Uvod u Beograd
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Uvod u Beograd

Zainteresovan član Easy_Ride (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Uvod u Beograd

Planiram se preseliti i raditi u Beogradu,pa malo mi je frka,ogroman grad,sve je drugacije.Ne znam nista,ni jednu jedinu ulicu,prevoz,jednom recju nista.
    Moze neko opisati ovde ko se doselio u Bg i kako se snasao oko svega toga u pocetku???
    Zivi zivot sa stilom!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6174

Podrazumevano Re: Uvod u Beograd

sve sto ti treba imas u uscu
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Gde ces u Beograd prijatelju, pa ovo je logor !!!

Ja hocu da begam iz Bg u dogledno vreme
    Religija je nastala kad je prvi prevarant sreo prvu budalu - Mark Twain

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

Bio sam u Beogradu pre 2 nedelje i video sam desetine zena uvijenih u hidžbab sve ih je vise tako da ako nisi musliman nisi pozeljan u Beogradu. Jer kada neko iz unutrasnjosti dodje u Beograd on donosi svoje seljacke manire a kada dodju sa bliskog istoka onda je to razvijanje kosmopolitskog duha.
    Savet za tebe i ostale kojI hoce da dodju u Beograd: NE DOLAZITE U BEOGRAD

Učlanjen
    06.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ma ovde gde ja zivim nema zivota verovali ili ne,bez posla,gusim se jednostavno i tera me da promenim okolinu.
    Zivi zivot sa stilom!

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Ne znam gde si ali mozda menjamo
    Religija je nastala kad je prvi prevarant sreo prvu budalu - Mark Twain

Poznat
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    382

Ja sam davno došla iz manjeg grada u Beograd, na studije, a sećam se kao da je juče bilo. Kad sam ugledala Avalski toranj (još je bio onaj stari) mogla sam da umrem od sreće i uzbuđenja. Ja sam sve to doživela kao avanturu. Jedino sam unapred našla stan - to uradi pod obavezno. Sve ostalo - pojma nisam imala. Mislim da me tetka sačekala i odvezla tamo gde sam iznajmila gajbu, bila je na Zvezdari, blizu Liona (naravno ja pojma nisam imala ni o Zvezdari, a još manje o Lionu). Sutradan je trebalo da odem do faksa, a prethodno da se nađem sa sestrom od tetke na Terazijama. Izađem, krenem ulicom i pitam prvog prolaznika kako da stignem do Terazija. Čovek mi lepo kaže kako da dođem do stanice, s koje strane ulice da čekam trolu koja vozi do Terazija. Odem ja do stanice sve po instrukcijama, uđem u trolu i skapiram da pojma nemam gde da siđem. Nisam znala gde su Terazije. I pitam u troli gospođu da mi kaže na kojoj stanici da siđem da bih se našla na Terazijama. Žena mi sve lepo objasni. I tako. Mic po mic. Na faksu sam brzo upoznala ljude, stekla prijatelje, izlazili, sve je parola "snađi se". Nema tu posebnog recepta. Jednostavno pitaš, da ne bi skitala. I posle mesec, dva naučićeš sve što ti treba. U zavisnosti od toga koliko se budeš smucala, posle godinu, dve znaćeš ceo grad. U stvari ako budeš morala da tražiš stan - moraćeš i da naučiš kako da dođeš do raznih delova grada. Beograd je veliki, ali je i dalje vrlo lep. Uprkos...mnogim nekim stvarima. I najvažnije od svega - sve što ti se bude desilo, dobro i loše, shvati kao životno iskustvo.

Eto. Dobrodošla. Nadam se da ćeš Beograd zavoleti kao ja. Kao svoj rodni grad. Možda čak i malkice više. Ovaj grad to zaslužuje i ume da uzvrati.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Пендула Pogledaj poruku
    Bio sam u Beogradu pre 2 nedelje i video sam desetine zena uvijenih u hidžbab sve ih je vise tako da ako nisi musliman nisi pozeljan u Beogradu. Jer kada neko iz unutrasnjosti dodje u Beograd on donosi svoje seljacke manire a kada dodju sa bliskog istoka onda je to razvijanje kosmopolitskog duha.
    Savet za tebe i ostale kojI hoce da dodju u Beograd: NE DOLAZITE U BEOGRAD
    Ne serindžaj. Svaki čovek dobre volje dobrodošao je u Beograd. Tako je uvek bilo i biće. Takvi kao ti ruže Beograd.

Učlanjen
    06.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

[QUOTE=gospodjica14;30319230]Ja sam davno došla iz manjeg grada u Beograd, na studije, a sećam se kao da je juče bilo. Kad sam ugledala Avalski toranj (još je bio onaj stari) mogla sam da umrem od sreće i uzbuđenja. Ja sam sve to doživela kao avanturu. Jedino sam unapred našla stan - to uradi pod obavezno. Sve ostalo - pojma nisam imala. Mislim da me tetka sačekala i odvezla tamo gde sam iznajmila gajbu, bila je na Zvezdari, blizu Liona (naravno ja pojma nisam imala ni o Zvezdari, a još manje o Lionu). Sutradan je trebalo da odem do faksa, a prethodno da se nađem sa sestrom od tetke na Terazijama. Izađem, krenem ulicom i pitam prvog prolaznika kako da stignem do Terazija. Čovek mi lepo kaže kako da dođem do stanice, s koje strane ulice da čekam trolu koja vozi do Terazija. Odem ja do stanice sve po instrukcijama, uđem u trolu i skapiram da pojma nemam gde da siđem. Nisam znala gde su Terazije. I pitam u troli gospođu da mi kaže na kojoj stanici da siđem da bih se našla na Terazijama. Žena mi sve lepo objasni. I tako. Mic po mic. Na faksu sam brzo upoznala ljude, stekla prijatelje, izlazili, sve je parola "snađi se". Nema tu posebnog recepta. Jednostavno pitaš, da ne bi skitala. I posle mesec, dva naučićeš sve što ti treba. U zavisnosti od toga koliko se budeš smucala, posle godinu, dve znaćeš ceo grad. U stvari ako budeš morala da tražiš stan - moraćeš i da naučiš kako da dođeš do raznih delova grada. Beograd je veliki, ali je i dalje vrlo lep. Uprkos...mnogim nekim stvarima. I najvažnije od svega - sve što ti se bude desilo, dobro i loše, shvati kao životno iskustvo.

Eto. Dobrodošla. Nadam se da ćeš Beograd zavoleti kao ja. Kao svoj rodni grad. Možda čak i malkice više. Ovaj grad to zaslužuje i ume da uzvrati.

BRAVO!!! HVALA!! Samo nemoj pisati u zenskom rodu,musko sam
    Lepo si mi sve objasnila,imas poljubac od mene.
    Zivi zivot sa stilom!

Slične teme

1. beograd
    Autor milanče u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.06.2013., 10:53
  2. Beograd vs Podgorica
    Autor Maja+Ivana u forumu Evropa
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 15.03.2013., 17:56
  3. beograd uzivo na netu
    Autor Kraljica038 u forumu Beograd