Silovanje , novi trend u Americi

Da li biste i Vi šilovali ako biste znali da nećete biti uhvaćeni ?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.386
ŠOKANTNO ISTRAŽIVANJE Svaki treći američki student bi hteo da siluje - "ako ga ne uhvate"?!


Svaki treći student Univerziteta u Dakoti (SAD) silovao bi žensku osobu, ukoliko bi znao da neće imati posljedice zbog toga, pokazali su rezultati istraživanja, u kome su učestvovala 73 studenta.

211wglg.jpg


1y9w8l.jpg


Mnogi razlikuju "silovanje" od "prisiljavanja na seks"
Na pitanje: Da li bi li prisilili ženu na seksualne odnose kad bi znali da neće biti posledica, čak trećina je odgovorila potvrdno.

Ovi brojevi su, međutim, "pali" kad su ispitivači ponovili pitanje i upotrebili reč "silovanje", ali ipak, ni takva drastična formulacija - "silovanje", nije zaustavila 13 odsto ispitanika koji su ostali pri stavu da bi to uradili kad bi se mogli izvući bez posledica i kada za to niko ne bi znao.

Ispitanici zaključuju da muškarci koji bi prisilili ženu na seks, ali ne i silovali, ne smatraju svoje postupke kažnjivim! Neki su "osetili i ponos" u ideji da bi mogli da prisile neku ženu na seksualne odnose.

Takođe, oni koji bi spremni na silovanje imaju neprijateljski stav prema ženama, dok oni koji bi ih "samo prisilili" na seks imaju bolje odnose sa suprotnim polom, prenosi "Kosmopoliten".

To pokazuje da postoje različiti psihički profili zlostavljača kao i načini na koje oni sami sebi opravdavaju svoje postupke.

Nakon ovog istraživanja, aktivisti za borbu protiv nasilja nad ženama zaključili su da nije dovoljno samo upozoravati žene da se ne odevaju provokativno, da ne piju previše i da ne hodaju same.

Potrebno je, smatraju oni, obratiti veću pažnju na muškarce koji imaju nasilne sklonosti te raditi sa njima kako bi nasilje bilo zaustavljeno.

Izvor - das Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/52650...i-student-bi-hteo-da-siluje--ako-ga-ne-uhvate
 
moje reci da nema zakona i pravila

Ima zakona, ima pravila...ali ima i "hebeš a ne pitaš" .
Btw, dok sam tražio sliku za ilustraciju teme ( silovanje u USA) iskočile su takve fotke da sam pokrivao oči u par navrata. Nisam imao pojma da u silovanje spada i mlevenje face maljem, klanje, nabacivanje 5 tona kamencina na lepu švedsku plavsu...užas.

Ja mislio to ide ono - par šamara + komanda "Skidaj gaće!", kad ono.... još mi igra želudac
 
Poslednja izmena:
Ima zakona, ima pravila...ali ima i "hebeš a ne pitaš" .
Btw, dok sam tražio sliku za lustraciju teme ( silovanje u USA) iskočile su takve fotke da sam pokrivao oči u par navrata. Nisam imao pojma da u silovanje spada i mlevenje face maljem, klanje, nabacivanje 5 tona kamencina na lepu švedsku plavsu...užas.

Ja mislio to ide ono - par šamara + komanda "Skidaj gaće!", kad ono.... još mi igra želudac

Ma psihopate bre, to sve prave mediji i filmovi, uglavnom...
 
...nesigurnost u sebe ...odbijanje kao opravdanje
ili,
komplex pred ženskim principom kao autoritetom gdje muškarac nikad
ne zna ,- 'šta će se desiti'...
...kod velikih emocija i dolaska do sex_a
normalno je da dolaze nerealne kočnice
gdje se mora shvatiti da je to samo misao o skrnavljenju idealizovanog lika u glavi...
...tu bijednost muškarca nasrće i na sebe i na djevjke/žene...
...to je ...t a k o ...
 
Ima zakona, ima pravila...ali ima i "hebeš a ne pitaš" .
Btw, dok sam tražio sliku za lustraciju teme ( silovanje u USA) iskočile su takve fotke da sam pokrivao oči u par navrata. Nisam imao pojma da u silovanje spada i mlevenje face maljem, klanje, nabacivanje 5 tona kamencina na lepu švedsku plavsu...užas.

Ja mislio to ide ono - par šamara + komanda "Skidaj gaće!", kad ono.... još mi igra želudac

hteo sam reci, vecina bi silovali samo kad ne bui bilo zakona i pravila
 
Ne znam kako ljudi prave razliku izmedju silovanja i prisiljavanja na seks.

Силовање је злочин присиљавања особе на сексуални акт са тешким физичким и емоционалним последицама.

Meni deluje isto.

E sad, verovatno ima i ljudi koje uzbudjuje da se jedna strana necka, boli glava, pa mora da inicira malo agresivnije (naravno uz obostrani pristanak).
S druge strane, ne kapiram zasto nekog privlaci pomisao da prisiljava neku osobu na seks, koji ne zeli, dok ova place i moli.

Mozda su ljudska bica i vece zivotinje nego sto mislimo.

Isto i vecina kaze da bi verovatno ubila nekog ko im nanese zlo, pod uslovom da nema posledica, ali lako je biti jak na recima. Ne znam koliko njih zaista ima petlju da ubije ljudsko bice, dok se ovaj koprca, krvari i njegov zivot se gasi pred tvojim ocima.
Nisu to nimalo naivne i lake stvari, a psihicke posledice ostaju.
 
Ne kapiras da ce covek uraditi bilo sta ukoliko su posledice minimalne.

Dodaj na to jos i to da nam je zivot udoban zbog cega imamo visak energije koji je uz to tesko ispoljiti jer nas zakon ogranicava.

I onda sve postaje jasno.

A ono sto je zanimljivije od svega toga je to koliko se vi cimate oko toga sto neki ljudi nemaju problema sa silovanjem.

Nije to nuzno psihopatija. To nastojanje da su svi ljudi koji bi da siluju psihopate je projekcija vasih strahova, nista drugo.
 
Ne znam kako ljudi prave razliku izmedju silovanja i prisiljavanja na seks.

Koliko si bre ti feminiziran covece boziji, koliko su tebi isprali mozak kad ne mozes vise ni najjednostavniju razliku izmedju silovanja i prisiljavanja na seks da napravis.

Silovanje je kad zgodna cura razgoljenih grudi i dugih nogu seta ulicom a ja pridjem otpozadi, zgrabim je, oborim je i izj.ebem. To je silovanje.

Prisiljavanje je kad je molis a ona nece a ti je svejedno molis i onda ona pristane i onda je ona prisiljena na seks.
 
Koliko si bre ti feminiziran covece boziji, koliko su tebi isprali mozak kad ne mozes vise ni najjednostavniju razliku izmedju silovanja i prisiljavanja na seks da napravis.

Silovanje je kad zgodna cura razgoljenih grudi i dugih nogu seta ulicom a ja pridjem otpozadi, zgrabim je, oborim je i izj.ebem. To je silovanje.

Prisiljavanje je kad je molis a ona nece a ti je svejedno molis i onda ona pristane i onda je ona prisiljena na seks.

postoji prisiljavanje i nagovaranje..
to sto si ti naveo je nagovaranje,nabedjuivanje,ubedjivanje,dok je ne smoris...sto znaci da je ona donekle i zeli da da...tj navolis je(a ne nateras je)..

prisila u sebi sadrzi rec sila...
ovaj clanak je jos ranije izasao i ne znam dal si ukaprao da su oni samo tu rec izmenili umesto silovanja(sto je skoro pa isto samo zahteva mozda manje fizicke i psihicke prisile) da bi videli kako ce ovi da reaguju(ista stvar druga rec)i da li je za njih to isto ili razlicito...
silovanje ili prisila je semantika..

s tim sto se vecina u glavi kao prisilu uzimaju nesto slabije,tj ja sam je pozvao u kucu,malo alkohola,ovo ono ona je rekla necu al sam joj ga curnuo..sama je htela...
e pa to je prisila u glavi vecine,a silovanje u glavi vecine je neka bas grublja verzija...

oba su odlike ogranicenog uma,i bez empatije jer i u onoj 'slabijoj' verziji riba je rekla NE,i lika je bilo bas briga za to njeno ne i nije ga ni zanimalo da razmislja o njenim osecanjima vec o svom zadovoljstvu...dovoljno je jedno da kroz ulazak kroz vrata,da ponisti svako naredno ne..

a u reali postoji i te kako razlika izmedju ne i neckanja(plus tu postoji jos mnogo faktora..),ali se rado zanemaruje,sto naravno i ostavlja velike i trajne posledice na tu zensku osobu...

a sto se americkog drustav tice,njihovi mladi se vise nego ovde izlazu seksu,nasilnistvu i slicno..al da ne kudimo samo po drugima generalno samtram da empatija zavisi dosta od vaspitanja ali i da se mnogi kontrolisu samo zbog zakona(mada realno zene ovde retko kad i prijavljuju i ko zna koliko toga prodje nerecenog,i dal se zakon tu opste utice kad se niko ne poziva na njega)...nije na odmet reci da je moguce da su ovde mnogi bili jaki na recima ali u reali da to ne bi ucinili...
 

Back
Top