Molim vas za makar mali savet

posmatrac002

Obećava
Banovan
Poruka
63
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pokusaj ponovo da razgovaras sa sestrom, da probas da razumes zasto je stala na zeninu stranu.

Ako ne mozes da razgovaras normalno sa zenom probaj preko posrednika.

Deca ne bi trebalo da ispastaju zbog vas, ako uspete da se dogovorite oko buduceg zivota gledajte da to bude sto bolje za njih, bez obzira da li cete ziveti zajedno ili se razvedete.
 
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

-trebalo bi da si srecan sto se razvodis od takve zene
-da budes sto bolji tata svojoj djeci gdje god bili

nista vise od toga
ostalo nista nije vazno :)
 
Sa zenom svesti komunikaciju samo na neophodnu - koja se tice dece. Ona ocigledno nije osoba oko koje se dalje vredi truditi i ne vidim da tu postoji mogucnost (niti potreba) za pomirenjem.
Sa sestrom - proveriti o cemu se radi i zasto se tako postavila, pa se ponasati shodno tome (mozda ej imala dobar razlog, a koji je tebi nepoznat).
Sa decom - ukoliko postoji takva namera kod tebe, a mislis da deca nemaju sve sto im je potrebno kod ujaka, pokrenuti zahtev za starateljstvo (ne mislim ni da majka u ovoj situaciji postupa kako bi trebalo odn. mislim i da je kao majka puno gresila, jer da nije, imala bi prvenstveno njihovu dobrobit kao prioritet .

Zelim ti puno srece. Resenje uvek postoji, samo bez ocajanja i glavu gore.
 
zena te 'prerasla'. doveo si prilicno mladju i nezrelu osobu, koju sam kvalifikujes kao' smotanu i nesposobnu' (upitaj se zasto ti je takva trebala)
e zahebao si se. ona je u medjuvremenu sazrela, sagledala tebe takvog kakav jesi i shvatila da je 'bolja' od tebe.
to sto je i tvoja sestra na njenoj strani govori da ima mnogo toga loseg o tebi, sto ovde nisi napisao.
 
Tema@
distanciranje od žene- najbukvalnije.
distanciranje od sestre (ako smatraš da ti nije oslonac, ona ima svoj razlog, ti svoj, tako da...)
deca ne bi trebala biti problem, sa njima biti koliko je god moguće, ostati otac sopstvenoj deci.
..........
Generalno, smatram da ne treba moliti ljude za razumevanje.
 
Eto ti! PA SE TI ZENI Bajo moj!

To sa sestrom je klasicna zenska solidarnost.C,c,c...Sve li su iste!Sve samo za cilj imaju da uzdignu sebe i svoje a da omalovaze tebe i tvoje.Njena rodbina je najbolja,tvoja je najgora,ti si glup i nesposoban,ona je vredna i pametna,kako ti nemozes a muz njene drugarice moze,sve vrline vase dece su na nju a sve mane na tebe i samo zvocanje,zvocanje,zvocanje...Jos jednom - Sve li su iste!

Nista,brate,mani se budale.Sestru bih,ja da sam na tvom mestu otpisao za sva vremena.Ja moju sestru volim najvise na svetu ali da mi tako nesto uradi i da svesno ide na to da mi unisti zivot,porodicu i da me rastavi od dece,kao sto rekoh,otpisao bih je za sva vremena.
 
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

auuuu sine..po meni ti bi trebao da dobijes decu i da zivite u toj kuci dok bi ona trebalo da se iseli...
inace ne znam kako je uopste doslo do toga da ona ode u svajcarsku?
da li si ti to pokusao pravnim putem da sprecis,konsultovao se sa advokatom itd itd?


ja bi nasla dobrog advokata,i povukla veze ako imam u pravosudju,socijalnom,videla sa komsijama da mi budu svedoci,po mogucstvu i snimila neki razgovor sa zenom koji steti njenom cilju itd itd..
i videla koje su mi sve opcije da mi se vrate deca...
msm tvoja kuca bez podstanara je deset puta bolja opcija,plus sto bi dobijali i pare za zivot i bili bi sa majkom...znaci bili bi materijalno obezbedjeni...znaci sto vise dokaza i sto vise veza i podmazuj koga mozes...
isto bi se raspitala u za prava u socijalnom u svici,nisu ni oni glupi ni naivni,a ni lako podmitljivi ko ovi nasi...ne znam da li bi mogao i da se tamo privremeno preseli pa da ti kao boljem staraocu dodele decu(ovo sve lupam ko sto rekoh treba ti exxxtra advokat)posebno ako deca izraze zelju da zive sa tobom...

prema sestri..pa ko zna ko je od njih 2 muvao,mozda su obe a mozda samo jedna sirila lazi drugoj..u svakom slucaju na finjaka da probas neku spiku a posle prekidaj odnose,ljudi koji te ne postuju ne zasluzuju tvoju ljubav,posebno ako te tako izdaju..mislim ne znam dal si joj se ikad za nesto zamerio pa ti se sveti...
(a i nju bi snimila ako joj se nesto izlane,tipa kaze ti da je sve dogovorila bla bla,ili da ce ti namerno iz pakosti napakovati socijalnom..)

sto se tice dece uvek budi dobar sa njima i ponavljaj im da ih tata voli,i gledaj ako mozes sudskim putem da ih vratis nazad,i pripremi se na to da ce ova tvoja da ih truje protiv tebe....

zato smatram da bi po brzom postupku trebalo ako vec nisi da se cujes sa advokatom...
a sto se tice sestre: probaj da se razjasnis jos 2,3 puta ili teraj to sto dalje od sebe...

- - - - - - - - - -

Tema@
distanciranje od žene- najbukvalnije.
distanciranje od sestre (ako smatraš da ti nije oslonac, ona ima svoj razlog, ti svoj, tako da...)
deca ne bi trebala biti problem, sa njima biti koliko je god moguće, ostati otac sopstvenoj deci.
..........
Generalno, smatram da ne treba moliti ljude za razumevanje.
ja sam mislila da on zivi u srbiji ada mu je zena otisla u svicu...koliko tu moze da se odrzi kvalitetan odnos sa decom...
Eto ti! PA SE TI ZENI Bajo moj!

To sa sestrom je klasicna zenska solidarnost.C,c,c...Sve li su iste!Sve samo za cilj imaju da uzdignu sebe i svoje a da omalovaze tebe i tvoje.Njena rodbina je najbolja,tvoja je najgora,ti si glup i nesposoban,ona je vredna i pametna,kako ti nemozes a muz njene drugarice moze,sve vrline vase dece su na nju a sve mane na tebe i samo zvocanje,zvocanje,zvocanje...Jos jednom - Sve li su iste!

Nista,brate,mani se budale.Sestru bih,ja da sam na tvom mestu otpisao za sva vremena.Ja moju sestru volim najvise na svetu ali da mi tako nesto uradi i da svesno ide na to da mi unisti zivot,porodicu i da me rastavi od dece,kao sto rekoh,otpisao bih je za sva vremena.

ti to ozbiljno za ovo sve su iste:roll:
 
Nije otisla u Svajcarsku nego zivi kod ujaka koji zivi u Svajcarskoj.Ako sam ja dobro shvatio
@weeeeeGIRL

i cek sto onda ona ne bi zivela u velikoj kuci sa decom dok on stanuje negde drugde...mislim ovde fali dosta informacija,npr. da li je taj stan u novom gradu ili istom,da li su se razveli ili ne,da li je u slucaju razvoda vec uredjen odnos u socijalnom vezan za posete dece,i da li nas komsija pita za pravni ili emotivni savet?
ja sam se mozda zeznula i na prvu loptu krenula ssa savetimavezanim za prava,a ne emocije..ipak je vo ljis forum...jbg...
 
Pazite ljudi.....
Ja sam otvorio temu, i nisam u njoj mnoge stvari rekao, cisto da ne davim ljude dugom pricom.
Ali evo jos malo oko svega.

Ja sam sa svojih 26 godina sebi napravio kucu, u kojoj i danas zivim.
Sa 35 i nebrojeno ludosti iza mene, sam shvatio da mi to vise ne treba i resio da se ozenim.
Upoznao doticnu gospodju i ozenio se.
Ono sto me je opredelilo da se ozenim njom je jedna njena izjava, data sasvim slucajno u stilu: ja zelim sa njim, pa makar pod drvetom.
Elem dobili smo dvoje predivne dece, ziveli normlanim zivotm u kojoj je moja firma donosila dve, cak tri dobre plate za nase uslove.
Dobijala je platu veuc od moje u mojoj firmi, a kada joj je moj matori(koji uzgred vodi knjige u mojoj firmi) predlozio da nauci nesto oko knjigovodstva pa da mu pomogneladno rekal kako to nju apsolutno ne zanima),
E, onda je krenulo..
Moja sestra?
Moja sestra je zavrsila fakultet ,udala se za privatnika kojem je islo dobro, pa je onda skroz propao(bori s ejos uvek nadam se da ce uspeti da opstane).
Dugo godina sa zavrsenim fakultetom nije mogla da nadje posao.
Gledala je mene koji imam posao oko koga se cimam kad ja hocu, koji zaradjuje dovoljno za zivot.
I pored toga sto sam pomagao kad god sam mogao(uzeo kredit i dao joj za neki njihov dug, kredit jos otplacujem), iako sam napraivo svoju kucu u kojoj zivim, a renovirao matorih kucu u cijem sam dvoristu napravio lokal koji se izdaje, sto ona zeli da ostane njoj posle matorih(i to sam cak precutno priznao), opet sam ja taj koji ne valja..
Mozda zato sto sam ono sto postizem postigao lagano gledajuci iz njihovog ugla?
Kao da iz nje izviru kompleksi koji dobijaju zamah u svemu ovom.
Zadnjih desetak godina, kada god bi doslo od neke rasprave, ona(sestra) je uvek bila na njenoj strani, cesto sarkasticno i ironicno vredjajuci sve ono sto kazem..Naravno, nije ona kriva za propast mog braka, ali cesto pomislim da sam to presekao u korenu, da do ovoga ne bi mozda doslo.
 
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.


Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

"Tvoja" gospođa više nije dete (sa sela :roll:) bez ikakvog životnog iskustva, "tvoja" žena je vremenom naučila neke stvari izgleda, "tvojoj" ženi je verovatno dosadilo da sluša sve ovo boldovano što si ovde ispisao, zbog toga i neće da živi u "TVOJOJ kući koju si napravio PRE braka" :roll: "Tvoja" žena je odluku o razvodu donela sama. Tvoja sestra nema veze sa tom odlukom. Tvoja sestra ima pravo na svoje mišljenje i ne treba tebi držati stranu i kada si u krivu i kada si u pravu. To za porodično nasilje ne bi komentarisala nešto široko, ne bi da se nastavljam i svađam, al malo mi je verovatno da te prijavljuje bez razloga. To što je navodno nisi nikada udario ne znači da se ona ne plaši da bi to mogao uraditi. A sudeći po ovoj temi i pitanjima šta bi vi uradili sa njom i sestrom i decom (ej! kakva su to glupa pitanja) verujem da ima razloga za strah.

Ostavi ženu na miru, razvedi se kao čovek, ne svađaj se sa sestrom, ne pravi gluposti, čuvaj tu decu i ne lupaj da normalan razgovor nije opcija, msm ako si normalan jeste. Nadam se da jesi.
 
Poslednja izmena:
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

pod pretpostavkom da si sve objektivno sročio...
e čovječe šta si sebi dozvolio...jedino da si bio zaljubljen čitavih 12 godina,pa da ti čovjek i oprosti što si bio slijep i naivan.....ali biti zaljubljen više od par mjeseci nije moguće,osim u holivudskim filmićima..
prava oko djece slabo poznajem,ali da sam na tvom mjestu nikakvo pravo ovog svijeta mi ne bi oduzelo djecu,riješio bih to na svoj način,što i tebi savjetujem!:kpozdrav:
 
Ona je otrisla , nije podnela zahtev za razvod, to jos uvek nisam uradio ni ja.
Cekam da vidim rezultat poziva iz socijalnog zbog nasilja u proodici, i kako ce se to zavrsiti.
Ona realno.zivi u tudjoj kuci u kojoj postoji jos jedan stanar.
Mislim da je sasvim neprimereno da moja cerka od 10 godina zivi sa stanarom koji je stranac, a ne zivi u svojoj kuci.

Ono sto je generalno glavno i sto je dovelo do naseg razlaza je mozda i ovo:
Njen otac je poginuo pre izvesnog vremena i njena majka inace tezak hronicni bolesnik je dobila njegovu penziju iz Svajcarske, kojom moja zena slobodno raspolaze(brat joj je lice sa posenbim potrebama, majka je tkaodje veoma slicna tome mentalno).
Od kada se to dogodilo, i pored toga sto u moju kucu nikada nije usao nijedan dinar iz tazbine(izuzev onoga sto baba i pok. deda daju svojim unucima), ona je pocela da se ponasa sasivm drugacije, nadmeno, bezobrazno.
Za registraciju porodicnog automobila,koji je svakodnevno vozio i nju i decu u njenu majku ja sam od nje POZAJMIO pare, koje sam joj morao vratiti do poslednjeg dinara(eto, pozitivno je sto mi nije naplatila kamatu).
iskreno postoji jos stvari koje bih mogao reci, ali me verujte sramota da napisem , iako je ovde anonimnost sigurna.
Sramota me je njihovih sramota.
 
Bezveze sa njene strane, ali opet ne bi trebao da gledas ucinio sam to i to za nju a ona mi tako vraca. Steta je sto je neko iskoristio tvoju dobrotu na takav grozan nacin, ali desava se.
Ne znam, jeste li tokom braka imali sukobe, svadjali se, mislim na nesto ozbiljnije, neke vece sukobe, podeljena misljenja, nesto sto je nervira kod tebe? Da li se neko drugi mesao u brak? Mozda je jednostavno shvatila da nije za tebe, jer desi se to ljudima posle nekoliko godina, shvate da nisu jedno za drugo.

Mene sto buni je ponasanje tvoje sestre. Razumeo bih da si ti neki nasilnik, pijanica, kockar, zenskaros i da joj kaze "jeste mi on brat, ali nije on za tebe". Ovako zaista ne razumem. Mozda bi sa sestrom trebao da porazgovaras iskreno bez upiranja pristiju, zasto je stala na stranu tvoje supruge.
A tvoja supruga se mozda udala mlada, nije bila spremna a u medjuvremenu je sazrela i videla neke stvari, tj. shvatila sta zeli od zivota. Ne znam zasto ima tako los odnos prema tvojoj porodici, ako ste svi bili dobri prema njoj, i nije bilo problema sa te strane.

Jedino sto mi pada na pamet da je eto, razmislila sta zeli od zivota, braka i koliko je srecna u braku. Ne znaci to da si ti kriv, nego eto, mozda samo razlicita ocekivanja. Mada i ovako, njeno ponasanje mi ne deluje bas dobro, fino i naivno.
 
Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

Zena - ko je hebe neka ide.
Sestra - ako je istina ono sto si rekao, i nju ko hebe
Deca - bori se da dobijes starateljstvo.

Odigraj pametno, nemoj da padas u vatru pogotovo pred socijalnim radnicima, sudijama... neka te vide kao normalnu, izbalansiranu, odgovornu, vrednu... osobu. Ali nemoj ni puno da hvalis svoje uspehe u zivotu. Pusti druge da te hvale. Nermoj pokusavati da ocrnis ni zenu ni sestru pred drugima. Osim ako te neko ne pita direktno a i onda budi uzdrzan.
 
"Tvoja gospođa" više nije dete sa sela bez ikakvog životnog iskustva, "tvoja" žena je vremenom naučila neka stvari izgleda, "tvojoj" ženi je verovatno dosadilo da sluša sve ovo boldovano što si ovde ispisao, zbog toga i neće da živi u "TVOJOJ kući koju si napravio PRE braka" :roll: "Tvoja" žena je odluku o razvodu donela sama. Tvoja sestra nema veze sa tom odlukom. Tvoja sestra ima pravo na svoje mišljenje i ne treba tebi držati stranu i kada si u krivu i kada si u pravu. To za porodično nasilje ne bi komentarisala nešto široko, ne bi da se nastavljam i svađam, al malo mi je verovatno da te prijavljuje bez razloga. To što je navodno nisi nikada udario ne znači da se ona ne plaši da bi to mogao uraditi. A sudeći po ovoj temi i pitanjima šta bi vi uradili sa njom i sestrom i decom (ej! kakva su to glupa pitanja) verujem da ima razloga za strah.

Ostavi ženu na miru, razvedi se kao čovek, ne svađaj se sa sestrom, ne pravi gluposti, čuvaj tu decu i ne lupaj da normalan razgovor nije opcija, msm ako si normalan jeste. Nadam se da jesi.

Tvoj komentar je sasvim na mestu, posto ti naravno ne poznajes ni mene ni nju.
Da si prociotala ceo komentar onda bi shvatila da sma pri kraju napisao da sam ja bio spreman da sam iselim iz MOJE kuce, zbog dobrobiti dece, sto bi trebalo da podrazumeva da nikada nisam potencirao svoje vlasnistvo(uvecano MOJE kuce) se odnosilo samo u smislu da predupredim pitanje ovde o zajednickoj imovini).
A i nisam.
Da li moja zena ima razloga da se mene boji?
Ne znam, rekao bih prema njenom ponasanju da nema.
Onaj ko se boji , pazi sta prica i sta radi.....
Moja sestra ima pravo na svoje misljenje, ali je to svakako dozivljavam kao tezak poraz, i potpuno odsustvo svake lojalnosti prema porodici, posebno sto nijednu rec koju sam ovde napisao nisam slagao, a za sve zna i ona.
Sto se tice prijave za porodicno nasilje, vec sam rekao......Posvadjali smo se, bilo je vike, i slobodno mogu reci OBOSTRANE..Fizickog nasilja NIKADA.

Sto se tice razgovora, ja sam pokusao, ali ne vredi.........Pokusao sam razgovor bez uslovljavanja, bez pritiska, bez icega....Ne vredi
Sto se tice tvog saveta, ja i hocu najbolje mojoj deci.
Sa zenom je prica zavrsena, samo je ostalo da se vidi epilog posle svega|(kada zavrsi socijalno, pa onda na sudu).
Ono sto je mene uistnu izludelo je odnos moje sestre....Tako se osecam ponizenim, da to ne mogu da opisem.....
 
Zena - ko je hebe neka ide.
Sestra - ako je istina ono sto si rekao, i nju ko hebe
Deca - bori se da dobijes starateljstvo.

Odigraj pametno, nemoj da padas u vatru pogotovo pred socijalnim radnicima, sudijama... neka te vide kao normalnu, izbalansiranu, odgovornu, vrednu... osobu. Ali nemoj ni puno da hvalis svoje uspehe u zivotu. Pusti druge da te hvale. Nermoj pokusavati da ocrnis ni zenu ni sestru pred drugima. Osim ako te neko ne pita direktno a i onda budi uzdrzan.

Nema teorije da dobije starateljstvo.Zakon je uvek na strani majke (vrlo cesto sasvim opravdano) a jos kada se napakuje ovo sa porodicnim nasiljem...
 
@tema

Po tome kako pises već te nikako nemogu podnijeti .
Ja brata volim neizmjerno dala bi bubreg krv srž ma sve . Moju nevjestu takodje volim i poštujem mnogo mi je draga i mlada se udala za mog brata dete koje je ostalo u prošlom ratu bez oca . Lepo vaspitana vrijedna duša od žene . Da moj brat tako priča (prepotentno ) to bi moju Nevjestu jako povrijedilo i stala bi u njenu odbranu.

Tema ti je ponižavajuće napisana al verujem da će ovde kao firmaš koji je stambeno sređen pronaći duše koje će ti rane gladiti
 
Nema teorije da dobije starateljstvo.Zakon je uvek na strani majke (vrlo cesto sasvim opravdano) a jos kada se napakuje ovo sa porodicnim nasiljem...

Nije on ni pitao za starateljstvo, nije ni razvod pokrenu, znači njemu je cela priča odgovarala. Eto, mislite o tome pre nego što opet osudite ženu na osnovu njegove dirljive pričice sa sve pljuvanjem žene, njene majke (reče da je i ona kao i bolesni brat, osoba sa posebnim potrebama, što je odvratno reći i porediti, znači fuj) i osuđivanjem sestre koja ga je za srce ujela, on je kao uvek pomagao a ona tako ne napada njegovu ženu, pu majku joj, ***** obe :roll: fazon
 
Bezveze sa njene strane, ali opet ne bi trebao da gledas ucinio sam to i to za nju a ona mi tako vraca. Steta je sto je neko iskoristio tvoju dobrotu na takav grozan nacin, ali desava se.
Ne znam, jeste li tokom braka imali sukobe, svadjali se, mislim na nesto ozbiljnije, neke vece sukobe, podeljena misljenja, nesto sto je nervira kod tebe? Da li se neko drugi mesao u brak? Mozda je jednostavno shvatila da nije za tebe, jer desi se to ljudima posle nekoliko godina, shvate da nisu jedno za drugo.

Mene sto buni je ponasanje tvoje sestre. Razumeo bih da si ti neki nasilnik, pijanica, kockar, zenskaros i da joj kaze "jeste mi on brat, ali nije on za tebe". Ovako zaista ne razumem. Mozda bi sa sestrom trebao da porazgovaras iskreno bez upiranja pristiju, zasto je stala na stranu tvoje supruge.
A tvoja supruga se mozda udala mlada, nije bila spremna a u medjuvremenu je sazrela i videla neke stvari, tj. shvatila sta zeli od zivota. Ne znam zasto ima tako los odnos prema tvojoj porodici, ako ste svi bili dobri prema njoj, i nije bilo problema sa te strane.

Jedino sto mi pada na pamet da je eto, razmislila sta zeli od zivota, braka i koliko je srecna u braku. Ne znaci to da si ti kriv, nego eto, mozda samo razlicita ocekivanja. Mada i ovako, njeno ponasanje mi ne deluje bas dobro, fino i naivno.

Nisam ja nikada trazio zahvalnost za bilo sta sto sam radio za nju.
Pa pobogu, to sam radio za svoju porodicu, da svima nama bude bolje, zar ne?
I nikada, cak ni u nasim svadjama , to nisam pominjao.
Sve sto sam ovde naveo, je samo zbog objasnjenja situacije.

A pomenuo sam u nasoj poslednjoj svadji......Rekao sam doslovce(ovo takodje cisto kao objasnjenje):
Mene si prijavila socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici, jer sam ja najgori covek na svetu..
A tvoj pok. tata, koji je prema meni uvek bio korektan, je svakih sedam dana mlatio tvoju majku, koja je od njega 100 puta bezala od kuce, on je najbolji covek na svetu?
 

Back
Top