Wizz air

Ja malo kasnim sa odgovorom, ali evo, ja sam u principu zadovoljna njihovom uslugom
Jedino što imaju prilično stroge kriterijume po pitanju ručnog prtljaga :confused: mislim da su čak i među najstriktnijima po tom pitanju. Dozvoljen je prtljag veličine laptopa od 15 inča, tako nešto...i premerava se na aerodromu (ja sam letela iz Budimpešte)
Moj laptop ima 17,3 inča, tako da...
Komfor-onako, do Istanbula sam izdržala, jer je kratak let, a kad je bio duži let, malo sam se iskrivila...
Poenta-koliko para, toliko muzike
 
ako te privuce reklama za odredjeni let cene tipa: 29e, to ce te na kraju izaci manje-vise isto kao i sa nekom ne low-cost kompanijom.
prvo, retko kad je ta najniza cena koja stoji u reklami... mozda i ima po toj ceni, ali kad kupis kartu pola godine unapred, inace je cena veca, rekao bi da je neki prosek oko 50e u jednom pravcu. drugo, sto wizz uglavnom ima letove 2-3x nedljeno pa ne mozes da svoj put planiras kad tebi odgovara nego kad oni imaju let. trece je, kao sto je pre mene vec pomenuto, prtljag. kod kompanija koje nisu low-cost pod rucnom prt ljagom se podrazumeva mali kofer visine oko 40cm,+ 1 veliki kofer, dok se taj isti koji je inace rucni prtljag kod wizza tretira kao "veliki rucni prtljag" i placa 10-18e u zavisnisti od destinacije, a veliki kofer koji ide dole (ne u kabinu) je 15-35e. kada se sve to sabere, dolazi se do neke prosecne cene od oko 150e za povratnu kartu sa samo 1 velikim koferom. dalje.... ako ces u avionu pojesti sendvic i popiti kafu kostace te 10e, sto bi ti kod ne LCC bilo ukljuceno u cenu. i isto jedna bitna stvar je da wizz leti uglavnom do nekih malih sporednih aerodroma, pa moras da racunas da ces da platis i transfer do grada, sto onda vec prelazi ukupnu cenu u poredjenju sa normalnim kompanijama.
 
Ne bih se bas slozio da wizz air nije povoljniji. Ume da bude,i to podosta. Ja sam zenine roditelje doveo u Nemacku za ukupno 80e,sa jednim velikim prtljagom i jednim malim. Vise kosta autobuska karta,i to za jednu osobu,a bus se drnda 17 sati. Sto se komfora tice,za let od sat i po ne mislim da je preterano bitan,kao i da li imas besplatan sendvic ili ne. Wizz air je po meni najpovoljnija elegantna solucija. E sad, da nekad kad cena karte nije ekstra niska,pa se pridoda i cena prtljaga plus transfer,istina je da moze da izadje skoro kao i regylarna avionska karta. Tako da jednostavno treba pogledati cene ,datum,sabrati sve pa izvagati sta je bolje.
 
Wizz air je sasvim pristojna avio kompanija i mislim da je usluga na nivou daleko skupljih avio prevoznika. Leteo sam nekoliko puta sa Alitalia, iako je cena karte daleko skuplja od Wizz air-a ne bih izdvojio neku uslugu vrednu pomena, u sustini nije ni Lufthansa nesto posebno. Od evropskih prevoznika izdvojio bih Turkish Airlines.
Jednina mana/nedostatak je sletanje na malo udaljenije aerodrome.
 
Poslednja izmena:
Wizz air je sasvim pristojna avio kompanija i mislim da je usluga na nivou daleko skupljih avio prevoznika. Leteo sam nekoliko puta sa Alitalia, iako je cena karte daleko skuplja od Wizz air-a ne bih izdvojio neku uslugu vrednu pomena, u sustini nije ni Lufthansa nesto posebno. Od evropskih prevoznika izdvojio bih Turkish Airlines.
Jednina mana/nedostatak je sletanje na malo udaljenije aerodrome.

Pa dobro, do svakog aerodroma ima da se klacka :)
npr. u Istanbulu sleće na Sabiha Gokčen, od koga se van špica do centra stiže za manje od sat
A što se cene tiče, ja sam išla do Bakua, i Wizz je sa sve koferima izašao solidnih 150e jeftiniji nego sledeća opcija (iz Budimpešte, doduše)
Pegasus je takođe dobar low-cost, sviđa mi se što mogu da pratim na ekranu gde sam :mrgreen:
 

Back
Top