Ograđivanje/Ogađivanje

poetessa

Legenda
Poruka
56.288
Zbog slovne greške učini mi se na momenat da napisah Ogađivanje...pa iako je nakaradna jezička konstrukcija
...reših da ostavim ovakav naslov.
..
A što se tiče teme, ovo proleće i posmatranje događaja oko mene, ponukalo me je da razmislim o jednoj stvari i da vas naravno priupitam.

Da imate ili ako imate plac, kuću ili neku parcelu, šta biste uradili u vezi ove problematike, odnosno Ograđivanja?
..
Da li biste ogradili svoj posed i ono što posedujete sa jakim zidinama, čeličnim ogradama ili drvenim, ili biste vi sve to ostavili onako slobodno i otvoreno kako je i priroda namenila. I da li vi uopšte u vezi ovog Ograđivanja, možete da objasnite vašu ličnu potrebu i stav u vezi postavljanja čvrstih barijera, delimično propusnih ili totalno propusnih ograda prema drugim ljudima i njihovim namerama.
..
Odnosno da li ste Vi od onih ljudi koji odmah postavljaju ograde ili ih onako u hodu lagano podižete i definitivno "blindirate" ako osetite da je ugrožen prilaz vama i onom što čuvate?
..
Imala bih još pitanja...ali mogu i posle...sad Vi :lol:
 
vidi...kotjemo objektivno,ograda je multifunkcionalna
ne samo da blokira sitnu decu i zivinu da istrche na ulicu
vec i da se nashilje nezvani gosti u pokushaju preripanja

a u nekoj divljini sigurno ne bih pobijao ogradu i pleo plot :lol:
 
imam ja tu neku tezu da ako stavimo čvrstu i nepropusnu ogradu blokiramo centralni vid, ali i periferni.
.
ograđivanjem od drugih, ograđujemo i sebe.
..
razumem ja tu praktičnost, ali pitam se zaista da li da dignemo zidine ili onako nešto ipak šupljikavo?
..
i ispade da beže ljudi u divljinu...odoh da otvorim još jednu temu za sve pasionirane wild lovere :lol:
 
Zbog slovne greške učini mi se na momenat da napisah Ogađivanje...pa iako je nakaradna jezička konstrukcija
...reših da ostavim ovakav naslov.
..
A što se tiče teme, ovo proleće i posmatranje događaja oko mene, ponukalo me je da razmislim o jednoj stvari i da vas naravno priupitam.

Da imate ili ako imate plac, kuću ili neku parcelu, šta biste uradili u vezi ove problematike, odnosno Ograđivanja?
..
Da li biste ogradili svoj posed i ono što posedujete sa jakim zidinama, čeličnim ogradama ili drvenim, ili biste vi sve to ostavili onako slobodno i otvoreno kako je i priroda namenila. I da li vi uopšte u vezi ovog Ograđivanja, možete da objasnite vašu ličnu potrebu i stav u vezi postavljanja čvrstih barijera, delimično propusnih ili totalno propusnih ograda prema drugim ljudima i njihovim namerama.
..
Odnosno da li ste Vi od onih ljudi koji odmah postavljaju ograde ili ih onako u hodu lagano podižete i definitivno "blindirate" ako osetite da je ugrožen prilaz vama i onom što čuvate?
..
Imala bih još pitanja...ali mogu i posle...sad Vi :lol:

Ogradio bih plac ali vrsta ograde zavisi od komsiluka i mesta gde se plac nalazi.
Ako je miran kraj sa dobrim komsijama stavio bih tarabe, ako su komsije agresivni ide betonski zid.
Zica se po zakonu racuna kao privremena ograda i za nju nije potrebna nikakva dozvola pa bih nju koristio u pocetku.
Ziva ograda je lepa ali zahteva vise odrzavanja od ostalih.
 
Ogradio bih plac ali vrsta ograde zavisi od komsiluka i mesta gde se plac nalazi.
Ako je miran kraj sa dobrim komsijama stavio bih tarabe, ako su komsije agresivni ide betonski zid.
Zica se po zakonu racuna kao privremena ograda i za nju nije potrebna nikakva dozvola pa bih nju koristio u pocetku.
Ziva ograda je lepa ali zahteva vise odrzavanja od ostalih.

zadnji deo i nekako da se zatvori više...ali prednji ne volim da bude jako zatvoren..nekako mi to suviše..u suštini uvek možeš neku ogradu ili drveće, ruže na primer...i realno i kao metafora...propusnije ograđivanje...ne totalno, nisam za te barikade...jer nikad nije ni bilo potrebe
..
a sa ljudima Snow? kako sa njima?
 
Ovde gde živim, kuća je kupljena sa već postojećim visokim bedemom prema komšijama i izgleda otprilike kao šiptarsko utvrđenje. Komotno se leti mogu razgaćiti, niko me ne može videti, ali kako meni jel ni ne priliči takav egzibicionizam, takvo dvorište mi oduvek deluje tjeskobno.
Jedino drvetu mogu da oprostim kada mi zakloni pogled. Zidova i cigalja se užasavam, ali sada bi mi bilo neisplativo to rušiti i praviti nešto pitomije jerbo ovo svakako prodajem i uzimam nešto bliže svom ukusu.

Međutim...i tada će ograda biti neophodna, ali ona koja ima tzv. psihološki efekat, da odbije neželjene posetioce, da delimično zakloni neželjene poglede ali da diše zelenilom. Da nije previsoka, da nije nalik ogradi logora ili zatvorskog kruga, a da prema komšiji ima čak i jedan deo kroz koji možemo nesmetano razmenjivati kafu, šećer ili nešto od alata kad nam je frka, ali dovoljna tek toliko da nam se recimo psi i mačke međusobno ne pokolju.

Znači žica, znači nekakve puzavice...znači nisam preterano i paranoično distancirana u startu, volim otvorenost, kontakt, komunikaciju, širok pogled na nebo, mesec, zvezde, ulicu, ljude, krovove u daljini..ali i privatnost, mir i neki makar privid izolacije...
Sve to opet zavisi od pozicije i veličine placa i kuće u odnosu na objekte u okruženju...

Ono što ne ovisi od te konfiguracije terena i sl. to su nevidljivi zidovi samozaštite i sigurnosti koje svako od nas manje ili više ima.
Ali to je neka druga tema...ili nije? :think:
:lol:
 
Ovde gde živim, kuća je kupljena sa već postojećim visokim bedemom prema komšijama i izgleda otprilike kao šiptarsko utvrđenje. Komotno se leti mogu razgaćiti, niko me ne može videti, ali kako meni jel ni ne priliči takav egzibicionizam, takvo dvorište mi oduvek deluje tjeskobno.
Jedino drvetu mogu da oprostim kada mi zakloni pogled. Zidova i cigalja se užasavam, ali sada bi mi bilo neisplativo to rušiti i praviti nešto pitomije jerbo ovo svakako prodajem i uzimam nešto bliže svom ukusu.

Međutim...i tada će ograda biti neophodna, ali ona koja ima tzv. psihološki efekat, da odbije neželjene posetioce, da delimično zakloni neželjene poglede ali da diše zelenilom. Da nije previsoka, da nije nalik ogradi logora ili zatvorskog kruga, a da prema komšiji ima čak i jedan deo kroz koji možemo nesmetano razmenjivati kafu, šećer ili nešto od alata kad nam je frka, ali dovoljna tek toliko da nam se recimo psi i mačke međusobno ne pokolju.

Znači žica, znači nekakve puzavice...znači nisam preterano i paranoično distancirana u startu, volim otvorenost, kontakt, komunikaciju, širok pogled na nebo, mesec, zvezde, ulicu, ljude, krovove u daljini..ali i privatnost, mir i neki makar privid izolacije...
Sve to opet zavisi od pozicije i veličine placa i kuće u odnosu na objekte u okruženju...

Ono što ne ovisi od te konfiguracije terena i sl. to su nevidljivi zidovi samozaštite i sigurnosti koje svako od nas manje ili više ima.
Ali to je neka druga tema...ili nije? :think:
:lol:

e ovako se odgovara :heart:
čista 5-ica i još može sa zvezdicom...a naravno da može da se odgovori i u drugom kontekstu.
..
inače nasmejah se za logor i zatvorski krug...a i ovo sa mačkama i psima jeste stavka :lol:
..
a jeste i problem kad tvoja trešnja prepada kod komšije , i ko uz inat rodila baš na njegovoj strani...a ja samo gledam i tugujem :evil:
..
mislim probala sam da dohvatim, ali nezgodno nakrivljena...a volim tu trešnju baš, baš :lol:

- - - - - - - - - -

ogradjivanje mora, cisto da se zna granica dokle se sta radi
ograda ne ni zidana, ni visoka, ni teska ni da zatvara
neka od zive ograde, divljeg bagrema, divljeg jasmina..negde cetinar, negde brsljen

može ovo :zaljubljena: predivno :heart: :lol:
..
ovde si fino odgovorila, sad lepo i na onu drugu temu :p
 
kakva bujica tema...
treba se ograditi, sa ljudima samo na distanci...
postavio bih visoku plastificiranu mrežu a pored mreže neko zelenilo kako ne bi imali ni vizuelni pristup mom posedu

nekome je bilo malo dosadno :rumenko:
pozz Mek :lol:

svidja mi se ta prirodna zavesa...mislim ograda :lol:

a plastika me podseca na komarce a umeju i ljudi takvi da budu...mislim dosadni kao komarci

posle se mozda vratim sa potpitanjem :lol:
 
Poslednja izmena:
Ko kaze da ces ti reci da si je ti postavio uvek mozes reci da je verovatno zaostala iz rata.:hahaha:
Kad utepas uljeza preostaje ti samo da ga spakujes i bacis na prugu voz ce ostalo da obavi sam:hahaha: pa ce narod da se pita odakle mu se desi da se pod voz baci il da ga je ubio grom.:ok:
 
Ako da bog stradace i neka veca stoka:ok: malo kad a da ne zateknem neko inventarisanje i premetacinu po vikendici pa sam prinudjen da ogradu naelektrisem

E to mogu da te razumem, jer su krađe sve učestalije.
Zato je najbolje spojiti život i vikendicu u jedno.
Izdaš stan u NS u zakup i odeš u svoju divlju lepotu i tišinu:zaljubljena:
Grad ti je i dalje blizu, ali kao da si u drugoj dimenziji i miljama daleko...milina:heart:
 
Ko kaze da ces ti reci da si je ti postavio uvek mozes reci da je verovatno zaostala iz rata.:hahaha:
Kad utepas uljeza preostaje ti samo da ga spakujes i bacis na prugu voz ce ostalo da obavi sam:hahaha: pa ce narod da se pita odakle mu se desi da se pod voz baci il da ga je ubio grom.:ok:

de da nadjem funkcionalnu prugu :rida:

voda spere sve materijalne dokaze...i savest
da ne prichamo o izgladnelim svinjama...za pola sata :zaljubljena:
 

Back
Top