MOLITVA......nasušna potreba?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: MOLITVA......nasušna potreba?

Aktivan član ZILOT IZ CACKA (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Question MOLITVA......nasušna potreba?

Da li imamo svoj unutrasnji svet.....i da li se nekad molimo,mada to svodimo i pod rec NADA.....Nadamo se boljem...Razgovaramo li sa Bogom kroz molitvu......ili odbijamo takvu potrebu.......Traži li naša duša molitvbu i duhovnu hranu,da li osjetimo taj impuls ili sa sigurnošću moyemo reći da smo potpuni kontrolori naših osećanja........i da čovek ne poseduje vezu sa Božanskim.....ili možda poseduje.........???

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano Re: MOLITVA......nasušna potreba?

ope ti o religiji....ti si bash zabagreo a?....kakva bre molitva kavi bakrachi....ono shto treba da molish je sam sebe....al samo ti pishi ....imash iljadu i po postova od kojh je 1300 o religiji....shto tje retji bash si svestrana-kompletna osoba....blah
    Voistinu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio AntunTun
    ope ti o religiji....ti si bash zabagreo a?....kakva bre molitva kavi bakrachi....ono shto treba da molish je sam sebe....al samo ti pishi ....imash iljadu i po postova od kojh je 1300 o religiji....shto tje retji bash si svestrana-kompletna osoba....blah
    a ti imas 3000 postova a od toga ti je 2800 odgovora Zilotu Bl KIM

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

ja molim nekoga da mi polozi ispit.
    to je trenutno moja jedina skromna molba...ups,molitva....
    you make me sick because i adore you so

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

pa misim....ima poneki i van pomenutih odgovora....evo npr ovaj....koji je napisan nekim koji su eto upali i rekli shto imaju....al to i nije vredno nekoga razmishljanja....to je chisto eto kao da napishemo neshto....ovo su bre vishi ciljevi....vidish kako zilot to radi....to ti je posvetjenost....kamo lepe sretje da sam ja nechemu tolko posvetjen....de bi mi kraj bio....ovako ostaje da besciljno komentarishem gospodu....i tako te stvari
    Voistinu.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

al u pravu si znash....posvetitju vremena temama poput shta jedete shta oblachite shta slushate....bio sm pobornik toga shta slushate....al sam ondak vido neko da je napiso dr iggy-ja i digoh ruke....mislim to bash nisam moro da vidim....a mogu i da se upustim u neq totalno besciljnu prepisq u kojoj tju demonstrirati svoju vrcavost il shta vetj....mogu i da krenem po regionima....il nekim o shkolstvu....pa da kao neshto pishem....no to mi i nije bash neshto gusht....mada shvrljam kako kad....niko ne ide na strip...shmrc....a slabo i na igre....shmrc shmrc....ovi mali bi da budu veliki....a ovi veliki bi da prichaju ko mali....otisho svet u 3pm
    Voistinu.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio ZILOT IZ CACKA
    Da li imamo svoj unutrasnji svet.....i da li se nekad molimo,mada to svodimo i pod rec NADA.....Nadamo se boljem...Razgovaramo li sa Bogom kroz molitvu......ili odbijamo takvu potrebu.......Traži li naša duša molitvbu i duhovnu hranu,da li osjetimo taj impuls ili sa sigurnošću moyemo reći da smo potpuni kontrolori naših osećanja........i da čovek ne poseduje vezu sa Božanskim.....ili možda poseduje.........???

Ево једне лепе молитве.

МОЛИТВА ЗА СПАСЕЊЕ ОД СТРАХА

У име Оца и Сина и Светога Духа.
    Спаси ме, Боже мој, од страха који ме понижава и срамоти као твоје створење. Нека ме не уплаши ни дан ни ноћ; јер, твој је дан и твоја је ноћ. Нека ме не уплаши ни гора ни вода; јер, горе си ти саздао и водама ти си поставио међе. Нека ме не уплаши ни сан у ноћи ни привиђење на дану; јер анђео твој стоји ми с десне стране. Нека ме не уплаши ни невидљиви противник твој, Боже вечни; јер, Ти си га победио Крстом Твојим Часним. И смрт нека ме не уплаши, Христе мој Свесилни, јер ти си смрт смрћу попрао, и Васкрсењем цео свет као седмоструком светлошћу обасјао.
    Страх ме прати као сенка. У подне сенка од дрвета се губи. Кад се Сунце дигне високо изнад свих предмета на земљи, онда се сенка губи. Кад је Сунце на свом Истоку или Западу, ниже од високих планина, тада су сенке најдуже. И Ти, Господе мој, кад си нижи у виду моме, од ма каквих висина земаљских, сенке се купе око мене, дуге и мрачнем и плаше срце моје. А кад Те сагледам узвишена изнад свих висина, сенке се губе и страх ме оставља.
    О, Свеци Божји, узнесите молитве ваше за мене грешнога, да се спасем од страха безумнога. Ангеле Божји, милостиви молитвениче, стави много тамјана у златну кадилницу твоју, и окади молитве за све богобојажљиве, и за мене грешног.
    Слава Ономе који седи на престолу Славе, Славу Му навек. Амин
    “Mors tua, vita mea”

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Naravno da je covek u vezi sa Bogom..... u duhovnoj je vezi....i poseduje tu potrebu kontakta sa Bozanskim....Ko moze jos coveku dati odgovore koje Bog moze...ko mu moze dati takvo vodjstvo i takva razotkrivanja.....Samo Bog svojim duhom moze to......
    Poslednji put ažurirao/la besmrtna : 07.10.2005. u 01:48

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

[font=Courier New]Trudim se, Žile.[/font]
    [font=Courier New]Imam i unutrašnji svet i svašta ponešto, ali ne razgovaram sa Bogom.[/font]
    [font=Courier New]Poslednji put sam se molio kad sam išao u treći razred osnovne škole, da dobijem pet iz matematike [/font]
    [font=Courier New]Ali, regularno sve, u Sabornoj crkvi pred oltarom :][/font]
    Poslednji put ažurirao/la HeBePoBaTaH_ : 07.10.2005. u 02:15

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

ЈА се неби хвалио са тим да си се молио у трећем разреду задњи пут

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

[font=Courier New]Mihajlo, poslednji, ne zadnji.[/font]
    [font=Courier New]Možda se ponovi, a možda i ne.[/font]
    [font=Courier New]Uostalom, TI imaš u avataru zastavu Konfederacije :][/font]
    [font=Courier New](usput, ne bi + h se piše odvojeno)[/font]
    Poslednji put ažurirao/la HeBePoBaTaH_ : 07.10.2005. u 11:09

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Ja onako iz navike ponekad kažem ''Pomozi Bože'' i to je moja jedina komunikacija sa Bogom ....
    Kad nešto radim, normalno je i da se nadam i da se u sebi molim da sve bude u redu i da mi posao uspe ... ali u principu - sve od mog rada i zavisi .....

Učlanjen
    19.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: MOLITVA......nasušna potreba?

Citat Original postavio NatasaNatasa
    Ja onako iz navike ponekad kažem ''Pomozi Bože'' i to je moja jedina komunikacija sa Bogom ....
    Kad nešto radim, normalno je i da se nadam i da se u sebi molim da sve bude u redu i da mi posao uspe ... ali u principu - sve od mog rada i zavisi .....
    I MALO OD HOROSKOPA..........

Učlanjen
    19.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: MOLITVA......nasušna potreba?

Citat Original postavio HeBePoBaTaH_
    [font=Courier New]Trudim se, Žile.[/font]
    [font=Courier New]Imam i unutrašnji svet i svašta ponešto, ali ne razgovaram sa Bogom.[/font]
    [font=Courier New]Poslednji put sam se molio kad sam išao u treći razred osnovne škole, da dobijem pet iz matematike [/font]
    [font=Courier New]Ali, regularno sve, u Sabornoj crkvi pred oltarom :][/font]
    VOLIM SABORNU,MADA JE POD OKUPACIJOM.......PAZI "NE RAZGOVARAM SA BOGOM" NE MORA UVEK BITI ISKRENO.......JER FURAJUCI SIGURNOST U SEBE I OSLANJATI SE NA SEBE,NEKAD MOŽE SAKRITI IMPULS MOLITVE KOJA SIGURNO RADI U NASOJ DUSI.....I MOLTVA PRED OLTAROM NEKADA MOŽE BITI VIŠE DRAMATIČNA I SCENSKA NEGO ,RECIMO U AUTOBUSU,KAD PRED SOBOM IMAMO NEKI CILJ GDE SAMO BOG MOŽE POMOĆI.......NAJ MANJE IMAMO BLAGODAREĆE MOLITVE,TJ.KADA BOG POMOGNE I SVE SE NEVEROVATNO DOBRO ZAVRŠI ,MI ZABORAVIMO DA SE VRATIMO BAREM U MISLIMA KA BOGU I ZABLAGODARIMO..............

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

bog je previshe bogat....il previshe mator da bi brinuo

homer simpson
    Voistinu.

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

a kako to bog "moze nekome da pomogne" ?! kao bog slusa zilota iz cacka kako ga moli iz autobusa da dodje svom cilju....
    ma da....meni bog nikad nije pomogao da uradim kontrolni u osnovnoj skoli kako valja dok ja nisam sela i valjano zagrejala stolicu a to mi je bio cilj,da mi zakljuce dobru ocenu....i sta,mogla sam ja da se molim i molim i da dobijem keca ko vrata.
    uopste mi nije jasno kako to neko misli da ce mu bog ispuniti neki cilj ili zelju ako ga ovaj moli i moli.mislim,mozes ti da ga molis za inspiraciju i volju pa da se nabedis da ti je to bog poslao a sve vreme je to ustvari bila tvoja velika zelja pa se motivacija sama stvorila.
    a zna se da je moc covekove zelje i volje ogromna...

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

na to sad mozhe da usledi jako komlikovan odgovor o tome kako bog nije neko ko bukvalno slusha kad mu kazhesh da zhelish peticu i kako je bog u tebi i kako se ti u stvari molish sebi....no to je kenjanje...istina je da....

BOGA NEEEEEEEMA
    Voistinu.

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

znam da sledi neki citat iz biblije,ali reko da pokusam,mozda mi neko da inteligentan odgovor....a sustina je da odgovora na to nema

Učlanjen
    19.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

upravu ste,glupost ostavlja coveka bez komentara........ja bi po vama treba sad da opravdavam Boga......svasta.......

Zainteresovan član sanja&darko (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2005.
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio AntunTun
    na to sad mozhe da usledi jako komlikovan odgovor o tome kako bog nije neko ko bukvalno slusha kad mu kazhesh da zhelish peticu i kako je bog u tebi i kako se ti u stvari molish sebi....no to je kenjanje...istina je da....

BOGA NEEEEEEEMA
    Tj. istina je u AntunTunu Boga zaista NEEEEEEEMA.

Učlanjen
    19.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

sanja&darko su bebice na slici???Veliki trud treba da bi se dete usmerilo ka Bogu,i mudrost,i oslanjanje na Boga.......i na kraju opet će to dete odlučiti.......ali treba se truditi.........naravno samo laganim tempom......

Zainteresovan član sanja&darko (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2005.
    Reputaciona moć
    49

Nisu, to su Jovan i Nina a imena su njihovi matorci.

Učlanjen
    19.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

POZDRAV JOVANU ,NINI I MATORCIMA...............

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.02.2005.
    Reputaciona moć
    50

Pozdrav svima čista srca i dobre volje,a ko to ima ima mir kakav može doći od Boga
    Roxy

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

“Mors tua, vita mea”

Slične teme

1. Rakija srpska nasusna
    Autor Dragoljub-- u forumu Istorija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25.03.2009., 20:53
  2. Molitva
    Autor Sokolica_M u forumu Arhiva
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.09.2007., 15:13

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu