ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде

Domaćin Гамбино (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде

ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде

Ранко Пивљанин | 02. 05. 2015. - 21:56х | Фото: Д. Миленковић | Коментара: 4
    Напустио је кућу у околини Тузле и са малолетним сином и језивом причом дошао у Београд. Побегао је од вехабија које су дошле по њега да га воде у рат, вероватно у Сирију.

А онда је стигла и потврда његовог сведочења потписана мецима младог вехабије који је у Зворнику убио српског полицајца:

„Ево, ово у Зворнику је оно о чему вам причам“, каже за „Блиц” Бошњак Ф. Б., чије пуно име знамо, али га нећемо објавити из страха за безбедност њега и његове деце.

Полицајци нису хтели да га заштите, плаше се и они
    Разговарамо у соби једног београдског хотела док кршећи прсте и ломећи се у себи одсутно гледа кроз прозор. Јуче је и званично од Србије затражио азил, јер не жели никад више да се врати у родну кућу у селу поред Тузле. Разлог за овако тешку одлуку стигао му је пре десетак дана, у ситне поноћне сате.

Из сна су га пробудила деца: „Тата, неко куца на врата!” Устао је и бунован упитао ко је!?

- Отвори!

- Коме да отварам?

- Отварај или ћемо развалити!

- Немојте људи, немам ја чиме врата поправљати!

Отворио је.

- Испред мене су стајала двојица, један од њих наоружан аутоматском пушком. Имали су фантомке испод којих су вириле дугачке браде. Били су у кратким панталонама. Одмах ми је било јасно да су у питању вехабије. Један је узвикнуо нешто као „екседу ла илах хилала“. Муслиман сам, али појма немам шта им то значи”. Онај ненаоружани ме је ударио песницом у лице! Терали су ме да пође с њима - прича наш саговорник.

Упитао је:

- Где да идем?

- Знаћеш где - рекле су му вехабије.

- Немојте, шта ће ми деца без мене!?

- Не секирај се, ми ћемо бринути о њима!

Дечак: Бојим се!

Причамо и с малолетним дечаком, жели да утеши оца, али не зна како. Мука и страх се јасно виде у очима овог дечака.
    - Јеси ли се уплашио?
    - Јесам, и бојим се!
    - Недостају ли ти брат и сестре?
    - Недостају!
    - А кућа?
    - ‘Нако. Мало!
    „Почео сам да плачем и преклињао их да нас не дирају. Рекао сам да сам самохрани отац. Деца су плакала и вриштала од страха држећи ми се за скуте. Некако су ме пустили уз претеће речи: ‘Вратићемо се‘.“

Ф. Б. је одлучио да их не чека. Чим је свануло отишао је у надлежну полицијску станицу и пријавио шта се догодило. Оно што ће тамо чути од полицајца само га је додатно уверило да му ту више нема мирног сна ни опстанка.

- Знаш, не можемо ми чувати твоју кућу! Већ је пријављен нестанак четири човека. Ми им ништа не можемо, а и зашто бих ја ишао да ризикујем живот за ових петсто марака (250 евра, прим. аут.) плате - рекао му је полицајац.

После разговора с полицајцем спремио је сина, склонио осталу децу на сигурно и кренуо ка Србији. У собици хотела привија уз себе уплашеног сина.

- Ако немам куд, преселићу се у парк с оним Сиријцима и Пакистанцима. Али, у Босну се не враћам. Тамо више немам куд - каже Ф. Б., ставља главу међу шаке и почиње да рида.

Новца нема и неће моћи још дуго да борави у смештају који кошта 2.000 динара по дану. Власник му је, за прво време, дозволио да борави без новца, али и томе ће доћи крај. Ф. Б. чека одговор Србије!

Једном ратовао, више не

- Мени су деведесетих ставили пушку у руке и натерали ме да се бијем са комшијама. Е, више неће! Сећам се, дотерали су у село однекуд камион пун пушака, сваку продали по 1.500 марака, а нама оставише две ловаре да њима бранимо село. Кад су почеле борбе, ја сам се са комшијом Србином који је био с друге стране налазио на пола пута да се питамо шта нам све ово треба! Е, онда су нас побацали у друга села, а на наше положаје довели неке друге. Јер, какав је то рат, да ми и „непријатељи“ седимо заједно и егленишемо. Треба да се кољемо - прича Ф. Б.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/555014/ISPOVEST-BOSNJAKA-Vehabije-usred-noci-dosle-da-me-vode

- - - - - - - - - -

Вехабије дошле да га воде у земљу пророка, а он побегао у геноцидну Србију. ццццццццццц
    ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

Podrazumevano Re: ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде

Smrdi mi ta prica, treba ga deportovati.

Moderator Ројалиста (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    470

Блиц никада није био релевантан извор, а и сама прича некако не улева поверење. Али не кажем да није могуће, бежали су муслимани у Србију и деведесетих, као што је у Србију бежао и свако други ко је хтео да сачува живу главу.
    Све старинске землѣ србске,
    Сво србинство станакь мой.

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

И Муслимани знају да је Србија земља слободе.

Ističe se DarkSoul (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    293

Ne mislim da je lazna prica... Nije situacija u BiH uopste naivna... Godinama i godinama se spominju raznorazni kampovi za obuku po planinama koje niko ne eliminise.
    20 godina posle rata u Ukrajini sreću se dva ratna veterana i počinju razgovor pitanjem:
    - U kom si kotlu služio?

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.08.2013., 16:24
  2. вехабије=исламски терористи
    Autor Marty Misterija u forumu Politika
    Odgovora: 177
    Poslednja poruka: 22.06.2006., 11:08
  3. Вехабије у Новом Пазару !
    Autor eremita u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 25.02.2006., 20:39