APSURDI HRISCANSTVA

mnoge stvari su apsurdne,pa ne znaci da ljudi ne treba da se jedan svoj deo licnosti posvete tome ako hoce..
i sama ljudska egzistencija je apsurd(kami&sartr) pa sta cemo sad...
a tebe ne znam,tako da nisam upoznat jos kakav si lik,ali paganstvo je jos manje ratio...:)
mada to je nick dobra fora..
 
ono za seksualnost mi se svidja, ali to nije na verskoj nego na etickoj osnovi. zamisli da se ljudi yebu na svakom tjosku...tu bi haos ispao, da ne pominjem da bi se triper rashirio gore od kuge...

procitao sam tek prvu stranu, i mogu ti reci za jabuku - jabuka je data kao alternativa. ne mozes biti slobodan ako imas samo jedan izbor, mora da postoje neka ogranicenja da bi sloboda uopste postojala. bar po ovoj filosofiji. tako da jabuk au stvari predstavlja taj imperativ postojanja slobode.

e sad za to da je bog slagao coveka i drzao u neznanju, moracu malo da prelistam postanje da se podsetim

sve je logicno i savrseno se uklapa, samo ako se razume sustina. a nazalost na sustinu vec mnooogo vremena niko ne obraca paznju, zato se mnogo toga i desava sto ne treba....


kakogod, procitacu kasnije i ostalo
 
meni se recimo ovaj deo knjige dopao...

Telo paganina – to su korice za oštricu duha.
Ja nemam učitelja,
Život je moj učitelj.
Ja nemam gospodara,
Karma je moj gospodar.
Ja nemam oružje,
Nepokolebljiva volja je – moje oružje.
Ja nemam tvrđavu,
Nepokolebljiv duh je – moja tvrđava.
I ja umirem ponovo
Da bih se rodio onakav, kakav hoću.
(Himna iz Rigvede – svete vedske knjige).


8) cenim ga da uskoro pochinje hajka i bacanje anatema na novog chlana...
 
Зашто... каква анатема... нека свако искористи сопствену СЛОБОДУ ИЗБОРА и верује у оно у шта он жели и хоће - ЈА ЋУ СЕ ПРОТИВИТИ САМО АКО НЕКО НАПАДА МЕНЕ ЗБОГ МОГ СЛОБОДНОГ ИЗБОРА ДА ВЕРУЈЕМ У ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТОСА... а то многи учесници, бар на овом подфоруму чине веома жестоко...

иначе поетски гледано... та химна Веда је заиста прелепа...
 
eremita:
Зашто... каква анатема... нека свако искористи сопствену СЛОБОДУ ИЗБОРА и верује у оно у шта он жели и хоће - ЈА ЋУ СЕ ПРОТИВИТИ САМО АКО НЕКО НАПАДА МЕНЕ ЗБОГ МОГ СЛОБОДНОГ ИЗБОРА ДА ВЕРУЈЕМ У ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТОСА... а то многи учесници, бар на овом подфоруму чине веома жестоко...

иначе поетски гледано... та химна Веда је заиста прелепа...


Апсолутно се слажем!!!
 
eremita:
Зашто... каква анатема... нека свако искористи сопствену СЛОБОДУ ИЗБОРА и верује у оно у шта он жели и хоће - ЈА ЋУ СЕ ПРОТИВИТИ САМО АКО НЕКО НАПАДА МЕНЕ ЗБОГ МОГ СЛОБОДНОГ ИЗБОРА ДА ВЕРУЈЕМ У ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТОСА... а то многи учесници, бар на овом подфоруму чине веома жестоко...

иначе поетски гледано... та химна Веда је заиста прелепа...


samo diskutujemo,intelektualno.naravno,svako ima svoje pravo izbora
 
poptpuno je objasnjivo da je svaka od religija,pa i hriscanstvo potpuno apsurdna..sve dogmatske religije su prepune iracionalnog i paradoxa..tu izuzetaka nema..
hriscanstvo je naravno potpuno u tom kalupu,nastalo kao jevrejska sekta,na uticajima judaizma(eshatoloski momenat,verovanje u mesiju npr...),sa preuzetom persijskom razlikom dobro-zlo,i jos dosta motiva vavilona,egipta,sve zajedno skupljeno u jednu celinu,koju su pritom formirali na crkvenim saborima kroz vekove prilagodjavajuci se prilikama...dakle,paradox je i to da dogmu utvrdjuju crkveni oci,dakle ljudi i to kroz borbe,isterivanja i jeresi vekovima...
ono je prosto nastalo kao izraz jedne ogromne promene,kao sto je urusavanje rimske imperije i robovlasnistva,pa je nesigurnom coveku,robu toga doba,ponudjeno spasenje na nebu..
a univerzalno je primenjivo i danas,jer i danas postoje ogromne mase "modernih robova",kao sto se ih uvek i biti,kojima je jedini izlaz iz nesrecnog,skucenog zivota,i zamena za neuspeh na ovom,realnom svetu nada na "onom svetu"..e tu je hriscanstvo pogodilo tu slabu ljudsku crtu,verovanja u nebo a ne u sebe,pa je zato i danas uspesno..
tako je i marx pogadjao istu tu crtu(npr..paralela revolucija-strasni sud,izabrani hriscani-proleteri,raj-komunizam),pa je nesrecni komunizam bio toliko rasprostranjen..
 
*еп. Атанасије (Јевтић), из предговора посланици Диогенту.*


V.
1. Јер, хришћани се од осталих људи не разликују ни земљом, ни језиком, ни
одевањем. 2. *Јер нити живе у својим (посебним) градовима, нити
употребљавају неки посебан дијалект (у говору), нити воде неки посебно
означен живот*. Њихово учење није пронађено измишљањем људи сваштара, нити
су они, као неки други, присталице људске науке.


4. *Они живе у јелинским и варварским градовима, како је свакоме пало у део
*, и у своме одевању и храни и осталом животу следују месним (= локалним)
обичајима, *али пројављују задивљујуће и заиста чудесно стање живота* (и
владања) свога.


5. * **Живе у отаџбинама својим, али као пролазници*. као грађани учествују
у свему, али све подносе као странци. Свака туђина њима је отаџбина, и свака
отаџбина туђина.


6. *У брак ступају као и сви, и децу рађају, али рођену децу не бацају*.


7. Постављају заједничку трпезу, али не и нечисту.


8. Бораве у телу, али не живе по телу.


9. *На земљи проводе дане, али им је живљење на небу.*


10. *Покоравају се постојећим законима, али својим животом превазилазе
законе.*


11. Воле све (људе), а сви их гоне.


12. Презиру их, осуђују; убијају их, а они оживљују.


13. * **Сиромашни су, а многе обогаћују*. Свега су лишени, а у свему
изобилују.


14. *Понижавају их, а они се показују праведни*.


15. *Руже их, а они благосиљају. Вређају их, а они све поштују.*


16. Када чине добро кажњавају их као злочинце, а кад их муче, радују се као
да живот поново добијају.


17. Од Јудеја нападани као туђинци, и од Јелина прогоњени, али разлог
непријатељства мрзитељи њихови не могу навести.


VI.


1. И просто речено, *што је удша у телу, то су хришћани у свету*.


2. Душа је настањена по свим удовима тела, и Хришћани су по свим градовима
света.


3. Душа обитава у телу, али није од тела; и *хришћани бораве у свету, али
нису од света.*


4. Невидљива душа чувана је у видљивом телу; *за хришћане се зна да су у
свету, али њихово богопоштовање остаје невидљиво.*


5. Тело мрзи на душу и напада је мада неправедно, јер му забрањује да се
задовољава насладама; *и свет неправедно мрзи хришћане, јер се противе
страстима.*


6. Душа тело које је мрзи воли, и његове удове;* и хришћани воле оне који их
мрзе*.


7. Душа је затворена у тело, али она држи тело. *И Хришћане држе у свету као
под стражом, али они држе свет.*


8. Бесмртна душа борави у смртном обиталишту; и *Хришћани привремено бораве
у трулежноме, очекујући на небу нетрулежност*.


9. Душа мучена глађу и жеђу постаје боља; и хришћани, мучени, постају
свакога дана све бројнији.


10. *Њих је Бог поставио на тако велико (=узвишено) место да им је
недозвољиво (=не приличи) одрећи се тога*.
 
Наведени текст ме подсећа на оне књижице које су после 2.св.рата делили комунисти да би одвојили народ од вере, па су стављали мало демагогије а ла Васа Пелагић, мало «научних доказа», мало искривљене историје.Сад када њих нема на власти и они су убачени у вај галиматијас.Писац текста прво не зна да се Прва књига Мојсијева зове у српском језику Постање, а не Битисање.Једино ако није присталица др Стјепана Цимермана који у својој Опћој ноетици тумачи појам Бога називајући Га»неувјетованим бићем које нужно бивствује.Дакле, код неувјетованог бића искључено је небивствовање».
Да не би анализирали ову гомилу лажи да видимо само неке недоследности.Првим људима је дато да се вежбају у послушности, да раде и чувају врт.Да је Бог хтео робота или биће без слободе воље створио би тако нешто.Људима је дата могућност избора и они су послушали ђавола у облику змије(не змаја!).Да не би зло остало вечно и да човек не би из греха непослушности наставио да греши у рају истеран је из њега.Адам и Ева издају Бога и верују ђаволу, скривају се од свезнајућег и свудаприсутног Бога, лажу, Адам пребацује кривицу на Еву и на Бога који ју је створио...Човек није умро телесно(иако 930 година се не могу поредити са вечношћу и са периодом који су први људи били у рају), али је умро духовно и наставио да иде из греха у грех. Наведене речи(Пост.3,22) када се меша једнина и множина су потврда Св.писма да је Бог један, али у три лица- Отац, Син и Дух Свети.Исто је и у Пост. 1, 26 И рече Бог, да начинимо .
Навођење само мушких потомака је чест случај у набрајању.Тако и почиње Јеванђеље по Матеју, овај роди онога итд. као код Црногораца :) Ко је читајући књигу Постања дошао до 3. стиха 5. главе видео би да се ту говори да је Адам имао синове и кћери.
Код Јевреја су биле забрањене разне настраности (3.Мој.18, 22-23) и казна за преступ је била каменовање.
Христос је са свим који су тражили Његову помоћ комуницирао, да су му фарисеји замерили називајући Га другом цариника и блудница. Није био никакав женомрзац.Напротив, исцелио је кћер Хананејкину, сина Наинске удовице, разговарао са Самарјанком, Мартом и Маријом.Иначе, мноштво оних који су се посветили учитељској и пророчкој служби пре Њега нпр.св.Јован Крститељ, су били неожењени.итд. итд.
Без везе је ово пљување по Христу, а одобравње будизма и карме, ма шта она значила:) Сам Буда није дао одговор шта бива са онима који иду у нирвану.Такође је нелогично да се човек поново рађа, а да није свестан претходних живота, да би могао да испуни оно што не ваља.Ако се велики грешник роди као нпр. пас, како да заслужи да се поново роди као човек?Да буде добар пас..
Све ово враћање на паганство подсећа ме на Ничеа, а преко њега на Хитлера који су одбацивали хришћанство као слабо, а тражили јаке богове, Валхалу.....
 
Cudni su putevi Gospodnji,i samo su njemu znani.
Suvise smo mi mali i glupi da bi ih shvatili.
Vidi samo dokle je svet dosao.
Zar bi ti zeleo da ovakve barabe,kakvi smo mi ljudi,imas u svojoj kuci pored sebe,da ih hranis i oblacis,a da pasce laje na tebe i kezi zube?
 
TBPTKO:
Наведени текст ме подсећа на оне књижице које су после 2.св.рата делили комунисти да би одвојили народ од вере, па су стављали мало демагогије а ла Васа Пелагић, мало «научних доказа», мало искривљене историје.Сад када њих нема на власти и они су убачени у вај галиматијас.Писац текста прво не зна да се Прва књига Мојсијева зове у српском језику Постање, а не Битисање.Једино ако није присталица др Стјепана Цимермана који у својој Опћој ноетици тумачи појам Бога називајући Га»неувјетованим бићем које нужно бивствује.Дакле, код неувјетованог бића искључено је небивствовање».
Да не би анализирали ову гомилу лажи да видимо само неке недоследности.Првим људима је дато да се вежбају у послушности, да раде и чувају врт.Да је Бог хтео робота или биће без слободе воље створио би тако нешто.Људима је дата могућност избора и они су послушали ђавола у облику змије(не змаја!).Да не би зло остало вечно и да човек не би из греха непослушности наставио да греши у рају истеран је из њега.Адам и Ева издају Бога и верују ђаволу, скривају се од свезнајућег и свудаприсутног Бога, лажу, Адам пребацује кривицу на Еву и на Бога који ју је створио...Човек није умро телесно(иако 930 година се не могу поредити са вечношћу и са периодом који су први људи били у рају), али је умро духовно и наставио да иде из греха у грех. Наведене речи(Пост.3,22) када се меша једнина и множина су потврда Св.писма да је Бог један, али у три лица- Отац, Син и Дух Свети.Исто је и у Пост. 1, 26 И рече Бог, да начинимо .
Навођење само мушких потомака је чест случај у набрајању.Тако и почиње Јеванђеље по Матеју, овај роди онога итд. као код Црногораца :) Ко је читајући књигу Постања дошао до 3. стиха 5. главе видео би да се ту говори да је Адам имао синове и кћери.
Код Јевреја су биле забрањене разне настраности (3.Мој.18, 22-23) и казна за преступ је била каменовање.
Христос је са свим који су тражили Његову помоћ комуницирао, да су му фарисеји замерили називајући Га другом цариника и блудница. Није био никакав женомрзац.Напротив, исцелио је кћер Хананејкину, сина Наинске удовице, разговарао са Самарјанком, Мартом и Маријом.Иначе, мноштво оних који су се посветили учитељској и пророчкој служби пре Њега нпр.св.Јован Крститељ, су били неожењени.итд. итд.
Без везе је ово пљување по Христу, а одобравње будизма и карме, ма шта она значила:) Сам Буда није дао одговор шта бива са онима који иду у нирвану.Такође је нелогично да се човек поново рађа, а да није свестан претходних живота, да би могао да испуни оно што не ваља.Ако се велики грешник роди као нпр. пас, како да заслужи да се поново роди као човек?Да буде добар пас..
Све ово враћање на паганство подсећа ме на Ничеа, а преко њега на Хитлера који су одбацивали хришћанство као слабо, а тражили јаке богове, Валхалу.....


da da... komunisti su chudo 8)
sad se maskiraju u pagane i budiste samo da bi vama napakostili ;)
blago vama...

umro duhovno... zanimljiva interpretacija... svaka chast, prvi koji se setio

a ova mnozina, objasni od kad pravoslavci veruju u vishe bogova!!!

i da te pitam neshto, vidim da ti je nick Tvrtko, jel mozesh za Tvrtka prvog da upotrebish mnozinu u kad kazish Oni su Tvrtko prvi kotromanic, Kralj srba i bosne, suprug te i te ... otac stefana ostoje i tvrtka drugog, strastven lovac i prijatelj dubrovnika?

koliko tvrtka I kotromanica tu imamo?
1 ili 5?
ako su 5 onda su ortodoxi mnogoboshci.

al mi se ne svidja josh jedna blagopropovednichka tema na forumu :(
nek veruje svako u shta oce...

a kad bi pocheo da uporedjujem sve nelogichnosti karme i odluke svetog petra... opasno bi se iznerviro, pa cu ovu temu da zaobilazim
 
Veoma interesantno.....Mozes li mi reci molim te, posto izgleda da se radi o odlomku iz neke knjige, koja je to knjiga u pitanju? Dali je objavljena u Srbiji, odnosno , dali moze u potpunosti da se preuzme preko interneta? Hvala!

P.S. Napokon nesto interesantno posle svih ovih seratora.....
 
serb_pagan:
samo diskutujemo,intelektualno.naravno,svako ima svoje pravo izbora

Мистер серб паган морам да ставим примедбе на Твоје "активности"... видиш Ти се представљаш као човек паганин - што ја веома уважавам... Твој проблем... Твоја приватна ствар... е, сада оно што није у реду ЗАШТО ЋЕ ТИ НАСЛОВ ЗА ОВУ ТЕМУ "АПСУРДИ ХРИШЋАНСТВА"... зашто???????? Зашто
ниси ставио наслов теме "ПАГАНСТВО - ИДЕАЛ БУДУЋНОСТИ ЧОВЕЧАНСТВА"... или нешто слично... тј. како Ти мислиш да код било кога ко има два грама мозга
прођеш ако Твоје идеје промовишеш доказујући ДА ЈЕ ХРИШЋАНСТВО АПСУРД...
ако ниси Хришћанин и ако си некрст шта се качиш на Хришћанство... зар Твој поступак није смешан и бесмислен... али он уједно доказује и нешто што
се мени уопште не допада а то је: да је у питању само још једна у низу акција у борби против Хришћанства :evil:

Дакле, дај да видимо неки Твој манифест, неку Твоју "свету књигу паганства" па да о томе дискутујемо" - можда се и учланимо и приђемо вашем друштву ;-)

И још нешто, ако Ти није тешко... ја се мало бавим хералдиком... па ме интересује овај Твој аватар - мислим примећујем да је у питању ОСМОКРАКА "СВАСТИКА" КОЈА СЕ ОКРЕЋЕ У СМЕРУ ОБРНУТОМ ОД СМЕРА КАЗАЉКЕ НА САТУ... то ми је мало чудно... као и краци свастике који су облику косе која је симбол смрти.???
 
palaversa:
Veoma interesantno.....Mozes li mi reci molim te, posto izgleda da se radi o odlomku iz neke knjige, koja je to knjiga u pitanju? Dali je objavljena u Srbiji, odnosno , dali moze u potpunosti da se preuzme preko interneta? Hvala!

P.S. Napokon nesto interesantno posle svih ovih seratora.....


pozdrav tebi brate.odlomak je uzet iz knjige "udar ruskih bogova" vladimira aleksejevica istharova,mozes je naci na netu,samo preko googla otkucaj ime knjige i izacice ti adresa.
 
to TVRTKO:

Prvo,pisac ovog teksta je rus,te zbog toga postoji razlika u prevodu reci postanje I zmija.
Jedino se robovi (I to nepokorni) vezbaju poslusnosti,bica sa slobodom volje deluju jedino kad to odgovara njihovim interesima. Kazes da je ljudima data mogucnost izbora,a ovde potires sam sebe I govoris kako ih bog vezba poslusnosti,sto nikako ne bi smeo da cini ako im je vec dao slobodu volje,potpuno je nelogicno da bog da ljudima slobodu volje,a zatim ih provocira tako sto im nesto brani. Koji je uopste smisao toga? I gde to u bibliji pise da je covek umro duhovno?ja to nisam nigde video,to su obicne proizvoljnosti,pokusavas da odbranis neodbranjivo I tumacis kako to odgovara tvom nacinu misljenja.
Pitanje koje se ovde postavlja je:zasto bi smo mi koji smo poreklom sloveni verovali u jevrejskog boga,koji je stvorio pleme adamovo? Zasto se u bibliji nigde ne govori o slovenima,germanima,romanima I ostalim narodima? Zasto se bog opredelio bas za jevreje? Ne bih zeleo da zvucim kao neonacista,ali zar sve to ne izgleda kao neka jevrejska smicalica I podvala,ukinuti narodima vezu sa njihovim izvornim bogovima Indoktrinirati ih I nauciti ih da veruju u SINA DAVIDOVOG (ne u sina bozjeg,vec u sina davidovog,tako pise na pocetku jevandjelja)?
I zasto je na krstu iznad hristove glave pisalo:car judeje?
Sve ovo sto si ovde napisao,samo je potvrda mojih reci, da je hriscanstvo jedna apsurdna religija,stvorena da bi se robovima olaksao njihov robovski polozaj,da bi se oslabio otpor nepokornih I istrebila bilo kakva kritika vladajucih slojeva(npr.”caru carevo,bogu bozije” I “svaka vlast je od boga”).
Poznato je takodje da su hriscani bili mnogo veci varvari od bilo kojih poznatih varvara u to doba.prvo sto su uradili kad su dosli na vlast je bilo da zapale veliku aleksandrijsku biblioteku,uniste sve preostale grcke akademije I ucilista I zaustave razvoj nauke za ko zna koliko stotina godina.a onda je dosao mracni srednji vek, sa potpunom obustavom naucnog razvoja,spaljivanjima na lomaci,ratovima za oslobadjanje HRISTOVOG GROBA (jos jedna nelogicnost)

Za paganizam si potpuno u pravu.i ne vidim sta tu ima lose.(osim ovog sa hitlerom).Nasa drevna religija je lepa,razlozna I pravedna. po njoj covek nije proizvod nekog izmisljenog greha,vec ljubavi I spoja muskog I zenskog principa.ona je stvarala hrabre I jake pojedince a ne zaplasene robove.
 
Насртала је на Православље и ала и врана, али се поражена враћала:)Непријатељи свих боја покушавали су да угасе светлост вере на овом простору, али безуспешно.Тако и сада имамо ситуацију да неки који су до јуче иступали са позиција секретара комитета СКЈ(или њихова деца одрасла у благодетима комунизма), сада иступају као челници разних НВО и настављају добро познат посао уништавања свега српског и православног..Песма је иста, само мелодија друга, јер се газда који наручује променио.Тако је у Београду, слично и у Подгорици, Скопљу, коцкасти и зелени настављају посао својих очева и дедова...
Тумачити некоме православно учење о Светој Тројици, а да тај нема елементарна знања, или да није верник, да не признаје Цркву, је исто као некоме ко не зна основне рачунске радње говорити о разломцима.Св.браћа Ћирило и Методије су пре рада у Моравској мисионарили међу Хазарима и објашњавали им тајну један Бог у три лица са разним поређењима: једно дрво има корен ,стабло и гране, једна река има извор, ток и ушће,...математички 1+1+1=3, али то важи за материјалне, ограничене ствари и не може важити за неограниченог Бога.
Quod licet Iovi, non licet bovi – Што приличи Јупитеру, не приличи волу.
Истина о Св.Тројици је пројављена у Св.писму Старог и Новог завета и доступна сваком писменом човеку.Ко је хоће примити са вером, а ко неће његова слободна од Бога дата воља.Ako човек има само један избор, ако нема алетернативу, где је ту слобода?Месија се јавио у јеврејском роду јер су они задржали монотеизам и месијанску идеју дату у Постању да ће семе човеково сатрти главу змије.Цару царево је одговор фарисејима који су кушали Христа.Да је рекао да не дају порез, оптужили би Га Римљанима да буни народ, а да је рекао да дају приказали би Га у народу као сарадника окупационе власти.Натпис се ставио Пилат да би се наругао Јеврејима и види се у Св.писму како се старешине буне због тога.
Сам појам о Богу искључује множину, јер ако је Бог највећи, најмоћнији..не може имати конкуренцију или дупликат.
Credo, quid absurdum est.
 
Мистер серб паган морам да ставим примедбе на Твоје "активности"... видиш Ти се представљаш као човек паганин - што ја веома уважавам... Твој проблем... Твоја приватна ствар... е, сада оно што није у реду ЗАШТО ЋЕ ТИ НАСЛОВ ЗА ОВУ ТЕМУ "АПСУРДИ ХРИШЋАНСТВА"... зашто???????? Зашто
ниси ставио наслов теме "ПАГАНСТВО - ИДЕАЛ БУДУЋНОСТИ ЧОВЕЧАНСТВА"... или нешто слично... тј. како Ти мислиш да код било кога ко има два грама мозга
прођеш ако Твоје идеје промовишеш доказујући ДА ЈЕ ХРИШЋАНСТВО АПСУРД...
ако ниси Хришћанин и ако си некрст шта се качиш на Хришћанство... зар Твој поступак није смешан и бесмислен... али он уједно доказује и нешто што
се мени уопште не допада а то је: да је у питању само још једна у низу акција у борби против Хришћанства

Дакле, дај да видимо неки Твој манифест, неку Твоју "свету књигу паганства" па да о томе дискутујемо" - можда се и учланимо и приђемо вашем друштву

И још нешто, ако Ти није тешко... ја се мало бавим хералдиком... па ме интересује овај Твој аватар - мислим примећујем да је у питању ОСМОКРАКА "СВАСТИКА" КОЈА СЕ ОКРЕЋЕ У СМЕРУ ОБРНУТОМ ОД СМЕРА КАЗАЉКЕ НА САТУ... то ми је мало чудно... као и краци свастике који су облику косе која је симбол смрти.???
__________________
...
 
eremita:
Мистер серб паган морам да ставим примедбе на Твоје "активности"... видиш Ти се представљаш као човек паганин - што ја веома уважавам... Твој проблем... Твоја приватна ствар... е, сада оно што није у реду ЗАШТО ЋЕ ТИ НАСЛОВ ЗА ОВУ ТЕМУ "АПСУРДИ ХРИШЋАНСТВА"... зашто???????? Зашто
ниси ставио наслов теме "ПАГАНСТВО - ИДЕАЛ БУДУЋНОСТИ ЧОВЕЧАНСТВА"... или нешто слично... тј. како Ти мислиш да код било кога ко има два грама мозга
прођеш ако Твоје идеје промовишеш доказујући ДА ЈЕ ХРИШЋАНСТВО АПСУРД...
ако ниси Хришћанин и ако си некрст шта се качиш на Хришћанство... зар Твој поступак није смешан и бесмислен... али он уједно доказује и нешто што
се мени уопште не допада а то је: да је у питању само још једна у низу акција у борби против Хришћанства

Дакле, дај да видимо неки Твој манифест, неку Твоју "свету књигу паганства" па да о томе дискутујемо" - можда се и учланимо и приђемо вашем друштву

И још нешто, ако Ти није тешко... ја се мало бавим хералдиком... па ме интересује овај Твој аватар - мислим примећујем да је у питању ОСМОКРАКА "СВАСТИКА" КОЈА СЕ ОКРЕЋЕ У СМЕРУ ОБРНУТОМ ОД СМЕРА КАЗАЉКЕ НА САТУ... то ми је мало чудно... као и краци свастике који су облику косе која је симбол смрти.???
__________________
...
sta odma napadas coveka..ti mislish ako se on deklarise kao srbin..da je odmah i hrishcanin..to je ono so vi ne mozete nikako da svarite...mozda je on neke druge religije ali je se oseca srbinom i ima covek pravo da kritikuje hrishcanstvo..ako je zapazio neke kontraverze u istom..
 
kakve ja imam veze sa nekim tamo sekretarima SKOJ-a?pa komunizam i hriscanstvo su proizvodi iste judejske kuhinje,tu za mene nema dileme. a kada pricas o svadjama SPC ,"CPC"i "MPC",pa to su svadje tri popovske frakcije oko pastve i para.i za mene tu nista nije nejasno.pitanje je samo koji ce pop ili vladika uzeti kintu iz koje oblasti od naivnog naroda i zbog toga ove svadje.

i za tebe jedno pitanje:zasto je bog (odn.jehova,kako ga jevreji zovu)stvorio kao prvog coveka adama,jevrejina,a ne nekog recimo slovena ili germana?
 

Back
Top