100% prisustvo na casovima?

Privatljiv procenat prisustva na casovima na fakultetu?

  • 0%

  • 25%

  • 50%

  • 75%

  • 80%

  • 100%


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Koliko casova od ukupnog fonda bi trebalo obavezno da posecuje jedan student? Na mom fakultetu je doneto pravilo: 100% za vezbe i isto toliko za predavanja. Ja se s tim ne slazem posto, po meni, psihicki nije izdrzljivo provoditi 12h na casovima + 2 do 3h u biblioteci.
 
Ma samo je bitno da te više ima nego što te nema i sve bude dobro na kraju, da ju potpise obicno, osim ako baš nisu u fazonu da ne daju, što obično naglase na početku.. Mada se ja nekad zeznem pa se ispostavi da imam više mionusa ne go pluseva pa dolizim u situaciju da očekuju da ih molim, al meni ne pada ne pamet.. sama sam kriva..
 
ancika:
Moze kad ti na kraju semestra ne daju potpis...
Opet kazem da ne brinesh. Dok sam ja studirao probali su slichnu stvar. Chak ne sa 100% prisustva nego neshto manje (ne secam se koliko). Na kraju semestra su hteli da ucenjuju sa potpisima ali je bilo toliko onih koji bi izvisili da su, uz malo natezanja, na kraju skoro svima dali. Sledeci semestar je opet sve bilo po starom. Relax.
 
glupava asistentkinja na mom fakultetu nije htela da da potpise onima koji nisu dosli (ustvari koji su upisani ) vise od tri puta na vezbe.i upropastila gomilu ljudi za izalzak u januaru/februaru za ispit koji je i ovako dovoljno tesko poloziti.
mrzim te samoprozvane autoritete koji se samo tripuju.kao da nikada nije bila student. :roll:
 
Znate sta, da vam iskreno kazem, glasala sam za 80% mada mislim da bi taj procenat trebao biti veci, ne bas 100% ali definitivno ni 80% nije dovoljno.
Vjerovatno zavisi i od kvaliteta predavanja i predavaca, pa ako mislite da cete vise nauciti za to vrijeme kod kuce nego sto sjedite tu, onda OK, postujem.
Ali na mom fakultetu, gdje predavanja nisu obavezna, ja sam recimo propustila nekih 5% predavanja, i to sam kad se priblizio kraj i kad mi je svega bilo preko glave...
I bas iz tog razloga sam dala vecinu svojih ispita iako uopste nemam obicaj da zalegnem na knjigu po nekoliko dana...
A bilo je studenata koji su dolazili na faks u decembru,ne znajuci koje predmete imaju- pogodite sta se dalje dogadjalo s njima...
 
e to sam i ja primetila.vecina studenata na mom fakultetu ni na sta ne lici.skroz su se pogrbili,ispopili im se misici,nakupilo salo na dupedu i stomaku (od sedenja i ucenja) a sto je najgore i ti takvi imaju problema sa polaganjem ispita. :-x
mrzim moj fakultet :(
upropastise studente u svakom smislu te reci.
 
loop:
Bash me interesuje na sta ces da licis kad zavrsis taj fakultet :razz:
:lol: Jbt, cudo prije nisam primjetila tvoju duhovitost...
Da si pazljivije procitao post mozda bi dokucio da mi zbog tog boravka na faksu nije trebalo skoro nista strebanja kod kuce...
Ne bih da ti pricam o stanju na mom fakultetu niti objasnjavam zbog cega vecina ljudi dolazi na predavanja, jer je do takvih kao ti tesko doprijeti i pokusati ih podstaketi da neke stvari malo pogledaju iz drugog ugla.
Pa tako, molim te, da odsad ako naletis na moj post izbjegavas bilo kakvo komentarisanje.
 
Na neke je časove zaista besmisleno dolaziti. Profesor predaje identično ono što ima u knjizi (koje je autor), bez ikakvih dodatnih objašnjenja, a i smešna su kad ga niko ne može skapirati... Uglavnom se, nažalost, svi profesori skoncentrišu na pisanje na tabli.
Ja sam za to da se uči iz knjige, a da časovi služe poput konsultacija - za neku vrstu grupnog objašnjavanja...
Neki koriste slajdove, ali to je tek užas jer očekuju da ljudi to prepisuju, a nemaju uvid u to koliko im je vremena potrebno za prepisivanje.
 
moje iskustvo mi govori da to zavisi od fakulteta na koji ides:
pohadjanje vecine casova i vezbi na pravnom je complete waste of your precious time,obzirom da su profesori iako vrhunski strucnjaci u svojim oblastima i autori odlicnih knjiga i udzbenika,zestoko losi kao predavaci.jednosatvno im nedostaje metodika u nastavi i to je to.
s druge strane,kao student jezika,primetila sam da 80% mozes da "pohvatas" ako sedis redovno na nastavi...tu su ipak bitne neke druge stvari:konverzacija,literatura koja ti je ograniceno dostupna pa su ti profe "the main source"...a i filolozi su nekako opusteniji pa je mnogo zabavnije bilo na tim casovima...ljudi kosmopolite,puni nekih pricica...
zakljucak:nama pravila! da sam ja neki rektor/dekan,prepustila bih odluku studentima da sami procene na koje casove treba ici a na koje ne.to je i dobar reper profama:ako im od mogucih 100 studenata sedi 5 na predavanju-neka preispitaju kvalitet svog rada!
 
LUDICA:
:lol: Jbt, cudo prije nisam primjetila tvoju duhovitost...
Da si pazljivije procitao post mozda bi dokucio da mi zbog tog boravka na faksu nije trebalo skoro nista strebanja kod kuce...
Pa tako, molim te, da odsad ako naletis na moj post izbjegavas bilo kakvo komentarisanje.

Vau,vau...

Onaj moj post nije bio upucen tebi nego postavljacu teme.
Nisam ni procitao taj tvoj post, eno ga sam odgovorio anciki na njenu temu.
Ne razumem zasto se ti osecas prozvana :?

Mozda je trebalo da citiram anciku pa da se onda znao kome se obracam, ali to se valjda podrazumeva, jer zamisli da je tema odmakla na 5 strana i sad ja treba da citam sve postove da bih mogao da odgovorim.
Pa tako, molim te, da odsad ako naletis na moj post izbjegavas bilo kakvo komentarisanje.

primljeno k' znanju.Mada cu tek da te komentarisem samo da me efendija nauci kako :lol:
 

Back
Top