MOLITVA......nasušna potreba?

ZILOT IZ CACKA

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.421
Da li imamo svoj unutrasnji svet.....i da li se nekad molimo,mada to svodimo i pod rec NADA.....Nadamo se boljem...Razgovaramo li sa Bogom kroz molitvu......ili odbijamo takvu potrebu.......Traži li naša duša molitvbu i duhovnu hranu,da li osjetimo taj impuls ili sa sigurnošću moyemo reći da smo potpuni kontrolori naših osećanja........i da čovek ne poseduje vezu sa Božanskim.....ili možda poseduje.........???
 
ope ti o religiji....ti si bash zabagreo a?....kakva bre molitva kavi bakrachi....ono shto treba da molish je sam sebe....al samo ti pishi ....imash iljadu i po postova od kojh je 1300 o religiji....shto tje retji bash si svestrana-kompletna osoba....blah
 
pa misim....ima poneki i van pomenutih odgovora....evo npr ovaj....koji je napisan nekim koji su eto upali i rekli shto imaju....al to i nije vredno nekoga razmishljanja....to je chisto eto kao da napishemo neshto....ovo su bre vishi ciljevi....vidish kako zilot to radi....to ti je posvetjenost....kamo lepe sretje da sam ja nechemu tolko posvetjen....de bi mi kraj bio....ovako ostaje da besciljno komentarishem gospodu....i tako te stvari
 
al u pravu si znash....posvetitju vremena temama poput shta jedete shta oblachite shta slushate....bio sm pobornik toga shta slushate....al sam ondak vido neko da je napiso dr iggy-ja i digoh ruke....mislim to bash nisam moro da vidim....a mogu i da se upustim u neq totalno besciljnu prepisq u kojoj tju demonstrirati svoju vrcavost il shta vetj....mogu i da krenem po regionima....il nekim o shkolstvu....pa da kao neshto pishem....no to mi i nije bash neshto gusht....mada shvrljam kako kad....niko ne ide na strip...shmrc....a slabo i na igre....shmrc shmrc....ovi mali bi da budu veliki....a ovi veliki bi da prichaju ko mali....otisho svet u 3pm
 
ZILOT IZ CACKA:
Da li imamo svoj unutrasnji svet.....i da li se nekad molimo,mada to svodimo i pod rec NADA.....Nadamo se boljem...Razgovaramo li sa Bogom kroz molitvu......ili odbijamo takvu potrebu.......Traži li naša duša molitvbu i duhovnu hranu,da li osjetimo taj impuls ili sa sigurnošću moyemo reći da smo potpuni kontrolori naših osećanja........i da čovek ne poseduje vezu sa Božanskim.....ili možda poseduje.........???


Ево једне лепе молитве.

МОЛИТВА ЗА СПАСЕЊЕ ОД СТРАХА

У име Оца и Сина и Светога Духа.
Спаси ме, Боже мој, од страха који ме понижава и срамоти као твоје створење. Нека ме не уплаши ни дан ни ноћ; јер, твој је дан и твоја је ноћ. Нека ме не уплаши ни гора ни вода; јер, горе си ти саздао и водама ти си поставио међе. Нека ме не уплаши ни сан у ноћи ни привиђење на дану; јер анђео твој стоји ми с десне стране. Нека ме не уплаши ни невидљиви противник твој, Боже вечни; јер, Ти си га победио Крстом Твојим Часним. И смрт нека ме не уплаши, Христе мој Свесилни, јер ти си смрт смрћу попрао, и Васкрсењем цео свет као седмоструком светлошћу обасјао.
Страх ме прати као сенка. У подне сенка од дрвета се губи. Кад се Сунце дигне високо изнад свих предмета на земљи, онда се сенка губи. Кад је Сунце на свом Истоку или Западу, ниже од високих планина, тада су сенке најдуже. И Ти, Господе мој, кад си нижи у виду моме, од ма каквих висина земаљских, сенке се купе око мене, дуге и мрачнем и плаше срце моје. А кад Те сагледам узвишена изнад свих висина, сенке се губе и страх ме оставља.
О, Свеци Божји, узнесите молитве ваше за мене грешнога, да се спасем од страха безумнога. Ангеле Божји, милостиви молитвениче, стави много тамјана у златну кадилницу твоју, и окади молитве за све богобојажљиве, и за мене грешног.
Слава Ономе који седи на престолу Славе, Славу Му навек. Амин
 
ZILOT IZ CACKA:
Da li imamo svoj unutrasnji svet.....i da li se nekad molimo,mada to svodimo i pod rec NADA.....Nadamo se boljem...Razgovaramo li sa Bogom kroz molitvu......ili odbijamo takvu potrebu.......Traži li naša duša molitvbu i duhovnu hranu,da li osjetimo taj impuls ili sa sigurnošću moyemo reći da smo potpuni kontrolori naših osećanja........i da čovek ne poseduje vezu sa Božanskim.....ili možda poseduje.........???
Naravno da je covek u vezi sa Bogom..... u duhovnoj je vezi....i poseduje tu potrebu kontakta sa Bozanskim....Ko moze jos coveku dati odgovore koje Bog moze...ko mu moze dati takvo vodjstvo i takva razotkrivanja.....Samo Bog svojim duhom moze to......:D
 
ZILOT IZ CACKA:
Da li imamo svoj unutrasnji svet.....i da li se nekad molimo,mada to svodimo i pod rec NADA.....Nadamo se boljem...Razgovaramo li sa Bogom kroz molitvu......ili odbijamo takvu potrebu.......Traži li naša duša molitvbu i duhovnu hranu,da li osjetimo taj impuls ili sa sigurnošću moyemo reći da smo potpuni kontrolori naših osećanja........i da čovek ne poseduje vezu sa Božanskim.....ili možda poseduje.........???

Trudim se, Žile.
Imam i unutrašnji svet i svašta ponešto, ali ne razgovaram sa Bogom.
Poslednji put sam se molio kad sam išao u treći razred osnovne škole, da dobijem pet iz matematike :mrgreen:
Ali, regularno sve, u Sabornoj crkvi pred oltarom :]
 
HeBePoBaTaH_:
Trudim se, Žile.
Imam i unutrašnji svet i svašta ponešto, ali ne razgovaram sa Bogom.
Poslednji put sam se molio kad sam išao u treći razred osnovne škole, da dobijem pet iz matematike :mrgreen:
Ali, regularno sve, u Sabornoj crkvi pred oltarom :]
VOLIM SABORNU,MADA JE POD OKUPACIJOM.......
5.gif
PAZI "NE RAZGOVARAM SA BOGOM" NE MORA UVEK BITI ISKRENO.......JER FURAJUCI SIGURNOST U SEBE I OSLANJATI SE NA SEBE,NEKAD MOŽE SAKRITI IMPULS MOLITVE KOJA SIGURNO RADI U NASOJ DUSI.....I MOLTVA PRED OLTAROM NEKADA MOŽE BITI VIŠE DRAMATIČNA I SCENSKA NEGO ,RECIMO U AUTOBUSU,KAD PRED SOBOM IMAMO NEKI CILJ GDE SAMO BOG MOŽE POMOĆI.......NAJ MANJE IMAMO BLAGODAREĆE MOLITVE,TJ.KADA BOG POMOGNE I SVE SE NEVEROVATNO DOBRO ZAVRŠI ,MI ZABORAVIMO DA SE VRATIMO BAREM U MISLIMA KA BOGU I ZABLAGODARIMO..............
 
:roll: a kako to bog "moze nekome da pomogne" ?! kao bog slusa zilota iz cacka kako ga moli iz autobusa da dodje svom cilju....
ma da....meni bog nikad nije pomogao da uradim kontrolni u osnovnoj skoli kako valja dok ja nisam sela i valjano zagrejala stolicu :roll: a to mi je bio cilj,da mi zakljuce dobru ocenu....i sta,mogla sam ja da se molim i molim i da dobijem keca ko vrata.
uopste mi nije jasno kako to neko misli da ce mu bog ispuniti neki cilj ili zelju ako ga ovaj moli i moli.mislim,mozes ti da ga molis za inspiraciju i volju pa da se nabedis da ti je to bog poslao a sve vreme je to ustvari bila tvoja velika zelja pa se motivacija sama stvorila.
a zna se da je moc covekove zelje i volje ogromna...
 

Back
Top