Dominacija

U mojoj porodici smo svi alfe! Ali i svi znamo sve da radimo i niko nije lenj.
Recimo:svako zna da skuva ručak,da pusti mašinu za veš i sušenje,da ispegla,
da usisivačem ekvilibriše...(:mrgreen:)
Posle ručka ili bilo kojeg obroka -svako opere svoj pribor,a poslednji i šerpe i ostalo...
Nemamo taj problem dominacije svako svakog uvažava ...Ja sam tu ,kobajagi kao nešto,ali
to je više tradicija,nekad i pomalo smešna jer služim i za podjebavanje kao babo...:mrgreen:
 
Jeste dominantni u vezi ili ne?? Kakav generalno model ponasanja nosite iz veze u veze u vezu?
jako dugo nisam bila u normalnom odnosu. i potpuno sam nesvesna sa pricam-radim
neko mi je skrenuo na neke sitnice..i nije naivno.
morala bih ozbiljno da poradim na sebi
sto ce se desiti, ako mi neko bash izdominira a ne ubijem ga tokom toga:lol:

najteze je biti svestan sebe.
 
jako dugo nisam bila u normalnom odnosu. i potpuno sam nesvesna sa pricam-radim
neko mi je skrenuo na neke sitnice..i nije naivno.
morala bih ozbiljno da poradim na sebi
sto ce se desiti, ako mi neko bash izdominira a ne ubijem ga tokom toga:lol:

najteze je biti svestan sebe.

Da znas... ja sam tek tad navukla komplekse...
 
ma ne, ja nemam komplekse..ali imam neke odbrambene mehanizme koji rade bez svesne namere..kao ja mogu sve sama i te fore. sto jeste istina, ali ne zelim tako da zivim do kraja zivota jbt.:)
 
ma ne, ja nemam komplekse..ali imam neke odbrambene mehanizme koji rade bez svesne namere..kao ja mogu sve sama i te fore. sto jeste istina, ali ne zelim tako da zivim do kraja zivota jbt.:)

pa dobro ti mehanizmi su ok kao i suze :lol:
mislim oni i jesu posledica davanja prostora nekome da bude lider, pa taj neko nije znao da privilegija vuce i odgovornost
e sad, svi bi privilegiju, al ne i odgovornost
pa ne ide tako
ond pusti, ja cu da ponesem dzak, al ti onda nisi alfa
 
ma ne, ja nemam komplekse..ali imam neke odbrambene mehanizme koji rade bez svesne namere..kao ja mogu sve sama i te fore. sto jeste istina, ali ne zelim tako da zivim do kraja zivota jbt.:)

Ja sam ih vala zapatila... msm a jeste tesko kad skontas da si sklon manipulacijo, pasivnoj agresiji, otvorenoj agresiji, da nemas ni malo empatije, uobrazen si kao tikva bez ikakvog razloga. Srusi ti sistem dosta...
 
a pa ne, ja nisam sklona manipulaciji ni malo, a empatije imam na tone.i nisam uobrazena.
ali agresija i pasivna agresija..e tu dominiram:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ja sam prosto uvek u pravu, i odbijam da to uopste analiziram )))
ja sam imala obicaj da na poslu kazem pa dobro ljudi jel znate da sam uvek u pravu, zasto se upste raspravljate sa mnom?:aha:
 
a pa ne, ja nisam sklona manipulaciji ni malo, a empatije imam na tone.i nisam uobrazena.
ali agresija i pasivna agresija..e tu dominiram:mrgreen:

- - - - - - - - - -


ja sam imala obicaj da na poslu kazem pa dobro ljudi jel znate da sam uvek u pravu, zasto se upste raspravljate sa mnom?:aha:

Uopste ne postavljam pitanje. Prosto to iskazem kao konstataciju. Svuda i u svakoj odgovarajucoj prilici. E sad da li je to uvek tacno, zabole me levi cosak od robne kuce :mrgreen:
 
Ja sam u besu izudarala decka.... sto je jadno. Smesni deo je taj da ja imam metar i sezdeset a on dva m i devedeset i kusur kg... za zid je mogao da me zalepi... eto... da sam musko garant bi se tukla po kafanama... i ovako sam par puta izazvala tuci svojim prijatnim odbijanjima...
 
ko je uopšte reka da su žene glupe?
obraćaš se na pogrešnu adresu,ja samo pričam o isfeminiziranim i muškobanjastim ženama,takve mi se gade...
yebeš ženu koja hoće da promijeni pol i postane muško,znači da nije zadovoljna u svojoj koži..!
volim normalne,ženstvene žene,obvožavam ih,ali zaista su rijetke u današnje doba...:heart:

Znas zasto su retke? Zato sto je to bila lazna, socijalna konstrukcija da po difoltu bi zene trebalo da budu takve ... Danas se prikazuje istina
 
Ne bih mogla da budem u vezi gde jedan dominira, a drugi poslusno prati.
Niti mi se dopada taj raspored uloga, niti bih mogla da postujem jednako onog koji bi da prigrabi poziciju dominantnog, kao ni lagodmu poziciju pokornog.
 
Ne bih mogla da budem u vezi gde jedan dominira, a drugi poslusno prati.
Niti mi se dopada taj raspored uloga, niti bih mogla da postujem jednako onog koji bi da prigrabi poziciju dominantnog, kao ni lagodmu poziciju pokornog.

pracenje ne podrazumeva pokoru
ja ne verujem da postoje veze i brakovi u kojima su oboje podjednako dominantni
barem ja takav par nisam u svom zivotu srela
jedan od dvoje mora da bude za mrvicu `jaci` i to je ono sto se ovde naziva - dominantan
 
pracenje ne podrazumeva pokoru
ja ne verujem da postoje veze i brakovi u kojima su oboje podjednako dominantni
barem ja takav par nisam u svom zivotu srela
jedan od dvoje mora da bude za mrvicu `jaci` i to je ono sto se ovde naziva - dominantan
Meni se pa pa cini da se parovi koje znam iole dobro mogu podeliti na one gde su snage priblizno ujednacene, za mrvicu vamo, za mrvicu namo, i na one gde postoji vrlo izrazeno taj odnos, dominacije i onog ko se pokorava, potpuno nebitno koliko to cine jer tako obojima odgovora ili je neko tu fakticki prinudjen da bude u jednom od tih polozaja.
Meni licno ne odgovaraju muskarci koji insistiraju na bilo kojoj od tih ulog,. tacnije receno koji ti namecu takav odnos. Prvo malo je njih za koje smatram da imaju kvalitete toliko da bi mogla da ih shvatim ozbiljno ako bi polusali da dominiraju. A takvi pa ne bi ni pokusali upravo zbog tih osobina koje imaju. Ovi drugi koji bi dozvolili da ja dominiram mi tek nisu zanimljivi.
 
Ja sam prosto uvek u pravu, i odbijam da to uopste analiziram )))

kuca kaze vau vau
maca kaze mjau mjau

- - - - - - - - - -

Ja sam u besu izudarala decka.... sto je jadno. Smesni deo je taj da ja imam metar i sezdeset a on dva m i devedeset i kusur kg... za zid je mogao da me zalepi... eto... da sam musko garant bi se tukla po kafanama... i ovako sam par puta izazvala tuci svojim prijatnim odbijanjima...

Ceg se pametan stidi, budala se ponosi.

- - - - - - - - - -

Ne bih mogla da budem u vezi gde jedan dominira, a drugi poslusno prati.
Niti mi se dopada taj raspored uloga, niti bih mogla da postujem jednako onog koji bi da prigrabi poziciju dominantnog, kao ni lagodmu poziciju pokornog.

Slusaces ti ko bela lala...i da pitas ,ima li jos.

- - - - - - - - - -

Zene , mnogo ste iskompleksirane.Bas mnogo.
Kenjate ovde ko kamile a pred sefom ne smete ni da pisnete.Jos ga zovete gazda.
 

Back
Top