Razglednica iz divljine (povratak prirodi)

poetessa

Legenda
Poruka
56.288
U ovo ludo doba stresa, jurnjave za parama, socijalnih mreža i raznoraznog dokazivanja, sve više se čuje u pozadini taj zov divljine i čežnja običnog čoveka da odbaci civilizaciju i njene tekovine, i da makar na momenat ako ne i trajnije napusti sve i živi...onako kako on hoće.

Zato zbog tog glasa koji iako tih ipak kao podton provejava u svim ovim razgovorima koji se vode...jedna tema kao utočište o divljini, o samotnjaštvu...o prirodi..o nama kakvi bi možda želeli da budemo ili jesmo odistinski takvi.

798efb878a075ce09d8611c62b32f09f.jpg

Pošto ovaj PDF nema temu sa sopstvenim slikama korisnika...mogu se okačiti i lične fotke prirode i predela koje ste fotografisali.

363c31a673abed8ec0ccd1fde9aada6d.jpg


- - - - - - - - - -

cfa261145ef014e12c313ce938015a5e.jpg
 
Poslednja izmena:

E ovo je za mene san snova. Jezero ili reka, planinčuge okolo, kajak....inače, nije baš na temu, ali...negde možda i jeste.
Moja juniorka je kajakašica i nekako, godinama nam je život i vezan uz reku i jezera na koja putujemo zbog njenih takmičenja.
Ja sam probala da veslam, da savladam prvenstveno ravnotežu, ali teško je , jer taj sportski kajak za mirne vode je prilično uzak.
Onaj za divlje vode je nešto širi, stabilniji, a ovaj rekreativni na tvojoj fotki je ono što sebi želim jednog dana da kupim.

Inače, na nju sam dosta prenela tu svoju opčinjenost prirodom, pešačenjem, rekom... i ona svoj život delimično i zbog toga, ali i zbog sporta kojim se bavi, uvek i u budućnosti vidi negde gde će joj takvo okruženje biti na dohvat ruke.

Pogledajte prilog 351422

juniorka u akciji:)

sliika s mob. iz čamca kojim ja upravljam:malav:

- - - - - - - - - -

Najvise volim divljacku veceru(lovacku ):hahaha: jer se tu pored divljaci uveka nadje drustvo koje zna sta je dobra kapljica


Šugi..ti si lovac? :D


:lol:
 
sutra je 1. maj, ljudi će da se druže, da roštijaju. loš dan za samotnjake koji vole prirodu, treba preskočiti šetnju tada.

Ni ja nisam ljubitelj prvomajske histerije. Naročito one navike da se na izlet ide samo tada i gotovo niti jedan drugi dan u godini, a takvih slučajeva znam mnogo.

- - - - - - - - - -

Naravno da sam lovac pride i ribolovac a uz sve to i sahista a opstepoznato je da zene dobijaju nervni slom od svakog ponaosob pomenutog hobija a zamisli ja ih upraznjavam sva tri.:hahaha:
Karte ne ubrajam u hobi jer mi je to vise u domenu relaksacije kao i kafana


Ajde, lovac, ribolovac (mada znam dosta žena koje su dobri pecaroši: )) ali zašto bi nekome smetao šah pobogu?
To bi trebalo uvesti u osnovne škole umesto onog kretenskog građanskog vaspitanja recimo.
 
E ovo je za mene san snova. Jezero ili reka, planinčuge okolo, kajak....inače, nije baš na temu, ali...negde možda i jeste.
Moja juniorka je kajakašica i nekako, godinama nam je život i vezan uz reku i jezera na koja putujemo zbog njenih takmičenja.
Ja sam probala da veslam, da savladam prvenstveno ravnotežu, ali teško je , jer taj sportski kajak za mirne vode je prilično uzak.
Onaj za divlje vode je nešto širi, stabilniji, a ovaj rekreativni na tvojoj fotki je ono što sebi želim jednog dana da kupim.

Inače, na nju sam dosta prenela tu svoju opčinjenost prirodom, pešačenjem, rekom... i ona svoj život delimično i zbog toga, ali i zbog sporta kojim se bavi, uvek i u budućnosti vidi negde gde će joj takvo okruženje biti na dohvat ruke.

Pogledajte prilog 351422

juniorka u akciji:)

sliika s mob. iz čamca kojim ja upravljam:malav:

- - - - - - - - - -



:lol:

jao preslatka je :heart2:
..
ja isto obožavam reku i vodu uopšte...jednostavno nije mi grad ili mesto to bez reke...i ja bih volela da vozim kajak...to mi deluje baš, baš super. :super:

- - - - - - - - - -

Naravno da sam lovac pride i ribolovac a uz sve to i sahista a opstepoznato je da zene dobijaju nervni slom od svakog ponaosob pomenutog hobija a zamisli ja ih upraznjavam sva tri.:hahaha:
Karte ne ubrajam u hobi jer mi je to vise u domenu relaksacije kao i kafana

šahista? :lol:
auuuu...oni su čini mi se baš posebni :lol:
Bogme Šugi...ribolov i nekako...što se tiče lova...za to nisam..nekako mi okrutno...ali još i šahista...bogme noćna mora ipak za žene :lol:
..
a kafanu nisam ni spomenula i karte...ajde to i nekako :p

- - - - - - - - - -

Ajde, lovac, ribolovac (mada znam dosta žena koje su dobri pecaroši: )) ali zašto bi nekome smetao šah pobogu?
To bi trebalo uvesti u osnovne škole umesto onog kretenskog građanskog vaspitanja recimo.
:rumenko:
smeta ako je pasionirani i samo o tim C1 i D2 govori..čita one knjige i bega posle podne na partiju šaha dok se ručak hladi :lol:
..
ovo je najteže od svega izdržati :lol:

- - - - - - - - - -

Tako kazu istrazivanja da su muskarci lovci ribolovci i sahisti za zene nashvatljivi i dovode ih do ludila verovatno zbog fanaticne posvecenosti tim hobi zanimacijama

evo Šugi lepo objasnio...upravo tako :aha2: :lol:
 
Evo sad se vratih iz kafancheta bog ubio kartu rauberku nije me htela ama bas nikako :think:.Ekipa me je unistila od zezanja, sabio sam pola litre vinjaka i sad idem da se opruzim i odmorim kao covek.Imam zakazan podnevni sah turnir sa lokalnim penzosima a u nedelju gostujem u jednom lovackom drustvu na severnim obroncima Fruske Gore kao uvazeni gost:koto: bice roksovanja po vinu jerbo je taj kraj poznat po dobrim podrumima.
 
jao preslatka je :heart2:
..
ja isto obožavam reku i vodu uopšte...jednostavno nije mi grad ili mesto to bez reke...i ja bih volela da vozim kajak...to mi deluje baš, baš super. :super:

- - - - - - - - - -



šahista? :lol:
auuuu...oni su čini mi se baš posebni :lol:
Bogme Šugi...ribolov i nekako...što se tiče lova...za to nisam..nekako mi okrutno...ali još i šahista...bogme noćna mora ipak za žene :lol:
..
a kafanu nisam ni spomenula i karte...ajde to i nekako :p

- - - - - - - - - -


:rumenko:
smeta ako je pasionirani i samo o tim C1 i D2 govori..čita one knjige i bega posle podne na partiju šaha dok se ručak hladi :lol:
..
ovo je najteže od svega izdržati :lol:

Fala:heart:


Nego ovo u vezi šaha....uvek imam neki primer iz moje familije, šta ću kad je to vazda puno bisera, a možda sam već pisala.
Tako neka baba veli onoj mojoj rođaki što joj je muž strastveni kladioničar koji dan noć popunjava tikete: Ćuti snajo, dobro je da se ne opija i da te ne tuče, a mora čoek da ima neku zanimaciju :rotf:

E pa tako nekako i ja posmatram taj šah...bolje i to nego...:lol:
Uostalom, ovo baš ima veze sa divljinom. Lov i ribolov ključni za preživljavanje , a šah za razvijanje sinapsi i ubijanje slobodnog vremena:heart: :lol:
 
Uh, moram okačiti ovo. Već sam na sve strane stavljala ovaj soundtrack, ali ne može ovo da dosadi, nikako....film je savršen.. tema, fotografija, muzika...nije neko vrhunsko ostvarenje u smislu glume isl. već je sama priča zasnovana na istinitom događaju prelepa, tužna ali i duboko inspirativna...:heart:

 
Poslednja izmena:
:heart:
ma nemam ja nista protv saha, otac i brat su igrali sah takodje. :lol:
zao mi je sto ga ja ne igram jedino ali ko zna, ima jos vremena :lol:


Mene je deda učio kad sam bila mala. Baš sam uživala da igram sa njim. I naravno, nikad mi nije popuštao. Brutalno me je matirao terajući me da svaki sledeći put razmišljam, jer u pitanju je život ili smrt, strategija, opstanak mog kraljevstva yebote..ne se zayebavati sa tim! :lol:

Kad dođeš kod mene, opalićemo jednu partiju:heart: :mrgreen:
 
U ovo ludo doba stresa, jurnjave za parama, socijalnih mreža i raznoraznog dokazivanja, sve više se čuje u pozadini taj zov divljine i čežnja običnog čoveka da odbaci civilizaciju i njene tekovine, i da makar na momenat ako ne i trajnije napusti sve i živi...onako kako on hoće.

Zato zbog tog glasa koji iako tih ipak kao podton provejava u svim ovim razgovorima koji se vode...jedna tema kao utočište o divljini, o samotnjaštvu...o prirodi..o nama kakvi bi možda želeli da budemo ili jesmo odistinski takvi.

798efb878a075ce09d8611c62b32f09f.jpg

Pošto ovaj PDF nema temu sa sopstvenim slikama korisnika...mogu se okačiti i lične fotke prirode i predela koje ste fotografisali.

363c31a673abed8ec0ccd1fde9aada6d.jpg


- - - - - - - - - -

cfa261145ef014e12c313ce938015a5e.jpg

Dobra ti je tema.Trebala je u ove gore,kako se kaze,lepljive.
Mada licno smatram da je taj stav "hocu da odem negde od svega bez interneta,telefone,buke i haosa u neku divljinu" malo izlizan i precenjen.Prosecnom coveku to veoma brzo dosadi.Odes,vidis,prosetas,nadises se par dobrih sati i 'ajd' natrag.Nema ni u toj divljini niceg posebnog.Sam taj mir brzo dosadi.Nazalost...
Videcu da uslikam nesto.
 

Back
Top