Molim vas za makar mali savet

@tema

Po tome kako pises već te nikako nemogu podnijeti .
Ja brata volim neizmjerno dala bi bubreg krv srž ma sve . Moju nevjestu takodje volim i poštujem mnogo mi je draga i mlada se udala za mog brata dete koje je ostalo u prošlom ratu bez oca . Lepo vaspitana vrijedna duša od žene . Da moj brat tako priča (prepotentno ) to bi moju Nevjestu jako povrijedilo i stala bi u njenu odbranu.

Tema ti je ponižavajuće napisana al verujem da će ovde kao firmaš koji je stambeno sređen pronaći duše koje će ti rane gladiti

Napisao sam jos pet poruka ovde koje jos nisu objavljene....
Ne shvatam zasto mislis da pisem prepotentno?
Ja samo govorim ISTINU.

Hoces jos istine?
Ja ne mogu nikada da kazem da je ona losa majka.
Cak ne mogu da kazem da je zapostavljala kucne posloeve i brigu oko kuce.

Jos istine?
Od kada je pocela da radi cesce su moji matori kuvali deci obroke nego ona(moji matori zive na 500m od nas), jer ona satro nije mogla da stigne od posla i odmora od posla, dok bi svoju platu(koja je uzgred budi receno cist minimalac) trosila bez ikakve konsultacije oko kucnih potreba i mogucnosti.Samo dodje kuci i kaze kupila sam kaput, kupila sam zemljane serpe, i slicno......

Sto se utehe tice, to mi nije na pameti..dovoljno sam prosao do svoje zenidbe, da bih sad nesto bio opterecen time.....
Gledam dobro moje dece, i gledam da posle svega ostanem normalan.

I mogu reci HVALA vam..
Svima vama koji ste se udubili o moj problem, bez obzira na savet koji ste mi dali..
Bas sam se osecao kao gov.no, sada mi je mnogo bolje, zahvaljujuci i vama.
 
Poslednja izmena:
Nije on ni pitao za starateljstvo, nije ni razvod pokrenu, znači njemu je cela priča odgovarala. Eto, mislite o tome pre nego što opet osudite ženu na osnovu njegove dirljive pričice sa sve pljuvanjem žene, njene majke (reče da je i ona kao i bolesni brat, osoba sa posebnim potrebama, što je odvratno reći i porediti, znači fuj) i osuđivanjem sestre koja ga je za srce ujela, on je kao uvek pomagao a ona tako ne napada njegovu ženu, pu majku joj, ***** obe :roll: fazon

Odgovorio sam Petru koji ga je savetovao da se bori za starateljstvo nad decom.Samo sam rekao da je to jako tesko pogotovo u tim uslovima.
Sta je jako ruzno?Sto je rekao za njenog brata i majku da su mentalni bolesnici.Pa reci da je neko mentalni bolesnik ne znaci uvek kao uvreda vec kao opis njihovog zdravstvenog stanja.
A sta ako je u pravu?Sto bi lagao ljude koje ne zna,koje nikada nije video niti ce ih videti i od cijeg misljenja on nema nista?Sto odmah konstatujes da laze?
Da,zenska solidarnost.Uvek je on zloca i nasilnik a ona zrtva.
 
Nije on ni pitao za starateljstvo, nije ni razvod pokrenu, znači njemu je cela priča odgovarala. Eto, mislite o tome pre nego što opet osudite ženu na osnovu njegove dirljive pričice sa sve pljuvanjem žene, njene majke (reče da je i ona kao i bolesni brat, osoba sa posebnim potrebama, što je odvratno reći i porediti, znači fuj) i osuđivanjem sestre koja ga je za srce ujela, on je kao uvek pomagao a ona tako ne napada njegovu ženu, pu majku joj, ***** obe :roll: fazon

Njen brat prima "tudju pomoc i negu" kao osoba sa posebnim potrebama.
Njena majka je prosle godine naucila da se potpise, sem seoskih poslova koje radi, ona apsolutno nema nikakvu predstavu o svetu oko sebe(recimo dolazi kod unuka na rodjendan, i vadi 50 dinara da im da da kupe nesto, na sta moja zena to sakriva i daje joj u ruke druge novcanice)..
TO JE ISTINA, nema sta ja da karikiram o tome.
Njena majka je sjajna zena, po karakteru, dobra kao lebac , kako se kaze, ali je takodje istina ono sto sma napisao.
I nije prica dirljiva.
Sve sto sam naveo je ISTINA od A do Z....

Ok, ne verujes u to.i to je tvoje pravo svakako.
 
Poslednja izmena:
Kristofere ovako ide ono što sam ja napisala: "Sa sve pljuvanjem žene ZAREZ (,) njene majke (pa onda objašnjenje da je poredio sa njenim mentalno obolelim detetom i opet jedno veliko FUJ) pa opet ZAREZ (,) osuđivnjem sestre i tako dalje i tako dalje...

Videla sam da je Petar pomenuo starateljstvo, a ti se nadovezao i evo pitam i tebe i njega šta se palite kada postavljač teme uopšte o tome ne misli, msm ko ste vi da ga savetujete kada ne znate ni ko je ni šta je, ni kakav je muž ni kakav je otac. Čitaj bre i razmišljaj pre nego što odgovoriš opet.

P. S. I ne pizdi ne napadam te uopšte, ali se ne slažem sa onim što pišeš, dozovi se pameti pliz

- - - - - - - - - -

A menjao si post, pa lepo baš. Vrati sada onaj citat, ipak on mnogo govori i o njemu i o tome da li ti čitaš ili ne.
 
Zakon je na strani dece. Maloj deci uglavnom je mesto pored majke, ako nije alkohoičarka, prostituka ili osoba sa mentallnim disfunkcijama. Ne može ništa da se ,,napakuje" nije to holivudski film.

Da li je porodicno nasilje ako vices na nekoga ko u isto vreme vice na tebe?
Napisao sam "napakuje" jer,kako je on napisao,nije ni bilo nasilja vec su se svadjali.Ali kako god,ona je njega optuzila za nasilje u porodici i tu je kraj njegovih sansi da dobije decu kako god okrenes.Da li je nasilja bilo ili ne uopste nije bitno.Bice dovoljno njenom advokatu.
Ovo ostalo sto si napisala je sasvim tacno.
 
Napisoa sam jos pet poruka ovde koje jos nisu objavljene....

Postovi koje pišeš su ti odobreni, procedura je da takva...Nisi baš nešto čekao, ne žali se.

- - - - - - - - - -

Da li je porodicno nasilje ako vices na nekoga ko u isto vreme vice na tebe?
Napisao sam "napakuje" jer,kako je on napisao,nije ni bilo nasilja vec su se svadjali.Ali kako god,ona je njega optuzila za nasilje u porodici i tu je kraj njegovih sansi da dobije decu kako god okrenes.Da li je nasilja bilo ili ne uopste nije bitno.Bice dovoljno njenom advokatu.
Ovo ostalo sto si napisala je sasvim tacno.

Zato ti kažem da nije holivudski film. ako bi bilo da svako može da napakuje svakome šta mu se ćefne iz neke glupe osvete ili hira, međutim stvari ne funkcionišu tako. Pravno gledano -ti lupaš.
 
Da li je porodicno nasilje ako vices na nekoga ko u isto vreme vice na tebe?
Napisao sam "napakuje" jer,kako je on napisao,nije ni bilo nasilja vec su se svadjali.Ali kako god,ona je njega optuzila za nasilje u porodici i tu je kraj njegovih sansi da dobije decu kako god okrenes.Da li je nasilja bilo ili ne uopste nije bitno.Bice dovoljno njenom advokatu.
Ovo ostalo sto si napisala je sasvim tacno.

Pa ono zavisi šta ko viče lol
 
Kristofere ovako ide ono što sam ja napisala: "Sa sve pljuvanjem žene ZAREZ (,) njene majke (pa onda objašnjenje da je poredio sa njenim mentalno obolelim detetom i opet jedno veliko FUJ) pa opet ZAREZ (,) osuđivnjem sestre i tako dalje i tako dalje...

Videla sam da je Petar pomenuo starateljstvo, a ti se nadovezao i evo pitam i tebe i njega šta se palite kada postavljač teme uopšte o tome ne misli, msm ko ste vi da ga savetujete kada ne znate ni ko je ni šta je, ni kakav je muž ni kakav je otac. Čitaj bre i razmišljaj pre nego što odgovoriš opet.

P. S. I ne pizdi ne napadam te uopšte, ali se ne slažem sa onim što pišeš, dozovi se pameti pliz

- - - - - - - - - -

A menjao si post, pa lepo baš. Vrati sada onaj citat, ipak on mnogo govori i o njemu i o tome da li ti čitaš ili ne.

Pa razvod je neminovnost.Mislim,otisla zena svojevoljno i odvela decu.Sta da ocekujes?Petar ga je posavetovao,jer je postavljac teme to trazio a ja se nadovezao.Gde je problem?

Jesam,promenio post.Vratio bih ga ali nemogu jer sam ga obrisao.Iz razloga jer ga nisam "srocio" kako sam hteo a nisam ga procitao pre nego sto sam pritisnuo "posalji brz odgovor".Mada sam hteo da opet da ubacim onaj njegov citirani deo gde objasnjava zdravlje njene majke i brata a zenu ne vredja nigde.Da li ju je negde nazvao pogrdnim imenom ili nesto slicno?Opisivao je njene postupke a ti si te njene postupke shvatila kao vredjanje pa ti vidi.
I,da,ne citas sta ko pise,to stoji.Malo izvrces kako se tebi svidi i formulises kako hoces.Svi lazu,svi su bezobrazni,samo si ti u pravu.

Ja ne znam ko pizdi,ko napada,ko se doziva pameti...sto si ljuta?
 
Pa razvod je neminovnost.Mislim,otisla zena svojevoljno i odvela decu.Sta da ocekujes?Petar ga je posavetovao,jer je postavljac teme to trazio a ja se nadovezao.Gde je problem?

Jesam,promenio post.Vratio bih ga ali nemogu jer sam ga obrisao.Iz razloga jer ga nisam "srocio" kako sam hteo a nisam ga procitao pre nego sto sam pritisnuo "posalji brz odgovor".Mada sam hteo da opet da ubacim onaj njegov citirani deo gde objasnjava zdravlje njene majke i brata a zenu ne vredja nigde.Da li ju je negde nazvao pogrdnim imenom ili nesto slicno?Opisivao je njene postupke a ti si te njene postupke shvatila kao vredjanje pa ti vidi.
I,da,ne citas sta ko pise,to stoji.Malo izvrces kako se tebi svidi i formulises kako hoces.Svi lazu,svi su bezobrazni,samo si ti u pravu.

Ja ne znam ko pizdi,ko napada,ko se doziva pameti...sto si ljuta?

:fdlan:

A gde si ti leba ti video da mentalno obolela osoba, osoba sa posebnim potrebama ulazi u brak da se razmnožava i podiže decu, ajde ne lupetaj molim te, blam me da čitam više. Šta bre zdravlje njene majke? Kuku i lele.

Pa ono ili lažu ili su bezobrazni ili su samo piglu, ne znam, ali da u pravu sam kao i uvek trep trep
 
Poslednja izmena:
Uvek treba cuti obe strane. Moj pokojni otac je cesto govorio: " Za valcer je potrebno dvoje", misleci na te raskide, razvode... Moguce da je ovo napisano iz srca i da je prava istina ali to je samo "glas" jedne strane i pitanje je sta ona druga ima da kaze. Niko ovde nije bracni sudija ,a i ne treba da bude. Ovo su veoma osetljive i teske stvari, a postavljac teme bi mogao da se obrati nekom dobrom advokatu koji moze najbolje da ga posavetuje.
 
:fdlan:

A gde si ti leba ti video da mentalno obolela osoba, osoba sa posebnim potrebama ulazi u brak da se razmnožava i podiže decu, ajde ne lupetaj molim te, blam me da čitam više. Šta bre zdravlje njene majke? Kuku i lele.

Pa ono ili lažu ili su bezobrazni ili su samo piglu, ne znam, ali da u pravu sam kao i uvek trep trep

Pa imas psihicke bolesti.Zena se u medjuvremenu razboli.dobije sizofreniju naprimer
Pa moze sud da dodijeli djecu ako majka nema sa cim da ih izdrzava itd
U svakom slucaju sva imovina koja je stecena tokom braka ce biti podjeljena a suprug ce ako sud dodjeli djecu majci placati alimentaciju dok god se djeca skoluju
 
Da,da "ne lupetaj" i "ti lupetas" su pocetak i kraj zenskih argumenata u mnogim raspravama.(jel' bolje nemaju) A posle cmizdrite ako je neko drzak prema vama i ako vam se ne obrati kako se vama svidja.Jos ako ne deli vase misljenje...pa nema kraja provokacijama i uvredama.

Nego zanimljivo kako,kada se pojavi muskarac sa ovakvim problemom,odmah se doceka "na noz" kod zena.Pa i moderatorki.Odmah se trazi misljenje druge strane,odmah on laze,on je nasilnik,ona je zrtva,jadna ona,odmah da mu vadimo oci...A da je temu postavila zena sa slicnim problemom bilo bi i drvlje i kamenje po muskim svinjama.Kakva njegova strana price,nema on pravo na svoju stranu price.

Nego ne znam zasto mislite da su sve zene tako divne,nezne,emotivne,fine i dobre (kao vi) ?E pa nisu sve takve.Ako niste znali,da,postoje i slucajevi kao ovi iz uvodnog posta.Mislim,malo zvuci kao naucna fantastika - zena pa da bude olos,gde to moze,ali desava se,ima i takvih slucajeva...ako niste znale.

- - - - - - - - - -

Pa se ti zeni...
 
Mislim da neki ovde polaze od pogresne pretpostavke da ja u mojim komentarima nesto precutkujem.
Cemu onda otvaranje ove teme, ako ce pola stvari da bude sakriveno?

Ja se bas trudim da sve iznesem razlozno, i objektivno.
O meni?
Sta znam...Imam neki posao oko koga ne moram da se lomim po ceo dan, nego radim kada mi odgovara.
Slobodno vreme sam koristio tako sto ga provodim sa decom.idem sa njima na treninge , odvodim ih na teren na basket, recitujemo poeziju u kolima, resavamo napamet matematicke zadatke.
Uistinu uzivam u svakom takvom trenutku(cerka mi je imam zapazen recital na opstinskom takmicenju, sin dobio pohvalu na takmicenju iz matematike, oboje su talentovani za kosarku).
Umem da budem "tezak", ponekad zivim u svom svetu....Imam ideje koje malo njih u pocetku odobrava, ali imam snage da se s tim izborim , pa se cesto pokaze da su profitabilne i dobre.
Uostalom od dve takve moja porodica zivi zadnjih 15 godina.
Opustio sam se u braku, prepustio mnoge poslove zeni, sto je ona oberucke prihvatila.
Nisam je jurio, proganjao , kontrolisao...Rekao sam joj da cu mozda jednom proveriti i ako tad ne bude ok, onda sve drugo nije vazno.
I pored toga sto nisam proveravao , opet sam je uhvatio da laze(tako se samo nacrtalo).
Ali dobro.imate vi pravo i da ne verujete u moju pricu.......

Jos jednom hvala svima na savetima, mentalno ste mi mnogo pomogli
 
Poslednja izmena:
Da,da "ne lupetaj" i "ti lupetas" su pocetak i kraj zenskih argumenata u mnogim raspravama.(jel' bolje nemaju) A posle cmizdrite ako je neko drzak prema vama i ako vam se ne obrati kako se vama svidja.Jos ako ne deli vase misljenje...pa nema kraja provokacijama i uvredama.

Nego zanimljivo kako,kada se pojavi muskarac sa ovakvim problemom,odmah se doceka "na noz" kod zena.Pa i moderatorki.Odmah se trazi misljenje druge strane,odmah on laze,on je nasilnik,ona je zrtva,jadna ona,odmah da mu vadimo oci...A da je temu postavila zena sa slicnim problemom bilo bi i drvlje i kamenje po muskim svinjama.Kakva njegova strana price,nema on pravo na svoju stranu price.

Nego ne znam zasto mislite da su sve zene tako divne,nezne,emotivne,fine i dobre (kao vi) ?E pa nisu sve takve.Ako niste znali,da,postoje i slucajevi kao ovi iz uvodnog posta.Mislim,malo zvuci kao naucna fantastika - zena pa da bude olos,gde to moze,ali desava se,ima i takvih slucajeva...ako niste znale.

- - - - - - - - - -

Pa se ti zeni...

Ti si bre pun nekih stereotipa i predrasuda, ti bre čoveče, pa kako ne vidiš jbt

Nije ovo tema o svim ženama i muževima na planeti, niti sam tako odgovorila na temu, nemam ja tih problema pa da sve muškarce (ili žene kao ti) hejtujem i trpam u isti koš. Saberi se čoveče. To što ti i dalje pišem i što se trudim da objasnim ne treba da shvatiš kao ebeni napad (jer nije napad) već kao moj pokušaj da ti kao čovek objasnim neke stvari, trošim bre ovde svoje vreme i slova, pa kako ne umeš to ceniti i prepoznati aman bre! I sad jesam besna i ljuta sam. Ako nisi u pravu, reci ebeno nisam u pravu, nije to sramota, sramota je kada vidiš da si zasro pa kao malo dete nećeš da priznaš i pokopavaš se i dalje.

Nači nit mislim da su sve žene divne, nežne, emotivne i dobre kao ja (fala, fala :lol:) nit mislim da su uvek muškarci ti koji su loši. Eto sada kada to znaš, valjda ćemo moći normalno komunicirati.

E i ja bi te savetovala da se ne ženiš, kada već to pomenu, pa ti vidi :lol:
 
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

Nasla ona drugog 1000%
 
este probali da odete kod nekog bracnog savetnika? ono da vam obnovi romansu,da se malo nivelisete?
men`s`cini da je mlada otkrila trip savremenog nezavisnog zivota? mislim da te u strartu pikovala kao emancipovanog,
mislim da joj se to svidelo,i da je htela to da nauci od tebe,ali si ti bio haj, visoko, i nisi skontao to.znaci, bila je low,
nisko na toj skali, a ti si bio or`o tica nebeska,zezam se naravno,nije tako zeznuto kako se cini,ali htela je malo zacinjenih instrukcija.
nema zene koje ne lozi ravnnopravnost udeliti paznju...znaci,pruzmi inicijativu. nit je zena muski,nit muskarac zenski aksesor.:)
idite kod savetnika,znaci ono gospodin i gospodja smith, mojne kukas gazda,imalo se moglo se vazda,sta sad proslost,ovo,ono,f.ck that..
na kanabche,pa poravnajte stvar,balans,otkrijte sta ste krili jedno od drugog,i tu ti je sansa da se opet povezes sa njom,na pravi nacin.sr.1.maj!
 
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

Cudan si ti covek. Tugujes sto si se ratosiljao bede?

Decu nemoj da zapostavljas. Naprotiv, posveti im jos vise paznje nego ranije. I uzivaj u slobodi .
Otkrij novu stranu zivota.
 
este probali da odete kod nekog bracnog savetnika? ono da vam obnovi romansu,da se malo nivelisete?
men`s`cini da je mlada otkrila trip savremenog nezavisnog zivota? mislim da te u strartu pikovala kao emancipovanog,
mislim da joj se to svidelo,i da je htela to da nauci od tebe,ali si ti bio haj, visoko, i nisi skontao to.znaci, bila je low,
nisko na toj skali, a ti si bio or`o tica nebeska,zezam se naravno,nije tako zeznuto kako se cini,ali htela je malo zacinjenih instrukcija.
nema zene koje ne lozi ravnnopravnost udeliti paznju...znaci,pruzmi inicijativu. nit je zena muski,nit muskarac zenski aksesor.:)
idite kod savetnika,znaci ono gospodin i gospodja smith, mojne kukas gazda,imalo se moglo se vazda,sta sad proslost,ovo,ono,f.ck that..
na kanabche,pa poravnajte stvar,balans,otkrijte sta ste krili jedno od drugog,i tu ti je sansa da se opet povezes sa njom,na pravi nacin.sr.1.maj!

:zcepanje: :heart:

Ali oro tica nebeska, plačem :rotf:
 
Evo ja ti sve vjerujem.Ali bice ipak da si se ti brzopotezno ozenio,Ako si bio "lola" kako ti je promaklo da poslije nekih godina vidis da to ipak nije zena za tebe.Tolike godine i dvoje djece nije lako precrtati.Znas i ja sam imala taj sindrom "spasitelja " ali nisam uspjela nijednog preobratiti.Ljudi se tesko mijenjaju,samo se godinama bolje nauce maskirati.Za djecu se bori i dobro podmazi advokata a sa sestrom otvoreno porazgovaraj.Mora da si neki vodeni znak u horoskopu,pretpostavljam rak.Oni mnogo mogu da trpe i pate.Nadao si se zbog djece da ce to ispasti dobro,ali nije.................................Blizu tebe je sigurno neka zena koja te voli,osvrni se.Svaki kraj je novi pocetak.E sto ja nisam naletila na nekog takvog.Zao mi te je ali glavu gore,zivot ide dalje.......................
 
este probali da odete kod nekog bracnog savetnika? ono da vam obnovi romansu,da se malo nivelisete?
men`s`cini da je mlada otkrila trip savremenog nezavisnog zivota? mislim da te u strartu pikovala kao emancipovanog,
mislim da joj se to svidelo,i da je htela to da nauci od tebe,ali si ti bio haj, visoko, i nisi skontao to.znaci, bila je low,
nisko na toj skali, a ti si bio or`o tica nebeska,zezam se naravno,nije tako zeznuto kako se cini,ali htela je malo zacinjenih instrukcija.
nema zene koje ne lozi ravnnopravnost udeliti paznju...znaci,pruzmi inicijativu. nit je zena muski,nit muskarac zenski aksesor.:)
idite kod savetnika,znaci ono gospodin i gospodja smith, mojne kukas gazda,imalo se moglo se vazda,sta sad proslost,ovo,ono,f.ck that..
na kanabche,pa poravnajte stvar,balans,otkrijte sta ste krili jedno od drugog,i tu ti je sansa da se opet povezes sa njom,na pravi nacin.sr.1.maj!

Vidis..ja od nje nista nisam krio.
Ma kako to zvucalo neverovatno, istina je.
Svi moji nalozi na netu, moji telefoni uvek su joj bili dostupni.
NIKADA nisam otvorio nijedan njen nalog na net-u, niti sam pogledao ko je zove ili pise poruke.
Za mene je to jeres i da pomislim , a kamoli da uradim.
Dalje.....Ja sam apsolutno svestan da nas dvoje ne mozemo ovako(a verovatno nikako), na veliku zalost za nasu decu, koja ce to morati da preguraju.
Moj trenutno najveci strah je vezan za to, STA AKO SE SAD POJAVI I KAZE ZELIM NAZAD?
To me je strah, jer se osecam dovoljno slabim, da popustim, zbog dece, porodicne atmosfere...
A popustanjem bih se ustvari vratio na sam pocetak problema, i nista ne bih resio.

Nemam ja cak problem ni sa tim da li je nasla nekoga.
Obzirom na njen prethodni zivot, mozda je bilo bolje da je nasla nekoga jer bi brzo shvatila sta je to zeli, i koliko ustvari vredi ono sto je imala......

Ono sto mene boli, a to sam vec rekao na samom pocetku, nije odnos moje zene, nego odnos moje sestre.
To je ona kap koja me je skroz porazila i dovela u mnogo tesku mentalnu situaciju.
Srecom, eto ovog foruma, da mi skrene misli, i da cujem nesto pametno o svemu.
 
Elem, posle 12 godina braka moja gospodja je odlucila da ne zivi vise sa mnom.
Tokom tih 12 godina braka, bilo je vecih ili manjih trzavica, problema zbog kojih sam cesto popustao, i prelazio preko nekih stvari.
Dete sa sela, bez nekog iskustva u zivotu , kako zivotnog tako i seksualnog se udala za mene, i dobili smo dvoje divne, pametne i talentovane dece.
Seksualni zivot nam je bio normalan, po obimu i intenzitetu, iako sam ja 8 godina stariji moji apetiti su uglavnom bili veci od njenih.
Za 12 godina braka 9 nije nigde radila, ustvari je vecinu vremena radila u mojoj firmi(vodila se tamo da radi).
Zadnje tri godine pod izgovorom da spava sa decom se iselila iz nase spavace sobe.
Za godine braka, ja sam joj pomogao i zavrsio da zavrsi potrebnu skolu, da ostvari neka posebna prava oko svog statusa, i na kraju oko zaposlenja u drzavnoj firmi, gde i sada radi.
Za tih 12 godina uhvatio sam je u lazi nekoliko puta, i mada sam sasvim siguran da je smotana i nesposobna da bi me prevarila, te lazi su ipak bolele, ali sam zbog mira u kuci i dece prelazio preko toga.
Za sve godine braka NIKADA se nije dogodilo da mi je pomogla kada mi je pomoc uistinu trebala, nego je uglavnom bila jos dodatni teg na moju muku.
Nasuprot tome, nije postojao trenutak kada joj ja nisam pomogao , a da joj je trebala pomoc.
Za godine braka vise puta je sa omalovazavanjem pricala o meni, u nekom sirem drustvu, ukljucujuci i veoma lose pricu o mojoj familiji, koji se se prema njoj odnosili bolje nego njena familija.
Kada se zaposlila, prvo sto je rekla je da je njena plata samo njena i da ni ja ni kuca nemamo nista sa tim.
Na stranu sve drugo, da ne duzim i pricam romane, zena nece vise da zivi sa mnom, sto je njeno puno pravo, ali me je porazilo to sto moja rodjena sestra slovi kao njen glavni savetnik u svemu tome.
To je ono sto me je skroz porazilo, i zbog cega gubim razum.
Prosto mi je neverovatno da zivot moze na taj nacin da se poigra sa mnom.
Da ne pricam kako sam mali milion puta u zivotu u svakoj mogucoj raspravi i teskoci UVEK pomagao moju sestru.

Deca veoma pate zbog razlaza, ziveli su u velikoj kuci, potpuno opremljenoj, sad zive sa majkom kao podstanari kod njenog ujaka koji je u Svajcarskoj, a imaju i podstanara u toj kuci.
Problem sa kojim se borim je sto sve normalno sto sam predlozio, a predlozio sam cak da se deca sa njom vrate u tu MOJU kucu(koju sam ja napravio i opremio PRE braka), a da se ja iselim, ladno biva odbijeno uz sasvim glupe i nenormalne razloge.
Jos mi je smestila problem, pa kada je izasla iz kuce prijavila me socijalnoj sluzbi za nasilje u porodici(po novom zakonu vika je takodje nasilje, a istina je da smo se tada posvadjali), pa ce tek tu da nastane cirkus oko svega.
Da zavrsim, nisam je tokom braka nikada tukao, niti maltretirao, imali smo svadja, manje ili vise burnih, ali to ne vidim kao nesto drasticno, posebno stoga sto je cesto ona bila glasnija od mene.

Moje pitanje je: Sta bi vi uradili?
Prema zeni?
Prema sestri?
Prema deci?
Moram vam reci da normalan razgovor nije opcija, jer sam to vec probao.

zeni otvorio vrata,sestri dovidjenja,deco volim vas,razumite mene molim vas.
 
este probali da odete kod nekog bracnog savetnika? ono da vam obnovi romansu,da se malo nivelisete?
men`s`cini da je mlada otkrila trip savremenog nezavisnog zivota? mislim da te u strartu pikovala kao emancipovanog,
mislim da joj se to svidelo,i da je htela to da nauci od tebe,ali si ti bio haj, visoko, i nisi skontao to.znaci, bila je low,
nisko na toj skali, a ti si bio or`o tica nebeska,zezam se naravno,nije tako zeznuto kako se cini,ali htela je malo zacinjenih instrukcija.
nema zene koje ne lozi ravnnopravnost udeliti paznju...znaci,pruzmi inicijativu. nit je zena muski,nit muskarac zenski aksesor.:)
idite kod savetnika,znaci ono gospodin i gospodja smith, mojne kukas gazda,imalo se moglo se vazda,sta sad proslost,ovo,ono,f.ck that..
na kanabche,pa poravnajte stvar,balans,otkrijte sta ste krili jedno od drugog,i tu ti je sansa da se opet povezes sa njom,na pravi nacin.sr.1.maj!

pffff bracni savetnik.nema nista od toga :kafa: ima yebaca
 
Cudan si ti covek. Tugujes sto si se ratosiljao bede?

Decu nemoj da zapostavljas. Naprotiv, posveti im jos vise paznje nego ranije. I uzivaj u slobodi .
Otkrij novu stranu zivota.

Znas moj brak je bio sra.nje gro vremena postojanja
Ali je trajao 12 punih godina.
A ono za cime zalim je opustena atmosfera u kuci, klinci igraju u dnevnoj sobi basket, ja sedim u fotelji ispred TV-a, zena pored racunara...Onako, jedna bezbrizna opustajuci atmosfera, koja NE NEDOSTAJE SAMO MENI, nego vidim da klinci mnogo pate za tom atmosferom i osecajem koji ona nosi.
Sad kad su kod mene osecaju se kao kod kuce(jer i jesu u svojoj kuci) ali nisu opusteni, bezbrizni.....
Zasigurno je jos gore kad su kod nje........To je ono sto mene boli.
Tesim se da su oni mali, pa ce brze da se naviknu...
 

Back
Top