisljaju da unistavju ljudima zivot ovako ode zdravlje zivci sve ja i moj suprug smo 24 sata a kam sa kam ustajemo sa kam legnemo zajedno pijemo kafu jedemo bas smo dosta vezani mislim da je zalosno da nam i ovog puta ne pomognu ali sta je tu je
 
Nije njihovo da sude o tome da li ste odmah aplicirali ili ne i koliko se poznajete. Vi ste venčani, u kontaktu ste, imate dokaze, ne mogu vas odbiti. Trebalo je da imate zajednički račun u banci, ili da pokažete istoriju izdržavanja međusobnog, jer je to jedna od stavki, ali nije presudno. Oni vama ne mogu odbiti vizu na osnovu toga, samim tim, imate puno razloga da verujete u pozitivnu odluku tribunala. Srećno !
 
Nije njihovo da sude o tome da li ste odmah aplicirali ili ne i koliko se poznajete. Vi ste venčani, u kontaktu ste, imate dokaze, ne mogu vas odbiti. Trebalo je da imate zajednički račun u banci, ili da pokažete istoriju izdržavanja međusobnog, jer je to jedna od stavki, ali nije presudno. Oni vama ne mogu odbiti vizu na osnovu toga, samim tim, imate puno razloga da verujete u pozitivnu odluku tribunala. Srećno !

Ja se izvinjavam sto mozda upadam u Vasu pricu, ali podstaknuta ovim sto ste NAATI T&I rekli da treba da se ima zajednicki racun u banci..evo ja i moj muz smo aplicirali za Partner i naveli smo da nemamo zajednicki racun ..ja radim i nemam potrebe za tim da mi salje novac .On nema potrebe da me izdrzava tako da ne znam zasto bi to bilo obavezno?? Hvala:)
 
veccika neka si ovo pisala slusaj moj ti je savet da to uradis ja samo zelim da ti pomognem da bude kako samnom nema veze sto radite ali to je samo dokaz da imate nesto zajednicko kao vencani muz i zena to nisam ni ja imala kad sam predala u ambasadu prvi put veruj mi oni na sitnice gledaju i sad kad idem preko tribunala advokat je reko da to mora pa je cak moj muz bio ovde kod mene u srbiju da bi radili sto vise dokaza pa i to taj racun
 
Veccika,
koncept života u Srbiji i Australiji je drugačiji, i oni očekuju ono što je njima blisko, deljenje finansija, bez obzira da li ti radiš ili ne je imperativ, veruj mi. U Srbiji je nemoguće imati zajednički račun, ali može on da ima punomoć na tvom računu, u Australiji je uobičajeno da muž i žena imaju zajednički račun, svako sa svojom karticom. Moj savet ti je da, pošto je nemoguće da otvorite zajednički račun osim ako ti nisi kod njega u Australiji, počne da ti šalje $ redovno, mesečno, ili još bolje da napravi dodatnu karticu koju će ti poslati poštom, a ti podiži novac sa bankomata. Ako si pažljivo pročitala uputstvo, čak piše da se može dostaviti i dokaz o zajedničkom osiguranju, to da ste jedno drugom u testamentu...sve su to dokazi da vaša veza nije samo prolazna stvar nego nešto što traje, da ste predani jedno drugom i da imate nameru, a najbitnija je namera da ostanete zajedno.
 
NAATI posto vidim da se dosta razumete u sve ovo drago mi je sto ste poceli da date svoje savete nama moj suprug je bio ovde sad u februaru jer je advokat trazio da imamo zajednicki racun kad je doso ja sam mu dala punomoc na mom racunu gde mi salje pare ja mislim da je to ok i od pocetka naseg upoznavanja meni je suprug slao svaki 14 dana novac nadam se da im je to ipak jak dokaz
 
Evo i ja da se ubacim u razgovor muz i ja smo aplicirali u septembru za partner vizu mi nemamo zajednicki racuna,ali je on pre svog odlaska u Austrliju meni ostavio svoju karticu kako mi ne bi slao nego da mogu da uzimam koliko je potrebno. Pre par nedelja smo poslali za turisticku i odbijena je zato sto nisam zaposlena i nemam dovoljno novca na svom racunu,a on me izdrzava i uzimam kolikomi treba. kao da na to nisu ni obratili paznju
 
Bebo, da li ste naveli da ste venčani, da želiš tamo da budeš sa njim dok čekaš na rešavanje partner vize ?

Turisticke vize se gledaju nezavisno od partner viza, potrebni su jaki razlozi i za odlazak u AU (partner) i za povratak (zbog ovoga najcesce odbijaju), a u razloge za povratak spadaju posao, porodica, nekretnine, finansije, obaveze, prethodna putovanja...


NAATI,moze pitanje, ako sam dobro shvatio razlika u sol i csol listi je samo u tih pet poena koje dobijas zbog nominacije drzave, cena i uslovi su isti?
 
Vlado, teško je dobiti turističku vizu, međutim, u slučaju da vam je partner Aus permanent ili državljanin, i udati ste ili oženjeni, a čekate rešavanje partner vize, obično bez problema odobre, jer se čeka od 12-15 meseci za rešavanje partner vize.
Cena je ista, uslovi malo drugačiji, jer je potrebno da se obavežeš da ćeš 2 godine provesti u državi koja te je sponzorisala i koja ti je dala tih 5 poena. Takođe, neka zanimanja, poput moga nisu bila na listi SOL, pa sam ja, bez obzira na dovoljan broj poena morala da apliciram za neki SS.
 
Bebo, baš mi je žao, obično odobre turističku bračnim parovima, pa nisu normalni.
Želim vam da vam što pre odobre bračnu vizu. U svakom slučaju, neka počne da vam šalje novac, na vaš račun, pa aplicirajte za par meseci ponovo za turističku, i napišite da ste očajni i vi i on i da morate da provedete neko vreme sa njim tamo, jer patite i ne možete da čekate dok vam odobre bračnu vizu.
 

Back
Top