RAČUNICA Kakav bi mi život bio da se nisam rodio u Srbiji, nego u....

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
da imam krila bio bih avion:
RAČUNICA Kakav bi mi život bio da se nisam rodio u Srbiji, nego u....

Jeste li ikada razmišljali kakav bi vam život bio da ste se rodili kao Francuz, Amerikanac, Rus, Kinez...? Poređenje s Amerikom iznenadiće sve.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/55...i-zivot-bio-da-se-nisam-rodio-u-Srbiji-nego-u

Statistika uključuje životni vek, mortalitet dece, natalitet, troškove zdravstvene zaštite, energiju i rizik od dobijanja virusa HIV
Odgovor na ovo pitanje daće vam sajt IfItWereMyHome.com koji pravi poređenje života u vašoj domovini sa bilo kojom drugom zemljom na svetu.

Lutrija gde se rodimo igra popriličnu ulogu u tome ko smo mi, piše sajt.

- Da niste rođeni u državi u kojoj jeste, kakav bi vam život bio? Da li biste bili ista osoba? - pitaju se autori sajta.

Koristeći statističke podatke iz CIA, Svetske zdravstvene organizacije i Organizacije za ekonomsku kooperaciju i razvo, sjat je uporedio nekoliko različitih aspekata života u više od 200 zemalja i teritorija.

Statistika uključuje životni vek, mortalitet dece, natalitet, troškove zdravstvene zaštite, energiju i rizik od dobijanja virusa HIV...

Druga interesantna stvar na sajtu jeste interaktivna mapa koja takođe poredi i veličine država.

Originalno je kreirana 2010. kako bi dala uvid u to kolika je bila naftna mrlja, a postoji i tab pod nazivom “katastrofe” (Disasters) gde možete videti veličnu pomenute naftne mrlje kao i poplava koje su zadesile Pakistan iste godine i uporediti ih sa bilo kojom zemljom.
_______

Sudeći prema rezultatima biće da ni SAD nije obećana zemlja i da ste čak imali sreće što ste se rodili u Srbiji, budući da je naša zemlja u prednosti u šest parametara od 10. Ipak, ako pogledate po kojim parametrima vodi SAD, možda biste žrvtovali potrošnju struje ili goriva za veću platu i duži život.

Štaviše, ako uporedimo sve rezultate iz ovih šest poređenja ispada da je umesto u Srbiji bolje živeti jedino u Švajcarskoj i Hrvatskoj, dok bi za svakog Srbina najgore bilo da se rodio u Rusiji.

Ovde možete uporediti Srbiju sa još zemalja sveta.

Dobro je sto se nisam rodio u USA! :srecan: Ali najbolje sto se NISAM rodio u Rusiji! :worth:

_niemand_
 
Dobro je sto se nisam rodio u USA! :srecan: Ali najbolje sto se NISAM rodio u Rusiji! :worth:

_niemand_


budala zivi tamo gde se rodio, SAMO ZATO sto se tamo rodio. pametan se izmesti iz toga, AKO mu ne odgovara, ma kako god. za dobre pare sve se proda i ide se dalje.
nema tih kostiju predaka, kakvi god da su koje bi me drzale bilo gde, tako da mi ta prica ne pije vodu.
coveku je zivot dat da se realizuje sto bolje moguce, na sopstvenu radost a ni na ciju stetu. koliko god da on time(a cini i to) produzava lozu.
isto bi mi se hvatalo, gde god da sam se rodila, delom zbog genetike, delom i zbog toga sto me je gajila porodica(kojoj je RAD religija jedina u koju se 100% veruje), a ne sredina, tako da mi je takvoj naveca robija da mi se zabrani da ucim i radim. jedini zadatak mi je da prepoznam premor i stanem.
trenutno bih da zivim u zemlji gde ne postoji ni porez, ni penziono ni socijalno i gde su mi odresene ruke da radim koliko hocu i uplacujem za sta ja hocu, licno ne verujem u penziju ni 1% ! niti cu da je cekam.
 
gastarbajterska je tuga pregolema, omatorelo se a rezervne (mladosti) nema

nemci daju koske gastosima, ali im ne daju nista drugo. mesto im se zna. CUTI I KENJAJ

zato je tu internet, pojedu, kao i obicno, hranu za macke pa se nakace i lupetaju po srbiji. i kad vide da smo normalni uprkos naporima velike nemacke, i da se veselimo i druzimo, tek onda popisde u svojim malim nemackim betonskim celijama.

tamo ni vazduh nije kako treba, a kod nas je za dz i jos mirise

kraj je neminovan, germanska pensija nece dugo. gastarbajtersko cukanje i lupanje na forumu je srazmerno "uspehu" ds rezima, znaci brzo vene i jos brze ga se svi odricu

respekt se ovde zasluzuje licnim osobinama, a ne parama, bednih par desetina hiljada evrica nama ne znaci nista ako stoje u germanskoj baci



izvini ali ne videh da se redovno u srbiji respekt zasluzuje licnim osobinama.
niti vidim da se ljudi osecaju lepse nego drugde.
i zbog cega tako lose govoris o gastarbajterima ?
znas li da mnogo nase dece studira po konzervatorijumima nemackog govornog podrucja muziku gde i ostaju, gde uspevaju da se realizuju i uspeju u svojoj profesionalnoj izgradnji. Imas po svetu dovoljan broj nasih uspesnih ljudi koje niko ne cuska i kojima niko ne baca koske i koji se osecaju dovoljno ljudima, u toj meri da tvoja tvrdnja propada.
to sto smo u nasem mentalitetu generalno izgradjeni da treba da se uznosimo za svako i najmanje ostvarenje i da se o nasem nekom delu govori sve dok ne izlapimo, to macku o rep, to NIKO NIGDE ne radi. u kulturama, gde se radi intenzivno u svim oblastima i svim pravcima, uspeh, kakav god da je, traje kao prica par dana i kvit, radi se dalje. zato se nas covek oseca kao poliven hladnom vodom, u slucaju da mu se to desi i onda kaze "niko me ne ceni". svako svakog dovoljno ceni, ne brini, shodno obrazovanju, radu i svemu drugome.
zna se sta je prekomerno i u kojoj meri samog tog coveka koji se kao uspesan proziva, ne oslobadja vec ga, naprotiv, samo SPUTAVA.
niko ne zivi od tapsanja po ramenu!
daj coveku prostor i materijal da radi, napravice on odmah sebi daljnju radost!
 
Samo hvala svecima sto nisam muslimanka.

zbog cega?

zbog cega smo mi hriscani kao bolji?

ko je vise ubijao i pljackao po planeti, hriscani ili muslimani? ako cemo vec po tome da se ravnamo, mada mi je sasvim svejedno, licno, jer je skot skot, bilo gde kada se skotski ponasa .
taj muslimanski svet ispada jedino glupav sto u svojim krajnostima lako postaje plen bilo cije manipulacije.
drugo, kad radis na poslu sa covekom, koje god vere bio, ni nemas osecaj/uvid sta je on u toj svojoj najintimnijoj sferi u koju normalan i ne zadire.

moja najomiljenija religija su marljivi, pametni ljudi usredsredjeni na svoj posao, koji se u svojoj intimi mole kome god i kako god.
ako TI stojis pravo i ako si stamen u svome(!!!!) NIKO te ne moze maci s`mesta i niko ti nista ne moze, osim onoga sto ti sam sebi zelis .

manimo se fobija, a svim grupama krajnosti, zelim dobro zdravlje i manje frustracija!

- - - - - - - - - -

. . .

- - - - - - - - - -



Ti ostavljas komentare na mojoj temi... Nije lepo posecivati tudje teme i kenyati i sajpiti po njima, zar ne? Mozes samo da me besomucno mrzis... I ja cu tu tvoju mrznju pojacati... Da sam sebe urusis. :lol:

_niemand_



nemoj, mozda ljudi jos nisu spremni za katarzu :))))

Pozdrav druze moj:)
 
forum romanum:
moja najomiljenija religija su marljivi, pametni ljudi usredsredjeni na svoj posao, koji se u svojoj intimi mole kome god i kako god.
ako TI stojis pravo i ako si stamen u svome(!!!!) NIKO te ne moze maci s`mesta i niko ti nista ne moze, osim onoga sto ti sam sebi zelis .

Ne mogu to oni razumeti, drugo moja. To je za njih visa matematika. Mozda bi i mogli, ako bi se priFatili mate-mOtike (pa tako 20+ godinitza). :lol:

I tebi pozdrav! :hvala:

_niemand_
 
koliko si danas skupio flasa po minhenskom Hbf ? Ostavljaj tastaturu,flase se nece same od sebe preprodati
cibe blentavi

nije "niemand" nimalo blentav, naprotiv, on samo hoce da ti ubrza pad, posle ces srazmerno udarcu o pod na poletis navise.

salu na stranu, razlicite su vam zivotne filozofije, vecina vas sama sebi lize rane i gladi se, sto isto moze, samo sve ide tad sporije, kilavije.

licno sam sama imala mnogo razumevanja za patnje naseg sveta i svoje najblize, usled ekonomske krize i svega drugog , dajuci vremena svemu pa i svom konacnom stavu. gotovo svo vreme nisam izuscivala ni jednu preku rec, mereci pazljivo do te mere dok se sasvim ne umorim od "merenja", na kraju ostavsi bez ijedne reci. i kad sam mislila da imam sta da kazem. mislila sam da nemam pravo "na misljenje" jer ne delim direktno tu patnju na licu mesta.
tada sam upoznala "niemand"-a koji mi je postao drag izuzetno jer sam videla da govori to sto jeste, odvijeno, ogoljeno, bez eufemizama(od kojih mi je muka).
"niemand" je tad ziveo u srbiji i znao je sta prica. ja bih to isto cula, kada bih odlazila u posetu svojima a i videla, shvatajuci da je covek u pravu, samo, treba imati zeludac pa prihvatiti i naglas izrecenu potvrdu toga istog. nekad to mnogo boli i taj bol mogu da razumem .
onda su se, u neko doba, pocele da stvaraju, uslovno receno, dve grupe ljudi, meni najblizih: jedna koja je aktivno ucestvovala u zivotu, boreci se lavovski, i koja je uspela, iskljucivo svojim radom i druga grupa, koja i dan danas kuka, druge krivi, ocekuje a nista ne radi. prvoj grupi su pripadali ljudi kova tipa "niemand"-a.

"niemand" ima niceovsku filozofiju zivljenja i najstroziji je upravo prema sebi, okrutno, i spada u red nasih zaista uspesnih ljudi "na zapadu" koga sam srela :)
deluje drsko ali trezni i te kako !
 
"niemand" ima niceovsku filozofiju zivljenja i najstroziji je upravo prema sebi, okrutno, i spada u red nasih zaista uspesnih ljudi "na zapadu" koga sam srela :) deluje drsko ali trezni i te kako !

Tako mora... Nije to moja zelja. Kontra je to. Zato i prezivljavam na ivici zileta... I uspesan sam. Takva mi je Sudbina, Forum. Dobro to znas. :rtfm:

Koliko cu jos moci da izdrzim te kontre? Time Will Tell! :whistling:

_niemand_
 
nije "niemand" nimalo blentav, naprotiv, on samo hoce da ti ubrza pad, posle ces srazmerno udarcu o pod na poletis navise.

salu na stranu, razlicite su vam zivotne filozofije, vecina vas sama sebi lize rane i gladi se, sto isto moze, samo sve ide tad sporije, kilavije.

licno sam sama imala mnogo razumevanja za patnje naseg sveta i svoje najblize, usled ekonomske krize i svega drugog , dajuci vremena svemu pa i svom konacnom stavu. gotovo svo vreme nisam izuscivala ni jednu preku rec, mereci pazljivo do te mere dok se sasvim ne umorim od "merenja", na kraju ostavsi bez ijedne reci. i kad sam mislila da imam sta da kazem. mislila sam da nemam pravo "na misljenje" jer ne delim direktno tu patnju na licu mesta.
tada sam upoznala "niemand"-a koji mi je postao drag izuzetno jer sam videla da govori to sto jeste, odvijeno, ogoljeno, bez eufemizama(od kojih mi je muka).
"niemand" je tad ziveo u srbiji i znao je sta prica. ja bih to isto cula, kada bih odlazila u posetu svojima a i videla, shvatajuci da je covek u pravu, samo, treba imati zeludac pa prihvatiti i naglas izrecenu potvrdu toga istog. nekad to mnogo boli i taj bol mogu da razumem .
onda su se, u neko doba, pocele da stvaraju, uslovno receno, dve grupe ljudi, meni najblizih: jedna koja je aktivno ucestvovala u zivotu, boreci se lavovski, i koja je uspela, iskljucivo svojim radom i druga grupa, koja i dan danas kuka, druge krivi, ocekuje a nista ne radi. prvoj grupi su pripadali ljudi kova tipa "niemand"-a.

"niemand" ima niceovsku filozofiju zivljenja i najstroziji je upravo prema sebi, okrutno, i spada u red nasih zaista uspesnih ljudi "na zapadu" koga sam srela :)
deluje drsko ali trezni i te kako !

Сестро, јел теби добро? Ниманд је најобичнији згубидан који виси на форуму 24 сата дневно, дакле све супротно од онога за шта се вербално залаже.
 
Tako mora... Nije to moja zelja. Kontra je to. Zato i prezivljavam na ivici zileta... I uspesan sam. Takva mi je Sudbina, Forum. Dobro to znas. :rtfm:

Koliko cu jos moci da izdrzim te kontre? Time Will Tell! :whistling:

_niemand_


sudbina koju si a priori sam izabrao, jer sudbina i jeste izbor, pre nego i toga postanemo svesni .
selekcija je gadna a tebi srecno nadalje i pozdrav! :)

- - - - - - - - - -

Сестро, јел теби добро? Ниманд је најобичнији згубидан који виси на форуму 24 сата дневно, дакле све супротно од онога за шта се вербално залаже.


jeste brate, dobro mi je, hvala na brizi :)

na osnovu toga koliko je min./sati neko na forumu, ne mozemo NISTA o njemu znati.
toliko :)
 
Битно је где си се родио. Мој кум је пре десетак година радио у Хјустону и сасвим случајно је видео платну листу, или како се то већ тамо зове, америчког колеге са којим је радио потпуно исти посао. Скоро дупло већи износ од његовог. Нема везе са урадом, напротив, просто овај је био много боље плаћен зато што је рођен као Американац.
 
Битно је где си се родио. Мој кум је пре десетак година радио у Хјустону и сасвим случајно је видео платну листу, или како се то већ тамо зове, америчког колеге са којим је радио потпуно исти посао. Скоро дупло већи износ од његовог. Нема везе са урадом, напротив, просто овај је био много боље плаћен зато што је рођен као Американац.

To se, Shuteru, jednostavno leci. Tvoj kum treba da promeni firmu u lokalu i da trazi u novoj firmi 2x vecu platu. :aha2:

_niemand_
 

Back
Top