Psihički poremećaji
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Psihički poremećaji

Nov član
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Psihički poremećaji

Uskoro punim 24 godine a moji psihicki problemi su počeli od osamneste godine.Od petnaeste sam povremeno konzumirao marihuanu i alkohol, doduše, češće alkohol a po neki put sam kombinovao i jedno i drugo sa drugovima iz benda i iz škole. Pošto sam lepo pevao, solidno svirao gitaru i lepo izgledao bio sam jako popularan tako da su me devojke jako volele kao i ja njih. Veze su mi uglavnom bile kratke,bez seksa.Onda sam se mnogo zaljubio u jednu devojku u koju sam se razočarao jer me je prevarila.Dan pre toga sam posle konzumiranja alkohola i marihuane dehidrirao, dobio tahikardiju i gušenje a zatim paranoju. To se dogodilo na moru a ja sam tamo otišao sa upalom plućne i srčane maramice.Kada sam se vratio kući nastavili su se moji problemi.Posle šest meseci moji strahovi su kulminirali.Pošto sa psihologom nisam mogao da prevaziđem probleme i pošto nisam smeo da idem u školu i da izlazim, obratio sam se psihijatru. Tada je počelo moje lečenje koje je trajalo 2 godine. Bio sam kratko u 3 bolnice, pio sam razne lekove, antipsihotike, antidepresive i benzodijazepame.Nakon tog perioda, uspeo sam da izađem iz tog stanja, vratio se u društvo i čak uspeo da upišem fakultet.Pošto sam se od lekova mnogo ugojio, nekih 40 kila, nisam više bio privlačan tako da nisam mogao da pronađem devojku i onda sam se opet vratio na alkohol u kome sam tražio utehu za moje nezadovoljstvo. U međuvremenu sam išao na psihoterapije kod kliničkog psihologa. On mi je predložio da odem kod prostitutke. Ja sam ga poslušao, ali sam se zaljubio u tu devojku. Kako je vreme odmicalo, i kako je trebalo da krenem na fakultet, ponovo sam imao teškoće u komunikaciji sa okolinom. Jednom se drug razdrao ne mene, drugi put sam ostao do ujutru sa nekim narkomanima koji su mi ukrali gitaru i koji su se drali na mene i to mi je izazvalo ponovo paranoju. Kada je krenuo fakultet, jedan kolega me je bez ikakvog razloga napadao verbalno, tako da je to bilo previše za mene. Nisam znao kako da odreagujem pa sam se iz Beograda vratio u rodni grad sa gubitkom veze sa realnošću. Tada sam umislio da imam dete sa prostitutkom u koju sam se zaljubio, inače, ona mi je stvarno pokazala sliku svog deteta i rekla njegovo ime. Čak sam u jednom trenutku umislio da sam Isus Hrist.Godinu dana sam plakao po ceo dan. Neki stari drugovi su pokušavali da me posete ali ja nisam hteo, jer sam oboleo i od agresivnosti a i oni su nastavili da piju, čak se i drogiraju. Jednog dana sam imao glas koji mi je pričao da sam izdao svoj rod,mislio sam da je došao smak sveta, mislio sam da će otac da mi umre, raznorazni tripovi, da ne pričam sad o svemu. Uglavnom, ne mogu da izbacim prošlost iz glave, stalno sanjam drugove sa kojima sam se družio i po ceo dan razmišljam o njima. Dve godine imam prejake glavobolje. Bio sam skinuo kilažu i upoznao jednu devojku na ulici. Slala mi poljubce i ja se ponovo zaljubio. Ja sam znao da od toga nema ništa jer sam ja bolestan, iako je ona htela da se vidi sa mnom.To mi je teško palo. Onda sam nakon nekog vremena imao homoseksualni san. Tada sam prestao i da šetam, jer sam stalno razmišljao o tome i počeo sam da osećam senzacije u telu kad god vidim isti pol. Posle sam krenuo da razgovaram sa psihijatrom, koja kaže da je to deo regresije a ja i dalje pijem lekove i ne znam kako da prevaziđem to. Na kraju sam prestao i sa njom da razgovaram jer je rekla da mi psihoterapije više nisu potrebne.E sad, jeste da sam napisao opširno, ali, ovako, ako neko ima neki savet, ako zna nekog dobrog psihijatra, duhovnika, bilo šta, molio bih da iznese svoje mišljenje. Unapred hvala

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    224

Podrazumevano Re: Psihički poremećaji

Kakav crni duhovnik covece. Hoces da se vratis na nivo da mislis da si Isus Hrist i da te ubede da si opsednut demonima, pa da ti pogorsaju stanje 200% ?

Drzi se ti samo psihoterapeuta i psihijatara.

Ne znam koje sve kvalifikacije ima tvoj psihijatar ali znaj da ako je samo psihijatar i nije posle medicinskog fakulteta i specijalizacije psihijatrije zavrsio i 4 godine psihoterapije neke, on nije psihoterapeut.

A posto vec imas psihijatra lepo bi bilo da nadjes i psihoterapeuta ali koji iza sebe ima fakultet psihologije a ne medicine, cisto zbog raznovrsnosti i razlicitih uglova lecenja bolesti.

Ti si napredovao - nisi vise psihotican. Prvo bui za to srecan. Ne mozes sada zivnuti samo odjednom kao da niceg nije bilo nikada. Budi srecan i raduj se malim koracima cak i kada ostvaris najmanji napredak.

Ne znam kakve senzacije osecas kada vidis osobe istog pola - mozes osecati homofobiju a mozes osecati i da si homosexualne orijentacije koju si dugo potiskivao u sebi.

Sve to dooobar psihoterapeut treba da rasazna ovako ti ne moze reci niko i nagadjati, mada opet mislim da ti je to samo neka podvrsta opsesivno-kompulsivnih misli kao reakcija na zamrsene i traumaticne partnerske relacije koje si do sada imao sa i bez prisustva tvojih bolesti.

Verovatno imas i dobar genetski potencijal za oboljevanje od psihoza, tako da ne budi previse kritican prema sebi zasto ti se to sve desavalo i desava.

Konzumirao si marihuanu i alkohol kao veoma mlad i eto sta se stvori od toga. Nisi ni prvi ni poslednji. Posle toga ide traumaticno iskustvo iz zaljubljivanja + tvoja genetika mozga i imamo tvoje stanje koje sada imas.

Obnovi prijateljstva sa priajteljima, potrebni su ti, ali sa pravim prijateljima ne sa budalama. Malo ih edukuj kakva stanja imas i izrazi zelju da bi ti znacila njihova podrska.
    Ako treba promeni psihijatra i obavezno uz to nadji i psihoterapeuta dobrog, lekovi ce uraditi svoje, ali sa psihoterapeutom moras pricati i neke zivotne stvari i traume prebroiti kao i da te osposobi da se nosis sa svojim stanjem, da ne bi zbog psihoze zapadao u depresije ponovo.

Antipsihotici ce ti spreciti gubljenje veze sa realnoscu, antidepresivi ce ti sprecavati depresiju a benzodijazepini smanjivati teskobu odn anxioznost i iracionalne strahove.

Moras biti uporan, kao mlad si izigravao Elvisa Prislija + Egzl Rouza, sad sta je tu je, moras kao muskarac podneti sve ovo.

Moras definitivno poraditi sa psihoterapeutom o svom emotivnom ljubavnom zivotu i prebrzom zaljubljivanju i afektivnom vezanoscu za druge osobe, cak i da si zdrav 100% takav nacin reagovanja i ponasanja bi ti stvorio problem.

Pozz

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Psihički poremećaji

Psihoterapeut ti preporucio da odes kod prostitutke??? Zanimljiv pristup resavanju psihickih problema...
    Poslusaj sta ti kaze bRu zLi

Slične teme

1. Poremećaji ličnosti
    Autor tgdanijela u forumu Psihologija
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 15.02.2014., 16:32
  2. Poremećaji ličnosti
    Autor Metronom u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.06.2011., 22:26
  3. Primeri i dijagnoze psihičkih poremećaja i bolesti
    Autor bRu zLi u forumu Psihologija